Analýza akciového trhu

Napsal:   Sekce: Akcie

V posledním přehledu jsme zjistili, jak důležité je pro investory sledování interních nákupů akcií. Dnes se podíváme na společnosti, jejichž vedení je v tomto ohledu obzvláště aktivní. První společností stojící za zmínku je MACOM Technology Solutions Holdings Inc., která spadá do technologické sektoru (polovodiče – broadline). Vedení společnosti uskutečnilo nákupy v hodnotě 1 492 469 $ za cenu v průměru mezi 21,96 a 22 $ za akcii.

MACOM Technology Solutions Holdings, Inc. (MTSI)

Společnost MACOM Technology Solutions Holdings, Inc byla založena v 50. letech pod názvem Microwave Associates inženýry Vessarios Chigas, Louis Roberts, Hugh Wainwright a Richard M. Walker. V roce 1978 se název společnosti změnil z Microwave Associates na MACOM Technology Solutions Holdings. V současnosti se společnost zabývá vývojem a výrobou zařízení a součástek založených na rádiových, mikrovlnných a milimetrových polovodičích. Společnost sídlí ve městě Lowell, Massachusetts a v roce 2005 byla v tomto městě největší soukromou výrobní společností.

Výnosy MACOM byly v prvním čtvrtletí 150,4 mil. $, což je o 14,9 $ více než v předchozím čtvrtletí. V druhém čtvrtletí společnost očekává výnosy mezi 142–150 mil. $. V tomto měsíci sice vedení nakupovalo akcie, ale nedošlo k žádným nečekaným zvratům, které by podnítily další růst cen akcií. Je možné, že média nemají přístup ke stejným informacím jako má společnost, a to by znamenalo, že se v budoucnu dozvíme něco velice zajímavého. Momentálně se správní rada soustředí na asijský trh a technologii 5G a taktéž se účastní veletrhů a představuje své úspěchy a příležitosti, které může nabídnou svým klientům.

Z pohledu technické analýzy nic nenaznačuje, že bychom se měli přemístit do rostoucího trendu. Cena se nachází pod 200denním klouzavým průměrem, ale i tak je výše než před nákupy vedení.

Akcie se drží v horizontálním pohybu, kde se spodní hranice nachází na ceně 15,50 $ a vrchní hranice na 23,90 $. Pokud by došlo k proražení této horní hranice, cena by se mohla zastavit u rezistence na ceně 30 $.

Investiční fondy projevily v poslední době o společnost zájem a navýšily svůj podíl o 4,21 %.

Short float je však stále na hodnotě 32,78 %, což je poměrně vysoká hodnota, a to představuje určité riziko. Na druhou stranu by to mohlo pro ceny akcií znamenat růst ve chvíli, kdy prodejci (pokud tak udělají) uzavřou své pozice. Pokud by chtěli pokrýt takto výrazný výprodej, museli by kupovat akcie přibližně 12 dní v kuse, a to by samozřejmě pozitivně ovlivnilo jejich cenu.


Williams Companies, Inc. je naším číslem dvě. Společnost spadá do sektoru užitkových služeb (rozdílné služby). V tomto případě vedení nakoupilo akcie společnosti za průměrnou cenu 24,83–25,02 $ v hodnotě 462 090 $.

NiSource Inc. (NI)

NiSource Inc. je energetická holdingová společnost založená v roce 1912. Společnost sídlí v Merillville, Indianě a má přes 7 000 zaměstnanců, což ji řadí mezi jednu z největších společností v USA. NI dodává zemní plyn 3,5 mil. zákazníkům a 500 tis. uživatelům elektřiny. Prostřednictvím svých značek Columbia Gas a NIPSCO působí v 7 různých státech USA.

Společnosti vlastní tři uhelné elektrárny s výkonem 2 540 MW, tři 196 MW generátory a plynovou turbínu o výkonu 535 megawattů. Původně známá pod jménem NIPCSO Industries, získala NiSource Inc. své nové jméno v březnu 1999.
NiSource Inc se v prvním čtvrtletí celkem dařilo, její výnosy čítaly 259,7 mil. $ (0,77 $ na akcii) v porovnání s 230,6 mil. $ (0,71 $ na akcii) ve stejném čtvrtletí minulého roku. Společnost má v plánu dále investovat do své infrastruktury okolo 1,6 mil. $ až 1,8 mil. $ a do roku 2020 tak navýšit své zisky o dalších 5 % až 7 %.

V lednu 2018 NiSoure Inc taktéž navýšila čtvrtletní dividendy na 0,78 $, což je o 11,4 % více než v roce 2017. 7. května správní rada oznámila výplatu dividend 19,5 centů na akcii, která bude připsána každému, kdo bude vlastnit akcie společnosti NI k 31. červenci 2018. Jak Goldman Sachs, tak Bank of America doporučuje nákup akcií NiSource Inc s cílovou cenou 30 $.

Z pohledu technické analýzy se akcie snaží o zformování rostoucího trendu. Cena se už vícekrát pokusila prolomit 200denní SMA, ale ani jednou se ji nepodařila nad klouzavým průměrem udržet. Teď budeme svědky dalšího pokusu. Nejbližší rezistence se nachází na ceně 27 $.

Investiční fondy projevily o společnost zájem a navýšily svůj podíl o 3,7 %.

Hodnota short float je velice nízká, a to 3,43 %.


Poslední společností, kterou dnes budeme rozebírat, je Williams Companies Inc, která spadá do sektoru základních materiálů (ropovody a plynovody). Vedení společnosti uskutečnilo v květnu nákupy v hodnotě 216 495 $ na ceně 26,71 $ za akcii. U jednoho z členů rady, Teda Timmersmanse, který je vice prezident, dozorce a účetní ředitel WMB, šlo však očividně o pouhou spekulaci, jelikož před pouhými dvěma dny prodal akcie v hodnotě 347 906 $.

Williams Companies (WMB)

Williams Companies Inc. byla založena v roce 1908 bratry Williamsovými. Společnost sídlí ve městě Tulsa, Oklahoma. WMB se zabývá hledáním, produkcí, zpracováním a transportováním zemního plynu. K 31. prosinci 2017 vlastnila společnost 21 880 km plynovodů.

Investoři začali mít o společnost zájem, jakmile Williams Companies oznámila odkoupení 26 % od Williams Partners (WPZ). Jelikož WMB vlastní již 74 % akcií Williams Partners, znamená to, že tuto společnost zcela převezme.

To bylo v plánu již v roce 2015, ale v té chvíli nebyla společnost ve svém snažení úspěšná. Dnešní výhled je pro Williams Companies mnohem lepší, jelikož investoři získají akcii Williams Partners (WPZ) za každou akcii Williams Companies (WMB), kterou vlastní. Hodnota akcií WMP je přitom 27 $ zatímco hodnota akcií WPZ je téměř 40 $. Jelikož investoři WPZ s touto dohodou souhlasili, má William Companies potenciál růstu až k 40 $. Uskutečnění dohody proběhne na podzim a akcie společnosti William Companies mají tak ještě dost prostoru k dalšímu růstu.

Díky této dohodě WMB velice ušetří na daních, jelikož získá daňovou úlevu až do roku 2024.

To jasně vysvětluje, proč mělo v květnu vedení společnosti o nákupy zájem.

Z pohledu technické analýzy aktuálně nedochází ke zformování rostoucího trendu, cena se nachází pod 200denním SMA.

Jakmile však cena klesne pod 26 $, navyšují se objemy, což jasně dokazuje zájem investorů. Tímto způsobem se postupně stal z ceny 26 $ support, a rezistence se nachází na cenách 30 $ a 32 $.

Investiční fondy sice své podíly akcií WMB nenavýšily, ale je třeba brát ohled na skutečnost, že už dávno vlastní 88 % těchto volně dostupných akcií.

Hodnota short float je na nízké hodnotě 2,03 $.


Pokud vedení nakupuje akcie společnosti, nelze na tuto skutečnost hledět jako na jasný signál k nákupu pro investory, ale určitě to přiláká pozornost okolí a představuje možnost zajímavých výnosů.

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Americký dolar v očekávání nových zpráv
  Americký dolar nyní prochází těžkým obdobím. Rok 2017, který byl pro dolar nejhorší za posledních 10 let, přenesl negativní náladu i na rok 2018. Jen od začátku roku ztratil US dolar index přes 10%. Klíčové pro dolar bude středeční zasedání FEDu, kde by mohlo zaznít, jak se FED staví k momentálně stále slábnoucímu dolaru.
 • Americký dolar vrací úder
  Americký dolar v září zastavil ztráty, které nabíral takřka celý letošní rok. A to navzdory problémům, kterým musela ekonomika Spojených států čelit v rámci velmi silné hurikánové sezóny, která na určitou dobu zastavila produkci v Houstonu a v Miami.
 • Americký dolar ztrácí svého největšího spojence
  Středeční obchodování nepřálo dolarovým býkům. Měnový pár EUR/USD si připsal téměř 1 %, i když žádná výrazně negativní data ze Spojených států nepřišla. Za vinu toto oslabení dolaru můžeme dát guvernérovi americké centrální banky (Fed), Jerome Powellovi, který opustil svou tradičně jestřábí rétoriku a naznačil, že úrokové sazby v USA už moc růst nemusí.
 • Americký sen: film o americké centrální bance
  Příběh, jak vznikla americká centrální banka.
 • Americký volební speciál
  Které měny jsou nervózní z možného prezidenta Donalda Trumpa? Jak by se vyvíjela cena zlata, pokud by se do Bílého domu probojovala Hillary Clintonová? A kdo z dvojice kandidátů si před úterním volením dnem vede lépe? Na tyto i jiné otázky vám dnes odpovíme ve speciálním článku zaměřeném na americké prezidentské volby.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
  Vývoj na akciových trzích po odsouhlaseném brexitu z konce minulého týdne mě překvapil. Čekal jsem určitou podporu centrálních bank, aby se situace hned nezvrtla v prudké výprodeje. Čekal jsem i určité uklidnění, na den, dva. Poté, po uvědomění si vážnosti situace, jsem ale čekal další poklesy.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
  Akciové trhy od konce minulého týdne lehce oslabily, index S&P 500 se z hodnot kolem 2.070 bodů posunul dolů ke 2.050 bodům. Trhům nepomohlo oslabení ropy. Ta nyní vypadá, že chce o pár dolarů posílit. Na ropě tento týden vyšly 2 pozitivní zprávy = nižší zásoby v USA a prohlášení kuvajtského ministra o pravděpodobné dohodě na schůzce ropných producentů 17. dubna. Další růst ropy by podpořil i akciové indexy, S&P 500 by mohl překonat 2.000 úroveň a otestovat historická maxima.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a GBP/USD
  Trhy i obchodníky nejočekávanější událost tohoto roku, referendum o setrvání Velké Británie v EU, je za námi. Komentáře, vysvětlování, prognózy, spekulace apod. přenechejme jiným (média, analytici). Jasné je, že toto referendum dopadlo s překvapivým nečekaným výsledkem. Většina hlasujících se rozhodla pro odchod Velké Británie z EU.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD
  Finanční trhy nadále jedou v zaběhnutém módu z posledních týdnů, kdy jakékoliv poklesy jsou záhadně a až podezřele rychle dorovnávány zpět, aby nedejbože nedošlo k náznakům paniky a spuštění větších tržních propadů, pro které existuje mnoho relevantních důvodů.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a obchodní nastavení pro EUR/USD a ropu
  I v tomto týdnu důležité akciové indexy lehce navýšily úrovně historických maxim (americké indexy) či maxim několikaměsíčních (německý DAX). Skoro každý den jsme mohli vidět scénář typický pro „nesvobodné“, nezdravé a manipulované trhy – sebevětší poklesy před otevřením trhů i po něm byly vždy následně v průběhu obchodní seance, bez jakékoliv relevantní zprávy a důvodu, zkorigovány výrazně nahoru a indexy nedokázaly ani jeden den zavřít v nějaké významnější ztrátě.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Tým RoboMarkets

Hodnocení autora:
Tým RoboMarkets Česká republika.
Bližší informace o autorovi >>

Kategorie blogu

reklama
3cAnalysis

Kurzy obchodování

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
CLEO.one
reklama
Purple Trading broker změna
reklama
3cAnalysis
reklama
Purple Trading broker změna