Úterý 16. duben 2024 06:24
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 06:28  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza GBP/USD, graf 5M

analytics660b4b90daa98.jpg

Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo. Na 24hodinovém časovém rámci se pár nadále pohybuje horizontálně, takže na nižších časových rámcích můžeme být svědky nového vzestupu. Zejména proto, že USA tento týden zveřejní mnoho důležitých zpráv a není zaručeno, že všechny z nich dolar podpoří. A trh se stále zdráhá nakupovat dolar a prodávat libru...

Z technického hlediska se pár opět usadil pod kritickou linií, což nám umožňuje očekávat další pohyb směrem dolů. Pokud bude pár pokračovat v poklesu ještě alespoň několik dní, mohl by na denním grafu opustit pásmo 1,25–1,28, což by mohlo signalizovat konec flat trendu. V takovém případě můžeme očekávat pouze začátek nového klesajícího trendu, jak říkáme již několik měsíců. Libra v tuto chvíli nemá žádný důvod k růstu.

Když už jsme u obchodních signálů, prodejní signál se vytvořil poté, co se cena usadila pod oblastí 1,2605–1,2620. I když obchodníci nevstoupili do obchodu včas, stále na něm bylo možné vydělat alespoň 35 pipsů, což není vůbec špatné.

Zpráva COT:

analytics660b4b99303cc.jpg

Zprávy COT o britské libře ukazují, že nálada komerčních obchodníků se v posledních měsících často mění. Červená a modrá linie, které představují čisté pozice komerčních a nekomerčních obchodníků, se neustále protínají a ve většině případů se drží poblíž hodnoty nula. Podle poslední zprávy o britské libře uzavřela skupina nekomerčních obchodníků 11 300 nákupních kontraktů a otevřela 6 700 krátkých kontraktů. V důsledku toho se čistá pozice nekomerčních obchodníků za týden snížila o 18 000 kontraktů. Je poměrně zajímavé, že ani takové změny nevedou k výraznému poklesu libry. Fundamentální pozadí stále neposkytuje základ pro dlouhodobé nákupy libry.

Skupina nekomerčních obchodníků má v současné době celkem 91 300 nákupních kontraktů a 56 100 prodejních kontraktů. Býci již nemají výraznou převahu. Přesto libra odmítá klesat, avšak tato paradoxní situace nemůže trvat dlouho. Také technická analýza naznačuje, že by libra měla dále klesat (klesající trendová čára), ale na 24hodinovém časovém rámci máme stále totální flat.

Analýza GBP/USD, graf 1H

analytics660b4ba26548d.jpg

Na hodinovém grafu (1H) měnový pár GBP/USD obnovil svůj klesající pohyb v důsledku včerejší zprávy z USA. Ekonomické zprávy a fundamentální pozadí britskou libru vůbec nepodporují, a přesto se zdráhá klesat. Očekáváme pevný pohyb směrem dolů, nicméně globálně přetrvává flat trend a v jeho rámci cena buď roste, nebo klesá, což se zprávami a reporty nijak nesouvisí. Na oslavy konce flatu je tedy ještě brzy.

Ke dni 2. dubna upozorňujeme na tyto důležité úrovně: 1,2215, 1,2269, 1,2349, 1,2429–1,2445, 1,2516, 1,2605–1,2620, 1,2691–1,2701, 1,2786, 1,2863, 1,2981–1,2987. Jako zdroje signálů mohou posloužit také Senkou Span B (1,2697) a Kijun-sen (1,2602). Nezapomeňte nastavit stop loss, abyste byli breakeven, pokud by se cena posunula v zamýšleném směru o 20 pipsů. Linie indikátoru Ichimoku se mohou v průběhu dne pohybovat, a proto je třeba k tomu při určování obchodních signálů přihlížet.

Dnes bude ve Spojeném království zveřejněn druhý odhad indexu PMI ve zpracovatelském průmyslu za březen. Účastníci trhu se zaměří zejména na údaje o americkém JOLTu. Na druhou stranu však trh může tyto zprávy také ignorovat. Je tedy možné, že v úterý uvidíme slabé pohyby a žádné trendy.

Popis grafu:

Úrovně supportu a rezistence jsou tlusté červené čáry, v jejichž blízkosti může trend skončit. Neposkytují žádné obchodní signály;

Čáry Kijun-sen a Senkou Span B jsou čáry indikátoru Ichimoku vynesené do časového rámce 1H z časového rámce 4H. Poskytují obchodní signály;

Extrémní úrovně jsou tenké červené čáry, od kterých se cena dříve odrazila. Poskytují obchodní signály;

Žluté čáry jsou trendové linie, trendové kanály a jakékoli další technické formace;

Ukazatel 1 na grafech COT je čistá velikost pozice pro každou kategorii obchodníků;

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Výhled 2018 Fidelity International: Asijské dluhopisy ovlivní situace v USA
  V roce 2017 se asijským dluhopisům s vysokým výnosem dařilo dobře. I v letošním roce bude dynamika asijského trhu podporovat tyto dluhopisy. Asijské dluhopisy s investičním stupněm mají pozitivní dlouhodobý výhled, přesto mohou v roce 2018 zažít značné výzvy. Eric Wong, porfolio manažer společnosti Fidelity International komentuje: „Nejistota ohledně uvolňování rozvahy FEDu a nižší úroveň růstu v Číně může způsobit přecenění na trzích. Tato volatilita ale může přinést chytrým investorům zajímavé příležitosti.“
 • Vyhlídky Adyenu, překvapení od Disneyho a indická poptávka po oceli
  Akcie společnosti Adyen stouply o 32 %. Investorům se po její prezentaci v rámci Dne pro investory ulevilo a do budoucna hledí optimisticky. Akcie Disneyho stouply mimo řádnou dobu obchodování o 4 %, když společnost odhalila další úspory nákladů v hodnotě 2 miliard USD a překonala očekávání v oblasti předplatitelů kanálu Disney+. ArcelorMittalu nevyšly ve 3. čtvrtletí odhady tržeb, ale EBITDA zůstává podle očekávání. Zajímavější však je, že společnost přišla s předpovědí indické poptávky po oceli, která se má podle ní do roku 2032 zdvojnásobit.
 • Vyhlídky amerického dolaru: Fed musí trhy překvapit, rostoucí inflace vyžaduje rozhodné kroky
  Americká inflace dosáhla rekordní růstové trajektorie od roku 1982, když v lednu přidala +0,6 % meziměsíčně a +7,6 % meziročně oproti předpokládaným +0,5 % a +7,3 %. Zároveň prudce vzrostly výnosy – desetileté UST poprvé od srpna 2019 překročily 2 %, ale jako obvykle americký dolar na měnovém trhu vykazoval smíšenou dynamiku. Poptávka po něm nerostla.
 • Vyhlídky Cardana (ADA) jsou jasné
  Krypto burza Kraken uvádí, že dvě on-chain metriky měřící poptávku po kryptoměnách naznačují nárůst ceny Cardano (ADA). Ve svém přehledu krypto on-chain z března 2022 Kraken uvádí, že transakční poplatky Cardana, náklady, které jsou účastníci trhu ochotni zaplatit za používání blockchainu, meziročně vzrostly o více než 50 %.
 • Vyhlídky českého průmyslu se dále zatemňují, koruna však přesto posiluje díky víkendovému příměří USA a Číny
  Výhled tuzemského průmyslu se nadále zatemňuje. Index nákupních manažerů v českém zpracovatelském průmyslu, který sestavuje společnost Markit, vykázal v listopadu nejslabší zlepšení provozních podmínek od srpna 2016.
 • Vyhlídky české koruny po devalvaci ze strany Švýcarské národní banky
  Někteří lidé se snaží najít paralelu mezi neúspěšným pokusem Švýcarské národní banky (SNB) udržet strop na švýcarský f...
 • Vyhlídky evropské ekonomiky na rok 2024 se opět zhoršují
  Byla zveřejněna zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí. Ukázalo se, že ekonomika poklesla nikoliv o 0,1 %, jak se očekávalo, ale o celých 0,3 % ve čtvrtletním vyjádření. Někomu se tento údaj může zdát bezvýznamný, ale každé další čtvrtletí ukazuje, že ekonomika Spojeného království zřetelně klesá. Jestliže jsme dříve pozorovali střídavé hodnoty s minimálními odchylkami od nuly, nyní vidíme jasně "záporné" hodnoty.
 • Vyhlídky na korejský summit povzbudily chuť riskovat. Dolar klesá
  Americký dolar dnes klesal, zatímco měnám s větší mírou rizika se dařilo. Trhy potěšila avizovaná vrcholná schůzka Se...
 • Vyhlídky na vakcínu Pfizeru a na Bidena v Bílém domě zdraží Čechům benzín i naftu
  Pohonné hmoty v uplynulých sedmi dnech druhý týden v řadě zlevňovaly, a to po mnoha týdnech předchozího pozvolného zdražování. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o osmnáct haléřů na litr a činí 27,76 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od konce září. Nafta nyní stojí 27,08 haléře za litr, tedy o pět haléřů méně než před týdnem. Za pomalejším zlevňováním nafty v porovnání s benzíne, stojí nástup topné sezóny, který zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
 • Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne
  Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
 • Vyhlídky pro růst ekonomiky jsou zase o něco příznivější, komodity se tak vrací zpátky do hry
  V uplynulém týdnu komodity poprvé od začátku roku v souhrnu rostly, a mohly za to být vděčné hlavně oživení ve všech sektorech. Tedy až s výjimkou vzácných kovů, které se dočkaly vybírání zisků po dobrých výsledcích z počátku ledna. Nejlépe se dařilo energetickému sektoru, přičemž ztráty benzinu dokázaly vynahradit zemní plyn a ropa WTI. Druhé místo pak obsadily vzácné kovy – silné zisky si konkrétně připsaly nikl s olovem, což kompenzovalo i menší ztráty u mědi. Zemědělskému sektoru se vedlo smíšeně – dobrý týden zažívaly sójové boby a živý dobytek, zatímco minusové hodnoty jsme i nadále mohli vidět u kávy a cukru.
 • Vyhlídky pro zisky se zlepšují, ECB zůstane holubičí. Další růst pro akcie
  Pro akciové trhy se na dnešek rýsují dvě klíčová témata. Tím prvním jsou samozřejmě firemní výsledky, které zatím působí na trhy podpůrně. Čísla překonávají odhady, což je spíše pravidlem, ale zejména v závislosti na poskytovaných informacích dochází k vylepšování výhledu pro zisky.
 • Vyhlídky Saxo Bank na čtvrté čtvrtletí: Nepříjemná realita vyvolá další cyklus uvolnění
  Přední specialista v oblasti finančních technologií Saxo Bank dnes zveřejnil své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy na čtvrté čtvrtletí roku 2018, včetně klíčových obchodních názorů na akcie, devizy, měny, komodity a dluhopisy i na celou řadu makroekonomických témat ovlivňujících klientská portfolia.
 • Vyhlídky Saxo Bank na první čtvrtletí: Pozor na globální politickou paniku
  Specialista zaměřený na obchodování a investice Saxo Bank dnes vydal své čtvrtletní vyhlídky. Ty jsou orientovaný na globální trhy a hlavní úvahy týkající se obchodování v 1Q 2019. Vyhlídky zahrnují akcie, FX, měny, komodity a dluhopisy i celou řadu makroekonomických témat, která mohou ovlivnit vývoj klientských portfolií.
 • VYHLÍDKY SE ZHORŠUJÍ - Kam s penězi v recesi?
  Týdenní videokomentář: akcie, indexy, Forex, komodity a kryptoměny.
 • Vyhlídky zlata na Q1 2022
  Zlato, stříbro a platina byly v roce 2021 zklamáním. Na konci loňského roku se předpokládalo, že tyto drahé kovy budou vykazovat pokračující růst, ale tyto prognózy se nikdy nenaplnily. V důsledku toho zlato ztratilo 5,5 %, stříbro kleslo o 15 % a platina se do konce letošního roku propadla o 12 %. V tomto článku se podíváme na vyhlídky trhu drahých kovů pro první čtvrtletí roku 2022 a nastíníme nejpravděpodobnější směry trendů.
 • Vyhlídky zlata na rok 2022
  Podle komoditních analytiků ze Societe Generale by mohlo být první čtvrtletí roku 2022 pro ceny zlata v příštím roce rekordní.
 • Vyhne se Argo Blockchain bankrotu? Akcie rostou o 140 % 📈
  Akcie společnosti na těžbu kryptoměn Argo Blockchain (ARB.UK) dnes získávají téměř 140 % díky novým zprávám, které snižují riziko bankrotu společnosti:
 • Vyhodila vláda za antigenní testování miliardu oknem?
  Od středy se mohou obyvatelé České republiky nechat dobrovolně a bezplatně antigenně testovat na přítomnost koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19. Doposud se nechávali otestovat pedagogičtí pracovníci. Celkem by se mohly v ČR nechat otestovat zhruba 2,5 milionu dospělých lidí. Někteří však půjdou na test vícekrát. Celkový počet testů tak může činit zhruba tři miliony. Zdravotní pojišťovny proplatí nemocnicím a ordinacím 350 korun za test. Veřejnou kasu by tak jen toto proplácení vyšlo na více než miliardu korun.
 • Výhody a rizika různých typů investic přiblíží konference Trading expo & Alternativní investice
  Je lepší uložit peníze do zlata, do nemovitostí, nebo forexu? Nejen těmito otázkami, ale třeba také psychologií investování pro začátečníky i pokročilé se bude zabývat konference, jež provází v pátek 7. září mezinárodní veletrh Sběratel. Vstup je po registraci zdarma.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost