Ticker Tape by TradingView
                        
                    Praet: ECB musí být při ukončování QE velmi opatrná
Hlavní ekonom Evropské centrální banky Peter Praet včera ve Frankfutu mluvil na téma utahování měnové politiky a ukončování kvantitativního uvolňování. Projev byl docela zajímavý a pro další osud na euru rozhodně relevantní. Obzvláště v situaci, kdy euro docela jednoznačně dává na frak americkému dolaru právě kvůli optimismu ohledně blížícího s utahování měnové politiky. Níže proto v pár bodech několik důležitých postřehů.
- Eurozóna si podle Praeta prochází solidním ekonomickým růstem, který přispívá ke snižování volných kapacit v ekonomice a k normalizaci situace na trhu práce. To ale zatím nic nemění na tom, že celkově velmi nízká provázanost mezi ekonomickým růstem a inflací stále přetrvává.
- Základní inflační scénář Evropské centrální banky, která v budoucnu počítá s návratem inflace ke dvěma procentům, je stále zásadním způsobem navázán na to, že ECB bude pokračovat ve velmi uvolněné měnové politice.
- Praet se v projevu soustředil na skutečnost, že navzdory nejrychlejšímu ekonomickému růstu v tomto desetiletí, mzdy v Evropě stále rostou jen velmi mírně, přestože zaměstnanost v eurozóně od roku 2013 vzrostla už o více než 7 mil. pracovních míst.
- Mzdy by podle Praeta v budoucnu začít růst měly. Chce to ale stále čas, protože je nezbytné aby se značně vysoké volné kapacity na trhu nejprve vyčerpaly.
Praetův projev je tak velmi podobný tomu, co se nedávno na tiskové konferenci snažil trochu neúspěšně trhu signalizovat šéf ECB Mario Draghi. Nezaměstnanost v eurozóně sice v poslední době klesá, stále ale převyšuje hranici 9 %. Z USA nebo Británii přitom dobře víme víme, že ani 5 % nezaměstnanost dnes nezaručuje růst mzdové inflace, takže lze očekávat že evropské mzdy do budoucna jen tak rychle růst nezačnou. ECB tedy může být s utahováním měnové politiky velmi opatrná a i když s omezováním QE začne velmi pravděpodobně už příští rok, celková velikost nákupů v rámci QE může být během příštího roku stále docela vysoká a hlavně vyšší, než trh možná momentálně očekává. Euroví býci by si proto podle nás do dalších měsíců měli dát pozor. Euro je velmi silné a v situaci, kdy ECB nemá jak více pozitivně překvapit, šance na korekci jeho vysokých letošních zisků začínají narůstat.
Klíčová slova: Inflace | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Centrální banky | ECB | Euro | Eurozóna | Banky | Ekonom | Trh | Zaměstnanost | QE | Utahování měnové politiky | Mzdy | Hlavní ekonom | 
	Čtěte více
- 
				Práce po padesátce není minulostí – naopak
				
 Lidí starších 55 let na pracovním trhu rychle přibývá. Podle odhadů Českého statistického úřadu bude do roku 2030 až 30 % obyvatel Česka starších 60 let. Přesto se senioři při hledání práce potýkají s předsudky. V Česku je často považujeme za neflexibilní, za ty, kteří neovládají technologie a brzy odejdou do důchodu. Skutečnost je ale často opačná.
- 
				Práce v dole ČSM ve Stonavě se spustí 27. prosince
				
 V dole, kde ve čtvrtek večer vybuchl metan, zůstane uzavřeno místo výbuchu. Památku zesnulých 13. horníků, 12 Poláků a 1. Čech, si lidé připomenou na mších.
- 
				Práce versus algoritmy: Je AI váš nový kolega, nebo konkurent?
				
 V posledních letech se umělá inteligence (AI) stále častěji skloňuje napříč mnoha odvětvími. Řada zaměstnanců se obává, že by je moderní technologie mohla nahradit, což potvrzuje i průzkum agentury Ipsos z roku 2024, podle kterého se až 40 % Čechů obává dopadu umělé inteligence na pracovní trh. Tyto obavy jsou patrné v různých sektorech – od logistiky přes finanční služby až po žurnalistiku. Důležité je však zdůraznit, že umělá inteligence je navržena tak, aby lidskou práci doplňovala, nikoli plně nahrazovala.
- 
				Práce z domova má zelenou. Firmy z ní profitují
				
 COVID-19 přinesl širší akceptování práce z domova a změnil naše chování v rámci volnočasových aktivit i zdravotních prohlídek. V dnešním komentáři k aktuálním zprávám z akciových trhů se na tytonové trendy zaměříme a ukážeme si seznam 13 akciových titulů, které z něj profitují. Jen za letošek tento seznam díky velké poptávce investorů posílil o 102 %.
- 
				Pracovních míst více, než očekával trh
				
 Přírůstek pracovních míst bez zemědělství byl v říjnu vyšší (261 tis.), než očekával trh (195 tis.). V září byla provedena revize na 315 tis. nových pracovních míst.
- 
				Pracovní příležitost v Amazonu
				
 Internetový obchod Amazon staví v Kojetíně na Přerovsku nové distribuční centrum, nabízí tak přes 2 tisíce volných pracovních pozic. Stavba logistického centra se bude nacházet v průmyslovém parku na kraji Kojetína, dokončena bude příští rok. Úplné zprovoznění je naplánováno na rok 2023.
- 
				Pracovní trh 2024: vyšší mzdy, mírný růst nezaměstnanosti, automatizace a zánik pozic
				
 Rok 2024 na pracovním trhu nabídne mnoho pozitiv. Předpovědi personalistů naznačují stabilní období, mírný růst mezd, boj o vrcholové manažery, změny v oblasti benefitů i nová pracovní místa. V několika málo následujících letech ale pracovní trh zcela promění technologie.
- 
				Pracovní trh 2025: vzroste minimální mzda, počet lidí nahrazených roboty i důraz na ekologii a flexibilitu
				
 Jaké změny vnese rok 2025 do pracovního prostředí? Automatizace a robotizace zvýší hodnotu specializovaných profesí, naopak rutinní pozice se z Česka pomalu vytrácejí. Jak to ovlivní přístup firem k zaměstnancům a jak se trend projeví na míře nezaměstnanosti? A kolik si Češi průměrně vydělají?
- 
				Pracuje jen 6 z 10 Američanů. Fed zatím zdražovat peníze nebude
				
 Americká centrální banka po posledním zasedání oznámila, že začne zpomalovat tempo stimulace ekonomiky pomocí kvantitativního uvolňování, tedy tiskem nových peněz. Zároveň ale šéf Fedu naznačil, že zvyšování úrokových sazeb je zatím v nedohlednu. Důvod? Vyšší inflace je údajně jen dočasná a trh práce není ještě dostatečně silný. Přitom aktuální míra nezaměstnanosti je pod 5 procenty, a tedy na úrovni dlouhodobého průměru. Z čeho pramení obavy šéfa Fedu?
- 
				Prada kupuje Versace za 1,375 miliardy USD; akcie Capri Holdings posilují o 5,3 %💡
				
 Akcie Capri Holdings (CPRI.US) rostou před otevřením trhu o téměř 5,5 % poté, co Prada oznámila akvizici značky Versace za 1,375 miliardy USD, což odpovídá její podnikové hodnotě. Prada tímto krokem otevírá novou kapitolu a spojuje dvě největší italské módní značky ve snaze konkurovat francouzským módním domům.
- 
				Praha a Evropa slušně v plusu v USA přepisovaly indexy historické rekordy, opět
				
 Tento týden byl na akciových trzích v zeleném. Většina hlavních indexů posilovala. Zprávy o vakcíně a předávání moci v USA byly asi největšími kurzotvornými informacemi. V USA byl zkrácený týden o svátek Dne díkůvzdání a v pátek bylo zkrácené obchodování. V pátek otevírají indexy v USA silnější o několik desetinek. Za celý týden si připíší zisky kolem +2,5 %. Index S&P500 přepisoval během páteční seance své historické maximum a obrázek byl viděn na technologickém indexu NASDAQ.
- 
				Praha beze změny, M2C úspěšně upsalo akcie na Startu
				
 Pražská burza zahájila nový týden prakticky beze změny. Kosmetická změna indexu PX o -0,01 % znamená šestý pokles v řadě, ale dividendový index končil nepatrně v plusu a klesající sérii zastavil. Nepatrný růst indexu PXN jde na vrub akciím Doosan Škoda Praha, které se dnes již obchodovaly bez dividendy, přesto se technický pokles nedostal. Kurz končil beze změny na 334 Kč, fakticky při zohlednění čisté dividendy investoři vydělali dnes 2,5 %.
- 
				Praha bohatne mnohem rychleji než Bratislava, rozdíl je teď nejvyšší v tomto tisíciletí. Česká metropole je díky brexitu třetím nejbohatším místem EU
				
 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty. Praha se na třetím místě ocitá v oficiální statistice Eurostatu historicky poprvé, neboť ta už v důsledku loňského brexitu nezahrnuje oblast Londýna. Vnitřní část britské metropole se před brexitem pravidelně umisťovala před Prahou.
- 
				Praha dnes opět ztrácela, zejména kvůli ČEZu
				
 Indexy napříč Evropou dnes prodlužovaly sérií ztrát. Zatímco německý index DAX (DE30) uzavřel dnešní obchodování na páteční zavírací, index pražské burzy PX (CZKCASH) se propadl o 1,36 % a seanci ukončil na 1 152,90 bodech. O zisky přišel i francouzský CAC40 (FRA40) spolu s italským indexem FTSE MIB (ITA40). Oba akciové benchmarky se propadly shodně o 0,45 %.
- 
				Praha hlásí vyprodáno i přes rekordní ceny. Střední třída dosáhne jen na pronájmy
				
 Rekordní ceny a zároveň rekordní prodeje by měly ohlašovat realitní bublinu. Splasknutí ale nepřichází a byty v metropoli jsou prakticky vyprodány. Jen za první pololetí se prodalo 4 750 bytů, tedy téměř stejně jako za celý rok 2020. Z pražského trhu postupně odchází střední třída, která přesouvá svůj zájem do Středočeského kraje. Více o motivaci zákazníků prozrazuje Peter Višňovský, ředitel realitní kanceláře LEXXUS.
- 
				Praha chce být centrem hedge fondů a private-equity, získat miliardy díky povinné registraci v EU
				
 V červenci vstoupí v platnost zákon Evropské unie, který nařizuje desítkám tisíc zahraničních hedge fondů a private-eq...
- 
				Praha i evropské burzy ztrácely
				
 Dnes byl zveřejněn německý IFO index. Dopadl víceméně podle očekávání. Každopádně potvrdil, že se nálada v ekonomice zlepšuje. Pravděpodobně je to vzhledem i ke klesajícím cenám elektřiny a rozvolňování pandemické situace v Číně, a tudíž oživení tamní ekonomiky.
- 
				Praha lehce ztrátová, Čez pod ministerským tlakem
				
 Pražská burza dnes mírně oslabila, když index PX ztratil 0,33 %. Za poklesem domácího trhu stály především akcie Čezu, které odepsaly 2,32 %. Investoři negativně reagovali na vyjádření ministra financí Stanjury, že nebude navrhovat zrušení daně z mimořádných zisků pro příští rok. Přestože v minulých měsících ministr opakovaně deklaroval, že mimořádné příjmy již v letošním roce více méně vyrovnají mimořádné náklady státu a vytvářel očekávání o zrušení mimořádného zdanění, najednou je vše opět jinak.
- 
				Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích
				
 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.
- 
				Praha má za sebou nejsilnější růst za poslední měsíc, zazářila KB (KOMB.CZ)
				
 Na finančních trzích dnes vládne smíšená nálada. Evropské indexy se krátce před závěrem seance obchodují převážně v zisku, ovšem Wall Street otevřela mírně do negativního teritoria. Akcie neuchlácholily ani nižší čísla inflace z USA, která byla zveřejněna odpoledne. Na hlavním indexu pražské burzy však po včerejším růstu zůstala situace pozitivní. PX přidal 0,76 % a uzavřel na 1298,68 bodech. Index tak dále navyšuje nejvyšší úrovně od roku 2011. Zároveň nabídl nejvyšší růst od 12. srpna.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je? 
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
	
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
		Vzdělávací články
		
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
	
	Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
		Denní kalendář událostí
		
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V USA index mzdových nákladů
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
	
	Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V USA index mzdových nákladů
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
		Tradingové analýzy a zprávy
		
Forex: Dolar po komentáři šéfa Fedu o prosincovém vývoji úroků posiluje ke koši měn
Komodity: Ceny ropy stagnují, investoři vyhodnocují obchodní příměří mezi USA a Čínou
Evropská centrální banka zahajuje další fázi projektu digitálního eura
Pražská burza dnes rostla, nejvíce ji pomohly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes mírně posílala k euru, vůči dolaru naopak oslabila
CVVM: V Česku trvá odmítavý postoj k přijetí eura
Forex sentiment 30.10.2025
Analýza: Ceny některých akcií z maloobchodu letos prudce klesly
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
ECB úroky opět nezměnila, sazby zůstaly na dvou procentech
	
	
	Forex: Dolar po komentáři šéfa Fedu o prosincovém vývoji úroků posiluje ke koši měn
Komodity: Ceny ropy stagnují, investoři vyhodnocují obchodní příměří mezi USA a Čínou
Evropská centrální banka zahajuje další fázi projektu digitálního eura
Pražská burza dnes rostla, nejvíce ji pomohly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes mírně posílala k euru, vůči dolaru naopak oslabila
CVVM: V Česku trvá odmítavý postoj k přijetí eura
Forex sentiment 30.10.2025
Analýza: Ceny některých akcií z maloobchodu letos prudce klesly
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
ECB úroky opět nezměnila, sazby zůstaly na dvou procentech
		Blogy uživatelů
		
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
	
	Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
		Forexové online zpravodajství
		
Zpomalení růstu na Wall Street, technologičtí giganti oslabují kvůli nákladům na umělou inteligenci
Ohlédnutí za konferenčním hovorem KB k výsledkům za 3Q 2025
Index DAX neudržel zisky a zakončuje seanci na červené nule
Novo Nordisk podal nabídku na koupi společnosti Metsera, o kterou usiluje i Pfizer
Denní shrnutí: ECB, FOMC a MAG7 – smíšené signály a averze k riziku
Palantir žaluje bývalé inženýrky kvůli založení konkurenční AI firmy
Akcionáři Core Scientific odmítli fúzi s CoreWeave v hodnotě 9 miliard USD
Eli Lilly po tržbách: Vysoká očekávání, ještě lepší výsledky
Chipotle: Po tržbách pod tlakem, dvouciferný pokles
Akcie týdne – NXP Semiconductors NV (30.10.2025)
	
	Zpomalení růstu na Wall Street, technologičtí giganti oslabují kvůli nákladům na umělou inteligenci
Ohlédnutí za konferenčním hovorem KB k výsledkům za 3Q 2025
Index DAX neudržel zisky a zakončuje seanci na červené nule
Novo Nordisk podal nabídku na koupi společnosti Metsera, o kterou usiluje i Pfizer
Denní shrnutí: ECB, FOMC a MAG7 – smíšené signály a averze k riziku
Palantir žaluje bývalé inženýrky kvůli založení konkurenční AI firmy
Akcionáři Core Scientific odmítli fúzi s CoreWeave v hodnotě 9 miliard USD
Eli Lilly po tržbách: Vysoká očekávání, ještě lepší výsledky
Chipotle: Po tržbách pod tlakem, dvouciferný pokles
Akcie týdne – NXP Semiconductors NV (30.10.2025)
		Odborné kurzy a semináře
		
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
	
	
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
		Forexové online zpravodajství
		
Credit Suisse zvažuje ukončení svých aktivit v USA
Ranní zprávy
TJX potvrzuje výhled na rok 2026 a překonává odhady tržeb díky zájmu o slevové zboží
Minuta s XTB
Technická analýza páru GBP/USD pro období 4.–9. dubna
Zlato – Posun na 1 353,725 USD
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 24.8.2017
Trichet ( prezident ECB)
Makro: Týdenní žádosti o podporu v USA opět klesly
Forex: Kurz eurodolaru zůstává zaparkovaný nad 1,0700
	
	Credit Suisse zvažuje ukončení svých aktivit v USA
Ranní zprávy
TJX potvrzuje výhled na rok 2026 a překonává odhady tržeb díky zájmu o slevové zboží
Minuta s XTB
Technická analýza páru GBP/USD pro období 4.–9. dubna
Zlato – Posun na 1 353,725 USD
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 24.8.2017
Trichet ( prezident ECB)
Makro: Týdenní žádosti o podporu v USA opět klesly
Forex: Kurz eurodolaru zůstává zaparkovaný nad 1,0700
		Blogy uživatelů
		
Bitcoin Halving 2024 - Čo potrebujete vedieť
Býci dokázali uzavřít cenový odskok (gap) indexu S&P 500
Klíč k úspěchu v tradingu: Poznejte své silné a slabé stránky
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, AUD/USD a EUR/JPY
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Intervence v Japonsku?
Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 19.12.2013
XTB Live Trading v roce 2022: Zisk 23 % i přes vysokou volatilitu
Základy Money-Managementu
Jak začít investovat? Tomáš Vranka z XTB zná odpověď
	
	Bitcoin Halving 2024 - Čo potrebujete vedieť
Býci dokázali uzavřít cenový odskok (gap) indexu S&P 500
Klíč k úspěchu v tradingu: Poznejte své silné a slabé stránky
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, AUD/USD a EUR/JPY
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Intervence v Japonsku?
Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 19.12.2013
XTB Live Trading v roce 2022: Zisk 23 % i přes vysokou volatilitu
Základy Money-Managementu
Jak začít investovat? Tomáš Vranka z XTB zná odpověď
		Vzdělávací články
		
Hlídejte si náklady u svého brokera
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Intradenní obchodní systém na Forex
Možnosti práce se Stop-Lossem
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Komodita jménem stříbro a zajímavosti, které jste o něm možná nevěděli
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Obchodování Pin Bars - II
	
	
	Hlídejte si náklady u svého brokera
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Intradenní obchodní systém na Forex
Možnosti práce se Stop-Lossem
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Komodita jménem stříbro a zajímavosti, které jste o něm možná nevěděli
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Obchodování Pin Bars - II
		Tradingové analýzy a zprávy
		
Forex: Upozornění na NFP report
Index spekulativního sentimentu 27.2.2023
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 12.10.2023
EUR/USD - Intradenní výhled 1.2.2018
Index spekulativního sentimentu 5.11.2019
Ropa Brent - Intradenní výhled 14.5.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 10.7.2015
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 6.11.2023
USD/JPY - Intradenní výhled 4.3.2020
FCA varuje před brokerem Capital Way Group / Capital Group
	
	Forex: Upozornění na NFP report
Index spekulativního sentimentu 27.2.2023
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 12.10.2023
EUR/USD - Intradenní výhled 1.2.2018
Index spekulativního sentimentu 5.11.2019
Ropa Brent - Intradenní výhled 14.5.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 10.7.2015
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 6.11.2023
USD/JPY - Intradenní výhled 4.3.2020
FCA varuje před brokerem Capital Way Group / Capital Group
		Témata v diskusním fóru
		
Forex klub Praha
Aktuálny výhľad na 3 Forex trhy
Ľudia vyhľadávajú kryptomeny cez Google, pretože ich ceny stúpajú a ceny kryptomien stúpajú, pretože ich ľudia vyhľadávajú cez Google vyhľadávač
Skutečná realita prop tradingu v roce 2025
Aktuální Price Action obchody na měnových párech USD/JPY, USD/CHF a AUD/USD
Dotaz na společnost Interactive Brokers
Ako obchodovať zasadanie BOC?
SOLANA
Odhalujeme skrytá destruktivní přesvědčení
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
	
	
	
	
	
Forex klub Praha
Aktuálny výhľad na 3 Forex trhy
Ľudia vyhľadávajú kryptomeny cez Google, pretože ich ceny stúpajú a ceny kryptomien stúpajú, pretože ich ľudia vyhľadávajú cez Google vyhľadávač
Skutečná realita prop tradingu v roce 2025
Aktuální Price Action obchody na měnových párech USD/JPY, USD/CHF a AUD/USD
Dotaz na společnost Interactive Brokers
Ako obchodovať zasadanie BOC?
SOLANA
Odhalujeme skrytá destruktivní přesvědčení
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy




