Čtvrtek 20. leden 2022 17:12
reklama
Swissquote Bank
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Superagresivní politika Fedu se odkládá

12.01.2022 07:18  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bitcoin a ether mírně obnovily své pozice poté, co předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell učinil řadu prohlášení, z nichž vyplynulo, že "zatím není nic jasné". Superagresivní politika Fedu se odkládá. Hrozba čtyř zvýšení úrokových sazeb v USA v letošním roce zůstává pouze hrozbou, neboť Jerome Powell sice potvrdil informaci, že Fed letos začne zvyšovat sazby a snižovat bilanci, nicméně centrální banka zatím nerozhodla, jak agresivní tato politika bude. Na úplný obrázek si počkáme dva až šest měsíců.

Dnešní údaje o inflaci v USA mohou mít na trh s kryptoměnami určitý dopad, je však nepravděpodobné, že by se vážně lišily od prognóz ekonomů, takže jeden zásadní problém pro obchodníky, byť jen na chvíli, zmizí.

analytics61de4b1dbc7ba.jpg

Citadel Securities LLC

Z dobrých zpráv můžeme zmínit také skutečnost, že na trh vstoupil další významný hráč. Objevily se zvěsti, že Citadel Securities LLC se vážně zapojí do financování několika společností ze Silicon Valley, které se rozvíjejí v krypto průmyslu. To naznačuje, že firma miliardáře Kena Griffina konečně ovládla kryptoměny, což trhu v budoucnu dodá sílu a stabilitu.

Podle jednoho z tvůrců chicagského trhu oznámila společnost Citadel Securities LLC investice ve výši 1,15 mld. USD od společností Sequoia Capital a Paradigm – dvou společností rizikového kapitálu, jejichž prostřednictvím může Citadel Securities vstoupit na trh kryptoměn.

V listopadu společnost Paradigm se sídlem v San Francisku oznámila, že spouští fond ve výši 2,5 mld. USD určený pro krypto společnosti a protokoly. Spoluzakladatel společnosti Matt Huang byl dříve partnerem společnosti Sequoia Capital.

Společnost Paradigm ve svém prohlášení uvedla, že se těší na spolupráci s týmem Citadel Securities, který plánuje expanzi na nové trhy, včetně toho kryptoměnového. Sequoia Capital se také vrhá do krypto sféry a financuje různé start-upy zaměřené na její ekosystém a základní technologie.

V poslední době Griffin učinil několik skeptických prohlášení o třídě aktiv kryptoměn, ale uvedl, že jeho firma bude s kryptoměnami obchodovat, pokud budou řádně regulovány, a pochválil předsedu Komise pro cenné papíry a burzu Garyho Genslera za to, že této oblasti věnuje větší pozornost. Na konci loňského roku Griffin také pozitivně zhodnotil DAO a poznamenal, že ethereum v blízké budoucnosti nahradí bitcoin.

Salvador pokračuje ve zvyšování těžební kapacity bitcoinů.

analytics61de4b277f6fe.jpg

Salvadorský prezident Nayib Bukele včera potvrdil, že země investuje do rozvoje zdroje geotermální energie pro výstavbu a provoz budoucího bitcoinového města. Financování tohoto projektu bude probíhat na úkor příjmů z tzv. vulkanických dluhopisů. Bukele vysvětlil, že energie pocházející ze sopek, kterou spravuje a udržuje státní společnost Lageo, ročně pro zemi vyrobí více než 1 000 gigawattů. "Máme 90% šanci, že se nám podaří najít vrt o výkonu alespoň 42 MW. To bude stačit na zásobování energií celého bitcoinového města," poznamenal salvadorský prezident.

Technický obraz bitcoinu

analytics61de4b2fb33ea.jpg

Býkům se podařilo ubránit nový support 40 520 USD a pravděpodobně se zaměří na rezistence 43 200 USD a 45 524 USD. Pokud se tlak na obchodní nástroj v blízké budoucnosti vrátí a budeme svědky prolomení hranice 40 520 USD, je v takovém případě lepší v blízké budoucnosti nic dobrého nečekat. Doporučuji vám být trpěliví a vyčkat na aktualizaci minim: 37 380 USD a 33 830 USD. O změně směru trhu první kryptoměny bude možné hovořit až po překročení 43 200 USD, což otevře přímou cestu k 45 250, 48 400 a 51 800 USD.

Technický obraz etherea

analytics61de4b368d8af.jpg

Ethereum má opravdu velké potíže, protože medvědi se usadili pod 200denním klouzavým průměrem, což je poměrně vážný problém. Obchodování pod touto úrovní bude obchodní nástroj nadále tlačit níže a prolomení psychologické hranice 3 000 USD povede k většímu výprodeji v oblasti minim: 2 700 USD a 2 440 USD. K návratu poptávky je zapotřebí prolomení hranice 3 260 USD, což otevře přímou cestu k 3 430 USD, kudy prochází 200denní průměr. Prolomení tohoto rozpětí obnoví býčí trend, který povede k maximům 3 600 USD a 3 900 USD.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Summit EU
  Predbežné správy zo summitu EU poukazujú na to,...
 • Summit EU
  "Pôžička od EFSF bude mať predĺženú dobu splatnosti z 7 ro...
 • Summit EU: Brexit v nedohlednu - Ranní analýza 17.10.2018
  První komentáře evropských ministrů ohledně Brexitu ze summitu EU zní spíše negativně. Michel Barnier, hlavní vyjednavač za EU řekl, že je otevřený možnosti prodloužit odchod UK o další rok. Donald Tusk, předseda Evropské rady řekl, že žádná dohoda je pravděpodobnější než kdy předtím. Také chce po Mayové zbrusu nové návrhy ohledně řešení irských hranic. Summit se koná ve dnech 17.-18.10.2018 a měl být finální přípravou před listopadovou mimořádnou schůzkou kde se mělo vše dořešit a formalizovat. Měnový pár GBP/USD díky těmto zprávám oslabuje.
 • Summit EU: Jedenáctka zemí dostala zelenou ke zdanění finančních transakcí. Ve hře je prodloužení splatnosti půjček Portugalsku a Irsku
  Německo, Francie, Řecko, ale také Slovensko nebo Rakousko jsou mezi zeměmi, kterým po dnešním rozhodnut...
 • Summit EU: listopadová schůzka se ruší - ranní analýza 18.10.2018
  Představitelé EU odvolali listopadovou mimořádnou schůzku ohledně Brexitu, jelikož nedošlo k uspokojivému pokroku. Tereza Mayová naznačila, že UK je připravená prodloužit přechodné období, aby bylo více času na jednání. Doposud také nepřišla a novými nápady ohledně řešení irských hranic. Lídři EU si při večeři a debatování o dalším postupu ohledně Brexitu pochutnávali na smažených houbách, filetu z Kambaly pošírovaném v pšeničném pivu a na triu ovocných sorbetů.
 • Summit EU nesklame
  Euro trpí z každej strany: zníženie ratingu Cypru nasledovan&...
 • Summit EU schválil rozšíření sankcí za turecký průzkum těžby
  Evropská unie rozšíří sankční seznam osob spojených s kontroverzním tureckým průzkumem těžby ve východním Středomoří. Na kroku, před kterým Ankara evropský blok varovala, se dnes po dlouhých výměnách názorů shodli prezidenti a premiéři členských zemí na summitu v Bruselu. Političtí vůdci zdůraznili, že si přejí přátelské vztahy se strategickým partnerem, avšak Turecko podle nich pokračuje v "jednostranných provokacích". Rozhodnout o dalším směřování obchodních a hospodářských vztahů má podle nich EU v březnu. Turecko označilo nové sankce za nezákonné, pro Řecko jsou závěry summitu zklamáním.
 • Summit G20 je středem zájmu
  Finanční trhy byly minulý týden pod tlakem. Za prvé, konflikt mezi setkáním v rámci asijsko-tichomořské hospodářské spolupráce tlačí na trhy v červené zóně, protože skeptický pohled na rychlé vyřešení konfliktu mezi USA a Čínou získává převahu, a tím podkopává optimismus investorů, neboť summit G20, který by se měl konat tento týden, nebude mít požadovaný vliv na globální růst. Poté, spolu s pokračujícím napětím souvisejícím s nákladným plánem italských výdajů a konfrontací mezi Evropskou komisí a italskou populistickou koalicí, zatěžují obavy z rostoucích čísel jednotnou měnu. Obavy z potenciální recese v rámci eurozóny zůstávají ale utlumené.
 • Summitovanie pokračuje v marci
  Nejasnosti ohľadom riešenia dlhovej krízy v eurozóne ako aj...
 • Sú nízke ceny ropy pre ekonomiku dobré či zlé?
  Dôvera rastu globálnej ekonomiky a finančných trhov je od začiatku nového roka otriasaná hlavne z dvoch dôvodov. Prvým...
 • Super bilancia - superMária
  Včerajší výpredaj na akciovom a FX trhu nezastavili ani &ua...
 • Super Mario Run, nová mobilní aplikace z dílny Nintendo Co. s nejistou budoucností
  Údaje analytické společnosti SensorTower ukazují, že „vlaková loď“ společnosti Nintendo se sice dostala na vrchol žebříčku stažených aplikací v 68 zemích, nicméně na nejvyšší příčku nejlépe vydělávající aplikace se dostala pouze v 14 z nich. Akcie společnosti Nintento Co. na burze v Tokiu zareagovaly poklesem o 4,2 %, což jí ubralo na tržní hodnotě přibližně 1,5 miliardy USD. Akcie partnerské společnost DeNA Co. podílející se na vývoji hry postihl pokles akcií o 6,8 %.
 • Supernova likvidity
  Akciové indexy v US včera zaznamenali mierny rast. Obchodná aktivita bola minimálna a to aj napriek tomu, že obchodníci mohli reagovať na viac...
 • Superrozpolcený Fed drží naděje na růst sazeb v tomto roce?
  Zdá se, že americký Fed už dlouho nebyl tak názorově rozpolcený. Podle zápisu z posledního zasedání v něm existují alespoň tři různé názorové skupiny. První si myslí, že s dalším růstem sazeb je lepší počkat na silnější výkon ekonomiky a inflační tlaky. Bojí se, že vyšší sazby v tuto chvíli ohrozí relativně slabou investiční aktivitu. Druhá je naopak přesvědčená o tom, že pravý okamžik na zvyšování sazeb již nastal - nezaměstnanost poklesla pod svoji přirozenou míru, inflace tedy může překvapit rychlejším nástupem a pro ekonomiku je proto lepší sazby začít zvyšovat hned a postupně. Zvlášť když se ukazuje, že americký výhled se po brexitu nijak zásadně nemění. A třetí skupina je někde mezi tím. Věří, že čas na růst sazeb může v nejbližší době dozrát, ale takticky chce raději počkat na další silnější čísla.
 • Super Streda: Fokus na FED a BoJ
  Rozhodnutia BoJ a FEDu (FOMC) môžu už túto stredu 21.9.2016 spustiť masívny pohyb kapitálu na finančnom trhu. Presun japonského QE na dlhodobé splatnosti japonského dlhopisového trhu a trvanie FOMC na potrebe navršovania sadzieb do konca roka, spustia cez výpredaj na dlhopisovom trhu lavínový efekt po celom finančnom trhu.
 • Supply Chain a kryptoměny – AMB 5. díl
  Ambrosus (AMB) je token dodavatelského řetězce, v němž využívá čipy a čipovou technologii RFID v procesech blockchain. Hlavním rozdílem je, že AMB sleduje atributy výrobku, jejich parametry a pohledávky dodavatele, á zaručuje jeho/jejich autentičnost (v praxi to znamená, že nahrazuje podstatnou část řízení rizik a kvalitativní i dokumentační procesy v rámci Supply Chain Managementu). Příkladem toho by bylo zajištění toho, aby štítek “Non GMO potravina” byl skutečně zaručen z farmy, kde výrobek vznikl až do chvíle dodání na stůl konečnému konzumentovi. AMB se nezaměřuje na maloobchodní nebo strojní transakce, ale místo toho se zaměřuje na potraviny a léčivé přípravky. To AMB umožňuje být ověřovatelem tvrzení, jako jsou certifikované organické látky nebo procentní podíly pro mléko s nízkým obsahem tuku.
 • Supply Chain a kryptoměny – ARY 7. díl
  ARY: Block Array   Tato mince je vhodná pro všechny, kdo akceptují vysoké riziko u mince s malou tržní kapitaliza...
 • Supply Chain a kryptoměny – IOTA 4. díl
  IOTA se specializovaná kryptoměna bez transakčních poplatků a bez tzv. „těžby“. Existence bez poplatků těžby je možná díky výpočetní síle potřebné k předložení transakce. Vzhledem k tomu, že pro každou transakci je potřebný výpočetní výkon, je IOTA ideální měnou pro stroje, které se používají prostřednictvím komunikačního protokolu pro internet věcí (IoT). Hlavním rozdílem mezi VEN a IOTA je IOTA zaměřená na transakce stroj-stroj. IOTA bude v budoucnu významnou kryptoměnou, resp. mohla by týt krokem, kdy můžete odstranit jednotlivé individuální objednávky a přenechat strojům umístění objednávky, když se materiály dostanou na nízkou úroveň, a chytré stroje, nebo domácí spotřebiče využijí kryptoměnu tak, aby pokryla náklady automaticky.
 • Supply Chain a kryptoměny – MOD 9. díl
  Modum (MOD) je aktuálně obchodován na úrovni 2,80 dolarů za minci s tržní kapitalizací ve výši 58 milionů dolarů, což Modum řadí mezi mince s kapitalizací nad nejmenšími v tomto seriálu, ale je samozřejmě značně pod úrovní gigantů s miliardovými objemy na trhu a výraznou penetrací trhu. MOD je systém dodavatelského řetězce, který integruje blokovou technologii, inteligentní smlouvy, senzorická zařízení do jediného řešení. Řešením MOD je integrace rozšířených dat napříč celým dodavatelským řetězcem. Specifické průmyslové odvětví má větší pravděpodobnost přijetí; farmaceutický průmysl a potravinářské výrobky jsou adepty na začlenění do bloku v krátkodobém horizontu. Je to proto, že manipulace s těmito produkty je nejvíce ohrožující život a existují různé standardy pro autentizaci po celém světě.
 • Supply Chain a kryptoměny – TRAC 6. díl
  TRAC se aktuálně obchoduje ve výši 0,20 USD za minci a tržní kapitál je 57 milionů dolarů a je malý ve srovnání s giganty s tržní kapitalizaci v multi-miliardách, nicméně i tyto mince na v jednu chvíli měly hodnotu na trhu „pouze“ 57 milionů dolarů. Hodnota TRAC dosáhla na konci ledna přibližně 0,50 USD a od té doby korigovala o více než 50 procent. Velmi pozitivním znamením byl poměr TRAC vůči ETH okolo 17 900 ETH hard cap. TRAC se prokazuje významným zájmem, když se jedná de facto o nováčka mezi kryptoměnami.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Smolen