Pondělí 27. května 2024 15:30
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král

Analýza akciového trhu

Napsal:   Sekce: Akcie

V posledním přehledu jsme zjistili, jak důležité je pro investory sledování interních nákupů akcií. Dnes se podíváme na společnosti, jejichž vedení je v tomto ohledu obzvláště aktivní. První společností stojící za zmínku je MACOM Technology Solutions Holdings Inc., která spadá do technologické sektoru (polovodiče – broadline). Vedení společnosti uskutečnilo nákupy v hodnotě 1 492 469 $ za cenu v průměru mezi 21,96 a 22 $ za akcii.

MACOM Technology Solutions Holdings, Inc. (MTSI)

Společnost MACOM Technology Solutions Holdings, Inc byla založena v 50. letech pod názvem Microwave Associates inženýry Vessarios Chigas, Louis Roberts, Hugh Wainwright a Richard M. Walker. V roce 1978 se název společnosti změnil z Microwave Associates na MACOM Technology Solutions Holdings. V současnosti se společnost zabývá vývojem a výrobou zařízení a součástek založených na rádiových, mikrovlnných a milimetrových polovodičích. Společnost sídlí ve městě Lowell, Massachusetts a v roce 2005 byla v tomto městě největší soukromou výrobní společností.

Výnosy MACOM byly v prvním čtvrtletí 150,4 mil. $, což je o 14,9 $ více než v předchozím čtvrtletí. V druhém čtvrtletí společnost očekává výnosy mezi 142–150 mil. $. V tomto měsíci sice vedení nakupovalo akcie, ale nedošlo k žádným nečekaným zvratům, které by podnítily další růst cen akcií. Je možné, že média nemají přístup ke stejným informacím jako má společnost, a to by znamenalo, že se v budoucnu dozvíme něco velice zajímavého. Momentálně se správní rada soustředí na asijský trh a technologii 5G a taktéž se účastní veletrhů a představuje své úspěchy a příležitosti, které může nabídnou svým klientům.

Z pohledu technické analýzy nic nenaznačuje, že bychom se měli přemístit do rostoucího trendu. Cena se nachází pod 200denním klouzavým průměrem, ale i tak je výše než před nákupy vedení.

Akcie se drží v horizontálním pohybu, kde se spodní hranice nachází na ceně 15,50 $ a vrchní hranice na 23,90 $. Pokud by došlo k proražení této horní hranice, cena by se mohla zastavit u rezistence na ceně 30 $.

Investiční fondy projevily v poslední době o společnost zájem a navýšily svůj podíl o 4,21 %.

Short float je však stále na hodnotě 32,78 %, což je poměrně vysoká hodnota, a to představuje určité riziko. Na druhou stranu by to mohlo pro ceny akcií znamenat růst ve chvíli, kdy prodejci (pokud tak udělají) uzavřou své pozice. Pokud by chtěli pokrýt takto výrazný výprodej, museli by kupovat akcie přibližně 12 dní v kuse, a to by samozřejmě pozitivně ovlivnilo jejich cenu.


Williams Companies, Inc. je naším číslem dvě. Společnost spadá do sektoru užitkových služeb (rozdílné služby). V tomto případě vedení nakoupilo akcie společnosti za průměrnou cenu 24,83–25,02 $ v hodnotě 462 090 $.

NiSource Inc. (NI)

NiSource Inc. je energetická holdingová společnost založená v roce 1912. Společnost sídlí v Merillville, Indianě a má přes 7 000 zaměstnanců, což ji řadí mezi jednu z největších společností v USA. NI dodává zemní plyn 3,5 mil. zákazníkům a 500 tis. uživatelům elektřiny. Prostřednictvím svých značek Columbia Gas a NIPSCO působí v 7 různých státech USA.

Společnosti vlastní tři uhelné elektrárny s výkonem 2 540 MW, tři 196 MW generátory a plynovou turbínu o výkonu 535 megawattů. Původně známá pod jménem NIPCSO Industries, získala NiSource Inc. své nové jméno v březnu 1999.
NiSource Inc se v prvním čtvrtletí celkem dařilo, její výnosy čítaly 259,7 mil. $ (0,77 $ na akcii) v porovnání s 230,6 mil. $ (0,71 $ na akcii) ve stejném čtvrtletí minulého roku. Společnost má v plánu dále investovat do své infrastruktury okolo 1,6 mil. $ až 1,8 mil. $ a do roku 2020 tak navýšit své zisky o dalších 5 % až 7 %.

V lednu 2018 NiSoure Inc taktéž navýšila čtvrtletní dividendy na 0,78 $, což je o 11,4 % více než v roce 2017. 7. května správní rada oznámila výplatu dividend 19,5 centů na akcii, která bude připsána každému, kdo bude vlastnit akcie společnosti NI k 31. červenci 2018. Jak Goldman Sachs, tak Bank of America doporučuje nákup akcií NiSource Inc s cílovou cenou 30 $.

Z pohledu technické analýzy se akcie snaží o zformování rostoucího trendu. Cena se už vícekrát pokusila prolomit 200denní SMA, ale ani jednou se ji nepodařila nad klouzavým průměrem udržet. Teď budeme svědky dalšího pokusu. Nejbližší rezistence se nachází na ceně 27 $.

Investiční fondy projevily o společnost zájem a navýšily svůj podíl o 3,7 %.

Hodnota short float je velice nízká, a to 3,43 %.


Poslední společností, kterou dnes budeme rozebírat, je Williams Companies Inc, která spadá do sektoru základních materiálů (ropovody a plynovody). Vedení společnosti uskutečnilo v květnu nákupy v hodnotě 216 495 $ na ceně 26,71 $ za akcii. U jednoho z členů rady, Teda Timmersmanse, který je vice prezident, dozorce a účetní ředitel WMB, šlo však očividně o pouhou spekulaci, jelikož před pouhými dvěma dny prodal akcie v hodnotě 347 906 $.

Williams Companies (WMB)

Williams Companies Inc. byla založena v roce 1908 bratry Williamsovými. Společnost sídlí ve městě Tulsa, Oklahoma. WMB se zabývá hledáním, produkcí, zpracováním a transportováním zemního plynu. K 31. prosinci 2017 vlastnila společnost 21 880 km plynovodů.

Investoři začali mít o společnost zájem, jakmile Williams Companies oznámila odkoupení 26 % od Williams Partners (WPZ). Jelikož WMB vlastní již 74 % akcií Williams Partners, znamená to, že tuto společnost zcela převezme.

To bylo v plánu již v roce 2015, ale v té chvíli nebyla společnost ve svém snažení úspěšná. Dnešní výhled je pro Williams Companies mnohem lepší, jelikož investoři získají akcii Williams Partners (WPZ) za každou akcii Williams Companies (WMB), kterou vlastní. Hodnota akcií WMP je přitom 27 $ zatímco hodnota akcií WPZ je téměř 40 $. Jelikož investoři WPZ s touto dohodou souhlasili, má William Companies potenciál růstu až k 40 $. Uskutečnění dohody proběhne na podzim a akcie společnosti William Companies mají tak ještě dost prostoru k dalšímu růstu.

Díky této dohodě WMB velice ušetří na daních, jelikož získá daňovou úlevu až do roku 2024.

To jasně vysvětluje, proč mělo v květnu vedení společnosti o nákupy zájem.

Z pohledu technické analýzy aktuálně nedochází ke zformování rostoucího trendu, cena se nachází pod 200denním SMA.

Jakmile však cena klesne pod 26 $, navyšují se objemy, což jasně dokazuje zájem investorů. Tímto způsobem se postupně stal z ceny 26 $ support, a rezistence se nachází na cenách 30 $ a 32 $.

Investiční fondy sice své podíly akcií WMB nenavýšily, ale je třeba brát ohled na skutečnost, že už dávno vlastní 88 % těchto volně dostupných akcií.

Hodnota short float je na nízké hodnotě 2,03 $.


Pokud vedení nakupuje akcie společnosti, nelze na tuto skutečnost hledět jako na jasný signál k nákupu pro investory, ale určitě to přiláká pozornost okolí a představuje možnost zajímavých výnosů.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analytické fórum 2022 již 31. 5. živě na YouTube!
  Turbulentní prostředí na finančních trzích i v ekonomice nepolevuje. Důkazem budiž fakt, že akciový trh v USA zažil nejhorší první čtyři měsíce v roce za posledních 80 let!
 • Analytické fórum 2023: Co očekávají přední finanční experti?
  Tuto středu (17. 5.) a čtvrtek (18. 5.) proběhne další ročník již tradičního Analytického fóra XTB. Na co přesně se zaměří letošní ročník a koho můžeme očekávat?
 • Analytik XTB Tomáš Vranka: Stane se Alphabet gigantem i v sektoru cloudu?
  S příchodem druhého pondělí v měsíci vychází i nová epizoda Akciového portfolia Tomáše Vranky. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších událostí, jež se dotkly jeho portfolia za poslední měsíc.
 • Analýza akcií PayPal - Důvody poklesu ceny a zhodnocení potenciálu pro růst
  Cena akcií PayPal Holdings Inc. (NASDAQ: PYPL) dosáhla v červenci 2021 historického maxima 310 USD za kus. Jejich trajektorie se však posunula a do srpna 2023 se propadly o 80 % na 63 USD.
 • Analýza akcií společností NVIDIA a Teradyne: Efekt investic Cathie Wood
  Nedávný boom novinek kolem umělé inteligence spustil výrazný nárůst cen akcií technologických společností. Cathie Wood, generální ředitelka ARK Investment Management LLC, která se v roce 2020 proslavila svými odvážnými investicemi do technologických společností, se však rozhodla zbavit akcií jednoho z hlavních příjemců AI vývoje, společnosti NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA). Nyní sází na dalšího hráče v tomto sektoru, konkrétně na Teradyne Inc. (NASDAQ: TER).
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
  Vývoj na akciových trzích po odsouhlaseném brexitu z konce minulého týdne mě překvapil. Čekal jsem určitou podporu centrálních bank, aby se situace hned nezvrtla v prudké výprodeje. Čekal jsem i určité uklidnění, na den, dva. Poté, po uvědomění si vážnosti situace, jsem ale čekal další poklesy.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
  Akciové trhy od konce minulého týdne lehce oslabily, index S&P 500 se z hodnot kolem 2.070 bodů posunul dolů ke 2.050 bodům. Trhům nepomohlo oslabení ropy. Ta nyní vypadá, že chce o pár dolarů posílit. Na ropě tento týden vyšly 2 pozitivní zprávy = nižší zásoby v USA a prohlášení kuvajtského ministra o pravděpodobné dohodě na schůzce ropných producentů 17. dubna. Další růst ropy by podpořil i akciové indexy, S&P 500 by mohl překonat 2.000 úroveň a otestovat historická maxima.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a GBP/USD
  Trhy i obchodníky nejočekávanější událost tohoto roku, referendum o setrvání Velké Británie v EU, je za námi. Komentáře, vysvětlování, prognózy, spekulace apod. přenechejme jiným (média, analytici). Jasné je, že toto referendum dopadlo s překvapivým nečekaným výsledkem. Většina hlasujících se rozhodla pro odchod Velké Británie z EU.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD
  Finanční trhy nadále jedou v zaběhnutém módu z posledních týdnů, kdy jakékoliv poklesy jsou záhadně a až podezřele rychle dorovnávány zpět, aby nedejbože nedošlo k náznakům paniky a spuštění větších tržních propadů, pro které existuje mnoho relevantních důvodů.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a obchodní nastavení pro EUR/USD a ropu
  I v tomto týdnu důležité akciové indexy lehce navýšily úrovně historických maxim (americké indexy) či maxim několikaměsíčních (německý DAX). Skoro každý den jsme mohli vidět scénář typický pro „nesvobodné“, nezdravé a manipulované trhy – sebevětší poklesy před otevřením trhů i po něm byly vždy následně v průběhu obchodní seance, bez jakékoliv relevantní zprávy a důvodu, zkorigovány výrazně nahoru a indexy nedokázaly ani jeden den zavřít v nějaké významnější ztrátě.
 • Analýza amerického akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
  Americký akciový index S&P 500 dle očekávání nadále roste a včera již uzavřel na letošních maximech. Indexu se tak podařilo zcela vymazat letošní propady. Od úrovní historických maxim jsme vzdálení cca pouze 4 %. Index S&P 500 nám také pokračuje i v avizovaném kopírování svého vývoje z podzimu loňského roku.
 • Analýza amerických akcií
  Akcie byly vybrány z hlediska likvidity, fundamentu, informací o společnosti a investičních fondech.
 • Analýza amerických akciových indexů, EUR/USD a ropy WTI
  Na finančních trzích je poslední dva týdny nepoměrně rušněji než v předchozích měsících. Tržně empatičtí obchodníci delší dobu cítí, že na trzích není něco v pořádku a očekávají narovnání nepoměru mezi fundamenty, globální situací ve světě a tomu neodpovídajícími tržními úrovněmi. Mezi kandidáty na spuštění výraznějších tržních poklesů jsou např. americké úrokové sazby, geopolitika, Čína, blížící se americké prezidentské volby, problémy v evropském bankovním sektoru, teroristické útoky, další zhoršení makrodat?
 • Analýza amerických indexů a zlata
  Na akciových trzích nevidíme v posledních třech týdnech ani náznak nějaké rizikové averze a obav z dalšího vývoje. Tolik obávaný brexit a jeho případné důsledky indexy naopak nastartoval až k podezřele demonstrativnímu růstu s vytvářením každodenních nových historických maxim.
 • Analýza amerických indexů, měnového páru EUR/USD a ropy WTI
  Série horších amerických dat z posledních dnů pokračuje, po včerejší překvapivě kontrakční hodnotě výrobního ISM indexu (pod 50) byla dne s o něco horší i velmi očekávaná data z amerického trhu práce za měsíc srpen. Zveřejněné hodnoty Nonfarm Payrolls (NFP report) i míry nezaměstnanosti zaostaly za odhady. Horší data z posledních dnů, a hlavně ta dnešní, indikují velmi malou pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb v září, což pomohlo k rychlému intradenímu růstu indexů, posílení zlata a mírnému oslabení dolaru.
 • Analýza - Denní kalendář událostí
  Jelikož je daytrading na M5 pěkná řehole (rychlé pohyby tam a zpět včetně včasného odchytu nového trendu) a na větší time frame nemám bohužel trpělivost, chtěl jsem si ověřit jaký je reálný dopad vyhlašovaných zpráv uvedených v "Denní kalendář událostí" pro můj trochu více "easy" trading.
 • Analýza dopadu vyhlašovaných zpráv
  Obchodování forex zpráv (forex news trading).
 • Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 12.8.2013
  Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
 • Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 15.7.2013
  Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
 • Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 1.7.2013
  Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF