Neděle 14. července 2024 06:52
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2023 11:06  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza pondělních obchodů:

GBP/USD v grafu 30M

analytics6499d4f660ded.jpg

Pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a ve flat pásmu. Cena byla v pásmu pouhých 62 pipů, což je na britskou libru velmi málo. Dva dny po sobě se pohybovala přesně podél úrovně 1,2698, což ukazuje na flat trh. V rámci tohoto flat pásma byla prolomena vzestupná trendová linie. Vezměte na vědomí, že signály vytvořené v rámci flat pásma nejsou silné a budou s větší pravděpodobností falešné. Proto si nemyslím, že vzestupný trend skončil.

Ve Spojeném království ani v USA nedošlo k žádným důležitým fundamentálním událostem. Britská libra má stále tendenci růst a je na velmi vysoké úrovni. V posledních 9–10 měsících jsme nebyli svědky běžných dlouhodobých korekcí. Trh libru stále nakupuje. Bank of England navíc překvapila zvýšením sazeb o 0,5 %, což může být další důvod k novým nákupům.

GBP/USD v grafu 5M

analytics6499d5016d3f0.jpg

Situace v 5minutovém grafu nebyla příznivá. Cena se dvakrát odrazila od úrovně 1,2698, ale ani jednou se nedokázala posunout správným směrem o více než 15 pipů. Stop loss tedy nebylo možné nastavit na breakeven. Na druhou stranu to nebylo nutné, protože pár se ani nedokázal usadit pod úrovní 1,2698 a ukazoval nedostatek prodejních signálů. Začátečníci mohli na tomto obchodu dokonce trochu vydělat, pokud ho navečer manuálně zavřeli.

Tipy na úterní obchodování:

Jak vidíme v grafu 30M, pár se už sedm obchodních dní po sobě pohybuje směrem dolů. Během těchto dní urazil vzdálenost 160 pipů. To je vše, co potřebujete vědět o přání libry korigovat. Pořád věříme, že libra je silně překoupená, ale trh zatím není připraven přestat s nákupy. Klíčové úrovně v grafu 5M jsou 1,2457, 1,2499, 1,2538, 1,2597, 1,2629, 1,2690, 1,2772, 1,2860, 1,2913 a 1,2981. Jakmile se cena po otevření obchodu pohne o 20 pipů správným směrem, můžete nastavit stop loss na breakeven. Spojené království nečeká žádné významné události. V USA mohou trh zaujmout dvě zprávy: objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a prodej nových domů. Libra se pohybuje v podstatě ve flat pásmu, ale tyto zprávy přesto mohou vyvolat nějakou reakci trhu.

Základní pravidla obchodování:

1) Síla signálu závisí na době, za kterou byl vytvořen (odraz nebo průraz). Čím kratší tato doba, tím silnější signál.

2) Pokud byly po falešných signálech, tj. signálech, které nevedly cenu k úrovni take profit nebo k nejbližším cílovým úrovním, otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.

3) Při plochém trendu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Plochý trend každopádně nenabízí nejlepší obchodní podmínky.

4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny pozice manuálně zavřeny.

5) Signálům z indikátoru MACD v časovém rámci 30M můžeme věnovat pozornost jen při dobré volatilitě a zřetelném trendu potvrzeném trendovou linií nebo trendovým kanálem.

6) Pokud jsou dvě úrovně příliš blízko sebe (zhruba 5 až 15 pipsů), jedná se o zónu supportu a rezistence.

Jak číst grafy:

Cenové úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle nákupu nebo prodeje. Do jejich blízkosti lze umístit take profit.

Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a směr, kterým je lepší obchodovat.

Indikátor MACD (14, 22 a 3) je histogram a signální linie, jejichž průnik ukáže, kdy je lépe vstupovat na trh. Tento indikátor je lepší používat společně s trendovými kanály nebo trendovými liniemi.

Důležité projevy a zprávy, které jsou vždy zobrazeny v ekonomickém kalendáři, mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Proto v době jejich zveřejnění doporučujeme obchodovat co nejopatrněji nebo trh opustit a vyhnout se tak prudkým obratům ceny proti předchozímu pohybu.

Začátečníci by si měli pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Vypracování spolehlivé strategie a správa financí jsou klíčem k úspěšnému dlouhodobému obchodování.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD mnohem výrazněji klesl, než ve středu vzrostl. Na tuto možnost jsme upozorňovali. Stalo se tak z několika důvodů. Zaprvé, výsledek zasedání Federálního rezervního systému nemohl být považován za holubičí, takže dolar neměl ve středu klesat. Za druhé, výsledky zasedání Bank of England mohly být považovány za "mírně holubičí", protože britská centrální banka naznačila, že je připravena uvažovat o snížení sazeb v nadcházejících měsících. Zatřetí, trh po zasedání centrálních bank často obchoduje emotivně a ceny se pak vracejí na původní úrovně.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se obchodoval s nízkou volatilitou a bez pohybů. Trh předchozího dne určitým způsobem zareagoval na projev Andrewa Baileyho z Bank of England. Ve středu neměl na co reagovat a začal znovu hibernovat. Z formálního hlediska máme aktuálně vzestupný trend, který znázorňuje příslušná trendová linie. Ve skutečnosti se ale o trend nejedná. Ve vyšších časových rámcích zřetelně vidíme flat a v nižších časových rámcích zmatené pohyby nebo krátkodobé trendy, což je při otevírání obchodů k ničemu.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 24. srpna: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD zakončil středu očekávaným poklesem a dotkl se úrovně 1,2620. Technické indikátory sice hrály svou roli, ale významným faktorem bylo celkové makroekonomické klima. Zrovna včera jsme totiž upozorňovali na to, že pokud pár otestuje horní hranici svého postranního kanálu, mohl by klidně ustoupit ke spodnímu konci. Kupodivu se tak stalo během necelých 24 hodin. Indexy podnikatelské aktivity ve Spojeném království utržily ránu. Výrobní sektor zůstal pod referenční hodnotou 50,0 a sektor služeb se ponořil ještě níž pod tuto linii. Co to signalizuje? Zdůrazňuje to, že slovo "recese" už není pro Bank of England jen hrozbou, ale čím dál víc i hmatatelnou realitou. Propad podnikatelské aktivity obvykle předznamenává pokles dalších makroekonomických indikátorů, zejména hospodářského růstu. A hospodářský růst ve Spojeném království je už několik čtvrtletí na mrtvém bodě. Pár se momentálně pohybuje v rámci tohoto postranního kanálu, ale náš výhled zůstává medvědí.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů, což nijak nesouviselo s makrodaty daného dne. Dolar na pozadí zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, která se konala ve čtvrtek, resp. ve středu, dál posiloval. Jelikož trh zpočátku špatně interpretoval výsledky zasedání americké centrální banky, viděli jsme ve čtvrtek a v pátek dvojí klesající pohyb. Zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii neměla na tržní sentiment žádný vliv. Pokud něco, tak měla podpořit libru, protože její hodnoty vyšly lépe, než se předpokládalo. Pár ale většinu dne klesal.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se ve čtvrtek propadl do spodní části bočního kanálu a tentokrát ho nejspíš prorazí. Libra šterlinků už se usadila pod úrovní 1,2620, ale pořád je poměrně slabá. Nicméně fakt, že ani po středečním odrazu od této úrovně pár nezamířil k horní části kanálu, ale vrátil se k té spodní, ukazuje na možnost návratu klesajícího trendu a opuštění konsolidační fáze.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD v pátek pokračoval v medvědím trendu. Zatímco euro se občas snaží korigovat nahoru nebo se alespoň obchoduje na flat trhu, britská libra téměř každý den klesá. Jak si tedy toto chování vysvětlit? No, vysvětlení není potřeba! Fakt je, že libra je už zhruba rok v permanentním pohybu nahoru a stoupá nejméně 6 měsíců bez konkrétního důvodu. Takže to, čeho jsme nyní svědky, je jen korekce daného nelogického růstu. Jestliže trh dřív nepotřeboval konkrétní důvod k nákupu, teď ho nepotřebuje ani k prodeji.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD také zaznamenal drobnou korekci, ale zůstal uvnitř klesajícího kanálu. Klesající trend tedy přetrvává. Vezměte na vědomí, že pohyb kotací z minulého týdne za hranicí kanálu nezohledňujeme, protože k němu došlo bezprostředně po zasedání FOMC, kdy trh obchodoval pod vlivem emocí. Očekáváme ale, že libra bude klesat.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD byl v závěru pondělního obchodování pod prodejním tlakem. Zatímco euro se občas pokusí o korekci nebo alespoň obchody ve flat pásmu, libra – jak se zdá – téměř každý den klesá. Může se jednat o následek faktu, že libra přibližně rok stoupá, z toho nejméně 6 měsíců nelogicky (jak jsme opakovaně zmiňovali). Jde tedy jen o prostředek k "obnovení rovnováhy" na trhu. Například včera nedošlo v USA ani ve Velké Británii k žádným událostem, které by mohly vyvolat pokles libry. Volatilita byla v souladu se silným makroekonomickým pozadím nízká, jenže libra se stejně propadla. Dospěli jsme tedy k závěru, že v současnosti není žádný směr trendu problém.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.
  Pár GBP/USD vykázal v pátek také vzestupný pohyb. Zatímco pro pár EUR/USD byly zveřejněny jen dvě zprávy, přičemž obě podpořily americký dolar, pro pár GBP/USD byly zveřejněny tři zprávy, přičemž americký dolar podpořily všechny. Dopoledne byla ve Velké Británii zveřejněna poměrně důležitá zpráva o maloobchodních tržbách, které v dubnu klesly o 2,3 %. Trh přitom očekával pokles maximálně o 0,4 %. Začínající obchodníci si tak mohli všimnout, že zprávy z Velké Británie nejsou o nic lepší než údaje z USA a trh libru nakupuje většinou bezdůvodně, což říkáme už půl roku.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Analýza pátečních obchodů:GBP/USD v grafu 30MPár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Několikrát jsme se z...
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. února: Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD vykázal v pondělí mírné pohyby, ale udržel si krátkodobý růstový trend. Růst britské měny tak může ještě nějakou dobu pokračovat. Chceme ale obchodníkům připomenout, že aktuálně jsme obecně na flat trhu. V rámci tohoto flatu se mohou tvořit jak vzestupné, tak sestupné trendy, které ale nemají velký smysl, protože cena se už několik měsíců pohybuje v omezeném cenovém pásmu. Po překonání trendové linie lze očekávat stejně postupný pohyb směrem dolů.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD ve středu nevykázal naprosto žádný pohyb. Cena se při nízké volatilitě pohybovala podél úrovně 1,2611. Obecně vzato, o nízké volatilitě mluvíme prakticky každý den, protože už dva měsíce vypadá příznivě nakloněna hlavním měnovým párům. Přesto se ale musíme snažit pracovat s tím, co máme. Zatím zůstává relevantní klesající kanál, takže pokud cena prorazí pod úroveň 1,2611, můžeme očekávat další pokles libry. Rádi bychom ale připomněli, že nedávné pohyby v hodinovém grafu vypadají jako obstojný trend, zatímco ve 24hodinovém časovém rámci máme naprostý flat, který se drží už 4 měsíce. A zatím není jasné, jestli v dohledné době skončí.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD vykazoval v úterý ve srovnání s párem EUR/USD nižší volatilitu, což je vcelku zvláštní. Při bližším prozkoumání je ale všechno jasné a logické. Dopolední projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, který lze považovat za jestřábí, se přímo týkal páru EUR/USD a nijak neolivnil pár GBP/USD. Není proto divu, že aktivněji se obchodovalo euro. Co se týká ekonomického pozadí souvisejícího s librou, z USA přišly jen tři zprávy a ty byly zcela ignorovány. Možná se objevila dvacetibodová reakce, ale koho zajímá pohyb o dvacet bodů?
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
  Včera se páru GBP/USD podařilo růst a klesat v rámci sestupného kanálu. Technický obrázek libry se trochu liší od technického obrázku eura. I tady vidíme známky bočního pohybu, ale libra se pozvolna pohybuje dolů. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby okamžitě zahájila prudší pokles a volatilita byla mnohem vyšší, než aktuálně je. Naše přání ale ne vždy korespondují s možnostmi trhu.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD ve středu prodloužil pokles. Jak vidíme výše, libra dál vykazuje ztráty a nepřestává to dělat ve dne ani v noci, ale klesala pozvolna. Slabě, ale poměrně stabilně, a to na denní bázi. Libra tedy dál vykazuje záporné hodnoty, jak jsme předpovídali řadu měsíců. Po 5–6 měsících bezdůvodného růstu je už dva měsíce v naprosto stejném poklesu. To vypadá spravedlivě.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD se ve středu propadá. Klíčovými událostmi dne byly projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella a guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho na tomtéž ekonomickém fóru v Sintře. Bailey přislíbil, že BoE bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, dokud nedojde k výraznému zpomalení inflace, což znamená ještě nejméně dvoje další zvýšení. I Powell fakticky přislíbil ještě dvojí zvýšení sazeb, ačkoli inflace v USA je mnohem nižší než ve Spojeném království. Domníváme se, že trh se postupně blíží k bodu, kdy euro a libra přijdou o výhodu. Za jeden z nejdůležitějších faktorů považujeme reakci trhu na nedávné zasedání BoE, kdy byla sazba nečekaně zvýšena o 0,5 %, ale neobjevila se nová vlna nákupů libry.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  V závěru pondělního obchodování se pár GBP/USD pokusil zahájit korekční pohyb. Volatilita ale byla tak slabá, že lze celý pohyb považovat za pouhý tržní šum. Jinými slovy, z pohybu o 30–40 pipů by se neměly vyvozovat závěry. Tento týden se pozornost soustředí na chystané údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Zpráv bude značné množství a každá může vyvolat reakci trhu, která je momentálně nepředvídatelná stejně jako samotné hodnoty zprávy. Dolar má proto stále vynikající šanci na růst a ve střednědobém horizontu se k jeho růstu stále přikláníme. Je ale možná i korekční fáze, protože pár klesá už déle než měsíc a ekonomické zprávy z USA nutně nemusí být silné.
 • Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD vykazoval v rámci dne poměrně chaotické pohyby. Téměř ve všech vyššího časových rámcích je patrný flat trend. V časovém rámci 5M ale stále pozorujeme slabé a nevyzpytatelné pohyby. Například ve středu se volatilita pohybovala kolem 60 pipů. Den začal slibně. Pár se posunul jen jedním směrem, a to přesně o 60 pipů, ale tento pohyb začal už v noci, takže obchodovat bylo vcelku problematické.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF