Zasedání, Fedu, BoJ, RBNZ; analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY

30.04.2015 12:10  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Dnes v brzkých ranních hodinách zasedala japonská centrální banka (BoJ). Banka snížila výhled růstu HDP pro rok 2016 o 0,1 procenta na 1,5 procenta. Očekává, že inflace měřena indexem CPI dosáhne 2procentního cíle v rozmezí duben – září  2016. Ačkoliv banka postupně v čase posouvá termín dosažení cílové hodnoty cenové hladiny, o navýšení monetárních stimulů neuvažuje, což vedlo k propadu akciového indexu Nikkei, který ztratil 500 bodů. BoJ uvádí, že postupný ekonomický růst a momentální monetární stimuly jsou dostatečnými impulzy k docílení 2procentní cenové hladiny.

HDP USA se  v prvním čtvrtletí mezikvartálně zvýšil pouze o 0,2 procenta, což je výrazné zpomalení růstu hospodářství ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy vzrostl o 2,2 procenta. Zpomalující ekonomický růst si uvědomuje i americká centrální banka, stejně jako umírnění růstu nových pracovních pozic a nižších výdajů domácností. Ty klesají i navzdory nižší inflaci a cenám energií. Investice podniků ztratily momentum a inflace je daleko od svého 2procentního cíle. Nicméně Fed vidí všechny tyto negativní faktory jako dočasné. Důvodem optimismu centrální banky jsou rostoucí příjmy domácností a vysoká spotřebitelská důvěra v letošním roce. Domácí spotřeba se na HDP podílí 70 procenty. Zpomalení ekonomického růstu v prvních třech měsících letošního roku pravděpodobně odradí Fed od utažení monetární politiky v červnu. Podle všeho bude vyčkávat na další sérii makroekonomických dat, aby se přesvědčil, že ekonomické výsledky prvního čtvrtletí byly skutečně jenom cyklickým výkyvem.  Nicméně zářijový termín je stále ve hře. Měnový výbor centrální banky včera odstranil veškerá časová vodítka, která by mohla alespoň částečně naznačit, kdy by případná změna úrokové politiky mohla proběhnout. Vše bude záležet na makroekonomických datech, zejména trhu práce a inflaci.

Novozélandský dolar (NZD) včera oslabil po zasedání centrální banky (RBNZ), když banka upozornila na to, že může snížit základní úrokovou sazbu, když bude cenová hladina i domácí poptávka nadále oslabovat. Na Novém Zélandu je momentálně nejvyšší úroková sazba z vyspělých zemí na úrovni 3,5 procenta. Banka rovněž slovně intervenovala vůči domácí měně, když uvedla, že NZD je neoprávněně a neudržitelně vysoko. Hodnotu NZD včera podkopla i společnost Frontera, největší producent mléka, která snížila výhled ceny mléka, za níž ho bude vykupovat od domácích producentů.

EUR/USD včera díky špatným datům HDP z USA výrazně posílil. Na trhu existují náznaky „shorsqueezu“ pramenícího z rozpouštění dlouhodobých investic. Mnohé fondy, jež sázely na pokles EUR/USD si zajištovaly své pozice nákupem německých dluhopisů. Včera však výnosy z těchto bondů výjimečně posílily, a to i navzdory probíhajícímu programu QE ze strany ECB. Lze se proto domnívat, že některé fondy ukončují své dlouhodobé „shorty“ na euru, euro nakupují a dluhopisy prodávají. Ve výsledku cena německých dluhopisů klesá a výnosy rostou. Podobnou analogii bylo vidět i na akciovém trhu, kde německý DAX trpěl kvůli silnému euru. EUR/USD včera posílil o 1,25 procenta, nejvýše za posledních 8 týdnů.

Ze slabšího dolaru včera těžila i britská libra. Ta má za sebou 12. úspěšní obchodní seanci z posledních třináctých. Agentura Moody?s snížila rating Řecka. Dnes nás na trzích čekají data HDP z Kanady, počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti z USA, projev guvernéra Poloze před finančním výborem Senátu. Připomínáme, že pan Poloz v úterý mluvil před parlamentem optimisticky, co se ekonomické výhledu týče. Dnes je konec měsíce a navíc v pondělí je v Británii státní svátek, proto lze ke konci týdne očekávat vyšší volatilitu.

Včera jsme informovali o tom, že pro EUR/USD je klíčové, aby uzavřelo nad hodnotou 1050, která připomíná „neckline“ u formace dvojitého vrcholu. Nicméně pro definitivní potvrzení růstového trendu u EUR/USD preferujeme uzavření denní svíčky nad červenou trendovou linii, ideálně definitivní posunutí obchodování do zóny modrého obdélníku.

Měnový pár USD/JPY konsoliduje svůj předchozí růstový pohyb v klesajícím trojúhelníku. Teorie technické analýzy se přiklání k tomu, že trojúhelník by měl být proražen směrem nahoru a obnoven růstový trend. Tuto hypotézu podporují i delší knoty na denních svíčkách. Abychom dodržely všechna pravidla, tak bychom si na potvrzení růstového pohybu měli počkat až USD/JPY prorazí horní hranu trojúhelníku. Úvaha o růstu se zneplatní, když měnový pár uzavře na denní svíčce pod předchozími minimy.

GBP/USD včera otestoval 200denní průměr, nad nímž neuzavřel a naznačil delší knot. Když dnešní denní svíčka rovněž neuzavře nad průměrem a ideálně nabídnu další delší knot, budou šance na pokles GBP/USD růst.

  Sdílení článku:
  Facebook

  Čtěte více

  • Zasedání ECB: Draghi se jen tak neotáčí
   V pátek skončené zasedání ECB nepatřilo mezi ty nejzajímavější, něco jsme se však přece jen dozvěděli. Tak například, že Draghi je celkem pohotový: na dotaz, jak vidí výsledky francouzských voleb, odpověděl, že v ECB diskutují o hospodářské politice, nikoliv politice („Policies, not politics“). Také je to diplomat – na dotaz, co si odnesl z nedávné návštěvy Washingtonu, řekl, že to, že „riziko obchodního protekcionismu ustoupilo a že trhy přehodnocují výhled americké fiskální politiky.“ Což je jenom eufemisticky řečeno, že Trump je menší blázen či větší amatér, než si myslel. Naopak, v novinařině by Draghi kariéru asi neudělal. Na dotaz novináře, jaký titulek by dal dnešnímu zasedání do novin, řekl větu o 27 slovech, jejíž pravděpodobnost zaujmout čitatele tak, aby si článek přečetl, je zhruba stejná, jako že Plačky nad Finneganem zvítězí v anketě náctiletých čtenářů.
  • Zasedání ECB: Live komentář od 14:30
   Na tomto místě budeme od začátku tiskové konference Maria Draghiho po zasedání ECB zveřejňovat nejdůležitější zmíněné ...
  • Zasedání ECB: Live komentář od 14:30
   Na tomto místě budeme od začátku tiskové konference Maria Draghiho po zasedání ECB zveřejňovat nejdůležitější zmíněné ...
  • Zasedání ECB nemělo na trhy výraznější dopad, dnes data z trhu práce z Kanady a USA
   Včerejší seance byla především ve vyčkávajícím režimu na zasedání ECB. Kde zmizela z komentáře věta o případném prodloužení, nebo zvýšení objemu kvantitativního uvolňování. To by však dále mělo pokračovat při objemu 30 mld. eur měsíčně. Euro nakonec ukončilo seanci v červených číslech, přičemž se nadále drží v konsolidačním pásmu bez jasného trendu. Žádnou výraznější změnu tedy zasedání ECB nepřineslo, když úrokové sazby udržely na 0,00% a hodlají pokračovat ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování. Trhy byly během včerejší seance spíše pozitivně naladěny a to i díky zprávě, že americký prezident Donald Trump souhlasil, že se setká s vůdcem KLDR Kim Jong Unem. Jedná se o druhou pozitivní zprávu týkající se KLDR v tomto týdnu. Zpráva pomohla i americkému dolaru, který během včerejší seance posiloval nejvýrazněji. To se samozřejmě odrazilo o do vývoje ostatních devizových trhů, kde byl dolar silnější. Díky silnějšímu dolaru prohloubila své ztráty i Ropa. Ta se dostala pod low minulého týdne a s pozitivními vyhlídkami pro ropu to nevypadá moc dobře. VIX nadále zůstává na zvýšených hodnotách a nervozita z možného dalšího výprodeje na trzích stále zůstává.
  • Zasedání ECB nic nového nepřineslo
   Obchodování na trhu eura s dolarem přineslo nejdříve dolarové zisky, které americká měna nakonec neudržela. Kurz EUR/USD se tak dnes ráno...
  • Zasedání ECB nic zásadního nepřineslo
   Dnešní tisková konference prezidenta Draghiho nepřinesla nic zásadního, šéf ECB očekává postupné oživení a proto politika centrální banky zůstává expanzivní. Euro k dolaru nejprve posílilo z dopoledních úrovní pod 1,31 až na 1,317, aby v závěru obchodování začalo mírně vyklesávat.
  • Zasedání ECB trhy zklamalo
   Zasedání Evropské centrální banky očekávání trhů nenaplnilo. Zatímco ECB zcela v souladu s očekáváním analytiků ponechala sazby beze změny...
  • Zasedání ECB vs. volatility trhů
   Eurozone opce před ECB a italským štěpením   ECB se sejde ve čtvrtek 26. října, je to poslední schůzka v roce 201...
  • Zasedání ECB zklamalo, akciové trhy padají
   Hlavní událostí minulého týdne bylo nepochybně čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, které jsme předeslali v posledním článku, a projev jejího předsedy Maria Dragiho. Podle jeho slov je současné nastavení monetární politiky efektivní a prozatím není třeba žádných změn. Základní úrokovou sazbu ponechala ECB beze změny na 0,00 %, zápůjční na 0,25 % a depozitní na -0,4 %, kam ji snížila v březnu. Pokud jde o možný posun konce programu odkupování aktiv, žádného formálního závazku jsme se od ECB nedočkaly a Draghi sám vyloženě prohlásit, že otázka rozšíření programu nebyla diskutována. Evropská centrální banka tedy nadále skupuje dluhopisy v nezměněném objemu 80 miliard eur měsíčně, odkup by měl skončit v března příštího roku.
  • Zasedání Fedu a analýza amerického akciového indexu S&P 500
   FED včera ponechal úrokové sazby na nezměněné úrovni. Bankéři se nakonec zalekli oslabeného trhu práce, který v&nbsp...
  • Zasedání Fedu je za námi. Co z toho plyne pro trhy?
   Tak jsme se konečně dočkali. Po sedmi letech a více než roku a půl příprav včera americká centrální banka zvýšila úrok...
  • Zasedání Fedu, na nějž jsme čekali celý rok, analýza EUR/USD, indexu amerického dolaru
   Americký akciový trh včera před dlouho očekávaným zasedáním americké centrální banky (Fed) posílil, na což naváza...
  • Zasedání Fedu oslabuje USD
   Eurodolar během asijské seance pokračoval v posilování. Euru pomáhají hlavně spekulace o dalš...
  • Zasedání Fedu přineslo kurzu dolaru výraznou volatilitu
   Zasedání americké centrální banky zamávalo minulý týden obchodem s dolarem. Vyznění výstupu pochopily trhy jako holubičí, a proto po jeho...
  • Zasedání Fedu ve stínu zítřejších dat HDP; analýza DAXU, GBP/USD, GBP/CAD
   Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech podle průzkumu průmyslové skupiny Conference Board klesla na 90,9 bodu, nejnižší úroveň...
  • Zasedání Fedu začíná, pomůže zlepšit náladu na USD?
   Situace na americkém dolaru byla od posledního zasedání Fedu z poloviny března zajímavá. Nečekaně holubičí guvernérka ...
  • Zasedání FOMC nic nového nepřineslo
   Euro si během posledních dvou dní připsalo proti dolaru zhruba šest desetin procenta, když se kurz posunul mírně pod...
  • Zasedání MMF a zemí G7 nedokázala vyřešit ,,měnové války"
   Vyhlídky na další kvantitativní uvolňování ze strany Fedu způsobily v pátek jízdu jako na horské dráze,...
  • Zasedání OPEC, projev Draghiho, data inflace Německo, Den díkůvzdání, analýza USD/CHF, EUR/JPY, GBP/USD
   Australský dolar silně bojuje s hladinou supportu 0,8350 vůči americkému dolaru. Již dva dny se mu pod ní nepodařilo uzavřít, a to i navzdory tomu, že včera se téměř celý den obchodoval pod touto hodnotou. Tvar včerejší denní svíčky jasně dokazuje, že AUD se pod hodnotu 0,8350 příliš nechce a převaha medvědů slábne. Svíčka typu „pin bar“ se včera vytvořila na všech párech s AUD kromě AUD/NZD.
  • Zasedání SNB, Indexy PMI z Evropy, maloobchodní tržby z Velké Británie; analýza EUR/GBP
   Dnešní zasedání švýcarské národní banky (SNB) víceméně potvrdilo její stávající monetární politiku....

  Nejčtenější zprávy

   
  reklama
  Admiral Markets PA
   
  LYNX logo

  Užitečné nástroje

  FX sazby

  MěnaSazbaMěnaSazba
  EUREUR0.00 %USAUSD1.75 %
  GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
  CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
  CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
   

  Kurzy obchodování

  Bře
  24

  Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

  Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

  Dub
  14

  Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

  FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

  Dub
  21

  Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

  Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

  Kvě
  19

  Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

  Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:


  Thomson reuters ČTK Bloomberg

  reklama
  XTB Price Action
  reklama
  RoboMarkets - brand 1
  reklama
  Purple - indikator
  reklama
  XTB Price Action