Pátek 22. září 2023 12:39
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
XTB Ondřej Hartman

Na BTC Prague, největší evropské bitcoinové konferenci letošního roku, se představí český průkopník těžby kryptoměn 2Bminer

05.06.2023 13:12  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Druhý červnový víkend bude v Praze patřit největší konferenci o kryptoměnách v Evropě. Na BTC Prague v pražských Letňanech vystoupí významné osobnosti krypto světa. Platinovým partnerem konference se stala česká společnost 2Bminer, která patří mezi rychle rostoucí hráče v oblasti prodeje, provozu a servisu strojů pro těžbu kryptoměn. Společnost na veletrhu BTC Prague návštěvníkům představí, jak lze nízkonákladově vytěžit bitcoin za využití zbytkové energie z obnovitelných zdrojů. Konference se zúčastní i členové salvadorské vlády, a to právě díky zakladatelům platformy 2Bminer Jakubovi Hlavenkovi a Michalu Bílkovi.

Součástí konference BTC Prague v PVA Expo Letňany bude i veletrh s více než stovkou stánků společností z celého světa. Na samotné konferenci pak vystoupí desítky odborníků z krypto průmyslu. Bude mezi nimi i platinový partner konference, společnost 2Bminer, která nabízí klientům komplexní služby těžby kryptoměn – prodej, provoz, hosting a údržbu těžebních zařízení.

Ekologická těžba po celém světě

Zakladatelé platformy, Jakub Hlavenka a Michal Bílek, návštěvníkům konference detailně popíšou proces těžby kryptoměn a zároveň představí jejich unikátní nízkonákladový přístup k těžbě krypta. 2Bminer se specializuje na vyhledávání ekologicky šetrných energetických zdrojů po celém světě, u kterých často vznikají energetické přebytky, které se nedají jinak efektivně využít. K těmto zdrojům energie 2Bminer zapojuje svá hostingová centra a čerpá tyto energetické přebytky, čímž se ekologický i sociální negativní dopad získávání kryptoměn minimalizuje. Hostingová centra mají umístěna napříč USA nebo v UAE, kde je možné těžit bitcoiny co nejšetrněji.

Jsme hrdým platinovým partnerem konference. Ve sdílení know-how a budování vztahů s partnery v krypto průmyslu i s veřejností vidíme cestu, jak pomoci kryptoměnám ke stabilní pozici ve veřejném prostoru,“ říká Michal Bílek, spoluzakladatel a CSO společnosti 2Bminer. „Těžba bitcoinu je sice transparentní, ale relativně komplikovaný výpočetní proces. Na veletrhu chceme návštěvníkům všechno co nejlépe přiblížit a ukázat jim, že těžba už dávno není neekologickým plýtváním elektřiny, ale způsobem, jak efektivně využívat přebytkovou energii,” dodává Bílek.

Potenciál pro těžaře ve Střední Americe

Hlavenka a Bílek z 2Bminer pozvali na konferenci členy salvadorské vlády a ti jejich pozvání přijali. Středoamerický Salvador jako jediný na světě přijal bitcoin jako svou měnu. Na svém území má tato země bohaté energetické zdroje v podobě aktivních sopek a geotermálních pramenů, které dokážou generovat velké množství elektřiny. Ta přebytková se pak prodává velmi výhodně.

„Salvador jsme poprvé navštívili v minulém roce a brzy jsme přišli na obrovský potenciál, který místní geotermální elektrárny mají. Zapojením hostingových center do blízkosti těchto elektráren by Salvador neprodával elektřinu se ztrátou a těžaři by ji mohli nakupovat za minimální ceny,“ říká CEO a spoluzakladatel 2Bmineru Jakub Hlavenka.

Konference a veletrh BTC Prague má podle organizátorů za úkol přiblížit kryptoměnový průmysl laické veřejnosti a odborníkům dát šanci setkat se s lídry tohoto odvětví.  Návštěvníci mohou slyšet například přednášky spoluzakladatele a CEO společnosti Blockstream Adama Backa, samotného zakladatele MicroStrategy Michaela Saylora a řady dalších expertů.

Bitcoin má za sebou dramatické období, kdy jeho cena klesla na hranici šestnácti tisíc dolarů. Od začátku roku ale jeho hodnota opět stoupá, což dokazuje, že nejen bitcoin, ale kryptoměny obecně budou i nadále významně promlouvat do globálního tržního prostředí.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš
  Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
 • Nabírá EURUSD dech do další růstové fáze??
  Při pohledu na poslední vývoj hlavního měnového páru je vidět, že jak posledně zmiňovaná hranice 200% Fibo opravdu ...
 • Na bitcoin čeká důležitá resistence
  Cena bitcoinu je v posledních týdnech extrémně volatilní a býci zdá se získávají znovu sebevědomí. Fundamentálně se situace příliš nemění a faktem je, že růst z 3 na 8 tis. přišel prakticky bez jakékoli nové fundamentální zprávy. Technicky ale začíná situace vypadat rozhodně zajímavě.
 • Na bitcoinu se 4. května 2023 vytvořila formace trojúhelníku
  Bitcoin se obchoduje kolem 29 132 USD. Cena vytvořila formaci trojúhelníku a v posledních seancích se pohybuje převážně do strany. Tato postranní konsolidace potrvá maximálně dalších 8–9 dní, než cena ztratí prostor nebo než se z trojúhelníku vymaní. Rezistence na horní hranici trojúhelníku je na ceně 29 705 USD a support na spodní hranici trojúhelníku na ceně 27 745 USD. Medvědí divergence RSI nás už varovala před možnou změnou trendu. Propad pod trojúhelníkovou formací zvýší šance na začátek této budoucí změny. Průraz nad rezistenci umožní odraz nahoru k 33 000 – 34 000 USD.
 • Na Bitcoinu sledujeme medvědí divergenci s NASDAQ 📉
  Kryptoměny na konci týdne nedokážou držet krok s býky na akciových trzích. Navzdory zvýšené ochotě riskovat na světových trzích bitcoin ztrácí. Důvodem jsou vnitřní problémy odvětví a systémové riziko, které představuje kolaps burzy FTX a fondu Alameda Research. K ohroženým se dnes přidala i společnost BlockFi, která zmrazila výběry:
 • Nabitý kalendář v Česku: mzdy, průmysl i maloobchod
  Konec minulého týdne se na trzích nesl ve znamení důležitých čísel na obou stranách Atlantiku. Ve Spojených státech to byly srpnové payrolls, které potvrdily ochlazení amerického trhu práce, což je z pohledu Fedu jasný signál pro stabilitu sazeb na zářijovém zasedání. V eurozóně se naproti tomu v srpnu zastavil desinflační trend.
 • Nabitý makroekonomický týden: Makrodata na 2.-6.3
  Nabitý makroekonomický týden - makrodata na 2.3.2015 do 6.3. 2015 od brokerské společnosti LYNX...
 • Nabitý týden ve znamení Fedu, ECB a ČNB
  Zatímco minulý týden se nesl ve znamení vyčkávání, nejbližší dny budou nabité důležitými makro událostmi. V centru pozornosti budou především centrální banky, které na obou stranách Atlantiku sáhnou k dalšímu zvýšení úrokových úrokové sazeb – v případě Fedu se může jednat o poslední krok v tomto cyklu, v případě ECB ještě kus práce zbývá.
 • Na Blockchain & Bitcoin Conference Prague se bude mluvit o možnostech blockchainu v rámci platebního prostoru EU
  19. května na Blockchain & Bitcoin Conference Prague vystoupí nezávislý finanční expert Ugo Bechis (Milán, Itálie). Poví o perspektivách vývoje a praktickém uplatnění blockchainu v platebním prostoru. Mezi oblasti jeho dlouhodobých výzkumů patří bankovnictví, online-trading, korporativní a maloobchodní platby, poskytování bankovních služeb na dálku, uvěřování a bankovní pojištění a regulační otázky jednotlivých států eurozóny.
 • Na britskej libre je rekordné množstvo špekulantov. Hrozí short-covering?
  Po brtiskom referende sa do britskej libry nahrnuli vo veľkom špekulanti. Počet špekulatívnych pozícií podľa americkej komisie pre trading futures kontraktov neustále rastie a v posledných týždňoch dosiahol nové maximá. (Bavíme sa tu o veľkých špekulatívnych pozíciách, ktoré spĺňajú určité kritériá, nie o niekoľkých lotoch). Ich počet je zhruba dvojnásobný v porovnaní s druhou polovicou minulého roka (graf of @Birdyword):
 • Na burzách je od roku 2018 nejméně BTC
  Na peněženkách burz se podle platformy CryptoRank nachází pouze 6,3% všech vytěžených Bitcoinů. Rostoucí počet Bitcoinů na burze znamená, že investoři je na burzy přesouvají, aby je prodali. Pokud se z burz Bitcoiny odlévají, znamená to pak, že majitelé Bitcoiny přesouvají na vlastní peněženky.
 • Na burze se objeví akcie České zbrojovky, obchodovat se nebudou
  Na akciovém trhu pražské burzy se objeví od pondělí akcie České zbrojovky, ale obchodovat se s nimi zatím nebude. Mluvčí BCPP Jiří Kovařík ČTK řekl, že se zatím neuskutečnila veřejná nabídka akcií společnosti, protože se čeká na zlepšení situace na akciových trzích. Firma ale podle něj bude reportovat své výsledky jako obchodované společnosti. Jde o takzvaný technický listing akcie, dodal.
 • Na burze se v uplynulém týdnu nejvíc dařilo akciím Fortuny
  Na pražské burze se v uplynulém týdnu nejvíc dařilo akciím sázkové společnosti Fortuna, které přidaly pět procent na 148 Kč. Nejvíce naopak propadly cenné papíry společnosti Pegas Nonwovens, a to o 8,6 procenta. Index PX index zůstal beze změny na 1045 bodech, vyplývá z výsledků burzy.
 • Na burze teče krev. Řidiči mohou mít škodolibou radost
  Na konci loňského roku společnost BH Securities upozorňovala, že výnosová křivka zaznamenala zcela mimořádnou situaci. Poprvé od roku 2007 se výnosy na dvouletých a pětiletých amerických vládních dluhopisech vyrovnaly. Tato situace nám naznačovala, že investoři projevují zvýšený zájem o dlouhodobé dluhopisy, čímž stlačují jejich výnosy. Většinou se tak děje v situacích, kdy trh věří, že se v budoucnu začnou snižovat úrokové sazby v ekonomice. Následující vývoj ve Spojených státech nám ukázal, že se tak skutečně stalo.
 • Na burzovní trh Start míří Prabos, Fillamentum či Primoco
  Již v příštím měsíci spouští pražská burza nový trh Start určený právě pro obchodování s akciemi malých a středních firem. A očekávání je velmi slibné pro ty, co se chystají na burzu vstoupit, ale i pro nové či stávající investory. V květnu se o přízeň investorů bude kromě obuvnické společnosti Prabos, ucházet i výrobce náplní do 3D tiskáren Fillamenta nebo známý výrobce dronů s názvem Primoco. V následujícím měsíci červnu pak na trh Start vstoupí provozovatel sdílených kanceláří Hub Ventures.
 • Na Cardanu je již více než 40 000 inteligentních kontraktů, jak to může ovlivnit cenu?
  Smart kontrakty se po 12. září staly skutečností v síti Cardano. Alonzo Hard Fork Combinator umožní vývojářům vytvářet inteligentní smlouvy v ekosystému. To pomůže s tvorbou decentralizované aplikace (DApps) , která poskytuje služby decentralizovaných financí (DeFi).
 • Na cenu zlata sa netreba pozerať v dolároch
  Dnes som dostal z jedného média otázky o investovaní do zlata a opäť sa mi potvrdilo to, že médiá (a týmpádom aj ľudia...
 • Na co čeká Evropská centrální banka? Proč ještě nezasáhla?
  Momentálně existuje jenom jedna otázka, která vrtá hlavou obchodníkům, a to, zdali Evropská centrální banka (ECB)...
 • Na co dát pozor při obchodování na forexu?
  Forexové obchodování je v současné době velmi atraktivním způsobem zhodnocování finančních prostředků a díky rozvíjejícím...
 • Na co se zaměřit při výběru Forex brokera
  Proces výběru Forex brokera (Forex makléř), který bude splňovat Vaše potřeby, je podobný tomu, když si vybíráte banku – pouze složitější. Na trhu existuje mnoho brokerů, kteří touží po Vaší pozornosti, a jejich nabídka je různorodá. Komu svěřit Vaše finance? Na co byste se měli zaměřit? Co byste měli ignorovat?
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman