Úterý 30. duben 2024 08:59
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Bitcoin má nakročeno k překonání hranice 100 000 dolarů. Investiční špičky na akci Deloitte diskutovaly o trendech na trhu

17.04.2024 13:40  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk


Investujeme proto, že peníze ztrácí hodnotu. Na tom se shodli řečníci na debatě v rámci projektu Technology Fast 50 společnosti Deloitte. Hodnota Bitcoinu může ještě letos přesáhnout hodnotu 100 000 dolarů. Zároveň však upozornili, že s ohledem na inflaci jeho reálná hodnota stále nedosáhla úrovně z roku 2021. Zatímco v jiných kryptoměnách budoucnost nevidí, vhodná doba je podle nich i nadále pro investice do nemovitostí a akcií.

Reálná hodnota standardních měn bude klesat a otázka spočívá jen v tom, jak rychle. Na tom se shodli všichni účastníci akce pořádané poradensko-technologickou společností Deloitte pod hlavičkou žebříčku Fast 50, který hodnotí nejrychleji rostoucí technologické společnosti. Naopak Bitcoin podle nich nelze zastavit.

Jak investovat a vydělat

O kryptoměnách, budoucnosti realitního trhu i venture kapitálu mluvili na prvním letošním eventu v rámci akce Deloitte Technology Fast 50:

•             Štěpán Uherik, finanční ředitel Satoshilabs

•             Filip Kejla, partner Next Wealth

•             Alan Pock, šéf společnosti Investown

•             Milan Pualic, investiční poradce pro střední Evropu Citi Private Bank

„O hranici 100 000 dolarů se v poslední době hodně mluví. V souvislosti se současným růstem Bitcoinu je ale nutné připomenout, že stále nepřekročil reálnou hodnotu z roku 2021. A to zejména kvůli inflaci dolaru. Aby se dostal na dosavadní maximum, musí dosáhnout alespoň na 80 000 dolarů,“ vysvětlil Štěpán Uherik ze Satoshilabs.

Že Bitcoin překoná hranici 100 000 dolarů si myslí také třetina zástupců české start-upové scény, jak ukázala anketa pořádaná v rámci akce. Dalších 45 procent pak očekává jeho další růst, který však hodnoty 100 000 dolarů nedosáhne. Naopak stagnaci nebo pokles předpokládá jen pětina respondentů.

Uherik zdůrazňuje, že je důležité rozlišovat mezi Bitcoinem a ostatními kryptoměnami. Zatímco Bitcoin je decentralizovaný a dá se označit za „lepší peníze“, ostatní kryptoměny většinou decentralizované nejsou a jejich hodnota závisí na rychle se měnících trendech.

„Trend je ale jasný. Bitcoin jsou lepší peníze a za pět let bude mít i nadále růstový trend, zatímco inflační peníze budou mít zcela jistě stále menší kupní sílu,“ shrnul Uherik.

Řečníci se shodli, že se světlá budoucnost Bitcoinu dá využít i například investicemi do infrastruktury, kterou s sebou rozšíření digitální měny přinese. Podle Milana Pualice ze Citi může jít například o oblasti polovodičů nebo kybernetické bezpečnosti. Právě té se věnuje celá řada českých start-upů. Ty jsou vedle toho velmi silné i v oblasti fintechu, jak dokládá i příklad společnosti FTMO, vítěze tří posledních ročníků ocenění Deloitte Technology Fast 50. Tím prošly v minulosti i další známé společnosti včetně firem Notino, Kiwi.com nebo Prusa Research.

„Česká start-upová scéna je nesmírně bohatá na originální a úspěšné projekty, a to zvláště v oblasti technologií. My do této oblasti přinášíme unikátní vhled a hodnotíme technologické společnosti na základě jejich ekonomického růstu. Díky tomu mají i méně známé, ale zato vysoce úspěšné firmy příležitost dostat se do širšího povědomí,“ popisuje Kateřina Novotná, lídryně programu Deloitte Technology Fast 50 Česká republika.

Příznivou budoucnost očekávají účastníci akce i u investic do nemovitostí. Těm hraje podle Alana Pocka z Investownu do karet to, že je jich na trhu omezená nabídka a jsou tak vhodnou volbou pro ochranu před inflací. Rizika vidí v dlouhodobém horizontu v nejistotě ohledně legislativních změn, které trh s realitami ovlivňují.

Reality jsou podle ankety Fast 50 třetím nejoblíbenějším aktivem, do kterého by čeští investoři v současnosti vložili peníze. Preferuje je 15 % dotázaných. „To odpovídá i tomu, jaký podíl zaujímají nemovitosti v rámci portfolia našich investorů,“ komentoval Pock.

Nejvíce dotázaných by v tuto chvíli investovalo do akcií. I ty čeká podle Filipa Kejly z Nextwealth dobrá budoucnost, méně jsou však vhodné pro investory požadující pouhé udržení již nabitého majetku s cílem porazit inflaci.

„Zde je největší rozdíl mezi velkými a malými investory. Akcie rozhodně nejsou vhodné pro investory s krátkým investičním horizontem nebo nízkou tolerancí rizika. Malý začínající investoři by se vždy měli inspirovat zkušenými,“ uzavírá Kejla.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Bitcoin kolísá, zatímco trh zatajuje dech
    Během sedmi dnů se bitcoinu nepodařilo zaznamenat týdenní posun po mírné volatilitě. Největší světová kryptoměna zahájila minulý týden obchodování na hodnotě okolo 36 800 amerických dolarů a v polovině týdne utrpěla ztráty a klesla na přibližně 35 300 dolarů. Poté se zotavila, čímž se vrátila na svou sedmidenní výchozí pozici, a nyní se opět obchoduje kolem 36 800 dolarů.
  • Bitcoin konečně vstupuje do býčí fáze
    Podle nedávné analýzy významného obchodníka s kryptoměnami Dave the Wave překročil měsíční ukazatel MACD (divergence klouzavého průměru) Bitcoinu nulovou linii, což signalizuje potenciální vstup do býčí fáze.
  • Bitcoin konsolidoval nad úrovní 44 000 USD: obnovila se býčí rally?
    Bitcoin se poslední týden a půl nacházel ve fázi konsolidace, přičemž cena byla uzamčena v úzkém rozmezí 40,5–43,4 tis. USD. Během tohoto období cena fluktuovala kolem 1 % a obchodní aktivita nepřesáhla 25 mld. USD. Různé kategorie investorů mezitím pokračovaly v aktivní akumulaci BTC mincí, ale nebyla patrná jasná důvěra v býčí vyhlídky této kryptoměny.
  • Bitcoin konsoliduje poblíž 43 tisíc dolarů: co můžeme očekávat o víkendu?
    Aktuální týden je pro Bitcoin charakteristický stabilizací, protože kryptoměna prakticky nereaguje na důležité makroekonomické události. To však neznamená, že je kryptoměna vůči jejich vlivu imunní; výsledky zasedání Federálního rezervního systému se promítnou do budoucích pohybů kotací BTC/USD. V současné době lze pozorovat, že býčí momentum, které kryptoměně umožnilo zotavit se nad 40 tisíc dolarů, nakonec vyprchalo. Mezi prodávajícími a kupujícími nyní panuje relativní parita.
  • Bitcoin konsoliduje pod hranicí 40 000 dolarů
    Bitcoin (BTC) 10. března neutralizoval medvědí svíčkový vzor, bohužel se mu nepodařilo zahájit žádný typ významného a trvalého odrazu. Od 22.ledna se Bitcoin posouvá nad vzestupnou hranici podpory. Tato hranice podpory byla již sedmkrát ověřena, naposledy 11.března.
  • Bitcoin konsoliduje pod 31 000 dolarů bez jasného směru trendu
    Mezitím co BTC od 12. května roste, není jasné, zda je tento nárůst býčím zvratem trendu nebo korektivním odrazem. Bitcoin od 5. dubna klesá pod sestupnou linií odporu. Linie odmítla cenu z 5. května, což nakonec vedlo k cenovému minimu z 12. května.
  • Bitcoin: Korejský trh vykazuje silný zájem o královskou minci
    Poptávka po Bitcoinu [BTC] v USA, největším finančním centru světa, se mnohonásobně zvýšila i proto, že institucionální investoři v zemi začali na minci sázet díky humbuku kolem spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF).
  • Bitcoin: Korekce pomůže "tvůrcům trhu uchopit likviditu"
    Bitcoin v úterý přitahoval pozornost výrazným poklesem. Cena klesla pod hranici 66 000 USD poté, co se několik dní držela nad 69 000 USD. To vyvolávalo obavy z dalšího poklesu ceny. Krypto analytici se ale domnívají, že v rámci býčího trendu by mohlo dojít ke 30% korekci ceny bitcoinu.
  • 📈 Bitcoin letí až do nebes? 🤔 | Trendový výhled
    Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
  • Bitcoin, lov za 30 tisíci dolary
    Bitcoin minulý týden zaznamenal určitou volatilitu, když se nadále snažil prorazit hranici 30 000 USD. Kryptoměna se na začátku týdne propadla na eToro až na 26 500 USD, než v polovině týdne prudce vzrostla do blízkosti 28 800 USD, ale nedokázala udržet rally směrem k 30 tisícům USD. V současné době se pohybuje ve stejném pásmu, v jakém minulý týden začínala, tedy kolem 27 400 USD.
  • Bitcoin má nárůst přes 20 %
    Bitcoin v úterý vstoupil do rally módu a překonal bariéru rezistence na úrovni 27 400 USD. Rally rovněž vynesla kryptoměnu nad klesající linii odporu vytyčenou z vrcholu ze 14. dubna, což pravděpodobně signalizuje pokračování převládajícího vzestupného trendu, vyznačeného vzestupnou linií podpory vytyčenou z minima z 30. prosince. Pokud budou býci stále v růstu, mohli by své tažení prodloužit a možná napadnout maximum ze 14. dubna na úrovni 31 160 USD, jehož prolomení by mohlo mít větší býčí důsledky a možná by otevřelo cestu k zóně 37 300 USD, kterou vyznačuje vnitřní swingové minimum z 1. května 2022.
  • Bitcoin má našlápnuto k překonání historického cenového rekordu, padnout může už dnes odpoledne. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
    Cena bitcoinu dnes vzrostla až o 860 dolarů za kus, tedy od historického cenového rekordu jej dělilo necelých 400 dolarů. Podle údajů serveru Coindesk stál dnes před půl třetí středoevropského času jeden bitcoin více než 19 271 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činí 19 665,39 dolaru.
  • Bitcoin má potenciál překročit 25 000 dolarů
    Cena bitcoinu stále překonává úrovně odporu a získává zpět dříve ztracené území. Tato cenová akce by mohla naznačovat přetrvávající trend a nový úsvit pro kryptoprůmysl po měsících kolapsů společností a bankrotů.
  • Bitcoin: Má šanci překonat hranici 50 000 USD?
    Bitcoin poprvé od roku 2021 překonal hranici 50 000 USD, což vyvolalo značné vzrušení mezi nadšenci do kryptoměn i běžnými ekonomickými pozorovateli.
  • BITCOIN MEETUP | Do trafiky pro bitcoin? Easycoin!
    Je to už více než rok, co World BTC Business Martina Stránského umožnil zaplatit za nákup bitcoinu na více než 8000 tisíci míst v ČR. Služba ovšem nevydržela v běhu dlouho a byla po pár měsících stažena kvůli odstoupení hlavních partnerů. Nyní je Easycoin zpět, má nového partnera a opět zprostředkovává přístup k bitcoinu na mnoha místech v republice.
  • Bitcoin meziročně vzrostl o 90%
    Investice do BTC od ledna předčily zlato, stříbro, Nasdaq a Apple, Facebook, Teslu, indexy na Wall Street S&P 500 a další. Aktuálně se cena BTC pohybuje okolo 55 000 USD, tzn.od ledna je to přibližně o 90% více. To je samo o sobě velmi působivé, působivější však je výkonnost BTC v porovnání s jinými aktivy.
  • Bitcoin minulý týden poněkud oslabil
    Bitcoin minulý týden poněkud oslabil, protože nejednoznačné údaje z ekonomiky a oblasti regulace nadále vedly investory k zamyšlení nad směřováním trhu.
  • Bitcoin míří k největšímu týdennímu zisku od října
    Bitcoin se od října roku 2021 poprvé opět blíží k nejlepšímu týdennímu zisku, k čemuž mu pomohl návrat k ochotě riskovat na širších globálních trzích.
  • Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost
    Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už dnes nebo v tomto týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Dnes totiž bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
  • Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž už nejspíše v pondělí spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost
    Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se včera přehoupla dokonce přes hodnotu 62 500 dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už o tomto víkendu nebo v příštím týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Už v pondělí totiž pravděpodobně bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader