Úterý 16. července 2024 05:48
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

BREAKING: Kanadský trh práce oslabuje 📣

05.07.2024 14:35  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

14:30 Kanada - Údaje o zaměstnanosti za červen:

 • Míra účasti: skutečnost 65,3 %; předchozí 65,4 %;
 • Změna plné zaměstnanosti: skutečnost -3,4K; předchozí -35,6K;
 • Změna zaměstnanosti: skutečnost -1,4K; odhad 27,3K; předchozí 26,7K;
 • Průměrná hodinová mzda Stálý zaměstnanec: skutečnost 5,6 %; předchozí 5,2 %;
 • Míra nezaměstnanosti: skutečnost 6,4 %; prognóza 6,3 %; předchozí 6,2 %;
 • Změna zaměstnanosti na částečný úvazek: skutečnost 1,9 tis.; předchozí 62,4 tis;

Zaměstnanost se v červnu téměř nezměnila, mírně poklesla o 1 400 pracovních míst a míra zaměstnanosti se snížila o 0,2 procentního bodu na 61,1 %. Míra nezaměstnanosti se zvýšila o 0,2 procentního bodu na 6,4 % a pokračovala tak ve svém vzestupném trendu od dubna 2023. Ve specifických odvětvích, jako je doprava a skladování a veřejná správa, došlo k poklesu zaměstnanosti, zatímco v ubytovacích a stravovacích službách a zemědělství došlo k růstu. Regionálně zaměstnanost klesla v Quebecu, ale vzrostla v Novém Brunšviku a Newfoundlandu a Labradoru. Navzdory meziročnímu nárůstu průměrné hodinové mzdy o 5,4 % se celkový počet odpracovaných hodin v červnu snížil o 0,4 %. Míra zaměstnanosti vracejících se studentů dosáhla nejnižší hodnoty od června 1998, což odráží potíže na trhu práce pro mladé lidi a muže v základním věku.

Kanadský dolar po zveřejnění údajů oslabuje. Trh práce stejně jako ve Spojených státech oslabuje a zdá se, že toto tempo se meziměsíčně zrychluje. Údaje nejsou nejlepší, což zvyšuje obavy investorů o ekonomiku.

