Ticker Tape by TradingView
Microsoft reportoval výsledky za 2Q, kapitálové výdaje byly vyšší, než se očekávalo
Americká technologická společnost zveřejnila výsledky hospodaření za druhý kvartál fiskálního roku 2026, který skončil 31. prosince 2025. Microsoft za 2Q vykázal vyšší než očekávané kapitálové výdaje ve výši 29,88 mld. USD, kdy trh predikoval 23,78 mld. USD. Na úrovni výnosů společnost meziročně rostla a vykázala výnosy v celkové výši 81,27 mld. USD při analytickém konsenzu 80,31 mld. USD.

Výsledky společnosti Microsoft (MSFT) za 2Q FY 2026 | |||
| 2Q FY 2026 | Konsensus 2Q FY2026 | 2Q FY 2025 |
Výnosy (mld. USD) | 81,27 | 80,31 | 69,63 |
Čistý zisk (mld. USD) | 38,46 | -- | 24,11 |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 4,14 | 3,92 | 3,35 |
Výsledky
Společnost reportovala výnosy ve výši 81,27 mld. při očekávání 80,31 mld. USD. Při meziročním srovnání vzrostly o 17 %, při konstantních měnových kurzech o 15 %.

Z toho segment Microsoft Cloud vygeneroval výnosy na úrovni 51,5 mld. USD, což představuje meziroční nárůst o 26 %, resp. 24 % při konstantních měnových kurzech. Výnosy segmentu Productivity and Business Processes, který zahrnuje produkty Office, LinkedIn a Dynamics dosáhly 34,12 mld. USD s očekáváním 33,45 mld. USD. V procentním vyjádření vzrostly o 16 %, resp. 14 % při konstantních měnových kurzech.
Výnosy ze segmentu Intelligent Cloud meziročně vzrostly o 29 %, resp. 28 % při konstantních měnových kurzech a dosáhly 32,91 mld. USD. Analytiky bylo očekáváno 32,39 mld. USD.
Výnosy z divize Azure a další cloudové služby dosáhly po očištění o kurzové vlivy meziročního nárůstu o 38 %, což představuje meziroční nárůst o 7 p.b. Wall Street očekávala nárůst ve stejné úrovni 38 %.
Výnosy segmentu More Personal Computing, jenž např. zahrnuje produkty Windows a Xbox, dosáhly 14,25 mld. USD oproti odhadům 14,33 mld. USD. V procentním vyjádření to představuje pokles o 3 % oproti stejnému období v minulém roce.
Očištěný zisk na akcii dosáhl 4,14 USD, což představuje meziroční nárůst o 23,6 %.

Provozní zisk společnosti meziročně vzrostl o 21 %, resp. O 19 % při konstantních měnových kurzech a byl reportován ve výši 38,28 mld. USD. Wall Street odhadovala 36,55 mld. USD.
Čistý zisk podle obecně přijímaných účetních principů (GAAP) činil 38,46 mld. USD a meziročně vzrostl o 60 %. Čistý zisk podle upravených (non-GAAP) ukazatelů pak dosáhl 30,9 mld. USD a vzrostl o 23 %, resp. o 21 % při konstantních měnových kurzech.
Kapitálové výdaje dosáhly 29,88 mld. USD, což představuje vyšší úroveň oproti očekávaní trhu 23,78 mld. USD. Kapitálové výdaje, včetně aktiv pořízených skrze finanční leasing, činily 34,9 mld. USD, očekávalo se 30,06 mld. USD.
Ve formě dividend a zpětných odkupů akcií Microsoft ve druhém kvartále akcionářům navrátil 12,7 mld. USD, což je meziročně o 32 % více.
Komentáře společnosti
„Jsme teprve na začátku fáze rozšiřování umělé inteligence a Microsoft již vybudoval AI byznys, který je větší než některé z našich největších klíčových divizí,“ uvedl CEO společnosti Satya Nadella. „Posouváme hranice napříč celým naším ekosystémem umělé inteligence, abychom vytvářeli novou hodnotu pro naše zákazníky a partnery,“ dodal.
„Výnosy Microsoft Cloud v tomto čtvrtletí překročily 50 mld. USD, což odráží silnou poptávku po našem portfoliu služeb,“ uvedla CFO společnosti Amy Hood. Dále poznamenala, že překonaly očekávání v oblasti výnosů, provozního zisku i zisku na akcii.
Komentáře analytiků
Analytici z Bloomberg Intelligence uvedli, že růst výnosů z Azure byl „poněkud zklamáním“.
S tím souhlasí i analytici z Barclays. Podle nich vypadají celková reportovaná čísla velmi zdravě, ale pozornost se soustředí na růst Azure a zde společnost překonala výhled pouze o 1 p. b. Investoři zde podle nich doufali ve více.
Vital Knowledge a jejich analytici poznamenaly, že problémem tohtoo kvartálního reportu je skutečnost, že očekávání byla extrémně vysoko, a zatímco Azure byl pouze v souladu s očekáváním, kapitálové výdaje byly vyšší než se očekávalo (což stlačilo volné hotovostní toky pod očekávání) a cloudové marže mírně klesly.“
Analytici z Jefferies přidali, že výsledky Microsoftu celkově solidně překonaly očekávaní.
Vývoj akcie Microsoft
Akcie společnosti v předburzovní fázi obchodováni odepisují 6,26 % na 451,47 USD

Akcie Microsoft Corp (MSFT) včera uzavřely na 481,63 USD | |||
Ukazatel |
| Ukazatel |
|
Kapitalizace (mld. USD) | 3576,4 | P/E | 32,1 |
Vývoj za letošní rok (%) | -0,4 | Očekávané P/E | 29,9 |
52týdenní minimum (USD) | 344,8 | Prům. cílová cena (USD) | 617,6 |
52týdenní maximum (USD) | 555,5 | Dividendový výnos (%) | 0,7 |
Marek Krejčiřík, Fio banka, a.s.
Zdroj: Bloomberg, Microsoft
Klíčová slova: Akcie | Bloomberg | CEO | Dividendový výnos | GAAP | Marže | P/E | Ukazatel | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Analytici | USD | Barclays | Obchodování | Investoři | Byznys | Business | Zisk | Výsledky | EPS | Akcie Microsoft | Banka | Fio banka | Cena | Fio | Trh | Cílová cena | ROCE | Jefferies | Microsoft | Kapitalizace | Výhled | Konsensus | Výnosy | Očekávání | Akcie společnosti | Kapitálové výdaje | Očekávání trhu | Čistý zisk | MSFT | Hospodaření | Výsledky hospodaření | Technologická společnost | Pokles | Provozní zisk | Výdaje | Vývoj | Zisk společnosti | LinkedIn | Růst | Microsoft (MSFT) | Microsoft Corp | Růst výnosů | Leasing | Umělé inteligence | Bloomberg Intelligence | Provozní zisk společnosti | Vývoj akcie | Vyšší úroveň | AI | Divize | HOOD | Intelligent Cloud | Azure | More Personal Computing | Xbox | Společnosti | Pozornost | Společnost | Výsledky společnosti | TIM | 3М | Vital Knowledge | Vývoj akcie Microsoft | CEO společnosti | Vice | Americká technologická společnost | Satya Nadella | Očištěný zisk na akcii | Cloudové služby | Služby | Fio banka, a.s. | Volné hotovostní toky | Hotovostní toky | Marek Krejčiřík |
Čtěte více
-
Microsoft propouští přibližně 9 100 zaměstnanců v nejrozsáhlejší akci od začátku roku 2023
Microsoft oznámil, že propustí zhruba 9 000 až 9 100 zaměstnanců, což představuje přibližně 4 % globální pracovní síly. Jde o největší propouštění od začátku roku 2023 a navazuje na květnový odchod zhruba 6 000 pozic. -
Microsoft propustí 10.000 lidí, zaúčtuje mimořádné náklady 1,2 miliardy USD
Americká softwarová společnost Microsoft plánuje letos propustit asi 10.000 zaměstnanců, což je téměř pět procent její pracovní síly. Firma to dnes uvedla ve zprávě pro regulační orgány a dodala, že v této souvislosti mimořádně zaúčtuje asi 1,2 miliardy USD (26,4 miliardy Kč). O chystaném propouštění v Microsoftu začátkem týdne spekulovala některá média. -
Microsoft představuje komunitní iniciativu pro datová centra – reaguje na výtky ohledně spotřeby energie a vody
Společnost Microsoft oznámila komplexní iniciativu zaměřenou na snížení dopadu svých rostoucích datových center na místní komunity ve Spojených státech. Program reaguje na kritiku ohledně vysoké spotřeby elektřiny, vody a zatížení místních rozvodných sítí, a zároveň odráží závazek firmy vybudovat udržitelnou infrastrukturu pro rozvoj umělé inteligence a cloudových služeb. -
Microsoft překonal odhady, ale akcie klesají kvůli očekávání pomalejšího růstu
Microsoft oznámil nad očekávání dobré finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí, kdy dosáhl zisku 3,30 USD na akcii (oček. 3,10 USD) a tržeb 65,59 miliardy USD (oček. 64,51 miliardy USD). Navzdory těmto silným číslům akcie klesly o 4 % kvůli opatrné prognóze na další období, kde společnost předpokládá růst tržeb v rozmezí 68,1 až 69,1 miliard USD, což analytiky zklamalo. Růst táhly zejména cloudové služby Azure, které meziročně vzrostly o 33 % i díky vysoké poptávce po AI produktech, kde je Microsoft významným investorem v OpenAI. -
Microsoft překonal po 7. letech Apple
Největší firmou světa je nyní Microsoft. Po 7. letech sesadil z první pozice společnost Apple. Tržní kapitalizace společnosti Microsoft je 905 miliard USD a Apple 896 miliard. -
Microsoft přidá na klávesnici Windows klávesu pro svou umělou inteligenci
Americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl přikročit k největší úpravě klávesnice pro osobní počítače s operačním systémem Windows za několik desetiletí. Firma oznámila, že na klávesnici přidá novou klávesu, která aktivuje její asistenční službu Copilot založenou na umělé inteligenci (AI). -
🤖Microsoft přidává Anthropic do Microsoft 365 Copilot: „Copilot Cowork“ má urychlit nástup AI agentů
Microsoft integruje technologii Anthropic do Microsoft 365 (M365) Copilot a posiluje nabídku autonomních „AI agentů“ pro kancelářskou práci. Firma představila Copilot Cowork, který vychází z Claude Cowork a míří na automatizaci vícekrokových úloh (např. práce s tabulkami nebo organizace dat) s důrazem na enterprise kontrolu. -
Microsoft přidává Anthropic do Microsoft 365 Copilot: „Copilot Cowork“ má urychlit nástup AI agentů
Microsoft integruje technologii Anthropic do Microsoft 365 (M365) Copilot a posiluje nabídku autonomních „AI agentů“ pro kancelářskou práci. Firma představila Copilot Cowork, který vychází z Claude Cowork a míří na automatizaci vícekrokových úloh (např. práce s tabulkami nebo organizace dat) s důrazem na enterprise kontrolu. -
Microsoft reportoval silný růst cloudové platformy Azure
Americká technologická společnost zveřejnila výsledky hospodaření za první kvartál fiskálního roku 2026. Investoři upřeli svou pozornost především na výsledky cloudové platformy Azure, která dosáhla růstu o 39 %. Analytici upozorňují, že očekávání trhu bylo velmi vysoké. -
Microsoft reportoval výsledky za 1Q, růst výnosů z Azure dle analytiků ve 2Q pravděpodobně zpomalí
Společnost Microsoft zveřejnila čísla za 1Q fiskálního roku 2025. Výsledky na úrovni výnosů i zisku předčily očekávání trhu. Pozornost analytiků se upřela na možné zpomalení růstu výnosů v cloudovém segmentu. -
Microsoft reportuje za 2Q, překonání analytického očekávání bylo zastíněno výnosy cloudových služeb
Americký technologický gigant Microsoft reportoval své hospodářské výsledky za 2Q fiskálního roku 2025. Celkové výnosy, čistý zisk i očištěný zisk na akcii překonaly očekávání trhu. Solidní výsledky zastínily podle analytiků slabá čísla Microsoft Azure. -
Microsoft rozšiřuje schopnosti AI Copilot a staví se do čela AI trhu
Microsoft (MSFT.US) podniká další významné kroky k upevnění své pozice na trhu s umělou inteligencí (AI), který zahrnuje jak firemní, tak i spotřebitelské segmenty. Během své londýnské akce AI Tour společnost představila nové autonomní agenty v rámci platformy Copilot, což umožňuje firmám vytvářet vlastní nástroje poháněné AI bez nutnosti pokročilého kódování. Tato inovace je součástí snahy Microsoftu o využití investic do AI, včetně jeho strategického partnerství s OpenAI. -
Microsoft ruší datová centra v USA a Evropě kvůli přehnané kapacitě
Společnost Microsoft (NASDAQ: MSFT) zrušila za posledních šest měsíců projekty datových center v USA a Evropě, které měly dohromady spotřebovat přibližně 2 gigawatty elektrické energie. Tento krok odráží přehodnocení poptávky a nadměrnou kapacitu v porovnání s aktuálními potřebami firmy. -
Microsoft ruší pronájem datových center pro umělou inteligenci kvůli obavám z dlouhodobé poptávky
Společnost Microsoft Corp. začala ukončovat pronájmy významných kapacit datových center po celých Spojených státech, což vyvolává spekulace, zda společnost nepřehodnocuje své plány na rozšíření infrastruktury pro umělou inteligenci. Společnost TD Cowen uvedla, že Microsoft, hlavní podporovatel OpenAI, zrušil nájemní smlouvy v celkové hodnotě „několika set megawattů“ a také přestal převádět některé předběžné dohody na formální nájemní smlouvy. -
Microsoft se dohodl s EU ohledně Teams: Antimonopolní šetření je u konce
Evropská komise přijala závazky, které předložil Microsoft, čímž uzavřela antimonopolní vyšetřování týkající se způsobu distribuce aplikace Teams. Šetření bylo zahájeno na základě stížností od společnosti Slack (nyní součást Salesforce) a německé platformy Alfaview, které uvedly, že spojování Teams s balíčky Office 365 a Microsoft 365 poskytuje Teams nespravedlivou výhodu vůči konkurenci. -
Microsoft se propadá o více než 5 % kvůli snížení ratingu UBS
Akcie společnosti Microsoft (MSFT.US) ve středu klesly o více než 5,0 % poté, co banka UBS snížila hodnocení technologického giganta z "koupit" na "neutrální" a snížila cílovou cenu z 300 USD na 250 USD, protože očekává zhoršení výkonnosti růstového motoru společnosti Azure. -
Microsoft se prý pokoušel koupit Pinterest
Akcie Pinterest (PINS.US) vzrostly o 6 % poté, co deník Financial Times přišel se zprávou, že technologický gigant Microsoft (MSFT.US) se v minulých měsících pokoušel koupit tuto společnost, která se zabývá sdílením obrázků. Tržní hodnota Pinterestu vzrostla od března o 600 % a v minulém roce navýšila počet aktivních uživatelů na rekordních 100 milionů. Tržby byly navýšeny o 76 % na $706 mil. v Q4 2020. Očekávání analytiků byla nastavena na $58 mil. Tržní kapitalizace Pinterestu se po středeční seanci pohybovala okolo $50 miliard. V minulosti dal Pinterest dle FT najevo, že by chtěl zůstat nezávislou společností. Rozhovory v současnosti nepokračují, ale pokud by se obchod přesto nakonec realizoval, jednalo by se o největší dosavadní nákup Microsoftu. Obě společnosti jednání pro FT nekomentovaly. -
Microsoft se tržní hodnotou dotahuje na Apple
Necelé čtyři měsíce poté, co se společnost Apple stala první americkou veřejně obchodovanou firmou, jejíž tržní kapitalizace překonala hranici jednoho bilionu USD (22,9 bilionu Kč), začíná být jeho pozice jedničky mezi americkými firmami podle tržní kapitalizace v ohrožení. Již brzy by ho mohl na tomto místě vystřídat Microsoft. Napsala to agentura Reuters. -
Microsoft se vrátil na pozici druhé nejhodnotnější firmy v USA
Americký softwarový gigant Microsoft se vrátil na pozici druhé největší firmy v USA podle tržní kapitalizace. Z pozice americké dvojky sesadil internetového prodejce Amazon, jehož akcie v pátek po zveřejnění výsledků hospodaření klesly nejvíce od října 2014, uvedla na svých internetových stránkách CNBC. -
Microsoft se vyhne pokutě od Evropské komise, oddělí platformu Teams od balíčků Office
Evropská komise akceptovala závazky Microsoftu, které řeší obavy EU ohledně hospodářské soutěže týkající se komunikační platformy Teams. Microsoft slíbil vyčlenit Teams z balíčků Office 365 a Microsoft 365, tyto balíčky nabídne i bez této aplikace a za sníženou cenu.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Jak číst mikrostrukturu trhu: Nejlepší lednové obchody Fintokei traderů na zlatě
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Jak číst mikrostrukturu trhu: Nejlepší lednové obchody Fintokei traderů na zlatě
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Kanadě maloobchodní tržby
V eurozóně obchodní bilance
V Německu index PPI
V Japonsku státní svátek
V USA prodeje nových domů
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Kanadě maloobchodní tržby
V eurozóně obchodní bilance
V Německu index PPI
V Japonsku státní svátek
V USA prodeje nových domů
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Trump: Země dovážející ropu Hormuzským průlivem mají zajistit jeho otevření
Změna sazeb ČNB se nečeká ani kvůli konfliktu na Blízkém východě
Analýza: Válka v Íránu vyvolá v ČR dodatečný růst inflace
Akcie padají, válka s Íránem přiživuje obavy investorů
Forex: Dolar roste, obavy z války na Blízkém východě vyvíjejí tlak na euro
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě oslabila, index PX klesl o tři procenta
Pražská burza dnes ztrácela, je nejslabší za čtvrt roku
Forex: Koruna dnes dál ztrácela, vůči dolaru zakončila nejslabší za 7,5 měsíce
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 13.3.2026
Forex sentiment 13.3.2026
Trump: Země dovážející ropu Hormuzským průlivem mají zajistit jeho otevření
Změna sazeb ČNB se nečeká ani kvůli konfliktu na Blízkém východě
Analýza: Válka v Íránu vyvolá v ČR dodatečný růst inflace
Akcie padají, válka s Íránem přiživuje obavy investorů
Forex: Dolar roste, obavy z války na Blízkém východě vyvíjejí tlak na euro
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě oslabila, index PX klesl o tři procenta
Pražská burza dnes ztrácela, je nejslabší za čtvrt roku
Forex: Koruna dnes dál ztrácela, vůči dolaru zakončila nejslabší za 7,5 měsíce
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 13.3.2026
Forex sentiment 13.3.2026
Blogy uživatelů
Írán: Překvapiví vítězové a poražení na trzích
Co je intradenní (day) trading: Výhody a nevýhody
Index S&P 500 je nejníže od listopadu. Co stojí v cestě dalším propadům na Wall Street?
Nedělní příprava: Index amerického dolaru a vybrané měnové páry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (13. března 2026)
Prop trading firma RebelsFunding - hodnocení a zkušenosti
Aké počiatky má prop-trading?
Od zlata po kryptoměny: Co dnes hýbe finančními trhy podle expertů z Online Trading Konference 2026
Praktické okénko: Intradenní obchody na měnovém páru EUR/USD
Vedeli ste, že aj ten najlepší trader, môže byť v strate?
Írán: Překvapiví vítězové a poražení na trzích
Co je intradenní (day) trading: Výhody a nevýhody
Index S&P 500 je nejníže od listopadu. Co stojí v cestě dalším propadům na Wall Street?
Nedělní příprava: Index amerického dolaru a vybrané měnové páry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (13. března 2026)
Prop trading firma RebelsFunding - hodnocení a zkušenosti
Aké počiatky má prop-trading?
Od zlata po kryptoměny: Co dnes hýbe finančními trhy podle expertů z Online Trading Konference 2026
Praktické okénko: Intradenní obchody na měnovém páru EUR/USD
Vedeli ste, že aj ten najlepší trader, môže byť v strate?
Forexové online zpravodajství
Ve středu zasedne Fed. Probíhají na Blízkém východě mírová jednání?
Italové se po čtyřiceti letech přelomově vrací k jaderné energetice, stále zřetelněji se potvrzuje kolosálnost německého omylu s jádrem. Proč Italové nevsází na údajnou láci obnovitelných zdrojů?
Trumpova administrativa zvažuje riskantní zmanipulování světového trhu s ropou, chce masivně prodávat „papírovou ropu“. Hrozí „biblická pohroma“, bojí se šéf burzy
Útok na ropná zařízení íránského ostrova Charg má potenciál zvednout cenu pohonných hmot v Česku do blízkosti 50 Kč/l. Izrael na Trumpa tlačí, aby úder provedl, ten zatím váhá
Wall Street uzavřel v červených číslech
Denní shrnutí: Týden končí s Brentem na 100 USD a indexy v červených číslech
Celosvětový prodej elektromobilů v únoru kvůli Číně a USA opět klesl
Tři trhy, které příští týden stojí za pozornost (13.03.2026)
Amazon: Začátek konce AI snů?
Nová data ČNB: FKI fondy dominují trhu svou flexibilitou a zaměřením na reálnou ekonomiku
Ve středu zasedne Fed. Probíhají na Blízkém východě mírová jednání?
Italové se po čtyřiceti letech přelomově vrací k jaderné energetice, stále zřetelněji se potvrzuje kolosálnost německého omylu s jádrem. Proč Italové nevsází na údajnou láci obnovitelných zdrojů?
Trumpova administrativa zvažuje riskantní zmanipulování světového trhu s ropou, chce masivně prodávat „papírovou ropu“. Hrozí „biblická pohroma“, bojí se šéf burzy
Útok na ropná zařízení íránského ostrova Charg má potenciál zvednout cenu pohonných hmot v Česku do blízkosti 50 Kč/l. Izrael na Trumpa tlačí, aby úder provedl, ten zatím váhá
Wall Street uzavřel v červených číslech
Denní shrnutí: Týden končí s Brentem na 100 USD a indexy v červených číslech
Celosvětový prodej elektromobilů v únoru kvůli Číně a USA opět klesl
Tři trhy, které příští týden stojí za pozornost (13.03.2026)
Amazon: Začátek konce AI snů?
Nová data ČNB: FKI fondy dominují trhu svou flexibilitou a zaměřením na reálnou ekonomiku
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku
Klíčové události 8. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
Index ISM v průmyslu mírně vzrostl
Novo Nordisk kupuje Akero Therapeutics za až 5,2 miliardy USD – posiluje pozici v oblasti jaterních onemocnění
Technická analýza - EURUSD se rozloučí s rokem 2015 při úrovni pivotu 1,0927 EURUSD
Ceny energií – z padoucha hrdinou
General Motors snižuje výhled zisku pro rok 2025
Analýza finančního a realitního trhu
Forex: Technická analýza EUR/GBP, Daily
Pražská burza dnes nepatrně oslabila
Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku
Klíčové události 8. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
Index ISM v průmyslu mírně vzrostl
Novo Nordisk kupuje Akero Therapeutics za až 5,2 miliardy USD – posiluje pozici v oblasti jaterních onemocnění
Technická analýza - EURUSD se rozloučí s rokem 2015 při úrovni pivotu 1,0927 EURUSD
Ceny energií – z padoucha hrdinou
General Motors snižuje výhled zisku pro rok 2025
Analýza finančního a realitního trhu
Forex: Technická analýza EUR/GBP, Daily
Pražská burza dnes nepatrně oslabila
Blogy uživatelů
Společný London Break (9. díl)
Chystá sa Plyn explodovať?!
Jak to vidíte 2. ?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (1.8.2025)
Zasadanie ECB: čo sa dá očakávať a ako ho obchodovať?
I s nízkým procentem ziskových obchodů můžete mít vítěznou strategii
Riziko – 1. díl
Jak pravidelné investice snižují riziko a zvyšují výnos
CFD obchodování se Saxo Bank
Nastal na trzích bod zvratu? | Investiční Memento #25
Společný London Break (9. díl)
Chystá sa Plyn explodovať?!
Jak to vidíte 2. ?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (1.8.2025)
Zasadanie ECB: čo sa dá očakávať a ako ho obchodovať?
I s nízkým procentem ziskových obchodů můžete mít vítěznou strategii
Riziko – 1. díl
Jak pravidelné investice snižují riziko a zvyšují výnos
CFD obchodování se Saxo Bank
Nastal na trzích bod zvratu? | Investiční Memento #25
Vzdělávací články
Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet
Technická analýza - indikátory sledující trend
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za říjen
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2024
Rozvíjejte svou trpělivost v tradingu
Akcie: Jak si vytvořit svůj akciový dream team (díl 4.)
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
Akciové indexy a investiční styly: Který styl vydělává nejvíce? (5. díl)
Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet
Technická analýza - indikátory sledující trend
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za říjen
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2024
Rozvíjejte svou trpělivost v tradingu
Akcie: Jak si vytvořit svůj akciový dream team (díl 4.)
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
Akciové indexy a investiční styly: Který styl vydělává nejvíce? (5. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: NZD/CHF se odrazil od rezistence trendového kanálu
Průmyslová výroba v Německu v dubnu překvapivě klesla
Index spekulativního sentimentu 13.3.2019
Forex: Technická analýza AUD/USD
Forex komentář týdne - FXstreet.cz
Forex: Koruna zakončila téměř beze změny, slova Bendy z ČNB nepřekvapila
Švýcarsko zmrazilo ruský majetek za 7,5 miliardy švýcarských franků
Na forexovém trhu výrazně posílil japonský jen
Index DAX - Intradenní výhled 29.8.2022
Eurostat: Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala 5,8 procenta
Forex: NZD/CHF se odrazil od rezistence trendového kanálu
Průmyslová výroba v Německu v dubnu překvapivě klesla
Index spekulativního sentimentu 13.3.2019
Forex: Technická analýza AUD/USD
Forex komentář týdne - FXstreet.cz
Forex: Koruna zakončila téměř beze změny, slova Bendy z ČNB nepřekvapila
Švýcarsko zmrazilo ruský majetek za 7,5 miliardy švýcarských franků
Na forexovém trhu výrazně posílil japonský jen
Index DAX - Intradenní výhled 29.8.2022
Eurostat: Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala 5,8 procenta
Témata v diskusním fóru
Trading log 3 - jak se připravit o 165 pips jasného zisku
Konec binárních opcí a snížení finanční páky
FX trading - ptejte se pokročilých
Praktická ukázka: Proč je dobré někdy neobchodovat?
Eurodolar - Chat
FXCG cz Pochybné recenze a bryskní reakce na první negativní recenzi
Krátké obchodní analýzy - S&P 500, EUR/USD a ropa
Price Action Trading Jakuba Hodana
IC Markets
Kolik je dost?
Trading log 3 - jak se připravit o 165 pips jasného zisku
Konec binárních opcí a snížení finanční páky
FX trading - ptejte se pokročilých
Praktická ukázka: Proč je dobré někdy neobchodovat?
Eurodolar - Chat
FXCG cz Pochybné recenze a bryskní reakce na první negativní recenzi
Krátké obchodní analýzy - S&P 500, EUR/USD a ropa
Price Action Trading Jakuba Hodana
IC Markets
Kolik je dost?



