Ticker Tape by TradingView
Merck: Smíšené výsledky, ale klíčové léky nadále podporují růst
Merck & Co., globální farmaceutický gigant známý svými onkologickými léky a vakcínami, dnes zveřejnil výsledky za čtvrté čtvrtletí 2025 a výhled na rok 2026, které lze shrnout jedním slovem: smíšené. Společnost zaznamenala solidní meziroční růst tržeb díky klíčovým produktům, jako je Keytruda a nové léky na plicní onemocnění, zároveň však čelila významným problémům s vakcínou Gardasil, což mělo negativní dopad na celoroční výhled.
Tržby za Q4 dosáhly 16,4 miliardy USD, což představuje nárůst o 5 % meziročně a překonalo očekávání analytiků ve výši 16,17 miliardy USD. Upravený zisk na akcii (EPS) činil 2,04 USD, mírně nad odhadem 2,01 USD. GAAP EPS dosáhl 1,19 USD, což je pokles oproti 1,48 USD před rokem.
Navzdory silným kvartálním výsledkům byl výhled společnosti Merck na rok 2026 poněkud zklamáním: očekává tržby mezi 65,5 a 67 miliardami USD a upravený EPS ve výši 5,00–5,15 USD, zatímco analytici očekávali 67,5 miliardy USD a EPS 5,27 USD. Hrubá marže by měla činit přibližně 82 %, mírně nad tržním očekáváním 81,8 %.
Klíčové finanční výsledky za Q4 2025
- Celkové tržby: 16,40 miliardy USD (+5 % y/y, odhad: 16,17 miliardy USD)
- Upravený EPS: 2,04 USD (odhad: 2,01 USD)
- GAAP EPS: 1,19 USD (pokles z 1,48 USD y/y)
- Keytruda: 8,37 miliardy USD (+6,8 % y/y, odhad: 8,24 miliardy USD)
Výhled na rok 2026
- Tržby: 65,5–67 miliard USD (odhad: 67,5 miliardy USD)
- Upravený EPS: 5,00–5,15 USD (odhad: 5,27 USD)
- Hrubá marže: 82 % (odhad: 81,8 %)

Klíčové produkty a segmenty
Výsledky za Q4 ukazují smíšený obraz podnikání společnosti Merck:
Hnací síly růstu:
- Keytruda: Tržby vzrostly o 6,8 % y/y na 8,37 miliardy USD, nad očekáváním ve výši 8,24 miliardy USD.
- Nové léky na plicní onemocnění (Ohtuvayre/Winrevair):Silné výsledky po akvizici společnosti Verona Pharma.
- Ostatní produkty (Reblozyl, Lenvima, Bridion, Isentress): Tržby v souladu s očekáváními nebo mírně nad nimi.
- Zdraví zvířat: 1,51 miliardy USD (+7,7 % y/y), stabilní segment mimo oblast humánní farmacie.
Produkty pod tlakem:
- Gardasil: Tržby klesly o 33 % y/y na 1,03 miliardy USD, pro rok 2026 nejsou plánovány žádné dodávky do Číny.
- Lagevrio a Lynparza:Tržby pod očekáváním.
Strategie a výhled rozvoje
Z hlediska strategie a rozvoje Merck pokračuje v diverzifikaci svého portfolia a přípravě na změny trhu, včetně vypršení patentu na Keytrudu v USA v roce 2028. Společnost se zaměřuje na rozšiřování portfolia o nové onkologické, plicní a antivirové léky a také na inovaci stávajících produktů. V tomto kontextu výrazně investuje do výzkumu a vývoje (R&D) a rozšiřuje výrobu v USA, přičemž plánuje kapitálové a R&D výdaje přesahující 70 miliard USD.
Dále společnost uzavřela dohodu s americkou vládou ohledně dovozních cel, na jejímž základě budou produkty dodávány v rámci programu „přímo k pacientovi“ výměnou za tříleté odložení cel.
Výhled společnosti Merck na rok 2026 naznačuje mírný růst tržeb a zisků při zachování stability v klíčových segmentech.Silné výsledky Keytrudy a nových plicních léků, společně s investicemi do vývoje a optimalizací portfolia, posilují pozici společnosti vůči nastupující generické konkurenci a umožňují udržet strategickou roli na farmaceutickém trhu.

Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | Spready | Akcie | Transakce | CFD | GAAP | Investování | Kurz | MIFID | Marže | Pozice | Riziko | Trading | Výkonnost | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Analytici | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | XTB | EU | Zisk | Výsledky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | EPS | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Portfolia | Předpověď | Hrubá marže | ROCE | Tržby | Komise | Podnikání | Ztráty | Výhled | Očekávání analytiků | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Miliardy | Finanční ztráty | Investujte | Poradenství | Smíšené výsledky | Komunikace | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Výdaje | Změny trhu | Onemocnění | Růst | Vzdělávací materiály | Swapové body | Výsledky za Q4 | Merck | CL | JDE | Růst tržeb | Společnost XTB | Nařízení | Výhled na rok | Finanční výsledky | Riziko ztráty | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Společnost | Celoroční výhled | 3М | Miliardy USD | Upravený zisk | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Podnikání společnosti | Farmacie | Merck & Co | Trading pro začátečníky | Vice | R&D | Testovací účet | Portfólia | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Nové léky | Zdraví | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Mírný růst | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO | Rok 2026 |
Čtěte více
-
Mercedes přichází s elektromobilem, pro Teslu špatná zpráva
Mercedes-Benz, největší světový výrobce luxusních automobilů, oznámil výrobu první série elektricky poháněných modelů, které budou konkurovat známé americké značce Tesla. -
Mercedes snižuje uhlíkovou stopu elektromobilů díky nízkoemisnímu hliníku
Automobilka Mercedes-Benz podniká konkrétní kroky ke snížení emisí CO₂ při výrobě svých elektromobilů, a to prostřednictvím využití nízkoemisního hliníku vyráběného s využitím obnovitelných zdrojů energie a recyklace. Nový hliník vzniká ve spolupráci s norským producentem kovů Norsk Hydro a poprvé se uplatní v připravovaném modelu elektrické CLA. -
Mercedes uklidňuje investory: Dodavatelský řetězec běží bez problémů navzdory čínským omezením
Německá automobilka Mercedes-Benz oznámila, že její výroba zatím nebyla narušena omezením vývozu surovin z Číny. Podle šéfa výroby Joerga Burzera firma zůstává obezřetná vůči možným rizikům v dodavatelském řetězci, zejména pokud jde o nedostatek vzácných zemin, které jsou klíčové pro výrobu elektromobilů, ale doposud nezaznamenala žádné problémy. -
Mercedes varuje před poklesem marže na nejnižší úroveň od roku 2020
Automobilka Mercedes-Benz Group AG varovala, že její ziskovost v oblasti výroby automobilů může letos klesnout až na 6 %, což je nejnižší úroveň od roku 2020. Důvodem je rostoucí konkurence a nerovnoměrná poptávka na globálním trhu. -
Mercedes vyvíjí nový motor V8
Mercedes-Benz Group AG mění strategii a vyvíjí novou generaci spalovacího motoru V8. Automobilka tak reaguje na slabé prodeje elektromobilů a zpomaluje svůj původní přechod na plně elektrická vozidla. -
Merck investuje přes 70 miliard USD do expanze v USA, staví nové továrny a posiluje výzkum
Americká farmaceutická společnost Merck oznámila rozšíření svých investic ve Spojených státech na více než 70 miliard dolarů, čímž reaguje na tlak na domácí výrobu léků a posilování soběstačnosti ve zdravotnickém sektoru. Firma tím navazuje na širší trend, kdy desítky globálních farmaceutických firem v roce 2025 oznámily záměry posílit výrobu přímo na americkém území, a to především kvůli tarifní nejistotě a obavám z přerušení dodavatelských řetězců. -
Merck KGaA kupuje biotechnologickou firmu SpringWorks
Merck KGaA oznámila dohodu o koupi americké společnosti SpringWorks Therapeutics za 3,9 miliardy dolarů v rámci své strategie posílení portfolia léčby vzácných onkologických onemocnění. Tato akvizice má pomoci vyrovnat očekávané poklesy tržeb způsobené končícími patenty na stávající léky. -
Merck koupí společnost Cidara Therapeutics za 9,2 mld. USD
Americká farmaceutická společnost Merck oznámila akvizici biotechnologické firmy Cidara Therapeutics. Merck zaplatí 221,50 USD za akcii v hotovosti, což odpovídá celkové hodnotě transakce přibližně 9,2 mld. USD. -
Merck koupí společnost Verona Pharma za 10 miliard dolarů
Společnost Merck & Co. oznámila dohodu o převzetí londýnské společnosti Verona Pharma v hodnotě přibližně 10 miliard dolarů, čímž realizuje svou největší akvizici od nákupu Prometheus Biosciences za 10,8 miliardy dolarů v roce 2023. Díky této transakci rozšíří Merck své portfolio o lék Ohtuvayre, určený k léčbě chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN). -
Merck posiluje svou budoucnost: Kupuje Cidara Therapeutics za 9,2 miliardy dolarů
Farmaceutický gigant Merck & Co. oznámil akvizici společnosti Cidara Therapeutics za téměř 9,2 miliardy dolarů, čímž si zajistí přístup k přelomovému experimentálnímu léku na prevenci chřipky. Tato transakce je součástí širší strategie Mercku, která má kompenzovat očekávaný pokles tržeb z vlajkového imunoterapeutika Keytruda, jehož patenty začnou v příštích letech vyprchávat. -
Merck získává 700 milionů USD od Blackstone na vývoj nové protinádorové léčby
Americká farmaceutická společnost Merck uzavřela dohodu se skupinou Blackstone Life Sciences, která jí poskytne 700 milionů dolarů na podporu vývoje experimentálního léku proti rakovině sac-TMT. Jedná se o protinádorový konjugát protilátky a léčiva (ADC), který je navržen tak, aby precizně zacílil nádorové buňky a minimalizoval poškození zdravé tkáně, na rozdíl od tradiční chemoterapie. -
Mercosur: Obavy zemědělců jsou přehnané, průmysl slaví – fakta vs. mýty
Napříč Evropou si trhy i spotřebitelé kladou otázky ohledně komplexní a kontroverzní dohody Mercosur. Jaká jsou fakta? Kdo na nové obchodní iniciativě získá a kdo naopak ztratí? -
Merkelová
"Štvrtkové stretnutie nebude veľkým krokom... -
Merkelová a Sarkozy
"Preferujeme "Viedenskú iniciatívu" na gr&a... -
Merkelová a Sarkozy tlačia na Barrosa
Nemecká kancelárka a francúzsky prezident podľa správ niektorých agentúr tlačia na predsedu Európskej ko... -
Merkelová je možná královnou Německa, ale chybí jí korunní princ…
Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank - Německé volby nakonec pro Angelu Merkelovou dopadly výborně. O to... -
Merkelová končí – tržní analýza 30.10.2018
Angela „Mutti" Merkelová oznámila, že se již nebude ucházet v prosinci o post předsedkyně německé CDU a také, že se po konci současného mandátu nebude ucházet o post kancléřky. Rozhodla se tak na základě neuspokojivých výsledků CDU za poslední rok. Vládu tak povede do roku 2021. Euro na tuto zprávu reagovalo oslabením. Otázkou tak zůstává, kdo bude jejím nástupcem, jak v CDU, tak především na postu kancléře a zda bude podporovat EU stejně jako Merkelová či nikoliv. -
Merkelová (nemecká kancelárka)
"Nemecko je  ochotné sa vzdať časti suverenity v prospe... -
Merkelová (nemecká kancelárka)
"Pomoc Grécku je o budúcnosti Európy."... -
Merkelová (nemecká kancelárka)
"Rozhovory o podmienkach úveru pre Grécko môžu trvať až do mája."...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Denní kalendář událostí
Člen Fedu John Williams
V USA podnikové objednávky
Člen Fedu Christopher Waller
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA míra nezaměstnanosti
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu John Williams
V USA podnikové objednávky
Člen Fedu Christopher Waller
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA míra nezaměstnanosti
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy po posledním vývoji kolem Hormuzského průlivu rostou
Akcie firmy CSG prudce oslabily po zprávě zpochybňující její obchodní model
Forex: Americký dolar posiluje, investoři jsou nervózní z války na Blízkém východě
Pražská burza oslabila, akcie CSG zlevnily skoro pětinu
Forex: Koruna dnes nepatrně oslabovala vůči oběma hlavním světovým měnám
S&P: Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu dále klesá
Swingové obchodování GBP/JPY 4.5.2026
Swingové obchodování bitcoinu 4.5.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex sentiment 4.5.2026
Komodity: Ceny ropy po posledním vývoji kolem Hormuzského průlivu rostou
Akcie firmy CSG prudce oslabily po zprávě zpochybňující její obchodní model
Forex: Americký dolar posiluje, investoři jsou nervózní z války na Blízkém východě
Pražská burza oslabila, akcie CSG zlevnily skoro pětinu
Forex: Koruna dnes nepatrně oslabovala vůči oběma hlavním světovým měnám
S&P: Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu dále klesá
Swingové obchodování GBP/JPY 4.5.2026
Swingové obchodování bitcoinu 4.5.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex sentiment 4.5.2026
Blogy uživatelů
Ray Dalio varuje: Stagflace je reálná hrozba. Jak ochránit své portfolio?
JPY intervencie rozhýbali trhy!
INVESTIČNÍ GLOSA: Pentagon si podal ruce se sedmičkou společností. Anthropic ostrouhal
Americký akciový býk nezastavuje
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na GBP/USD a USD/JPY
Japonsko intervenuje. Může JPY výrazně posílit?
Microsoft smazal 124 miliard za jediný den: silné výsledky nestačily uklidnit trhy
Poznáme najlepších traderov v Apríli
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (1. 5. 2026)
Praktické okénko: Jsme na prahu nového trendu?
Ray Dalio varuje: Stagflace je reálná hrozba. Jak ochránit své portfolio?
JPY intervencie rozhýbali trhy!
INVESTIČNÍ GLOSA: Pentagon si podal ruce se sedmičkou společností. Anthropic ostrouhal
Americký akciový býk nezastavuje
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na GBP/USD a USD/JPY
Japonsko intervenuje. Může JPY výrazně posílit?
Microsoft smazal 124 miliard za jediný den: silné výsledky nestačily uklidnit trhy
Poznáme najlepších traderov v Apríli
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (1. 5. 2026)
Praktické okénko: Jsme na prahu nového trendu?
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Konflikt znovu eskaluje - indexy klesají, ropa roste
Palantir preview: Další rekord, nebo další výprodej?
Írán porušuje příměří🚨Indexy pod tlakem
🎥 Výplach na CSG nekončí, akcie odepisují přes 13%
Frankfurtská burza v úvodu týdne oslabila
USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 1,5 % při očekávání růstu o 0,6 %
Pražská burza výrazně klesla
Koupí GameStop eBay? Čísla naznačují opak
D-Wave v dubnu vzrostl o 40 %, když uvedení Isingu od Nvidie oživilo obchodování s kvantovými akciemi
Circle a Coinbase rostou poté, co senátní kompromis uvolnil cestu kryptoměnovému zákonu
Denní shrnutí: Konflikt znovu eskaluje - indexy klesají, ropa roste
Palantir preview: Další rekord, nebo další výprodej?
Írán porušuje příměří🚨Indexy pod tlakem
🎥 Výplach na CSG nekončí, akcie odepisují přes 13%
Frankfurtská burza v úvodu týdne oslabila
USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 1,5 % při očekávání růstu o 0,6 %
Pražská burza výrazně klesla
Koupí GameStop eBay? Čísla naznačují opak
D-Wave v dubnu vzrostl o 40 %, když uvedení Isingu od Nvidie oživilo obchodování s kvantovými akciemi
Circle a Coinbase rostou poté, co senátní kompromis uvolnil cestu kryptoměnovému zákonu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Palantir preview: Další rekord, nebo další výprodej?
BREAKING: Írán útočí na americké lodě? Ceny ropy prudce rostou
Americký index SP500 začal znovu růst
Ranní nadhoz finančních trhů 14.6.2019
USA: Index žádostí o hypotéky k 22. listopadu vzrostl o 2,8 %
Koruna pokračuje v posilování, euro znovu dokázalo smazat ztráty
Makro: Předstihový ukazatel americké ekonomiky rostl v lednu pomaleji
Makro: Ceny nemovitostí USA v prosinci meziročně rostly o 5,4pct, FHFA
Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 23. ledna
Česká národní banka dnes s úroky nepohnula. Měnové šrouby za ni utahuje zpevňující koruna, která je vůči euru nejsilnější za poslední skoro rok
Palantir preview: Další rekord, nebo další výprodej?
BREAKING: Írán útočí na americké lodě? Ceny ropy prudce rostou
Americký index SP500 začal znovu růst
Ranní nadhoz finančních trhů 14.6.2019
USA: Index žádostí o hypotéky k 22. listopadu vzrostl o 2,8 %
Koruna pokračuje v posilování, euro znovu dokázalo smazat ztráty
Makro: Předstihový ukazatel americké ekonomiky rostl v lednu pomaleji
Makro: Ceny nemovitostí USA v prosinci meziročně rostly o 5,4pct, FHFA
Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 23. ledna
Česká národní banka dnes s úroky nepohnula. Měnové šrouby za ni utahuje zpevňující koruna, která je vůči euru nejsilnější za poslední skoro rok
Blogy uživatelů
Manuálne backtestovanie
Spanilá jízda GBP je u konce
3 největší IPO, které byly naplánovány na květen
Rizika dividendových akcií
Druhý pokles v řadě srazil index S&P 500 (těsně) pod 50denní průměr
Důležité zprávy z Německa a VB přinesou vysokou volatilitu
Blíží se akciová bublina díky umělé inteligenci? | Investiční Memento #27
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
Praktická ukázka: Týden plný částečných odprodejů a B/E
Pár EUR/GBP a index DAX, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Manuálne backtestovanie
Spanilá jízda GBP je u konce
3 největší IPO, které byly naplánovány na květen
Rizika dividendových akcií
Druhý pokles v řadě srazil index S&P 500 (těsně) pod 50denní průměr
Důležité zprávy z Německa a VB přinesou vysokou volatilitu
Blíží se akciová bublina díky umělé inteligenci? | Investiční Memento #27
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
Praktická ukázka: Týden plný částečných odprodejů a B/E
Pár EUR/GBP a index DAX, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Vzdělávací články
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Jak obchodovat „Price Action“ (1. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIP zóna: Náročný únor 2024 nabídl mnoho ziskových obchodů
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
Akcie: Základy technické analýzy akcií (díl 7.)
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Jak obchodovat „Price Action“ (1. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIP zóna: Náročný únor 2024 nabídl mnoho ziskových obchodů
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
Akcie: Základy technické analýzy akcií (díl 7.)
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Forex slovník pojmů
Management Fee (manažerský poplatek)
Record date (rozhodné datum)
Profit and loss statement
Call opce emitenta u dluhopisu
Overnight
IAS (International Accounting Standards)
International accounting standards, IAS (Mezinárodní účetní standardy)
Théta (opční list)
Close
PPI (Index produkčních cen)
Management Fee (manažerský poplatek)
Record date (rozhodné datum)
Profit and loss statement
Call opce emitenta u dluhopisu
Overnight
IAS (International Accounting Standards)
International accounting standards, IAS (Mezinárodní účetní standardy)
Théta (opční list)
Close
PPI (Index produkčních cen)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Koruna udržela dopolední růst
VIDEO: 🔴 Trump zvedá cla 😱 | Japonsko masivně intervenuje 🚀 | Šok uvnitř FEDu 💥 | Rozpad kartelu OPEC 💣
Forex: Technická analýza EUR/USD
Komodity: Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn
Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou
Euro díky Německu a ECB stouplo vůči dolaru nejvýše za tři roky
Index spekulativního sentimentu 2.2.2016
USD/CAD - Intradenní výhled 24.10.2024
Analýza hlavních měnových párů 21.12.2020
Ropa WTI - Intradenní výhled 13.2.2025
Forex: Koruna udržela dopolední růst
VIDEO: 🔴 Trump zvedá cla 😱 | Japonsko masivně intervenuje 🚀 | Šok uvnitř FEDu 💥 | Rozpad kartelu OPEC 💣
Forex: Technická analýza EUR/USD
Komodity: Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn
Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou
Euro díky Německu a ECB stouplo vůči dolaru nejvýše za tři roky
Index spekulativního sentimentu 2.2.2016
USD/CAD - Intradenní výhled 24.10.2024
Analýza hlavních měnových párů 21.12.2020
Ropa WTI - Intradenní výhled 13.2.2025
Témata v diskusním fóru
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Burzovní grafy: Býci dominují, akcie posouvají rekordy
USD/JPY
Zlato - výhledy
Rusko: fundament vs. politika
Schopnosti v tradingu přicházejí se zápalem
Jak se stát obchodníkem by REDY
USD/CAD
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Burzovní grafy: Býci dominují, akcie posouvají rekordy
USD/JPY
Zlato - výhledy
Rusko: fundament vs. politika
Schopnosti v tradingu přicházejí se zápalem
Jak se stát obchodníkem by REDY
USD/CAD
Odborná literatura
Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Odborné kurzy a semináře
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)




