Čtvrtek 23. května 2024 23:06
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO sleva

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 14. května pro začátečníky

14.05.2024 10:48  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Přehled obchodování a tipy pro měnový pár GBP/USD

K otestování ceny 1,2553 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již prudce posunul od nuly směrem nahoru, což ovlivnilo potenciál libry k růstu, ke kterému došlo odpoledne bez zvláštního důvodu. Dopoledne se díky absenci údajů ze Spojeného království podařilo na trhu zachovat rovnováhu a aktivnější byli býci, kteří zároveň dokázali absence údajů z USA využít. V důsledku toho přetrvává růstový trend, který by se dnes mohl vyvinout v další cenový skok. K tomu však pár GBP/USD potřebuje dobré údaje z britského trhu práce. Mezi dnešními plánovanými zprávami z Velké Británie jsou také údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a o průměrném výdělku. Dobrá zpráva o průměrném výdělku v návaznosti na nedávné zprávy o nižší inflaci by byla dobrým impulsem k nákupu libry, stejně jako zpráva o nižší míře nezaměstnanosti ve Spojeném království. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.

analytics6642fd72c732d.jpg

Nákupní (buy) signály

Scénář č. 1. Dnes plánuji koupit libru, jakmile GBP/USD dosáhne vstupního bodu na úrovni 1,2568 vyznačené v grafu zelenou linií, s cílem růstu na 1,2599 vyznačenou v grafu tlustší zelenou linií. V oblasti 1,2599 se chystám dlouhé pozice uzavřít a otevřít krátké pozice v opačném směru (očekávám pohyb v rozsahu 30–35 pipsů v opačném směru od této úrovně). S růstem libry dnes můžete počítat, ale pouze v rámci rostoucího trendu a také po zveřejnění silných údajů z trhu práce. Před nákupem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází nad nulou a právě od ní začíná stoupat.

Scénář č. 2. Libru dnes plánuji koupit také v případě dvou po sobě jdoucích testů ceny 1,2545 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v přeprodané oblasti. To omezí potenciál pohybu nástroje směrem dolů a povede k obratu trhu směrem vzhůru. Můžeme očekávat růst k opačným úrovním 1,2568 a 1,2599.

Prodejní (sell) signály

Scénář č. 1. Dnes plánuji libru prodat po otestování hladiny 1,2545 (červená linie v grafu), což povede k rychlému poklesu GBP/USD. Klíčovým cílem pro prodávající bude úroveň 1,2519, na které se chystám krátké pozice uzavřít a zároveň otevřít dlouhé pozice v opačném směru (od této úrovně očekávám pohyb v rozsahu 20–25 pipsů směrem vzhůru). Libru můžete prodávat poté, jakmile se páru nepodaří konsolidovat poblíž lokálního maxima a po zveřejnění slabých údajů ze Spojeného království. Před prodejem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází pod nulou a právě od ní začíná klesat.

Scénář č. 2: Libru dnes plánuji prodat také v případě dvou po sobě jdoucích testů úrovně 1,2568 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v překoupené oblasti. To omezí růstový potenciál páru a povede k obratu trhu směrem dolů. Můžeme očekávat pokles k opačným úrovním 1,2545 a 1,2519.

analytics6642fd7862399.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj koupit.

Tlustá zelená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně vybrat zisky, protože další růst nad tuto úroveň je nepravděpodobný.

Tenká červená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj prodat.

Tlustá červená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně vybrat zisky, protože další pokles pod tuto úroveň je nepravděpodobný.

Linie MACD: při vstupu do trhu je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci na kryptoměnovém trhu musí být při rozhodování o vstupu do trhu velmi opatrní. Nejlepší je před zveřejněním důležitých fundamentálních zpráv do trhu nevstupovat, abyste se vyhnuli prudkým cenovým výkyvům. Pokud se rozhodnete obchodovat během zveřejňování zpráv, vždy zadejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete rychle přijít o celý svůj vklad, zejména pokud nepoužíváte money management a obchodujete velké objemy.

Nezapomeňte, že pro úspěšné obchodování je nutné mít jasný obchodní plán, podobný tomu, který jsem představil výše. Spontánní rozhodování o obchodování na základě aktuální situace na trhu je pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátová strategie.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • GBPUSD: Sterling zaseknutý při 1.39
  Libra se obchodovala v mírné ztrátě během pondělního rána a GBPUSD pár se pohyboval těsně nad úrovní 1.39. Makro kalendář je dnes zcela prázdný a proto by mohla být volatilita nižší během celého dne. Investoři se budou následně soustředit na úterní CPI data z Anglie. Inflace by měla zpomalit na 2.8% na roční báze z 3.0% naposledy. To by mohlo být negativní pro libru, protože to může snížit tlak na zvyšování sazeb v Británii.
 • GBPUSD: Sterling zůstává podpořen pozitivním zasedáním Bank of England
  GBPUSD pár, přezdívaný i kabel, se obchodoval bez výraznější změny během pátečního rána a pohyboval se při úrovni 1.2350, přičemž investoři vybírali část zisků ze včerejší rally.
 • GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra
  Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
 • GBP/USD: technická analýza na 2. dubna. Další pullback britské libry, ale býci jsou ve střehu
  Dobrý den, vážení obchodníci! V pondělí pár GBP/USD na 2hodinovém grafu provedl nový obrat ve prospěch americké měny a konsolidoval se pod zónou supportu 1,2584–1,2611, což britské měně celý týden bránilo v dalším poklesu. Nyní může pokles GBP/USD pokračovat směrem k nižší úrovni 1,2517. Konsolidace pod úrovní 1,2517 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem ke korekční úrovni 38,2 % na 1,2453. Trend zůstává medvědí.
 • GBP/USD Technický "Zig-Zag" a pokračování vzestupného trendu
  GBP/USD je v silném vzestupném trendu. Je to technický "uptrend" zaměřený na W H3 1.4214-1.4230 a pokud se denní svíčka zavře nad touto hranicí, možná bychom v nadcházejících dnech mohli vidět 1.4298. Nejdřív v půlce týdne by mohl být vidět návrat k 1.4115-30 (POC). Pokud se cena bude držet nad M H3- 1.3902, je nadále nutno počítat se silným vzestupným trendem.
 • GBP/USD Testování POC zóny
  Včerejší technická analýza se vyplnila a trend poslal cenu k okraji konsolidačního kanálu na W S2 do oblasti 1.34608. Nakonec se ale cena vrátila na oblast W S1 - M S1. Zóna POC ukáže, jestli se boční trend přeruší nebo se cena dostane na D S2, kde jsou potom cíle opět D S1 a možná koncem dne i W R1. Jelikož je ale POC zóna hodně testována, je zde možný průlom W S2 a dalším cílem na oblast 1.34240.
 • GBP/USD Testování W R1 a pokračování konsolidačního kanálu
  Pondělí by mělo být klidné z hlediska makroekonomických údajů, ale úterý přinese údaje o příjmech pro Velkou Británii a býci v budou doufat, že zpráva překoná prognózu o 3,1% (2,8%). GBP/USD se podle očekávání obchoduje v konsolidaci vlajky v rozmezí M S1 - W R1. W R1 je momentálně silně testována a po proražení by mohla hledat další odraz na W R2 - 1.36204. Pokud se cena bude chtít vrátit, medvědi by mohly mít cíl na D S1 - 1.35446 a dále na D S2 - 1.35200.
 • 📈 GBPUSD testuje hladinu 1.40
  GBPUSD sa obchoduje od konca septembra 2020 v rastovom kanáli. Včera došlo k zlomu nad hornou hranicou kanála a dnes dvojica testuje hranicu 1,40 prvýkrát od apríla 2020. Úroveň 1,40 navyše posilňuje 161,8% retracement. Solídne sada februárových PMI zo Spojeného kráľovstva zlepšuje sentiment voči britskej libre. PMI výroby sa zmenilo z 54,1 na 54,9 (očkk. 53,1), zatiaľ čo index služieb vyskočil z 39,5 na 49,7 (odhad 42,0). Dáta boli v kontraste s nemeckými a francúzskymi údajmi, ktoré ukázali pokles ukazovateľov sektora služieb viac, ako sa očakávalo.
 • 📈GBPUSD testuje kľúčovú úroveň podpory
  V druhej polovici dnešného obchodovania môžeme pozorovať poklesy menového páru GBPUSD. Pri pohľade na interval M30 si môžeme všimnúť, že cena momentálne testuje kľúčovú intradennú podporu. Pár sa obchoduje na úrovni okolo 1,3360, čo je označené spodnou hranicou štruktúry 1: 1, 61,8% Fibonacciho retracementom a miestnou trendovou čiarou. Ak by sa tu objavila aktivita kupujúcich, je možný posun k nedávnym maximám na úrovni 1,3475. V opačnom prípade môže zlom pod zónu podpory vyvolať väčší pohyb smerom nadol k hladine 1,3290.
 • GBPUSD testuje silnú rezistenciu vďaka oslabovaniu dolára
  Britská libra skončila v roku 2022 takmer o 11 % nižšie, čo bol najhorší výkon od roku 2016, keď sa Briti rozhodli opustiť EÚ. GBP/USD však v piatok prudko vzrástol po tom, čo čerstvá správa NFP vyvolala nádej, že Fed prinesie menšie zvýšenie sadzieb, čo oslabilo dolár. Na druhej strane, členovia Fedu vytrvalo uisťujú, že vyššie úrokové sadzby zostanú dlhšie, zatiaľ čo BoE poukázala na to, že proces sprísňovania by sa mohol čoskoro skončiť, keďže inflácia mohla dosiahnuť svoj vrchol, zatiaľ čo ekonomika Spojeného kráľovstva bude s najväčšou pravdepodobnosťou čeliť recesii v roku 2023.
 • GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,2494 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipsů. Dopoledne trh slabé britské údaje o výrobním indexu PMI a indexu cen domů Nationwide ignoroval, ale signál Federálního rezervního systému, že se stále přiklání k případnému snižování nákladů na půjčky, přičemž inflace by musela znatelně klesnout, umožnil býkům udržet korekční fázi – respektive udržet si své šance v blízké budoucnosti. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže libra může pokračovat v růstu, pokud budou býci aktivní v blízkosti denního minima. V opačném případě se pár bude nadále obchodovat v rámci bočního kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 9. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,2500 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce vzrostl nad nulu, což omezilo býčí potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Druhého testu úrovně 1,2500 jsem se bohužel nedočkal, a tak jsem odpoledne libru nemohl prodat. Včera ovlivnila volatilitu páru absence údajů z Velké Británie, ale dnes se může vše během chvilky změnit. Rozhodnutí Bank of England o hlavní úrokové sazbě bude sloužit jako předehra k projevu guvernéra Andrewa Baileyho. Směr páru bude záviset na tom, co si pro něj centrální banka připraví. V každém případě se vsadím, že libra posílí, protože přípravy na letní snížení sazeb britské ekonomice, která v současnosti zažívá náročné období, prospějí. Také to, pokud Bailey svůj tón nezměkčí, pomůže libře vyrovnat se s nedávným tlakem. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 23. dubna
  K odpolednímu otestování ceny 1,2309 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, čímž došlo k omezení potenciálu pohybu páru směrem dolů – zejména vzhledem k tomu, jak ztrátová byla libra již dopoledne. K druhému otestování úrovně 1,2309 došlo v době, kdy trh hledal minimum, což se zároveň shodovalo s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal zotavovat z přeprodané oblasti, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipsů. Slabé údaje o bilanci průmyslových objednávek vyvíjely na libru tlak, zatímco absence údajů z USA pomohla páru k oživení. Dnes se investoři zaměří na údaje o britském indexu PMI. Slabé hodnoty podpoří výprodej libry. Pokud se údaje budou shodovat s prognózami ekonomů nebo je překonají, pár může vyvinout korekci směrem vzhůru. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 24. dubna
  K otestování ceny 1,2386 došlo v odpoledních hodinách v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry v naději, že pár provede korekci směrem nahoru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 70 pipsů, ale já jsem se tohoto pohybu zúčastnil jen proto, že jsem tak silnou rally nečekal. K vybírání zisků došlo kolem cílové úrovně 1,2415. Díky přijatelným údajům o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách se libra mohla částečně zotavit z poklesu zaznamenaného na začátku týdne, zatímco slabé údaje z USA vedly odpoledne k větším nákupům. Dnes může růstový trend přetrvat, neboť zpráva o bilanci průmyslových zakázek od Konfederace britského průmyslu (CBI) pravděpodobně nezanechá na trhu výrazný dopad, i kdyby údaje zklamaly. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 29. dubna
  K otestování ceny 1,2501 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry na konci týdne – zejména po zveřejnění další série amerických dat, které výrazně zhoršily náladu kupujících. Zpráva, že inflace v USA nadále prudce roste a nevykazuje žádné známky zpomalení, je pro ekonomiku špatnou zprávou. Známky stagflace, kdy ekonomika ztrácí dynamiku, zatímco inflace roste, budou nadále negativně působit na pozice dolaru, což by částečně mohlo pomoci libře k oživení. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže obchodníci mohou působit vstříc vývoji nového vzestupného trendu a nakupovat při pullbacích. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • GBP/USD: Trh práce posílil libru, ale ta nejdůležitější zkouška ji teprve čeká
  Měnový pár GBP/USD reagoval na dnešní zprávu o britském trhu práce pozitivně. Všechny složky zprávy byly v "zelených číslech," což kupujícím GBP/USD umožnilo zorganizovat "minipokrok" k hranicím směrem vzhůru. Je však nutné poznamenat, že k současnému růstu ceny je třeba přistupovat skepticky, neboť se jedná pouze o první část většího obrazu. Před námi je zveřejnění údajů o inflaci v USA a také zprávy o růstu inflace ve Velké Británii. Na konci týdne se dozvíme údaje o růstu britské ekonomiky a objemu maloobchodu. Tento týden je nabitý informacemi. Dnešní zveřejnění údajů je proto takříkajíc "rozcvičkou" před nadcházejícími událostmi, ačkoli nám umožňuje učinit určité závěry.
 • GBP/USD Tvarování zaobleného dna
  Jedinou nejdůležitější událostí dne je ve 13:00 zveřejní BOE (Bank of England) nejnovějšího rozhodnutí o úrokových sazbách, zápisu z tohoto zasedání o tom, co bylo projednáno a jak probíhalo hlasování o čtvrtletní inflační zprávě. V závislosti na proslovu Marka Carneyho, bychom mohli očekávat volatilní pohyb cen na GBP/USD. Hlasování je uvedeno ve formátu X-X-X - první číslo je, kolik členů MPC hlasovalo pro zvýšení úrokových sazeb, druhé číslo je, kolik hlasovalo o snížení sazeb a třetí je kolik hlasovalo o držení sazeb.
 • GBPUSD týždenný výhľad
  GBP pod tlakomPo minulom týždni, kedy ostrovná mena GBP do...
 • GBP/USD. Únorové zasedání Bank of England nepřineslo překvapení
  Bank of England včera zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Toto rozhodnutí bylo příliš očekávané a předvídatelné, takže toto zvýšení sazeb na obchodníky GBP/USD nezapůsobilo. Účastníci trhu také fakticky ignorovali skutečnost, že čtyři členové výboru pro měnovou politiku navrhovali jestřábí variantu, která zahrnovala zvýšení sazby o 50 bazických bodů. Většina hlasů však byla minimální – pět členů výboru stále trvalo na navýšení o 25 bodů. Pár GBP/USD reflexivně vzrostl o 30-40 bodů, načež se zastavil a čekal na vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho.
 • GBP/USD: Válka na Ukrajině snižuje tempo zpřísňování měnové politiky BoE
  Válka je hrozná. Čím jste jí blíž, tím je pro vás horší. Británie samozřejmě není v epicentru dění, ale úzké vazby mezi Evropou a Ruskem, přesněji ropou a plynem dodávanými z této země, nutí libru utíkat z boje. Vzhledem k bojům na Ukrajině se kotace páru GBP/USD propadly na dvouměsíční minima, a to navzdory očekávání, že cyklus měnové restrikce Bank of England bude pokračovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI