Středa 26. leden 2022 15:28
reklama
fpmarkets
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
BidAskBit

Silné údaje o zaměstnanosti v USA povedou k rally na trzích a lokálnímu růstu amerického dolaru

03.12.2021 16:36  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Veškerá pozornost trhů se dnes bude soustředit na zveřejnění údajů z amerického trhu práce, které mohou Fed přimět k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb na začátku příštího roku 2022.

Téma nového kmene covid-19 omikron, který na trzích způsobil tolik rozruchu, tento týden zatlačilo do pozadí důležité zveřejňované ekonomické údaje a také poněkud zastínilo donedávna hlavní otázku o vyhlídkách na zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu.

Ve středu investoři jen stěží reagovali na zveřejnění poněkud optimističtějších údajů o počtu nových pracovních míst od ADP, které ukázaly růst zaměstnanosti o 534 tis. oproti prognóze 525 tis. Ve čtvrtek byly představeny hodnoty počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Přestože se ukázalo, že jsou vyšší než v předchozím týdnu (194 000), když vyšly ve výši 222 000, stále se ukázaly být v souladu s dosavadním trendem poklesu celkového počtu žádostí, což podporuje naděje, že dnes zveřejněné oficiální údaje o zaměstnanosti z ministerstva práce by mohly být vyšší než mediánová prognóza.

Podle konsenzuální prognózy získala americká ekonomika v listopadu 550 tis. nových pracovních míst oproti říjnové hodnotě 531 tis. Míra nezaměstnanosti by měla klesnout z 4,6 % na 4,5 %.

Jak bude celý trh a zejména americký dolar reagovat na údaje, které předčily očekávání?

Domníváme se, že pokud se ukáže, že budou údaje o počtu nových pracovních míst výrazně vyšší než konsenzuální prognóza, povede to k tradičnímu lokálnímu posílení americké měny. Obnovení jejího globálního růstu bychom však zatím očekávat neměli, protože stále není jasné, kdy bychom se měli dočkat zahájení zvyšování úrokových sazeb. Rozhodně lze tvrdit, že pozitivní zprávy povedou ke zvýšení poptávky po rizikových aktivech po silných výprodejích z posledních dnů. Navíc tato dynamika bude nejen ve Státech, ale i v Evropě a v pondělí ji lze očekávat i v asijském obchodování.

Důležitým podpůrným faktorem pozitivní nálady na trzích může být absence jakýchkoli výrazně negativních zpráv o omikronu. Dosud investoři jeho výskyt zcela přehrávali, nyní však potřebují důkazy buď o jeho extrémně vysoké nebezpečnosti, nebo naopak. Proto zatímco vědci zkoumají nový kmen, lze na trzích pozorovat pullbacky směrem vzhůru po nedávném propadu. Nyní budou hlavními hybateli na trhu důležité ekonomické údaje, konkrétně očekávání dřívějšího zvýšení úrokových sazeb Fedu.

V každém případě tento scénář považujeme za výsledek dnešního zveřejnění silných hodnot počtu nových pracovních míst v Americe.

Předpověď na dnešní den:

Pár USD/CAD reaguje na silné údaje o zaměstnanosti v USA růstem amerického dolaru nad 1,2835, konkrétně k úrovni 1,2090. Zároveň, pokud budou údaje pod konsenzuální prognózou, může pár klesnout na úroveň 1,2730.

Spotové zlato může také energicky reagovat na dobré zprávy z Ameriky poklesem k úrovni 1 758,00. Pokud se však objeví negativní zprávy, může vzrůst na 1 786,75.Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Silnější odliv dividend vyrovnala lepší bilance obchodu
  Běžný účet se koncem jara přesunul do negativní bilance, ve které během letních měsíců zůstane. Hlavní příčinou je sezónní odliv dividend. Čistý odliv důchodů z přímých investic v červnu činil 34,6 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly 26 mld. Kč (o 8,8 mld. více než v květnu).
 • Silnější poptávka stimuluje růst cen stříbra
  Trh stříbra po delší době ovládla pozitivní nálada. Cena by se měla do konce roku 2018 vyšplhat na hodnoty v rozmezí 17,5 až 20 dolarů za unci. Průměrná spotová cena se odhaduje na 18,5 dolarů za unci.
 • Silné maloobchodní tržby v USA by mohly spustit úlevný vzestup
  Evropské akciové indexy otevřou v pondělí s největší pravděpodobností výše poté, co už přes noc mírně vzrostl ind...
 • Silné německé HDP ekonomický sentiment nezmění
  V pátek budou evropské akciové indexy pravděpodobně zahajovat na nižších úrovních, jelikož akcie v...
 • Silné NFP data - dosáhne DAX30 nových historických maxim?
  V lednu německý index uzavřel pod 13 000 body, především z obav vyvolaných vývojem Coronaviru, který poukázal na zvyšující se riziko rozšířené pandemie. Býci však znovu převzali kontrolu koncem minulého úterý, jakmile obavy začaly ubývat a DAX30 tak opět vzrostl na 13 640 bodů.
 • Silné obchodování v úterý nedokázalo udržet prapor burzy nad vodou
  Hlavní index pražské burzy PX za celý týden moc neoslnil. Index dokázal uzavřít v zeleném pouze v úterý, kdy byla na globálních akciových trzích pozitivní nálada. Za tou stál americký Fed, který oznámil plán nákupu korporátních dluhopisů v objemu 750 mld. USD. K tomu byla zveřejněna i lepší makro data. Ostatní dny skončil v červených číslech. V týdenním zúčtování končí se ztrátou 0,3 %.
 • Silné oživení ekonomiky přináší koruně v úvodu výrazné zisky
  Záznam z posledního jednání bankovní rady, který byl zveřejněn dnes ráno, neobsahuje nové informace, na které by měl t...
 • 📈Silné oživenie na Bitcoine❗
  Bitcoiny zaznamenali lokálnu korekciu nadol 14. augusta po tom, čo hlavná kryptomena dosiahla lokálne maximá okolo úrovne 48 000 dolárov. Pokles sa však včera zastavil tesne pod úrovňou 44 000 dolárov, čo je stále nad 23,6 Fibonacciho retracementom z poslednej vzostupnej vlny, ktorá sa začala koncom júla. V súčasnej dobe sa bitcoiny obchodujú nad 50,0 retracementom poklesu od apríla do mája a blížia sa k miestnym maximám. Pozitívne informácie na trhu s kryptomenami pochádzajú od amerických inštitúcií. V čase, keď prebieha boj o spustenie prvého amerického ETF na bitcoin, sa Wells Fargo rozhodla zaregistrovať súkromný fond na bitcoin. Podobný krok urobila aj JP Morgan. Tieto banky poskytnú svojim najbohatším klientom nepriamu príležitosť investovať na trhu s kryptomenami. Spoločnosť Coinbase navyše oznamuje, že nakúpi kryptomeny v hodnote viac ako 500 miliónov dolárov, aby ich pridala do súvahy burzy. Generálny riaditeľ spoločnosti taktiež oznamuje, že 10% zo zisku bude investovaných do kryptomien.
 • Silné oživení za námi a slabý výkon před námi
  V pořadí třetí a zároveň konečný odhad vývoje HDP ve třetím čtvrtletí loňského roku potvrdil předchozí čísla, která ČSÚ zveřejnil na začátku prosince.
 • Silné posílení eura vytvořilo tlak na akcie
  Včerejší publikovaná makrodata z eurozóny pořádně zahýbala nejen měnovými trhy. Míra inflace měřená indexem spotřebite...
 • Silný dezinflační trend trápí i ECB
  Již zítra se sejde vedení ECB. Nejenom česká ekonomika se potýká se silnými dezinflačními tendenci hrozícími přejít do deflace...
 • Silný dolar a růst amerických sazeb je problém hlavně pro emerging markets
  Včera jsem se na tomto místě trochu rozepsal o Číně a o jejím ekonomickém trilema. Zmínil jsem mimo jiné skutečnost, že čínská centrální banka potřebuje dál oslabovat domácí měnu, ale její výrazné oslabení si nemůže dovolit i kdyby chtěla, protože musí respektovat vysoké zadlužení domácích subjektů v dolarech.
 • Silný ekonomický růst USA posiluje cenu akcií i ropy; analýza EUR/USD
  Počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti klesl v minulém týdnu více, než se čekalo, což nazn...
 • Silný ekonomický růst USA posiluje cenu akcií i ropy; analýza EUR/USD
  Počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti klesl v minulém týdnu více, než se čekalo, což nazn...
 • Silný frank drží Švýcarsko v deflaci. Jeho dalšímu zpevňování ale může bránit nízký zájem o bezpečné přístavy
  Dnes dopoledne přišly ze Švýcarska docela zajímavá data. Zatímco všude v Evropě inflace pomalu narůstá, třebaže jen díky odeznívajícímu efektu dřívějšího pádu cen komodit, Švýcarsko se inflace ještě nějakou dobu nedočká. Zůstává totiž v deflaci, která se navíc v posledních měsících začala prohlubovat. Podle posledních dat se v minulém měsíci index spotřebitelských cen (CPI) v zemi propadl o 0,2 % a meziročně klesá již o 0,3 %, což je nejhorší výsledek od poloviny letošního roku.
 • Silný jen
  O 9:25 by mala byť tlačová konferencia japonského ministra p...
 • Silný pátek pouze korigoval čtvrteční ztráty
  Pozitivní obchodní seance v pondělí a pátek ohraničily střed týdne, kdy akcie oslabovaly. Pokles byl nejvíce vidět ve čtvrtek, kdy akcie ztratily téměř 6 %, což je jeden z největších propadů za poslední týdny a měsíce. Hlavním důvodem byl růst počtu nakažených infekcí covid-19, když začalo uvolňování restriktivních opatření, a strach z další vlny pandemie. V pátek předvádí trhy v USA silný start a posilují na začátku pátečního obchodování o téměř 3 %. To nicméně na eliminaci čtvrtečního propadu nebude stačit a hlavní index S&P500 odevzdá za týden asi 4 %. Výjimkou byl technologický indikátor NADAQ, který oslabil pouze ve čtvrtek. Během týdne dosáhl svého historického maxima a pokořil metu 10 tisíc bodů. Za celý týden je ztráta tohoto indexu „pouze“ 1,5 procenta.
 • Silný růst v USA klame tělem
  Ekonomický růst USA se v prvním čtvrtletí roku 2019 zrychlil, a to i navzdory tržním očekáváním. Na anualizovaném základě rostla ekonomika o 3,2 procenta, tj. zrychlení z 2,2 procenta ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018. Zrychlení však bylo postaveno na nejistých základech, protože polovina čtvrtletního růstu byla způsobena nárůstem zásob a současně poklesem importu. To znamená, že čistý obchod přispěl k růstu pouze jedním procentním bodem.
 • Silný tým RichDad poradců na veřejném semináři 6. listopadu v Praze
  Po úspěšném červnovém vystoupení populárního investora Roberta Kiyosakiho (Robert Kiyosaki - slavní americký investor a podnikatel) přichází tým RichDad s dalším veřejným seminářem. Do pražského Kongresového centra připravil na 6. listopadu SeminářRichDad Advisors, na kterém vystoupí hned tři klíčoví poradci a spolupracovníci Roberta Kiyosakiho. Posluchači se dozví aktuální pohled RichDad Advisors na současnou ekonomickou situaci, těšit se mohou na diskusi o současných hrozbách, příležitostech, ale také na konkrétní tipy, jak vydělat peníze i v době ekonomické krize a jak v současnosti nejlépe investovat.
 • Silný začiatok roka 2017 môže znamenať ďalších 15 pre americké akcie
  Koncom minulého týždňa uplynulo presne 100 obchodných dní v roku 2017 na Americkej burze a akciový index SP500 je za túto dobu v pluse cca 8%. To je veľmi silný začiatok roka pre americké akcie a jedná sa o najlepší výsledok za posledných 20 rokov. Podľa dát z LPL Financial, index SP500 po takto dobrom začiatku nikdy v histórii nezakončil daný rok v strate. Čo je zaujímavejšie je to, že podľa historických dát by mali akcie pokračovať v raste aj naďalej.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
fpmarkets