Ticker Tape by TradingView
Přehled páru GBP/USD. 10. 10. Fed plánuje být v listopadu opatrný ohledně zpřísňování měnové politiky
Měnový pár GBP/USD v pondělí rovněž pokračoval ve své korekci směrem nahoru, která je založena čistě na technických důvodech. Připomeňme (a na ilustraci výše je to dobře vidět), že britská libra již více než dva měsíce klesá a za tuto dobu přišla o zhruba 1000 bodů, což je poměrně výrazné. Po takovém poklesu je přirozeně nutná korekce směrem nahoru. Indikátor CCI třikrát vstoupil do přeprodané zóny, takže pohyb nahoru prostě musel začít, ale i v tomto případě se trh opozdil v korekci. Dolar nabízí skvělé vyhlídky růstu do konce roku, ale v blízké budoucnosti je nutná korekce.
Bohužel v tuto chvíli mezi účastníky trhu nevidíme silnou chuť uzavírat krátké pozice. Před týdnem skončila fáze korekce směrem nahoru kolem úrovně 1,2268 (Murray 6/8). V posledních dnech se cena této úrovni přiblížila dvakrát a ani jednou se ji nepokusila překonat. Naše korekce je proto takříkajíc "zralá, ale panují obavy, že bude velmi slabá. Pokud trh není dychtivý uzavírat shorty a otevírat longy, bez ohledu na to, jak silné je fundamentální a makroekonomické pozadí, nebude pozorován žádný významný pohyb.
Fundamentální pozadí, nutno přiznat, je momentálně plně ve prospěch dolaru. V článku o euru jsme poznamenali, že vojenský konflikt v Izraeli v současné době nepodporuje dolar, ale tento závěr byl vyvozen kvůli absenci navýšení americké měny. Je docela možné, že někteří medvědi opět tahají za provaz svým směrem, ale také zápasí s druhou polovinou medvědů, kteří jsou připraveni vydělávat na krátkých pozicích. V každém případě je eskalace konfliktu na Blízkém východě pro americkou měnu pozitivním faktorem.
Fed možná opět zvýší sazby, ale trh si tím zatím není jistý. Experti z TD Securities vyjádřili své názory na možné kroky Fedu na nadcházejícím zasedání. Hned si řekněme, že je to jen jeden názor mezi desítkami a stovkami názorů podobných odborníků a analytiků, takže by to nemělo být bráno jako konečná pravda. Analytici této společnosti se domnívají, že Federální rezervní systém do listopadu shromáždí další údaje, aby mohl rozhodnout o klíčové sazbě. Jsou znepokojeni nárůstem výnosů amerických státních dluhopisů, ale všímají si síly trhu práce. Kombinace faktorů je pro regulátora nejednoznačná, protože zároveň již dva měsíce po sobě roste inflace a nezaměstnanost vzrostla na 3,8 %. Taková míra nezaměstnanosti není kritická nebo dokonce vysoká, ale stále vykazuje nárůst, což není příliš dobré.
Věříme, že vše bude záviset na inflaci za září. Pokud se ukáže, že index spotřebitelských cen v prvním podzimním měsíci nezpomalil, nebo ještě hůř, vzrostl, pak Fed přistoupí k dalšímu zpřísnění. Ve prospěch nového zvýšení sazeb je i fakt, že Fed přechází na krok "+0,25 % k sazbě/každé 2 zasedání". V září se sazba nezvýšila, takže vše nasvědčuje tomu, že v listopadu se zvýší. Trh práce navíc nadále vykazuje vynikající výsledky, ať si říká kdo chce co chce. Pravděpodobnost dalšího zpřísnění měnové politiky tedy v tuto chvíli není podle různých prognóz a nástrojů vysoká, ale domníváme se, že ve skutečnosti je vyšší než 50 %.
Fed má stále všechny potřebné nástroje pro boj s inflací, takže by bylo hloupé je nevyužít. A pokud Fed do konce roku opět zvýší sazby, bude to další faktor růstu amerického dolaru. Mimochodem, Bank of England může také minimálně ještě jednou zvýšit sazby, ale všechna zpřísňující opatření britského regulátora už trh dávno zohledňuje. Věříme, že fundamentální pozadí zůstane plně ve prospěch americké měny.
Průměrná volatilita páru GBP/USD je za posledních 5 obchodních dnů 102 bodů. U páru libra/dolar je tato hodnota považována za "průměrnou". V pátek 6. října proto očekáváme pohyb v rozmezí 1,2078 a 1,2282. Otočení ukazatele Heiken Ashi směrem dolů bude signalizovat obnovení pohybu směrem dolů.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,2146
S2 – 1,2085
S3 – 1.2024
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,2207
R2 – 1,2268
R3 – 1,2329
Obchodní doporučení:
Ve 4hodinovém časovém rámci zahájil pár GBP/USD novou fázi korektivního pohybu. V tuto chvíli je tedy možné uvažovat o nových krátkých pozicích s cíli na 1,2085 a 1,2024 v případě, že se cena usadí zpět pod klouzavý průměr. Nyní lze uvažovat o dlouhých pozicích s cíli na 1,2207 a 1,2282, dokud se ukazatel Heiken Ashi neobrátí směrem dolů.
Vysvětlivky k ilustracím:
Lineární regresní kanály – pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba ukazují stejným směrem, znamená to, že trend je právě teď silný.
Linie klouzavého průměru - (nastavení 20,0, vyhlazeno) – určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo aktuálně obchodovat.
Murray úrovně - cílové úrovně pro pohyb a korekce.
Úrovně volatility (červené linie) – pravděpodobný cenový kanál, ve kterém bude pár obchodovat následující den, na základě aktuálních indikátorů volatility.
Indikátor CCI - jeho vstup do přeprodané oblasti (pod -250) nebo překoupené oblasti (nad +250) ukazuje na blížící se obrat trendu v opačném směru.
Klíčová slova: Inflace | GBP/USD | Nezaměstnanost | Britská libra | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Bank of England | CCI | Fed | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Klouzavý průměr | Korekce | Měnový pár | Měny | Pozice | Rezistence | Trend | Ukazatel | Volatilita | Analytici | Doporučení | USD | GBP | Pravděpodobnost | Výsledky | Obchodovat | Index | Cena | Dolar | Indikátor CCI | Libra | Trh | Volatility | Federální rezervní systém | TD Securities | Přehled | Měnový pár GBP/USD | Cenový kanál | Zpřísňování měnové politiky | Heiken Ashi | Zvýšení sazeb | Trh práce | Obrat trendu | Vyhlídky | Míra | Měnové politiky | Eskalace konfliktu | Experti | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Medvědi | Práce | Údaje | Fundamentální pozadí | Americké měny | Přeprodané zóny | Přeprodané oblasti | Společnosti | Opatření | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | 3М | Murray | Vojenský konflikt | Boj s inflací | Kroky Fedu | Překoupené oblasti | Vice |
Čtěte více
-
Přehled páru GBP/USD na 4. února: Libra šterlinků se solidárně zhroutila
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí ráno a zkraje týdne pokles o zhruba 100 pipů, po kterém následoval další pokles o 40 pipů. V průběhu dne se ale libra šterlinků začala zotavovat a do večera tento gap úplně zavřela. Obchodníci by chtěli ideálně silné ekonomické údaje ze Spojeného království a slabé z USA. Při tomto scénáři by se růst páru zdál logický a opodstatněný. V opačném případě by obchodníci mohli být po každém cenovém pohybu zmatení. -
Přehled páru GBP/USD na 5. května: zasedání Bank of England a Fedu
Měnový pár GBP/USD v pátek nevykázal žádný rozhodující pohyb – ani výrazně nevzrostl, ani neklesl. Mnoho analytiků interpretovalo údaje z amerického trhu práce a o nezaměstnanosti jako pozitivní jen proto, že nebyly horší, než se očekávalo. Z našeho pohledu je to však pro americký dolar jen slabá útěcha. Ano, nonfarm payrolls mírně překonaly odhady, ale většina předchozích údajů z USA byla katastrofální a březnový údaj o zaměstnanosti byl navíc revidován směrem dolů. Je pravda, že nezaměstnanost nevzrostla, ale odkdy je pouhá absence horších výsledků silným pozitivním faktorem? Problém je, že trh ignoruje opravdu pozitivní faktory pro dolar. Přehlušuje je negativní sentiment, který vytváří Donald Trump svým tlakem na revizi obchodních vztahů s polovinou světa. Trump věří, že nová obchodní politika dlouhodobě posílí americkou ekonomiku. Jenže odborníci – včetně nás – o tom silně pochybují. A trh očividně také. -
Přehled páru GBP/USD na 5. února: Libra se před zasedáním Bank of England drží na stabilní úrovni
Měnový pár GBP/USD vykazoval v úterý většinou jen minimální pohyb. Zdálo se, jako by se ochota účastníků trhu otevírat nové obchody po pondělní aktivitě vyčerpala. V úterý bylo jen málo nového a Trumpovy kroky tentokrát trhy ani nepřekvapily, ani neznepokojily, ani nezaujaly. Pozornost měnového trhu se proto krátce přesunula od politiky k ekonomickým faktorům. Je důležité říct, že na tento týden je naplánováno zasedání Bank of England a Spojené státy zveřejní značné množství klíčových makroekonomických údajů. -
Přehled páru GBP/USD na 6. listopadu
Měnový pár GBP/USD strávil většinu úterka na jednom místě a téměř se nepohyboval konkrétním směrem. Trh zjevně čeká; každý ví, na co. O amerických volbách jsme už mluvili, takže se podívejme na nadcházející zasedání centrálních bank. Málokdy se setkáváme se situací, kdy je téměř nemožné předpovědět konkrétní krok centrální banky. Podle konsensuálního očekávání sníží Federální rezervní systém a Bank of England sazby o 0,25 %. Tato snížení by se ale mohla z hlediska svého dopadu výrazně lišit. Připomeňme, že nedávná zpráva nonfarm payrolls byla tristní. Ačkoli se objevují názory, že špatné výsledky byly kvůli říjnovým přírodním katastrofám v USA jen věcí "náhody", údaje nelžou. Nebyla vytvořena téměř žádná pracovní místa a Fed by na tuto zprávu mohl klidně zareagovat. -
Přehled páru GBP/USD na 7. března
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek zastavil. Libra se před začátkem americké obchodní seance dokonce mírně stáhla, i když tím ovlivnila jen máloco. Roste už téměř dva měsíce v řadě a za tu dobu získala 800 bodů. Tento pohyb vypadal zpočátku logicky, protože následoval po prudkém poklesu a vyžadoval korekci, ale teď libra působí příliš překoupeně. -
Přehled páru GBP/USD na 7. dubna. Britská libra v pátek překvapila
Měnový pár GBP/USD mezi středou a čtvrtkem posílil o 280 pipů, aby se v pátek propadl o 340 pipů. Podobné "skoky" jsou v poslední době běžné. Zatímco pád dolaru po Trumpově oznámení nových rozsáhlých cel se dá snadno vysvětlit, prudký páteční růst dolaru už tak jasný nebyl. A přesto měl dolar k oživení pádné důvody. -
Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci
Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst. -
Přehled páru GBP/USD na 8. listopadu – sazby sníženy, libra roste. Proč?
Pár GBP/USD ve čtvrtek vzrostl poté, co Bank of England snížila klíčovou úrokovou sazbu. Proč se tak stalo a proč nás to nepřekvapuje? Zkraje týdne jsme upozornili, že záplava významných fundamentálních událostí může způsobit volatilní výkyvy cen oběma směry. Ve středu se pár propadl o téměř 250 pipů – což je událost, ke které dochází maximálně jednou za několik měsíců. Ve čtvrtek byla libra lokálně přeprodaná a rozhodnutí Bank of England o snížení sazeb se očekávalo už několik týdnů. Proto libra místo poklesu stoupala. Pohyby po zasedání Fedu zatím neanalyzujeme, protože trh potřebuje na stabilizaci a zpracování výsledků čas. -
Přehled páru GBP/USD na 9. prosince: útlum v Británii a inflace v USA
Pár GBP/USD v pátek dál stoupal a kontrastoval tak se stagnujícím párem EUR/USD. Britská libra znovu projevuje větší odolnost než euro, a to za téměř stejných fundamentálních a makroekonomických podmínek. Toto schéma je konzistentní celý rok 2024, kdy libra snáz roste a méně dramaticky klesá než euro. I když je její houževnatost působivá, nepopírá případnou potřebu dalšího poklesu. -
Přehled páru GBP/USD na 9. října: Inflace v Británii se nemůže rozhodnout
Měnový pár GBP/USD se v úterý pohyboval bez jakékoli naléhavosti. Fundamentální a makroekonomické prostředí chybělo a trh před zveřejněním zprávy o inflaci v USA váhal s obchodními rozhodnutími. Už dříve jsme zmínili, že někteří analytici a experti tuto zprávu momentálně trochu přeceňují. Před několika měsíci by jakákoli odchylka 0,1 % od prognózy vyvolala silnější reakci obchodníků než jednání Federálního rezervního systému (Fed) nebo Bank of England (BoE). Účastníci trhu tehdy nevěděli, kdy přesně začne uvolňování měnové politiky ve Velké Británii a USA nebo jak rychlé bude. Teď je jasné, že Fed sníží sazby na každém setkání až do konce roku, a trh už v cenách zohlednil nejmírnější možný scénář. Americký dolar už tedy nemá důvod k poklesu. Zároveň však neexistují důvody, proč by měla klesat britská libra, protože BoE by mohla do konce roku snížit klíčovou sazbu jen jedenkrát. -
Přehled páru GBP/USD. 10. 2. 2022. Protokol o Severním Irsku: Johnson začal znovu mluvit o článku 16.
Měnový pár GBP/USD se ve středu pokusil obnovit svůj vzestupný pohyb a obecně se pohyboval přibližně stejně jako pár EUR/USD – s minimálním vychýlením směrem nahoru. V tuto chvíli tedy platí rostoucí trend páru, protože cena se nadále nachází nad klouzavým průměrem. Více než jednou jsme řekli, že britská měna má mnohem více důvodů k růstu než euro. Když se podíváte na grafy pohybu obou párů za posledních 13-14 měsíců, je jasné, že právě euro vůči dolaru mnohem ochotněji zlevňovalo. Libra se po trendu z roku 2020 korigovala vůči dolaru pouze o 38,2 %. Euro korigovalo o 70 %. Preferujeme tedy britskou měnu, která by mohla v polovině prosince nastartovat nový dlouhodobý vzestupný trend. Navíc Bank of England se, na rozdíl od ECB, nechová vyhýbavě, chápe nebezpečí rostoucí inflace a pouští se do práce. Nyní je trh přesvědčen, že Bank of England letos zvýší sazbu ještě nejméně dvakrát. A to je vážná podpora pro britskou měnu, vzhledem k tomu, že Fed dosud neučinil jediný krok ke zpřísnění měnové politiky. -
Přehled páru GBP/USD. 12. 10. 2023. Odmítá Fed další zpřísnění?
Ve středu měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém korekčním pohybu směrem nahoru, který opět nebyl ovlivněn makroekonomickými ani fundamentálními faktory. Dva lineární regresní kanály ukazují, že pár je stále v sestupném trendu. Kritičtějším signálem však byl trojitý vstup indikátoru CCI do přeprodaného území, po kterém prostě musela začít korekce směrem nahoru. To, co nyní pozorujeme, je tedy čistě technický růst britské měny. Celkový pokles libry za poslední dva měsíce se pohyboval kolem 1100 bodů, takže korekce by mohla být cca 500–550 bodů. V tuto chvíli se pár pohnul o 280 bodů, takže může vzrůst na úroveň 25 nebo 26 bez silné podpory zpravodajského pozadí. -
Přehled páru GBP/USD. 12. 1. 2022. Britská ekonomika bude čelit novým problémům kvůli "bezpečnému omikronu."
Měnový pár GBP/USD v úterý opět aktualizoval svá lokální maxima a udržuje si tak rostoucí trend. Zároveň je ale pouhým okem vidět, že se pohyb nahoru zpomaluje, což naznačuje ústup býků z trhu. Zároveň se však pár nemůže prosadit pod linií klouzavého průměru, což nedává důvod k závěru, že lokální vzestupný trend skončil. -
Přehled páru GBP/USD. 13. 10. 2023. Americká inflace a reakce trhu na ni vše zkomplikovaly
Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek prudce a nečekaně propadl. Jak jsme již zmínili, příčina spočívá v americké inflaci. Přesněji řečeno, příčinou je samotný trh. Není jasné, proč trh najednou začal nakupovat dolary na základě zprávy, která podle všech parametrů odpovídá definici "neutrální". To však probereme podrobněji níže. Prozatím je třeba poznamenat, že cena se opět usadila pod hranicí klouzavého průměru a pokračování korekce směrem nahoru je nyní otázkou. Ani po týdnu růstu britské měny nepovažujeme současnou korekci za dostatečnou. Libra za poslední dva měsíce klesla o 1100 bodů, takže korekce o 280 bodů se zdá nepřesvědčivá. Raději bychom viděli další část korekce a věříme, že v blízké budoucnosti bude nový vzestup páru pravděpodobný. -
Přehled páru GBP/USD 14. června. Libru nezajímají výsledky zasedání Fedu.
Pár GBP/USD ve čtvrtek také zahájil nový sestupný trend. Jenže zatímco pokles eura byl logický, britská libra má svá vlastní pravidla. Euro jasně sleduje downtrend, takže každý růst je považován za korekci, dokud pár trend neprolomí. Jelikož trend prolomen není, je třeba každý růst považovat za příležitost k prodeji a připravit se na nový pokles. Zatím vše probíhá podle tohoto scénáře. -
Přehled páru GBP/USD 15. září 2023
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek klesal spolu s eurem, ale zasedání ECB nemělo na britskou libru žádný dopad. Trh se však tuto záležitost hluboce neanalyzoval a začal nakupovat dolary v očekávání blížícího se konce zpřísňujícího cyklu v Evropské unii. Technický obrázek britské libry je nyní zajímavý. Pokles trvá již téměř dva měsíce, korekce byly relativně slabé a ukazatel CCI se opět dostal do přeprodané zóny, což je pro připomenutí silný nákupní signál. -
Přehled páru GBP/USD. 16. dubna. Libra se může odrazit ode dna, ale flat je u konce a důvody k růstu chybí.
Měnový pár GBP/USD v pondělí po třídenním poklesu zahájil vzestupnou korekci. Korekce, stejně jako volatilita páru během dne, byla slabá. Pokud nepočítáme středu a pátek minulého týdne, zůstává volatilita libry už déle než dva měsíce poměrně nízká, což značně komplikuje obchodování. I tento týden nás ale čekají důležité události, zejména zpráva o inflaci ve Velké Británii. Proto budeme nejspíš svědky volatilních pohybů. Otázkou je jejich směr. -
Přehled páru GBP/USD. 16. října. Andrew Bailey slibuje, že zachová "jestřábí" postoj
Měnový pár GBP/USD strávil čtvrtek a pátek v sestupném trendu. Americká měna v těchto dnech poměrně výrazně posílila, i když k tomu nebyly žádné makroekonomické ani fundamentální důvody. Pokles obou hlavních měnových párů začal poté, co byla ve čtvrtek zveřejněna zpráva o americké inflaci, ale samotná zpráva nebyla žádnou senzací. Navíc indikátory inflace již nemají takový vliv na pohyb žádného měnového páru, protože všechny tři centrální banky (které recenzujeme) téměř dosáhly svých maximálních úrokových sazeb. ECB s vysokou mírou pravděpodobnosti již zpřísnění ukončila a Fed a Bank of England mohou sazbu zvýšit ještě maximálně jednou. Proto již není nijak zvlášť důležité, zda inflace roste nebo klesá. Regulátoři udělali prakticky vše, co mohli. -
Přehled páru GBP/USD. 19. března. Před zasedáním Fedu
Měnový pár GBP/USD v pondělí nevykázal vůbec žádné zajímavé pohyby. Upozornili jsme, že nás čeká další "nudné pondělí". Bylo to jasné. Dnes by se ale volatilita páru GBP/USD mohla výrazně zvýšit. Připomeňme, že tento týden nás nečekají jen dvě zasedání centrálních bank, ale i nejdůležitější zpráva o inflaci ve Velké Británii. Trh může tyto události začít s předstihem předjímat. Pokud dnes uvidíme dobrý trendový pohyb, pak jsme měli pravdu i v tomto případě. -
Přehled páru GBP/USD 19. června. První soudný den pro britskou libru.
I pár GBP/USD se v úterý pokusil obnovit pokles, ale ne úplně úspěšně. Chceme upozornit, že euro a libra, které spolu obvykle dobře korelují, se v posledním měsíci, ba dokonce roce, pohybují naprosto odlišně. Nemůžeme tedy čekat, že britská libra bude klesat jen proto, že klesá euro. Libra už dva měsíce stoupá, a zatímco euro začalo klesat, britská měna podle všeho potenciální pokles jen naznačuje.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Wall Street roste díky výsledkům technologických firem, euro nabírá dech, zlato se odráží (31.07.2025)
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
USA: Zásoby plynu podle EIA k 25. červenci vzrostly o 48 mld. kubických stop při očekávání 41 mld.
Denní shrnutí: Wall Street roste díky výsledkům technologických firem, euro nabírá dech, zlato se odráží (31.07.2025)
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
USA: Zásoby plynu podle EIA k 25. červenci vzrostly o 48 mld. kubických stop při očekávání 41 mld.
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ranní glosa: Do nového čtvrtletí vstupuje evropská ekonomika v horší kondici
Změna směru? Bitcoin se konečně dostal ze své nejdelší sekvence 9 červených týdnů
Makro: Velkoobchodní inflace Indie v červenci klesla
Ocenenie hlavných akciových indexov - ako ich obchodovať?
Komodity: EIA zásoby zemního plynu v týdnu do 26. června
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. ledna
FX sumarizácia dopoludnia
EUR/USD: Býci právě začali
Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK
Makro: Růst maloobchodních tržeb Austrálie v listopadu překonal očekávání
Ranní glosa: Do nového čtvrtletí vstupuje evropská ekonomika v horší kondici
Změna směru? Bitcoin se konečně dostal ze své nejdelší sekvence 9 červených týdnů
Makro: Velkoobchodní inflace Indie v červenci klesla
Ocenenie hlavných akciových indexov - ako ich obchodovať?
Komodity: EIA zásoby zemního plynu v týdnu do 26. června
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. ledna
FX sumarizácia dopoludnia
EUR/USD: Býci právě začali
Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK
Makro: Růst maloobchodních tržeb Austrálie v listopadu překonal očekávání
Blogy uživatelů
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)
Překonejte vlastní hlavu: Proč jsou vaše očekávání odlišná od reality
Plánuje Biden další lockdown?
Forex analýza: Silné euro může zpomalit oživení evropského jihu
Teorie aukce – Order Flow
Praktická ukázka: Týden plný obchodů
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Ropa má za sebou nejlepší leden v historii
Praktická ukázka: Dvojité dlouhé čekání
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)
Překonejte vlastní hlavu: Proč jsou vaše očekávání odlišná od reality
Plánuje Biden další lockdown?
Forex analýza: Silné euro může zpomalit oživení evropského jihu
Teorie aukce – Order Flow
Praktická ukázka: Týden plný obchodů
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Ropa má za sebou nejlepší leden v historii
Praktická ukázka: Dvojité dlouhé čekání
Vzdělávací články
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Základy Elliottovy vlnové teorie 2.
Technická analýza - svíčkové formace (Candlestick)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Technická analýza: Jak úspěšně používat trendové čáry
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Říjen 2023 s VIP zónou: Podzim na vlně atraktivních zisků
Měnové riziko při investování v zahraničí
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Základy Elliottovy vlnové teorie 2.
Technická analýza - svíčkové formace (Candlestick)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Technická analýza: Jak úspěšně používat trendové čáry
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Říjen 2023 s VIP zónou: Podzim na vlně atraktivních zisků
Měnové riziko při investování v zahraničí
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Pozice forex retail obchodníků
Aktuálně otevřené forex pozice 29.1.2015
Dow Jones - Intradenní výhled 7.12.2017
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 9.6.2021
Zlato po dlouhé době klesá, vyplatí se ho nakoupit?
Burza v Moskvě kvůli sankcím zastavila obchodování v dolarech a eurech
CitiFX doporučuje long na GBP/USD
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 20.7.2021
ČNB rozdělila investování rezerv na dvě části
Forex sentiment 31.7.2025
Pozice forex retail obchodníků
Aktuálně otevřené forex pozice 29.1.2015
Dow Jones - Intradenní výhled 7.12.2017
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 9.6.2021
Zlato po dlouhé době klesá, vyplatí se ho nakoupit?
Burza v Moskvě kvůli sankcím zastavila obchodování v dolarech a eurech
CitiFX doporučuje long na GBP/USD
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 20.7.2021
ČNB rozdělila investování rezerv na dvě části
Forex sentiment 31.7.2025
Témata v diskusním fóru
Psychologie pro eliminaci zmatečnosti v tradingu – část první
Pět největších traderových brzd - část třetí
Americké akcie opět zpevnily, historické maximum indexu S&P 500 je na dohled
Španělské výnosy opět na rekordech
Škůdci a podobná havěť...
Prodlouží prosinec aktuální býčí rally?
Typy forexových brokerů
Index S&P 500 vzrostl nad 50denní průměr, nákupní náladu podpořila výsledková sezóna
Stříbro, drahý kov, který má potenciál
FX obchodníci v Brně
Psychologie pro eliminaci zmatečnosti v tradingu – část první
Pět největších traderových brzd - část třetí
Americké akcie opět zpevnily, historické maximum indexu S&P 500 je na dohled
Španělské výnosy opět na rekordech
Škůdci a podobná havěť...
Prodlouží prosinec aktuální býčí rally?
Typy forexových brokerů
Index S&P 500 vzrostl nad 50denní průměr, nákupní náladu podpořila výsledková sezóna
Stříbro, drahý kov, který má potenciál
FX obchodníci v Brně