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Kanadská inflace vzrostla nejvýše od roku 2003
  Meziroční míra inflace v Kanadě vzrostla v srpnu na 4,1 % z červencových 3,7 %. Trh čekal růst pouze na 3,9 % YoY. Jedná se o nejvyšší míru inflace od března 2003. Růst inflace je stále do značné míry dán nižší srovnávací základnou z roku 2020. Bez růstu cen benzínu by CPI vzrostlo jen o 3,2 % YoY z červencových 2,8 % YoY. Na měsíční bázi vzrostlo CPI v srpnu o 0,2 % (oček. 0,1 %).
 • BREAKING: Kanadská inflácia nenaplnila očakávania
  O 14:30 boli zverejnené kanadské údaje o inflácii. Medziročná miera inflácie klesla na 0,1% oproti 0,7% v minulom mesiaci, aj keď sa očakávalo, že inflácia sa v júli zvýši na 0,6%. V medzimesačnom vyjadrení bola inflácia 0,00% MoM (minulý mesiac 0,8% MoM), zatiaľ čo analytici očakávali infláciu na úrovni 0,4%.
 • BREAKING: Kanadská zaměstnanost překonala očekávání, CAD roste
  Report z kanadského trhu práce byl zveřejněn v 14:30. Po dvou zklamáních v řadě a poklesu zaměstnanosti v minulých měsících jsme se dočkali lepších čísel.
 • BREAKING: Kanadské CPI pod očekávání
  Headline. Actual: 5.2% YoY. Forecast: 5.4% YoY. Previously: 5.9% YoY. MoM. Actual: 0.4%. Forecast: 0.6%. Previously: 0,5%.
 • BREAKING: Kanadské HDP klesá, data nenaplnila očekávání!
  GDP (y/y): -0.2 % vs 1.2 % předpověď a 3.1% minulý výsledek. GDP (m/m): -0.2 % vs -0.2 % předpověď a 0.3% minulý výsledek.
 • BREAKING: Kanadské maloobchodní prodeje dopadly nad konsenzus
  Údaje o kanadských maloobchodních tržbách za duben byly zveřejněny ve 14:30. Zpráva dopadla lépe, než se očekávalo, ale nezpůsobila žádné velké pohyby na trhu. Nejdůležitější zprávy:
 • BREAKING: Kanadské maloobchodní prodeje dopadly nad očekávání
  Údaje o maloobchodních tržbách v Kanadě za leden byly zveřejněny ve 13:30. Výsledek dopadl lépe, než se očekávalo, ale nezpůsobila větší pohyby na trzích.
 • BREAKING: Kanadské maloobchodní tržby výrazně nižší 🔔
  V listopadu se maloobchodní tržby v Kanadě snížily o 0,2 % na 66,6 miliardy dolarů, přičemž pokles zaznamenaly čtyři z devíti subsektorů, zejména maloobchodníci s potravinami a nápoji (-1,4 %). Jádrové maloobchodní tržby bez čerpacích stanic, prodejců pohonných hmot a prodejců motorových vozidel a náhradních dílů se rovněž snížily o 0,6 %. Tento pokles byl způsoben především snížením tržeb u prodejců potravin a nápojů (-1,4 %) a u prodejců smíšeného zboží (-1,8 %). Výrazně však vzrostly tržby za prodej oděvů a souvisejících výrobků (+1,5 %).
 • BREAKING: Kanadské NFP slabší, než se očekávalo. USDCAD poskočilo o 0,5 %
  Kanadský dolar po zveřejnění oslabil a USD/CAD vzrostl až o 0,5 % po velmi silném čtení amerického NFP, které vykázalo více než 300 tis. přidaná pracovní místa oproti 213 tis. zk.
 • BREAKING: Kanadský pracovní trh vykázal smíšená data
  Data z kanadského pracovního trhu za červen. Zveřejněno ve 14:30: Změna zaměstnanosti: Skutečný počet: -43 200; Očekáváno: 23 500; Dřívější údaj: 39 800. Míra nezaměstnanosti: Skutečná: 4,9 %; Očekávaná: 5,1 %; Dřívější: 5,1 %.
 • BREAKING: Kapitalizácia spoločnosti Tesla prekonala 100 miliárd dolárov (+40% tento rok!)
  Elon Musk je stále vzdialený niekoľko rokov od toho, aby poslal ľudí na Mars, ale cena jeho Tesly prudko rastie ako raketa SpaceX. Akcie (TSLA.US) sú dnes vyššie o 8%, doteraz viac ako 40% od januára a takmer 230% oproti minimám z roku 2019 !!! Tesla už má vyššiu hodnotu ako ostatní svetoví výrobcovia automobilov okrem spoločnosti Toyota, napriek tomu, že predáva menej ako 5% automobilov v porovnaní s japonskými výrobcami automobilov alebo skupinou VW. Dnes sme dostali správu, že Tesla je konečne schopná predávať autá v štáte Michigan, ale zdá sa, že za týmto nákupným šialenstvom je uzatváranie krátkych pozícii. Štvrťročná správa spoločnosti bude najvýznamnejšou udalosťou januára. Zverejní sa budúci týždeň (29. januára).
 • BREAKING: Kashkari z FEDU podporuje zrýchlenie tempa znižovania súvahy
  Neel Kashkari, člen výboru FOMC, upozorňuje, že tempo znižovania súvahy by sa malo zdvojnásobiť. Člen FOMC je za zníženie súvahy už na budúcom zasadnutí výboru.. Kashkari, nie je členom s hlasovacím právom až do budúceho roka, tiež verí, že inflácia je oveľa vyššia, ako by si ktokoľvek z nás želal, zatiaľ čo trh práce sa drží pozoruhodne dobre. Aby sa ponuka a dopyt dostali späť do rovnováhy, centrálna banka musí normalizovať menovú politiku. Napriek jastrabím poznámkam sa americké indexy naďalej pohybujú vyššie, pričom Dow Jones aj S&P 500 dosiahli najvyššie úrovne od polovice februára.
 • BREAKING: Kering po změnách ve vedení získává 7 %!
  Akcie společnosti Kering (KER.FR), která je zodpovědná za značky jako Gucci, Yves Saint Laurent a Balenciaga, posílily na začátku seance o více než 6,5 % poté, co společnost oznámila změnu ve svém představenstvu s cílem obnovit dynamiku podnikání skupiny.
 • BREAKING: Komentáře Mesterové z Fedu vyvíjejí tlak na americké indexy
  Hlavní indexy na Wall Street odevzdaly počáteční zisky, protože jestřábí komentáře Loretty Mesterové z FEDu ovlivnily náladu na trhu. Aktuálně se Dow Jones obchoduje o 0,905 níže, zatímco S&P500 a Nasdaq klesly o 0,60 %, resp. 0,40 %.
 • BREAKING: Konečné CPI v Německu táhl růst potravin!
  Inflační tlaky v největší ekonomice EU zůstávají silné. Inflace byla v souladu s očekáváním, ale ve srovnání s předchozím měsícem na vyšší úrovni. Vyšší údaje z Německa silně podporují pokračování cyklu zvyšování úrokových sazeb ze strany ECB. EUR/USD po zveřejnění roste výše, M15 interval, source xStation 5.
 • BREAKING: Konečné PMI z eurozóny a Německa mírně vyšší, než se očekávalo
  Německo. 42,5 Dříve: 42.2. Eurozóna. 45,7 Dříve: 45.6. Francie: 45.3 Dříve: 44,9. Itálie. 47.3 Dříve: 50.4. Švýcarsko. 41.4 Dříve: 45.5. Španělsko: 52.2 Dříve: 51.4.
 • BREAKING: Konečné údaje o HICP ze Španělska mírně vyšší
  Celkové údaje o inflaci z Francie a Španělska byly smíšené; ve Francii jsme zaznamenali neočekávaný meziměsíční růst HICP o 0,2 % oproti předchozím 0,3 %. Na druhou stranu údaje o HICP ze Španělska byly vyšší, než se očekávalo, a to jak na meziroční, tak na měsíční bázi. EUR/USD dnes klesá o dalších 0,4 % a obchoduje se pod úrovní 1,069.
 • BREAKING: Konečné údaje o inflaci v Německu v souladu s očekáváním
  EUR/USD mírně posiluje po zveřejnění konečných údajů o inflaci z Německa, které nebyly revidovány směrem dolů.
 • BREAKING: Konečné údaje o PMI v eurozóně revidovány směrem dolů, EURUSD na kritické podpoře!
  Údaje o PMI vyšly o něco hůře, než se očekávalo, pro eurozónu, Španělsko, Francii a Itálii, ale tyto hodnoty stále zůstávají v pásmu expanze s výjimkou Francie (nad 50 bodů). Jedinou zemí, kde PMI ve službách překonal očekávání, je Německo. Hodnota 52,3 bodu byla mírně vyšší než předpokládaných 52,0 bodu.
 • BREAKING: Konečný britský výrobní PMI mírně vyšší, než se očekávalo
  GBP mírně posílila po vyšším než očekávaném konečném výsledku PMI ze Spojeného království. Dříve zveřejněné údaje byly slabší. Ceny domů ve Spojeném království podle Nationwide poklesly meziměsíčně o -0,4 % oproti očekávaným 0,1 % a předchozím -0,2 % (meziročně o 0,6 % oproti očekávaným 1,2 % a předchozím 1,6 %).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Vipro Markets
FXGiants
NAGA
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept