Neděle 01. říjen 2023 10:10
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Ondřej Hartman

Invesco: VR/AR Apple vstupuje do boje

19.09.2023 13:31  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

VR/AR neboli virtuální realita/rozšířená realita může změnit způsoby, jakými lidé komunikují s organizacemi, jejich produkty a službami, protože umožňuje různým platformám vytvářet skutečně pohlcující zážitky. Uvedení náhlavní soupravy pro smíšenou realitu společnosti Apple mělo jako vždy vzbudit velkou pozornost, vzhledem k historii úspěšného uvádění produktů této firmy na trh. Je to událost, kterou jsme si poznamenali do diářů, protože se domníváme, že VR/AR je jednou ze čtyř klíčových technologií, které jsou nezbytné k tomu, aby metaverzum naplno rozvinulo svůj potenciál. Letos jsme už byli svědky obrovského nadšení kolem vývoje v oblasti umělé inteligence, když byly uvedeny na trh generativní modely umělé inteligence, jako je ChatGPT. Je pro Metaverzum spuštění Vision Pro tímto momentem u iPhonu? Je příliš brzy na to, abychom to mohli říci, a není žádným překvapením, že se stejnou měrou objevila spousta nadšení i skepse.

Náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu se stále potýkají s velkými technickými problémy, zejména pokud jde o velikost, hmotnost, rozlišení obrazovky, teplo a výdrž baterie, ale zdá se, že Vision Pro přináší působivý zážitek, který posouvá budoucnost dál. Otázkou, kterou si většina lidí klade, je, kdo přesně si koupí soupravu za 3 499 dolarů. Tato souprava přitom bude za pár let pravděpodobně zbytečná. Apple údajně snížil odhady prodeje na méně než milion zařízení, přičemž prvními kupci budou zřejmě superfanoušci nebo ti, které zaujme faktor novosti. Jisté je, že vstup společnosti Apple na trh VR/AR je dalším důkazem pokroku směrem k plně pohlcujícímu 3D metaverzu. Toto téma je živé a dobře se rozvíjí, protože letos došlo k velkému vývoji ve dvou ze čtyř klíčových technologií, které to umožňují. Zatím nejzajímavější případy využití VR/AR jsou stále v průmyslovém metaverzu, kde se tato technologie již používá ve stavebnictví, průmyslovém designu, na montážních linkách a v továrních halách.

„Zaznamenali jsme, že se náhlavní soupravy používají pro školení ve vysoce rizikových prostředích nebo třeba při přípravě na operaci pacienta (rakovina děložního čípku, oddělení srostlých dvojčat). Zvýšení produktivity pro obchodní/podnikové využití snadno ospravedlní investice do drahých náhlavních souprav VR/AR. Právě proto je důležité zahájit investování do těchto trendů v tu správnou dobu. My jsme přítomni na českém trhu třeba s fondem Invesco Metaverze Fund,“ říká Eva Miklášová, ředitelka sekce ETF pro Rakousko a střední Evropu, Invesco.

Apple vstupuje do boje o místo na trhu, protože dokáže spojit hardware se svými operačními systémy. Z této události uvedení na trh měla prospěch armáda vývojářů společnosti Apple, kteří již začali zkoumat, jak přizpůsobit aplikace, které by mohly těžit z plně pohlcujícího 3D prvku. Na Vision Pro bude k dispozici „pohlcující video“ od společnosti Disney a mezi společnostmi vyvíjejícími aplikace jsou i Adobe, Cisco a Microsoft. Apple také oznámil partnerství s výrobcem softwaru pro vývoj her Unity, aby na svou platformu přinesl více aplikací a zážitků. „Metaverzum je zatím v rané fázi a pravděpodobně zůstane prozatím skeptické vůči různým zařízením a bude přístupné především prostřednictvím počítačů, chytrých telefonů a tabletů. Nicméně díky vývoji, který jsme letos zatím zaznamenali v oblasti umělé inteligence a náhlavních souprav VR/AR, věříme tématu více než kdy jindy,“ vysvětluje Patrick Garvin, produktový ředitel společnosti Invesco.

V kombinaci s výkonnějšími čipy a lepším síťovým připojením umožní vylepšená infrastruktura stále se rozšiřující pole možností Metaverza, což v konečném důsledku povede k digitalizaci většího počtu zážitků a aktiv i v reálném světě. Uživatelé budou moci nakonec plynule přecházet z jednoho zážitku do druhého. Strategie je v současné době významně zastoupena v segmentech výpočetní techniky, hardwaru a sítí, které hrají klíčovou roli při vývoji technologií a infrastruktury potřebných pro podporu plně pohlcujících 3D zážitků v Metaverzu v reálném čase. „Neustále se snažíme porozumět měnící se dynamice odvětví, identifikovat příjemce vzrušujících, nově vznikajících špičkových technologií a posuzovat, co má cenu, v porovnání s realistickými očekáváními,“ uzavírá Patrick Garvin.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Invesco: Politici se snaží uklidnit a trhy čelí krizi důvěry
  Minulý týden nám přinesl holubičí zvýšení sazeb od dvou hlavních centrálních bank, několik důležitých prohlášení politiků a centrálních bankéřů, kteří se snažili zasáhnout proti potížím v bankovním sektoru, a na trzích jízdu jako na horské dráze. Co z toho všeho vyplývá? Já se například domnívám, že ačkoli se cesta k měkkému přistání ekonomiky možná zúžila, bankovní minikrize se může ukázat jako maskované požehnání, které dříve ukončí zvyšování sazeb a zabrání tomu, aby centrální bankéři svým příliš tvrdým postojem poslali ekonomiky do širší recese.
 • Invesco: Po pozitivním inflačním překvapení jsou trhy na rozcestí
  Minulý týden trhy obdržely to, v co dlouho doufaly – nižší než očekávanou inflaci v USA. Co bude následovat? Bude inflace v příštích měsících dále slábnout? Nebo setrvá na vysokých úrovních? První scénář by pravděpodobně znamenal, že pauza ve zvyšování sazeb se blíží, zatímco ten druhý, že Federální rezervní systém (Fed) bude muset zůstat agresivní i nadále.
 • Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí
  Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
 • Invesco: Pro USA to bylo „léto dezinflace“
  Index spotřebitelských cen (CPI) v USA dosáhl nižší hodnoty, než se očekávalo, a to 0,2 % meziměsíčně a 3,2 % meziročně (oproti očekávaným 3,3 %). Jádrový CPI, který nezahrnuje ceny potravin a energií, vzrostl o 0,2 % meziměsíčně a o 4,7 % meziročně. I když některé kategorie inflace jsou lepší než jiné, pokrok, kterého bylo dosaženo, je významný a velmi vítaný.
 • INVESCO: RŮST ÚROKOVÝCH SAZEB, DLUHOVÝ STROP A DALŠÍ
  Minulý týden byl plný zpráv, které ovlivnily globální trhy, od zpřísňování podmínek ze strany centrálních bank až po rostoucí obavy z překročení dluhového stropu USA.
 • Invesco: Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu
  Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že není ideální, když je inflace tak vysoká a u mnoha centrálních bank vyspělých trhů probíhá tak agresivní zpřísňování, ale myslím, že jsme na tom mnohem lépe než před dvěma lety.
 • Invesco: Spíše realistický než pesimistický pohled na trh
  Posledních několik týdnů mě zarazila míra pesimismu, jakou jsem zažila při setkávání s klienty. Problémy nás určitě čekají, ale nemyslím si, že by měl pesimismus zastínit potenciál kapitálového zhodnocení a průběžných výnosů, které leží před námi.
 • Invesco: S pokračující debatou o dluhovém stropu v USA se očekává nárůst tržní volatility
  Vyjednávání o dluhovém stropu v USA přitahuje stále větší pozornost investorů. Ta je upřena zejména na kritické datum „X“, kdy se očekává, že americké vládě dojdou prostředky na plné uhrazení finančních závazků. V současné době se toto datum odhaduje na 1. června.
 • Invesco: Tenis a udržitelnost
  Bíle oblečení exkluzivita vstupenek, slaměné klobouky, jahody a smetana. Z Wimbledonu je cítit historie, která se může zdát v rozporu s jeho ambiciózním závazkem udržitelnosti. Pro splnění tohoto závazku je zavedena řada opatření, včetně využívání obnovitelných zdrojů energie.
 • Invesco: Trhy vidí pozitivní signály v čínské ekonomice i v inflaci v USA
  Otočili jsme list za „annus horribilis“, kterým byl rok 2022. Začátek roku 2023 byl skvělý, protože akcie a dluhopisy v prvních lednových dvou týdnech celosvětově rostly.
 • Invesco: Zlato – srpnové výkony
  Zlato v srpnu kleslo o 1,5 % a zakončilo měsíc na hodnotě 1 940 USD. Vyšší reálné výnosy a utahování Fedu znamenalo to, že finanční fundamenty vyvíjely na zlato tlak v první polovině měsíce směrem dolů, ale s tím, jak se data z USA mírnila, kov získal zpět většinu počáteční ztráty.
 • Invesco: 8 faktů, které by si investoři měli odnést z minulého týdne
  Minulý týden byl bohatý na zprávy týkající se amerických a světových trhů a ekonomiky. V USA se zpřísňují úvěrové standardy a zpomaluje se růst zaměstnanosti. Růst mezd se však nekoná, což může znepokojovat Federální rezervní systém. V eurozóně vykazoval sektor služeb určité známky oslabení a globální zpracovatelský průmysl se v důsledku zmírnění hospodářského růstu zhoršuje.
 • InvestAsnwers: Bitcoin by podle jednoho grafu mohl vyrůst o více než 50 % 
  Populární analytik kryptoměn se na základě historických dat vyjádřil ohledně býčí nálady kolem bitcoinu (BTC).
 • Invest.com představila novou platformu na síti Bancor
  Skupina invest.com představila systém pro automatické generování tokenů pro svou novou platformu Stox pro předvídání chování trhu.
 • Investice ČEZ do Temelína bude letos činit 1,5 miliardy korun
  Energetická společnost ČEZ investuje do modernizace jaderné elektrárny Temelín 1,5 miliardy korun. V elektrárně chce posílit i bezpečnost a zřídit životně důležité prostory.
 • Investice desetiletí je stále atraktivní
  Dlouhodobí investoři mají nyní mimořádnou příležitost na rozvíjejících se trzích. Ty nabízejí vzácnou kombinaci atraktivní valuace, nízkých měnových kurzů a pozitivního tržního a ekonomického vývoje. Klademe ale důraz na to, že je tu příležitost pro investory dlouhodobé, protože dokonalé časování trhů není možné. Většina krátkodobé cenové volatility je ale založena jen na informačním šumu, zatímco dlouhodobou návratnost určují valuace a ekonomický růst.
 • Investice do akcií a jejich úskalí
  Soustředíte se jen na americký trh, nebo investujete i do evropských a asijských trhů? Ekonomové a analytici radí svá rizika rozložit.
 • Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky
  Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
 • Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky
  Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
 • Investice do Applu, zvyšuje se prodej Maců
  Po zavedení zcela nového MacBooku Air M2, k němuž by mohlo dojít již v červnu, očekáváme prudký nárůst akcií APPL. Jeden z nečekaných důsledků pandemie Covid-19 byl obrat v téměř deset let trvajícím propadu celosvětového prodeje počítačů. Spousty lidí pracujících z domova a škol nadále přechází na hybridní či dálkové vzdělávání, a prodej počítačů prudce roste. I v roce 2021 byl prodej PC stále o 14,8 % vyšší než v roce 2020. Společnost Apple (NASDAQ:AAPL) ve čtvrtém čtvrtletí vykázala rekordní hodnoty prodeje počítačů Mac a to 9,18 miliardy dolarů, ukazuje to, že prodej počítačů Mac je stále velkou součástí rovnice hodnot akcií AAPL.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new