Úterý 25. června 2024 13:52
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Problém vyřešen: ECB sníží sazby v červnu

12.03.2024 06:05  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics65ef342dc3545.jpg

Euro v posledních pěti dnech vytrvale roste. V pondělí ale začalo klesat. Může jít o běžný retracement před novým růstem, nebo o začátek nové vlny 3 v 3 nebo C. Já osobně očekávám druhou možnost. Vezměte na vědomí, že vlna 2 získala v tuto chvíli přesvědčivou podobu a neúspěšný pokus o proražení úrovně 1,0956, která odpovídá 50,0 % podle Fibonacciho, naznačuje, že trh je ochoten prodávat. Chci také upozornit, že trh minulý týden výrazně zvýšil poptávku po euru. Zpravodajské pozadí nemuselo nutně přispět k růstu tohoto instrumentu. Samotná vlna 2 nabyla třívlnné podoby, takže by dnes mohla skončit.

Trh, analytici i ekonomové stejně jako dřív dál spekulují a dohadují se, kdy centrální banky začnou snižovat úrokové sazby. Kolem Evropské centrální banky panuje v této věci čím dál méně nejasností. Prezidentka ECB Christine Lagardeová před měsícem oznámila, že by bylo vhodné mluvit o uvolnění měnové politiky na začátku léta. Minulý týden zopakovala totéž. A v uplynulém měsíci uvedlo i několik představitelů ECB, že červen je na první snížení sazeb vhodný.

analytics65ef3437dd08a.jpg

I další člen Rady guvernérů Peter Kazimir v pondělí uvedl, že s prvním snížením sazeb bychom měli počkat do června. ECB by podle něj neměla se snižováním sazeb spěchat, a to ani při současné inflaci, která klesá rychleji, než centrální banka očekávala. "Rizika růstu inflace jsou stále aktuální," řekl Kazimir, takže je třeba vyvarovat se ukvapených závěrů. Kazimir má také za to, že představitelé potřebují víc údajů, aby si byli jisti, že inflace byla zkrocena. Potvrdit, zda ECB v dohledné době dosáhne cílové úrovně, bude možné až v červnu.

Kazimir prohlásil, že by se mělo začít jednat o snížení úrokových sazeb. Podle mého názoru jde o další holubičí signál pro euro. Věřím, že na základě holubičího sentimentu ECB a jestřábího postoje Federálního rezervního systému by poptávka po euru měla klesat, zatímco poptávka po dolaru by měla růst.

Vlnová analýza pro pár EUR/USD:

Na základě provedené analýzy páru EUR/USD jsem dospěl k závěru, že se vytváří medvědí vlnový pattern. Vlna 2 neboli B je kompletní, takže v blízké budoucnosti očekávám vytvoření impulzivní klesající vlny 3 neboli C s výrazným poklesem instrumentu. Aktuálně se tvoří vnitřní korekční vlna, která už mohla skončit. Zvažuji short pozice s cíli kolem úrovně 1,0462, která odpovídá Fibonacciho hladině 127,2 %, a čekám na konec korekční vlny.

analytics65ef343fbfc96.jpg


Vlnová analýza pro pár GBP/USD:

Vlnový pattern na instrumentu GBP/USD naznačuje pokles. Zvažuji prodej instrumentu s cíli pod úrovní 1,2039, protože věřím, že dříve či později se začne tvořit vlna 3 neboli C. Pokud ale vlna 2 neboli B neskončí, může instrument stále stoupat k úrovni 1,3140, která odpovídá 100,0 % podle Fibonacciho. Úspěšný pokus o průraz úrovně 1,2877, která odpovídá 76,4 % podle Fibonacciho, bude znamenat, že trh je připraven zvýšit poptávku po tomto instrumentu. V tom případě můžete uvažovat o long pozicích.

Klíčové principy mé analýzy:

Vlnové struktury by měly být jednoduché a srozumitelné. Se složitými strukturami se pracuje těžko a často přinášejí změny.

Pokud si nejste jisti pohybem trhu, raději na něj nevstupujte.

Nemůžeme zaručit směr pohybu. Nezapomínejte na příkazy stop loss.

Vlnovou analýzu lze kombinovat s dalšími typy analýz a obchodních strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Problém č. 1 světových vlád pro rok 2012: Splatit dluh 7,6 bilionu dolarů
  Hospodářsky nejvyspělejší země světa čeká letos nezáviděníhodný úkol - dobíhá ji...
 • Problém důvěry u kryptoměn a jeho řešení. Co se v budoucnosti změní?
  Někteří jednotlivci – ti, kteří se nenechali odradit titulky soudného dne a dobře propagovanými hackerskými útoky – jsou ochotni podstoupit riziko, když může být odměna tak vysoká. Pro většinu nerozhodnutých je však bezpečnost na prvním místě a s každou další zprávou je stále jasnější, že právě toto je největší překážkou masového rozšíření. Pokud má tedy síla blockchainu nějakou naději oslovit masy, jednotlivci i podniky musí věřit, že to, co dělají se svými penězi a penězi svých klientů, je to nejbezpečnější.
 • Problémem není Kypr, ale Euro
  Lars Seier Christensen, spoluzakladatel a generální ředitel Saxo Bank. Po pár velmi náročných týdnech bych chtěl shrno...
 • Problémem není Kypr, ale Euro
  Lars Seier Christensen, spoluzakladatel a generální ředitel Saxo Bank. Po pár velmi náročných týdnech bych chtěl shrno...
 • Problémové boeingy by se do vzduchu mohly vrátit ještě před začátkem prázdnin. Alespoň tedy v USA
  Americkému výrobci letadel Boeing svitla naděje. Federální úřad pro letectví USA totiž uvedl, že předpokládá, že problémové stroje Boeing 737 MAX by se mohly do vzduchu vrátit ještě před začátkem července. Americké aerolinky by tak nemusely ve svých plánech na letní sezónu zásadně prodlužovat období, po které s letadly nepočítají – a počítat ani nemohou.
 • Problémové krajiny eurozóny a EÚ si v rebríčku konkurencieschopnosti nepolepšili
  Dnes vyšiel aktuálny Doing Business ranking podnikateľského prostredia z dielne Svetovej Banky (ten rieši veci ako čas a náklady na založenie firmy, registráciu majetku, platenie daní?). Nejdem ho preberať bod za bodom, skôr sa pozriem na to, či si oproti minulému roku polepšili problémové krajiny eurozóny. Tu je rebríček krajín z EÚ pre rok 2017 (nechápem prečo to majú posunuté o rok dopredu), v druhom stĺpci je poradie, v treťom zmena oproti predošlému roku. Žltou sú krajiny, ktoré majú nezamestnanosť nad 10%:
 • Problémový Boeing 737 Max se v Evropě vrátí do vzduchu v lednu. Smartwings může od Boeingu na základě žaloby získat 2,5 miliardy korun
  Letadla Boeing 737 Max, která byla loni na jaře po dvou tragických nehodách v celém světě odstavena z provozu, dostanou v Evropské unii povolení k návratu do služby zřejmě v lednu 2021. Na pařížském leteckém fóru to řekl šéf Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) Patrick Ky. Právě tento úřad loni provoz letadel v Evropě zakázal.
 • Problémový Boeing 737 Max se v USA vrací do vzduchu, v Evropě ještě ne. Smartwings může od Boeingu na základě žaloby získat 2,5 miliardy korun
  Akcie výrobce letadel Boeing dnes citelně rostou, donedávna problémové stroje Boeing 737 Max se totiž v USA právě nyní vrací do pravidelného provozu s cestujícími. Děje se tak po takřka dvou letech. Od března 2019 byly totiž stroje uzemněny poté, co došlo ke dvěma jejich fatálním nehodám.
 • Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět
  Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.
 • Problém US byl vyřešen ve stylu Hollywoodu - na poslední chvíli!
  Minulou noci, hlava demokratu v Senátu, Harry Reid, prohlásil, že došlo k podstatnému pokroku ve řešení rozpočtové otá...
 • Problémy automobilek se na průmyslu příliš neprojevily
  Průmyslová produkce se v srpnu meziročně snížila o 1,7 %, ale tento pokles je výrazně nižší, než očekávala naše i tržní prognóza především ve spojitosti s dodavatelskými problémy našich největších automobilek. V případě bilance zahraničního obchodu bylo zaznamenáno druhý měsíc v řadě záporné saldo, tentokrát ve výši -3,8 mld. Kč.
 • Problémy firmy Adidas jsou hlubší než jen Yeezy
  Adidas prožívá takřka od počátku pandemie noční můru. Podává výrazně horší výsledky než jeho hlavní konkurent Nike. Jde z jednoho problému do druhého. Začalo to lockdowny, následovaly potíže s dodavatelskými řetězci, pak přišla čínská reakce na komentáře ohledně bavlny ze Sin-ťiangu a v říjnu firma ukončila úspěšné partnerství s americkým rapperem Ye kvůli jeho antisemitským výrokům. Když Adidas umožnil, aby se kolekce Yeezy stala dominantním zdrojem jeho provozních výnosů, evidentně tím významně zvýšil své podnikatelské riziko. Dnes se tedy blíže podíváme na Adidas i na to, proč jsou jeho problémy podstatně hlubší než jen Yeezy.
 • Problémy japonského jenu
  Dolárové medvede si na chvíľu vydýchli, keď sa minulý týždeň pokles eura zastavil pred svojimi 13-ročnými minimami. Menší oddych bol doprianý čínskemu juanu, no japonský jen je pod neustálym tlakom. Zdá sa, že opäť hrozí fenomén s názvom carry-trades.
 • Problémy, které se v metaverzu neřeší
  Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní.
 • Problémy preklopenia dlhov
  Jedným z dôvodov dnešného v&yacut...
 • Problémy Samsungu by se mohly opakovat
  Pro obchodníka není nic lepšího než prudký pokles a výhodná koupě bývalého miláčka trhu, jaký právě teď zasáhl společnost Samsung – ten by mohl vzbudit zájem řady rebelů na trhu. Dle mého názoru by však bylo lepší takovému pokušení nepodlehnout.
 • Problémy s Covidem nezmizely, Evropa začíná týden negativně
  Vstup evropských akciových trhů do nového týdne je ve znamení poklesu. Ještě relativně dobře jen a tom DAX (-0,2 pct), ale další indexy registrují větší ztráty až po 1,3 pct, které vidíme ve Španělsku. Spolu s tím roste poptávka po dluhopisech, jejichž výnosy dnes dopoledne lehce klesají na obou stranách Atlantiku.
 • Problémy s daňovou reformou USA
  Daňová reforma v USA, kterou prosadil D. Trump – patřila k jeho stěžejním předvolebním slibům, který se mu, jako jedno...
 • Problémy s dodávkami masa prospívají akciím Beyond Meat
  Akcie výrobce veganské náhrady masa se na burze obchodují od května minulého roku a v polovině března zaznamenaly tak jako většina akciových titulů na kapitálových trzích výrazný propad. Od té doby si však připsaly růst přes sto procent. Důvod? V Americe kvůli koronaviru došlo k výpadkům dodávek masa kvůli masokombinátům, které musely zůstat zavřené a fastfoody tak maso v nabídce nahrazovaly právě veganskou verzí.
 • Problémy s likviditou v čínskom bankovom systéme?
  Čínsky bankový systém môže v januári čeliť podobným problémom s likviditou, aké sme videli pred niekoľkými mesiacmi v USA. Konkrétne ide o potrebu vyrovnania likvidity vo výške 3,8 bilióna juanov (545 miliárd dolárov). Banky tento mesiac očakávajú nárast dopytu po likvidite z dôvodu blížiaceho sa termínu platenia daní. Očakáva sa, že čínske spoločnosti a ľudia si môžu vybrať až 1,5 bilióna juanov pred lunárnym novým rokom. Taktiež vláda vydá dlhopisy v hodnote 340 miliárd juanov, čo taktiež vytvorí tlak na likviditu v bankovom sektore. Aj to môže stáť za uvoľnením monetárnych podmienok PBOC, o ktorom sme písali v rannom komentári.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI