Ticker Tape by TradingView
GBP/USD. Bank of England se trápí pochybnostmi, libra zlevňuje
Dolar opět ukázal svůj charakter na začátku obchodního týdne po výnosu státních dluhopisů. Index amerického dolaru opět testoval úroveň 104 a výnos 10letých státních dluhopisů dosáhl 3,199 %. Posílení americké měny zasáhlo všechny páry "hlavní skupiny". A pár GBP/USD zde nebyl výjimkou: libra dnes aktualizovala další cenové minimum a klesla do poloviny 22. čísla.
Pár aktivně klesá již čtvrtý týden v řadě, přesněji od 18. dubna. Za necelý měsíc získali medvědi GBP/USD zpět téměř 800 bodů – cena se propadla z 30. čísla. Korektivní pullbacky směrem nahoru (někdy poměrně velké) umožnily obchodníkům otevřít krátké pozice za lepší cenu. Libře, která soustavně zvyšuje úrokovou sazbu, nepomohla ani Bank of England (BoE), ani rekordní nárůst inflace ve Spojeném království. Všechny tyto fundamentální faktory byly vnímány opačně, prizmatem nečekané nerozhodnosti britské centrální banky. Stále častěji se objevují teze, že centrální banka si dá brzy pauzu v procesu zpřísňování měnové politiky v obavě z dalšího poklesu ekonomiky země. Květnové zasedání BoE bylo v tomto ohledu indikativní. Právě po oznámení výsledků tohoto zasedání pár GBP/USD obnovil sestupný trend, když za pouhé dva dny klesl o více než 300 bodů. Pochybnosti anglické centrální banky na pozadí rezolutní pozice Federálního rezervního systému tlačí pár dolů na nová cenová minima.
Připomínám, že členové BoE na květnovém zasedání výrazně zhoršili své makroekonomické prognózy. Například v roce 2023 centrální banka očekává pokles ekonomiky o 0,25 %, zatímco dříve se očekávalo, že poroste o 1,25 %. V roce 2024 se podle aktualizované prognózy objem HDP zvýší o 0,25 %, dřívější prognózy hovořily o růstu o 1 %. Centrální banka zároveň výrazně zvýšila odhad inflace ve Spojeném království v roce 2022 (na 40leté maximum – z 5,75 % na 10,25 %).
Jinými slovy, rizika stagflace rostou a nabývají zcela konkrétních obrysů.
Guvernér BoE Andrew Bailey na závěrečné tiskové konferenci kritizoval ty jestřáby, kteří vyzývají centrální banku k aktivnějším krokům ke zpřísnění měnové politiky. Dal jasně najevo, že proces zvyšování úrokové sazby má svou stinnou stránku, negativní stránku, se kterou je třeba také počítat. Mimochodem, podle agentury Reuters dva členové výboru během jednání vyjádřili pochybnosti, že by měla být sazba na květnovém zasedání zvýšena. Centrální banka podle jejich názoru "už udělala dost", a tak je nutné počkat na efekt již přijatých opatření. A přestože bylo de facto rozhodnutí o sazbě přijato jednomyslně, není to poprvé, co členové centrální banky takový postoj projevili. Jon Cunliffe již dříve otevřeně vyzval k pauze – na předchozím zasedání hlasoval proti zvýšení sazby.
Olej do ohně přilil předevčírem Hugh Pill, hlavní ekonom BoE. Prohlásil, že centrální banka "by neměla přehnaně reagovat na krátkodobé události" a neměla by být ve své politice "přehnaně agresivní".
Jinými slovy, na pozadí tak opatrného a nerozhodného postoje BoE, stejně jako na pozadí rostoucích rizik stagflace, začala libra ztrácet na přitažlivosti. Podle řady expertů (zejména kanadské TD Securities) centrální banka zvýší úrokovou sazbu v červnu a možná i v srpnu, poté zaujme vyčkávací postoj. Nejnovější komentáře Hugha Pilla tuto verzi "upevnily" a vytvořily větší tlak na britskou měnu.
Čili nyní můžeme hovořit o divergenci sazeb BoE a Federálního rezervního systému, jejichž představitelé jsou v kontextu dalších kroků ke zpřísnění měnové politiky stále odhodlaní až agresivní. Pravděpodobnost 50bodového zvýšení sazeb Fedu v červnu se po zveřejnění nejnovější zprávy Nonfarm zvýšila. Pokud nebude zpráva o americké inflaci zklamáním, tak v tomto případě bude možné po výsledcích červencového zasedání počítat s 50bodovým nárůstem. Také trh bude opět mluvit o pravděpodobnosti pohybu o 75 bodů, i když podle mého názoru je tento scénář nepravděpodobný. Tady ale i relevantní fámy vyženou dolar nahoru.
Jestřábí očekávání ohledně dalších kroků Fedu a neuspokojivé signály od BoE tak umožňují medvědům GBP/USD dobývat další a další cenová území. Sestupný trend se zjevně nevyčerpal. Navíc, pokud se zpráva o inflaci v USA, která má být zveřejněna ve středu, ukáže být v zelené zóně, medvědi se mohou přiblížit spodní části 22. čísla.
Technický obrázek také hovoří o prioritě krátkých pozic na páru GBP/USD. Zejména indikátor Ichimoku na grafech H4, D1 a W1 vytvořil medvědí signál Parade of Lines. Také cena ve všech vyšších časových rámcích se nachází buď na spodních nebo mezi středními a dolními liniemi indikátoru Bollinger Bands, který se nachází v rozšířeném kanálu. Trendové indikátory jsou potvrzeny oscilátorem MACD, který se nachází v překoupené oblasti. Úroveň supportu (cíl pohybu směrem dolů) je spodní linie indikátoru Bollinger Bands na denním grafu, která odpovídá ceně 1,2220. V této cenové oblasti by bylo vhodné vybrat zisky a zaujmout vyčkávací pozici.
Klíčová slova: Inflace | GBP/USD | USA | HDP | Rizika | Sazby | Bank of England | Centrální banka | Centrální banky | Indikátor | Indikátory | MACD | Měny | Pozice | Stagflace | Trend | Výnos | Úrokové sazby | Banky | USD | GBP | Ekonom | Pravděpodobnost | Index | Banka | Bollinger Bands | Cena | Dolar | Ichimoku | Libra | Reuters | Signály | Trh | Zpráva | Zprávy | Zisky | ROCE | TD Securities | Index amerického dolaru | Fundamentální faktory | Guvernér | Odhodlání | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Indikátor Ichimoku | Zpřísňování měnové politiky | Zvýšení sazeb | Medvědí signál | Objem | Prognózy | Měnové politiky | Andrew Bailey | Zpřísnění měnové politiky | Pokles | Pochybnosti | Medvědi | Trendové indikátory | Sestupný trend | Odhad inflace | Signál | Ekonomiky | Posílení | Rekordní nárůst | Americké měny | Úroveň supportu | Objem HDP | Opatření | Nejnovější zprávy | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | 3М | Rady expertů |
Čtěte více
-
GBP/USD. Analýza na 28. února. Libra i nadále stojí na místě
Pro měnový pár GBP/USD je vlnová analýza i nadále poměrně jasná a zároveň složitá. Pokračuje výstavba nového klesajícího trendového úseku, jehož první vlna nabyla velmi protáhlé podoby. Druhá vlna se rovněž ukázala jako poměrně rozsáhlá, což nám dává důvod očekávat prodlouženou formaci třetí vlny. -
GBP/USD. Analýza na 8. dubna. Libra zůstává navzdory všemu drahá.
Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Už několik měsíců pozorujeme pohyby mezi Fibonacciho hladinami 50,0 % a 23,6 %. Horizontální pohyb není pro vlnovou analýzu nejvhodnější. Jak už jsem poznamenal, vlnový pattern by měl být jednoduchý a srozumitelný, aby se s ním dalo pracovat. Aktuálně je jednoduchý a srozumitelnosti jen málo. Pokud předpokládaná vlna 2 neboli B opravdu skončila, pak začala tvorba očekávané vlny 3 neboli C. O tomto scénáři se ale dost pochybuje, protože trh je momentálně v dalším bočním pohybu. -
GBP/USD: analýza po datech HDP
Velká Británie dnes zveřejnila data HDP za 2. kvartál 2014. Čísla byla dokonale v souladu s očekáváními, tedy dos... -
GBP/USD: Analýza ze dne 2. října – první zpráva o trhu práce přinesla dobré zprávy
V úterý pár GBP/USD v hodinovém grafu vybočil ze svého rozpětí. Poté konsolidoval pod úrovní 1,3357 a klesl k hladině retracementu 161,8 % na úrovni 1,3259. Odraz od této úrovně by mohl být pro britskou libru příznivý a vést k určitému růstu směrem k úrovni 1,3357. Uzavření pod úrovní 1,3259 bude pro libru znamenat další pokles. Na to, aby se dalo hovořit o úplném přechodu k medvědímu trendu, je ještě brzy. -
GBP/USD. Analýza ze dne 3. září. Slibný začátek týdne pro dolar
V pondělí pár GBP/USD v hodinovém grafu nepokračoval v poklesu, ale úterní obchodování zahájil konsolidací pod vzestupným trendovým kanálem. Konsolidace zůstává slabá, ale stále se jedná o pozitivní znamení. Tento týden bude pro tento pár hrát významnou roli informační pozadí, takže obchodní rozhodnutí by neměla být založena pouze na grafické analýze. Další pokles kotací směrem k Fibonacciho úrovni 127,2 % na úrovni 1,3054 může pokračovat. -
GBP/USD: Analýza ze dne 31. července. Zasedání FOMC – co dolar čeká?
Pár GBP/USD se v úterý v hodinovém grafu obchodoval nerozhodně a nebyl si jistý, kterým směrem se vydat. Odraz od oblasti supportu 1,2788–1,2801 by obchodníkům mohl umožnit čekat určitý růst ke korekční úrovni 100,0 % (1,2892). Zajištění kotací nad sestupným trendovým kanálem nebude znamenat konec "medvědího" impulsu. Aktivita obchodníků zůstává nízká a jakýkoli pohyb vyžaduje víc času než obvykle. -
GBP/USD: Andrew Bailey a kolaps libry
Libra napříč trhem klesá. V páru s dolarem se během několika hodin propadla o více než 150 pipů. Na začátku čtvrteční evropské seance pár GBP/USD aktualizoval lokální maximum 1,3269, ale teď se už přiblížil k základně čísla 31. Stojí za zmínku, že se propadá nejen (a ne primárně) kvůli posilování dolaru, ale také kvůli oslabování libry. Podívejte se na hlavní křížové páry obsahující britskou měnu – libra rychle ztrácí půdu pod nohama i v párech s jenem a eurem, které jsou poslední dobou pod tlakem. -
GBPUSD a PMI
GBPUSD vyskočil na 1,62 po číslach PMI, ktoré vyšli... -
GBP/USD: Bank of England je spojencem britské měny
Pár GBP/USD ve čtvrtek aktualizoval 2,5leté cenové maximum v reakci na výsledky zářijového zasedání Bank of England, poprvé od března 2022 otestoval úroveň 1,33 a dosáhl úrovně 1,3313. Ačkoli si libra nedokázala tuto cenovou oblast udržet, na páru GBP/USD dál převládá býčí sentiment. Libra ve čtvrtek v kontextu plošného oslabení dolaru dostala výraznou podporu ze strany centrální banky. -
GBP/USD. Bank of England sdělí zítra verdikt.
20. června se uskuteční další zasedání Bank of England. Pár GBP/USD zůstává v očekávání této události poměrně sebevědomý, i když dnešní zpráva o inflaci vykázala záporné výsledky. Zpráva odráží zpomalení inflace v Británii, ale obchodníci s párem GBP/USD zůstávají optimističtí a nespěchají s prodejem britské měny. Pár se pokouší přiblížit se k hladině rezistence 1,2740 (střední linie indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu) a otevřít si tak cestu k hranici 28. čísla. -
GBP/USD. "Bermudský trojúhelník" fundamentálních faktorů: Omikron, statistiky a Brexit
Minulý pátek pár GBP/USD klesl na úroveň 1,13 v reakci na slabá data o růstu britské ekonomiky. Zveřejnění vyšlo v "červené zóně", takže pochybuji, že se Bank of England rozhodne zpřísnit rétoriku na prosincovém zasedání, jehož výsledky budou oznámeny tento čtvrtek. Na druhou stranu budou tento týden zveřejněny další klíčové makroekonomické zprávy, které mohou páteční negativa do jisté míry vyvážit. Ostatně zveřejněná data o růstu britského HDP jsou poněkud opožděná (za říjen), zatímco novější čísla se dozvíme tento týden. -
GBP/USD: Britská ekonomika se vyrovnává s agresivním zvýšením sazeb ze strany BoE
Při zvyšování hlavních úrokových sazeb si člověk vždy klade otázku, jestli národní hospodářství ustojí zpřísňování měnové politiky. Soudě podle nejnovějších statistik pro Británii to je v jeho silách. Údaje o trhu práce, inflaci, maloobchodních tržbách a podnikatelské aktivitě ukázaly, že s ekonomikou je vše v pořádku. Očekávání trhu s deriváty na zvýšení repo sazby na 2 % do konce roku 2022 a signály, že ji lze okamžitě zvýšit o 50 bazických bodů na jednom z příštích dvou zasedání Bank of England, proto vypadají věrohodně. -
GBP/USD: Britská libra čelí vyhlídce na snížení sazeb Bank of England
Britská měna je pod tlakem kvůli rostoucí pravděpodobnosti další divergence v úrovních úrokových sazeb mezi Federálním rezervním systémem a Bank of England – a to v neprospěch britské centrální banky. Zatímco americká centrální banka v posledních šesti měsících konzistentně signalizovala, že neplánuje v dohledné době snižovat sazby, její britský protějšek se znovu ocitá před vyhlídkou uvolnění měnové politiky, a to v důsledku klesající inflace ve Spojeném království. -
GBP/USD: Britská libra zůstává mezi nejsilnějšími
Dolar pokračuje v obnově svých pozic ztracených minulý týden po zveřejnění inflačních indikátorů, které naznačovaly zrychlení inflace ve Spojených státech. -
GBP/USD Býčí pohyb na zónu 1,4010
GBP/USD se odráží od pásma POC, které bylo vytvořeno v cenovém rozpětí 1,3920-30. Pokud se kurzu podaří zůstat nad hodnotou MA89 (Moving Average) 1.3940, měl by mít silně vzestupný trend. Prvním cílem je 1,3974 a mohli bychom vidět odpor 1.4004-1.4010 W H5. -
GBPUSD: Býčí protiútok uprostřed dobrých britských statistik
Rok 2023 lze bezpečně nazvat rokem příjemných překvapení. V lednu byla díky teplému počasí a klesajícím cenám plynu ekonomika eurozóny v dobré náladě, a my jsme mohli říct, že k recesi nedojde. Začátkem února investoři pocítili otřes silných makrostatistik v USA, což přimělo trhy odložit myšlenku měkkého nebo tvrdého přistání a začít spekulovat o novém startu. Konečně, uprostřed posledního zimního měsíce, přišla řada na Británii. Rychlejší než očekávané zpomalení inflace, stále silný trh práce a 0,5% meziměsíční nárůst maloobchodních tržeb zvyšují pravděpodobnost mírné recese. Podaří se GBP/USD zahájit protiútok? -
GBP/USD | Býčí růst
1. úroveň supportu se nachází na hladině 1,2632 a je charakterizována jako "překlenovací supportu". Tato úroveň označuje historickou oblast, ve které cena našla podporu a která se shoduje s předchozí cenovou akcí. -
GBPUSD, býčí výhľad, nákup 8:00 a pokles ku 1.3127, stop 1.3093
Včerajší výhľad nakúpiť pokles sa potvrdil, eventuálne, bol správny, nakoľko sa opjavili nákupcovia, už druhý deň za sebou, pri úvodnom poklese páru ku 1.3000. Následný odraz viedol CABLE smerom ku testu 13/100 denného kĺzavého priemeru. Táto oblasť nebola jednoznačne porušená, ale zatvorenie blízko maxím a aj následný dopyt v Ázii naznačuje pozitivny vývoj. Náš denný výhľad je preto nakúpiť pri otvorení trhu, ale ponechať priestor aj pre nákup pri poklese ku 1.3127. Risk je 1.3091, utorkové otvorenie, s targetmi 1.3188, maximum z 27. septembra, 1.3218, dvojtýždenné maximum, alebo dokonca pohyb až ku 1.3242, vrchol Keltnerovho kanála. -
GBP/USD by mohl zažít pokračující tlak směrem dolů
Měnový pár GBP/USD během úterního časného evropského obchodování obnovil negativní dynamiku a překročil strmou trendovou linii podpory, která v posledních dvou obchodních dnech omezovala pokles z dvouapůlletého maxima 1,3265. Pokles pod 1,3100 by mohl motivovat k dalším výprodejům směrem vzestupné fáze z dubna až července na úrovni 1,3040 a 20dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA) na úrovni 1,3000. -
GBP/USD: Cesta Bank of England bude v roce 2023 snazší než v roce 2022
Druhý prosincový pokles maloobchodních tržeb po sobě, tentokrát o 1 %, připomněl investorům špatné časy. Říkat, že britská ekonomika se vyhne recesi, je nejspíš předčasné. Neuvěřitelně vysoké účty za energie a vyčerpané peněženky domácností naznačují, že maloobchodníky čeká těžký rok. Libru to uvrhlo do kalných vod loňského roku, kdy byla Británie označena za nejhorší ekonomiku G7 a nikdy se plně nevzpamatovala z covidu-19. Optimisté ale neztrácejí víru a považují ústup páru GBP/USD za dočasný.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
Prop Trading: Je výhodný instant funding?
VIDEO: Osobní zkušenosti s prop trading firmou RebelsFunding - hodnocení a recenze
Září 2025 přineslo členům VIP zóny FXstreet.cz vysokou úspěšnost a stabilní zisk
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (září 2025)
Akciové indexy Nasdaq: Indexy, které hýbou světem technologií (7. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
Prop Trading: Je výhodný instant funding?
VIDEO: Osobní zkušenosti s prop trading firmou RebelsFunding - hodnocení a recenze
Září 2025 přineslo členům VIP zóny FXstreet.cz vysokou úspěšnost a stabilní zisk
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (září 2025)
Akciové indexy Nasdaq: Indexy, které hýbou světem technologií (7. díl)
Denní kalendář událostí
Člen FEDU Stephen Miran
V Německu index WPI
Člen FOMC Christopher Waller
Na Novém Zélandu index CPI
Guvernér BoE Andrew Bailey
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA bilance státního rozpočtu
V USA importní ceny
V USA stavební povolení
V eurozóně index CPI
Člen FEDU Stephen Miran
V Německu index WPI
Člen FOMC Christopher Waller
Na Novém Zélandu index CPI
Guvernér BoE Andrew Bailey
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA bilance státního rozpočtu
V USA importní ceny
V USA stavební povolení
V eurozóně index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ropa mírně zlevňuje po zprávě o růstu zásob v USA
Francouzský premiér Lecornu ustál dvě hlasování o nedůvěře vládě
Forex: Americký dolar klesá ke koši měn kvůli napětí mezi USA a Čínou
Pražská burza dnes oslabila, i když většina titulů skončila v plusu
Forex: Koruna dnes stagnovala vůči euru, k dolaru zpevnila o deset haléřů
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 16.10.2025
Forex sentiment 16.10.2025
Swingové obchodování AUD/USD 16.10.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 16.10.2025
Komodity: Ropa mírně zlevňuje po zprávě o růstu zásob v USA
Francouzský premiér Lecornu ustál dvě hlasování o nedůvěře vládě
Forex: Americký dolar klesá ke koši měn kvůli napětí mezi USA a Čínou
Pražská burza dnes oslabila, i když většina titulů skončila v plusu
Forex: Koruna dnes stagnovala vůči euru, k dolaru zpevnila o deset haléřů
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 16.10.2025
Forex sentiment 16.10.2025
Swingové obchodování AUD/USD 16.10.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 16.10.2025
Blogy uživatelů
Rozum, emoce a tělo: tři hráči, kteří ovlivňují každý trade
Nio: Příběh ambiciózního čínského elektromobilového obra
Tricolor a First Brands: Příběh, který by měl varovat každého investora
Praktické okénko: Král měn se nevzdá bez boje. Lze očekávat posilování dolaru?
Jaké prop trading firmy nabízejí lepší služby než FTMO?
Moje cesta prop tradingem: Swingový obchod na obzoru a návrat do dlouhodobého trendu
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 13.–17. října
Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata - Trump vystrašil trhy
Nejlepší čas naskočit do tradingové výzvy Fintokei? Teď - s 20% slevou a trhy v rally módu!
Praktická ukázka: Propad i oživení pod kontrolou
Rozum, emoce a tělo: tři hráči, kteří ovlivňují každý trade
Nio: Příběh ambiciózního čínského elektromobilového obra
Tricolor a First Brands: Příběh, který by měl varovat každého investora
Praktické okénko: Král měn se nevzdá bez boje. Lze očekávat posilování dolaru?
Jaké prop trading firmy nabízejí lepší služby než FTMO?
Moje cesta prop tradingem: Swingový obchod na obzoru a návrat do dlouhodobého trendu
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 13.–17. října
Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata - Trump vystrašil trhy
Nejlepší čas naskočit do tradingové výzvy Fintokei? Teď - s 20% slevou a trhy v rally módu!
Praktická ukázka: Propad i oživení pod kontrolou
Forexové online zpravodajství
Co se tradeři mohou naučit z blackjacku: řízení rizika a money management
Denní shrnutí: indexy mírně oslabují, zlato testuje 4 300 USD 💰
Akcie J.B. Hunt posilují o 18 % po silných výsledcích za 3. čtvrtletí 🚀
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 10. říjnu vzrostly o 3524 tis. barelů
Frankfurtská burza uzavřela růstem, Sartorius zveřejnil výsledky a Merck střednědobý výhled
Analýza: Nájmy ve 3. čtvrtletí zdražily mezičtvrtletně o 3,1 % na 336 Kč za m2
Visa věří, že stablecoiny mohou proniknout na kreditní trh v hodnotě 40 bilionů USD
OpenAI chystá gigantický infrastrukturní projekt za 400 miliard USD: strategie, rizika a realita
BREAKING: Zásoby ropy výrazně nad očekáváním 📌
Apple přichází o dalšího lídra v oblasti AI uprostřed rostoucí války o talenty
Co se tradeři mohou naučit z blackjacku: řízení rizika a money management
Denní shrnutí: indexy mírně oslabují, zlato testuje 4 300 USD 💰
Akcie J.B. Hunt posilují o 18 % po silných výsledcích za 3. čtvrtletí 🚀
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 10. říjnu vzrostly o 3524 tis. barelů
Frankfurtská burza uzavřela růstem, Sartorius zveřejnil výsledky a Merck střednědobý výhled
Analýza: Nájmy ve 3. čtvrtletí zdražily mezičtvrtletně o 3,1 % na 336 Kč za m2
Visa věří, že stablecoiny mohou proniknout na kreditní trh v hodnotě 40 bilionů USD
OpenAI chystá gigantický infrastrukturní projekt za 400 miliard USD: strategie, rizika a realita
BREAKING: Zásoby ropy výrazně nad očekáváním 📌
Apple přichází o dalšího lídra v oblasti AI uprostřed rostoucí války o talenty
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Eni jedná exkluzivně s Ares o prodeji 20% podílu v Plenitude, ocenění přesahuje 12 miliard eur
Očekávané události: Růst HDP, osobní spotřeba (USA)
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
GBP
E-mini futures Nasdaq 100 (NQ)
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Denný výhľad na EURUSD 17.2.2016
Forex: Koruna uprostřed týdne ztratila
BlackRock a partneři sázejí 40 miliard dolarů na datová centra – AI infrastruktura jako investiční priorita
Euro si přechodně polepšilo, koruna rychle nabírá ztráty
Eni jedná exkluzivně s Ares o prodeji 20% podílu v Plenitude, ocenění přesahuje 12 miliard eur
Očekávané události: Růst HDP, osobní spotřeba (USA)
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
GBP
E-mini futures Nasdaq 100 (NQ)
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Denný výhľad na EURUSD 17.2.2016
Forex: Koruna uprostřed týdne ztratila
BlackRock a partneři sázejí 40 miliard dolarů na datová centra – AI infrastruktura jako investiční priorita
Euro si přechodně polepšilo, koruna rychle nabírá ztráty
Blogy uživatelů
Praktický úvod do R
Multitimeframe analýza: 31.8.2023 AUD/USD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 8.12.2014
Martingale investovanie ako najvýnosnejšia stratégia?
Společný London Break (12. díl)
Strategie do každého počasí
Buy the rumor, sell the news v realite
Vydělají indické akcie více než americké akcie?
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?
Rozum, emoce a tělo: tři hráči, kteří ovlivňují každý trade
Praktický úvod do R
Multitimeframe analýza: 31.8.2023 AUD/USD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 8.12.2014
Martingale investovanie ako najvýnosnejšia stratégia?
Společný London Break (12. díl)
Strategie do každého počasí
Buy the rumor, sell the news v realite
Vydělají indické akcie více než americké akcie?
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?
Rozum, emoce a tělo: tři hráči, kteří ovlivňují každý trade
Vzdělávací články
Jak obchodovat falešné Pin Bary
Rok 2010 nejen na měnových trzích: fundamentální ohlédnutí
Smart Money Trading: Obchodní time-frame a inducementy (18. díl)
Jak zdanit příjmy z tradingu?
Jak vnímáte grafy skrze optiku vašich přesvědčení
Technická analýza - oscilátory
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za březen
Psychologie v Prop Tradingu a jak moc se liší od klasického obchodování?
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Jak obchodovat falešné Pin Bary
Rok 2010 nejen na měnových trzích: fundamentální ohlédnutí
Smart Money Trading: Obchodní time-frame a inducementy (18. díl)
Jak zdanit příjmy z tradingu?
Jak vnímáte grafy skrze optiku vašich přesvědčení
Technická analýza - oscilátory
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za březen
Psychologie v Prop Tradingu a jak moc se liší od klasického obchodování?
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Intradenní obchodování zlata 14.1.2015
Analytici: Sankce zatím ekonomiku Ruska nedrtí, její vyhlídky ale nejsou světlé
Analýza hlavních měnových párů 6.4.2016
Akcie evropských bank prudce oslabují, trhy neuklidnilo převzetí Credit Suisse
Viceprezident USA Vance přicestoval na návštěvu Indie, setká se s premiérem
USD/CAD - Intradenní výhled 19.1.2018
EUR/GBP - Intradenní výhled 11.7.2025
Dolarový index - Intradenní výhled 5.10.2023
NZD/USD - Intradenní výhled 1.4.2021
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě o růstu počtu pracovních míst uzavřely na rekordech
Intradenní obchodování zlata 14.1.2015
Analytici: Sankce zatím ekonomiku Ruska nedrtí, její vyhlídky ale nejsou světlé
Analýza hlavních měnových párů 6.4.2016
Akcie evropských bank prudce oslabují, trhy neuklidnilo převzetí Credit Suisse
Viceprezident USA Vance přicestoval na návštěvu Indie, setká se s premiérem
USD/CAD - Intradenní výhled 19.1.2018
EUR/GBP - Intradenní výhled 11.7.2025
Dolarový index - Intradenní výhled 5.10.2023
NZD/USD - Intradenní výhled 1.4.2021
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě o růstu počtu pracovních míst uzavřely na rekordech
Témata v diskusním fóru
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Mapa 14/12
Jednoduché obchodní příležitosti na měnových párech AUD/USD a NZD/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obrat na emerging markets jen tak neskončí
Přišel čas nakoupit USD?
7. MQL4 - Funkce pro obchodování
Vysoké zhodnocení kapitálu z pohledu psychologie
Mapa 17/11
Bitcoin, dominancia a altcoinová kapitalizácia
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Mapa 14/12
Jednoduché obchodní příležitosti na měnových párech AUD/USD a NZD/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obrat na emerging markets jen tak neskončí
Přišel čas nakoupit USD?
7. MQL4 - Funkce pro obchodování
Vysoké zhodnocení kapitálu z pohledu psychologie
Mapa 17/11
Bitcoin, dominancia a altcoinová kapitalizácia