Středa 12. srpen 2020 14:42
reklama
FP Markets
reklama
Dukascopy
reklama
Bossa live trading

Pozitivní HDP Austrálie, USD/JPY na měsíčních maximech, denní přehled událostí

04.06.2014 10:00  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Australský dolar v noci posílil z úrovně 0,9260 k hodnotě 0,9299 vůči americkému dolaru USD poté, co data HDP ukázala na nejrychlejší růst hospodářstvíza poslední dva roky, kdy export dosáhnul nejlepších hodnot od roku 1999. HDP tak v prvním čtvrtletí 2014 posílilo o 1,1 procenta, přičemž se očekával růst ve výši 0,9 procenta. Meziročně si tak ekonomika protinožců polepšila začátkem letošního roku o 3,5 procenta, čímž porazila své rivaly, další vyspělé ekonomiky, jako například USA. Ty za stejné období povyrostly o 2 procenta, eurozóna o 0,9 procenta, Německo o 2,5 procenta a Británie o 3,1 procenta. Celkově se zdá, že ekonomika Austrálie si i navzdory čínskému útlumu vede slušně. HDP roste nad průměrným tempem, inflace je pod kontrolou, úrokové sazby jsou na historických minimech, produktivita práce je slušná a sektor stavebnictví a exportu jsou hlavními tahouni hospodářského růstu. Na druhé straně novozélandský dolaroslabil na 3 měsíční minima vůči USD (0,8413) poté, co tamní ceny mléka pocítily další oslabení. Ceny mléka tak celkově letos ztratily již 25 procent ze své hodnoty, což je hlavním důvodem aktuálního oslabování NZD, a to i navzdory 3procentním úrokovým sazbám, jimž nyní nemůže konkurovat žádná vyspělá ekonomika. Aktuálního oslabování NZD by mohla využít tamní centrální banka (RBNZ), jenž bude zasedat příští středu večer (našeho času) k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, tentokrát na 3,25 procenta.

Euro včera nezareagovalo na nižší hodnoty inflace eurozóny, což znamená, že trhy již plně započetly snížení úrokových sazeb a nyní čekají na to, zdali ECB na svém čtvrtečním zasedání přistoupí kromě snížení sazeb i k dalším monetárním stimulům. Zdroje blízké agentuře Reuters uvedly, že banka plánuje snížit všechny 3 úrokové sazby a rovněž přijmout opatření k posílení půjček malým a středním podnikům. Aktuální důležité úrovně jsou support na hodně 1,3580 vůči USD a rezistence v podobě 200denního průměru. Někteří investoři označili včerejší reakci eura na data inflace jako „buy the rumor sell the fact“.

Výnosy z amerických státních dluhopisů se tento týden odrazily od 11měsíčních minim a včera posílily na 3týdenní maxima (2,6 procenta), což pomohlo měnovému páru USD/JPY posílit o 0,2 procenta na hodnotu 102,74 vůči USD neboli 1 měsíční maxima. Slabší jen a očekávání ohledně navýšení podílu akcií v portfoliích státních japonských penzijních fondů vedlo i v průběhu středeční obchodní seance k posílení japonského akciového indexu Nikkei o 0,22 procenta (15 067,96).

Výprodej na dluhopisech a růst jejich výnosů byl způsoben úlevou ohledně hospodářského růstu USA, kdy objednávky továren posílily v dubnu již třetí měsíc v řadě. Navíc prodejcům automobilů v květnu výrazně posílily prodeje, což zvyšuje naději na dobrý výkon HDP USA v druhém čtvrtletí 2014. Nicméně americké akciové indexy nebyly po těchto datech schopny dosáhnout nových maxim a uzavřely mírně ve ztrátě. Index S&P 500 oslabil o 0,04 procenta, Dow Jones ztratil 0,13 procenta a technologický Nasdaq klesnul o 0,07 procenta.

Dnes očekáváme poměrně klidný trh s pohybem spíše do strany před zítřejším zasedáním ECB a pátečními daty z trhu práce USA. Dnes rovněž začíná 2denní setkání zemí G7 v Bruselu, jež se mělo původně konat v Rusku. Nicméně hlavním tématem bude právě Rusko a Ukrajina.

Makrokalendář pro dnešní den:

 • 10:30 Británie PMI služby
 • 11:00 Revidované HDP eurozóna 1. kvartál 2014
 • 14:15 ADP výkaz národní zaměstnanosti USA
 • 14:30 Obchodní bilance Kanada
 • 14:30 Obchodní bilance USA
 • 16:00 Zasedání Kanadské centrální banky (BoC)
 • 16:00 PMI služby USA ISM
 • 16:30 Zásoby ropy USA
 • 20:00 Béžová kniha Fedu
  Sdílení článku: 
     

  Čtěte více

  • Pozitívne dáta z USA povzbudili akciové trhy
   Akciové trhy dnes čerpajú pozitívnu náladu zo včerajších pozitívnych vyjadrení amerického prezidenta Donalda Trumpa o odkade ciel na dovoz automobilov do USA a ministra financií Stevena Mnuchina ohľadom obchodných rozhovorov medzi USA a Čínou. K pozitívnej nálade prispeli aj lepšie hospodárske výsledky spoločností Cisco a Walmart. Počet stavebných povolení v USA zaznamenal v apríli medzimesačný nárast o 0,6% a počet nových žiadostí o podporu zaznamenal oproti minulému mesiacu pokles z 228 tisíc (marec) na 212 tisíc (apríl). Pozitívne prekvapila aj začatá výstavba nových domov na úrovni 1,235 milióna (apríl), očakávalo sa 1,205 milióna domov. Celkovo skončili dáta v USA pozitívne, čo podporilo zlepšilo náladu na trhoch. Americký akciový index US500 sa približuje k rezistencii na úrovni 2900 bodov, kde by sa mohli k moci dostať medvede. Treba mať na pamäti, že aj napriek súčasnému zlepšeniu nálady na trhoch, stále stojí v pozadí riziko obchodnej vojny medzi USA a Čínou, ktoré by investori nemali podceňovať.
  • Pozitivně naladěným trhům nevadí německá čísla. Pozornost míří k trhu práce a OPECu
   Závěr týdne nabídne řadu důležitých událostí a čísel. Začít můžeme už zveřejněnými čísly o německé průmyslové výrobě. Tak jako včera objednávky, i dnes výroba překvapila negativně, když vykázala za říjen meziroční propad o 5,3 procenta při revizi září směrem dolů. Škarohlídi jsou však v menšině - evropské akcie začínají do plusu asi o 0,3 procenta a německý trh zaostává minimálně. Zlato klesá a dluhopisy zatím vykazují drobný pokles výnosů.
  • Pozitívne výhľady
   Naďalej však dnešný výsledok prvej disciplíny pracovného triatlonu (ADP zamestnanosť s pokl...
  • Pozitívne vychladnutie
   Pozitívny sentimentVčerajšia obchodná seansa pr...
  • Pozitivní americká data ADP akciím k růstu nestačí, analýza GBP/USD
   Akcie na Wall Street zahajují dnešní obchodní seanci poklesem, po včerejším silném růstu, kdy vyskočily o 2,1 až 2,9 procenta, taženy nahoru...
  • Pozitivní americká data tlačí trhy vzhůru
   Minulý týden došlo v USA ke zveřejnění množství nově vzniklých pracovních míst mimo zemědělství. Hodnoty předčily očekávání, když bylo zveřejněné 255.000 nových míst místo očekávaných 180.000. Číslo bylo nakonec ještě upravené na pěkných 292,000 pracovních míst. Pozitivním překvapením byla rovněž výše mezd, která minulý měsíc připsala 0,3%. Očekávalo se o desetinu méně. Nezaměstnanost přitom zůstala na 4,9%.
  • Pozitivní čísla německého indexu PMI, potvrdil index Ifo, analýza USD/CAD, STŘÍBRA, GBP/JPY
   Mnichovský ekonomický institut IFO oznámil, že index měřící důvěru 7000 německých podniků pro tento měsíc stoupl ...
  • Pozitivní data z americké ekonomiky podpořila dolar
   Americký dolar včera ze začátku pokračoval v trendu oslabování z předchozích dnů, když se na mezibankovním trhu obchodoval...
  • Pozitivní dopoledne v Evropě. Inspirací SAP a Čína
   Z Německa jsme dostali další o něco horší data, když květen nedokázal přinést takový odraz vývozu ani dovozu, jaký se čekal. Další zajímavou zprávou je včerejší rekordní přírůstek nakažených koronavirem v USA, který se dostal už nad 60 tisíc. A přidávají se i bankéři z Fedu, kteří varují před komplikacemi na cestě k plnému ozdravení ekonomiky.
  • Pozitivní fon podporuje trhy.
   Americký akciový trh pokračuje dostávat pozitivní impulsy, které pomáhají zotavit se ze ztrát na začátku února. Včera,...
  • Pozitivnímu obratu na trzích se postavily do cesty data, Itálie i ropa
   Včerejší pozitivní obrat trhům nakonec moc nevyšel a dnes je to opět špatné. Čínský maloobchod svým zpomalením zklamal a také pokles německé ekonomiky ve 3Q byl o trochu výraznější, než se čekalo. Sice jde z větší části o jednorázový faktor spojený s novými normami pro auta, ale ani tak čísla nepotěší.
  • Pozitivní nálada investorů prospěla zlotému a forintu
   Dění v regionu stejně jako ostatním světovým trhům včera dominovalo víkendové rozhodnutí Larryho Summ...
  • Pozitivní nálada na akciových trzích jasně převládla
   Zámořské indexy hned od začátku obchodování silně rostly a široký index S&P 500 opět vylepšil svoje maximum a přidal přes 8 bodů (+0,27 %, 3085,18 b.). Pozitivní zprávou byla domluva USA a Číny o zrušení některých vzájemně zavedených cel a vidina dosažení obchodní dohody. Pravidelná data z trhu práce byla podle očekávání a pozitivní náladu na trzích dále podpořily kvartální reporty doznívající výsledkové sezóny. Nicméně k závěru obchodování došlo k vybírání zisků a indexy svůj růst mírně zkorigovaly.
  • Pozitivní nálada na všech trzích
   Americké indexy otevřely dnes slušně v plusu. Dnešní makrodata dopadla smíšeně. Zatímco maloobchodní tržby byly lepší, průmyslová výroba a sentiment v průmyslu státu NY (Empire Manufacturing) na odhady trhu nedosáhly. Pozitivní náladu do žil investorů tak nalil poradce Bílého domu Larry Kudlow, který prohlásil, že obchodní dohoda s Čínou se blíží do finální fáze. Indexy tak opět přepisují historická maxima. Pokud obchodování vydrží v tomto duchu, bude to pro širokopásmový S&P500 šestý růstový týden v řadě.
  • Pozitivní nálada se přes USA a Asii přenáší do Evropy, eurodolar je u 1,23, koruna mírně silnější
   Čtvrteční dopoledne se nese v pozitivním duchu. Eurodolar vystoupal nad 1,2300, ...
  • Pozitivní nálada se trhů drží, koruna se znovu dostala na 25,50
   Na světových trzích se drží nálada příznivá pro riziková aktiva. Hlavním důvodem je optimismus o možné dohodě v USA. T...
  • Pozitivní nálada se vyčerpává, ale eurodolar i koruna zatím jen vyčkávají
   Včerejší dobrá nálada na trzích daná předpokladem další podpory ze strany Fedu i...
  • Pozitivní nálada trhu dlouho nevydržela, strach z recese v eurozóně a ebola nahánějí strach, analýza USD/JPY, USD/CHF a USD/CAD
   Pozitivní nálada ze středečního zápisu ze zářijového zasedání americké centrální banky (Fed) nevydržela akciovému...
  • Pozitivní nálada uvadá, čehož dnes využil japonský jen
   Úvod týdne se obešel bez zásadních makrodat a na prohlášení bankéřů z Fedu teprve čekáme. Mezitím na globálních trzích trochu uvadá pozitivní nálada, která dosud výrazně pomáhala zejména akciím. Ty se v Evropě drží v plusu, ale Wall Street je na tom už jen smíšeně, při celkově malých změnách hlavních indexů. U dluhopisů převažuje poptávka, a to hlavně v Evropě, kde výnosy klesají výrazněji než v USA. Tam je změna křivky zatím minimální.
  • Pozitivní obrat na trzích sílí. Před námi americká data a rozhodnutí OPEC+
   Poslední obchodní den týdne začíná pozitivním obratem. Po skromném růstu asijských akcií se výrazněji nahoru odráží Evropa. Daří se dluhopisům na periferii, zatímco v jádru eurozóny sledujeme mírný pokles dluhopisových cen. Zlato zůstává stabilní, eurodolar lehce zkorigoval včerejší nárůst na 1,1375. Japonský jen ze svých zisků také trochu slevil.
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  reklama
  RoboMarkets copyfx