Čtvrtek 22. únor 2024 14:58
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Instaforex krypto ebook

Bitcoin zpět nad 48 000 dolarů – je tato úroveň odrazovým můstkem k 52 000 dolarů?

12.02.2024 16:22  Autor: BidAskBit  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoin se tento týden vrátil a vyškrábal se na 48 207 dolarů, což je jeho nejvyšší hodnota od začátku ledna. Tento ohnivý vzestup následuje po týdnech tlumeného obchodování, které bylo poháněno obavami z odlivu institucionálních investorů a propadem cen po ukončení ETF.

Pozitivní vítr plní plachty bitcoinu

Nedávnou rally bitcoinu pohání několik faktorů:

Spot ETF Momentum: Dlouho očekávané lednové spuštění spotových ETF na bitcoin možná konečně splní svůj slib. Potenciální příliv peněz a pozitivní sentiment kolem těchto nových investičních nástrojů zvyšují zájem.

Poloviční horizont: Poloviční hodnota bitcoinu, která je naplánována na květen 2024, je na obzoru. Historicky je tato událost, která snižuje míru tvorby nových Bitcoinů, spojena s růstem cen, což podněcuje optimismus investorů

Tržní synergie: Zdá se, že nedávný vzestup indexu S&P 500 na rekordní hodnoty se přelévá i na trh s kryptoměnami a vytváří vlnu pozitivního impulsu.

– Měsíční štěstí? Bitcoin často zaznamenává zisky v období kolem čínského nového roku a letošní rok není výjimkou. “Rok draka” se svými příznivými konotacemi přidává další vrstvu býčí nálady.

Absorpce prodejního tlaku ze strany ETF: Několik ETF v posledních týdnech absorbovalo prodejní tlak bitcoinu v hodnotě více než miliardy dolarů, což naznačuje základní poptávku navzdory obavám před vznikem ETF.

Dokáže však Bitcoin zabít draka odporu?

Ačkoli se vyhlídky zdají být jasné, problémy přetrvávají:

Rezistence na úrovni 48 500 dolarů: Bitcoin čelí klíčové úrovni odporu na úrovni 48 500 USD. Prolomení této bariéry je klíčové pro potenciální nové historické maximum.

Výprodej po ETF: Navzdory nedávnému prudkému růstu zůstává Bitcoin pod svými maximy z doby před ETF, což vyvolává obavy z možného výprodeje po opadnutí počátečního nadšení.

Volatilita vládne:Kryptoměny zůstávají notoricky volatilním aktivem a předpovídat budoucí cenové pohyby je obtížné.

Odborníci se vyjadřují: Bitcoin na 52 tisících dolarů

Sylvia Jablonski, generální ředitelka společnosti Defiance ETFs, připisuje růst ceny “nedávnému přílivu peněz do spotových ETF, vyhlídce na půlení a celkové dynamice trhu”. Upozorňuje však, že prolomení úrovní rezistence není nikdy zaručeno a investoři by měli přistupovat k jakékoli investici s opatrností.

Mezitím Markus Thielen, zakladatel společnosti 10x Research a vedoucí výzkumu ve společnosti Matrixport, předpověděl další růst cen bitcoinu s využitím teorie Elliottových vln, technické studie, která vychází z předpokladu, že ceny se pohybují v opakujících se vlnových vzorcích.

Tato myšlenka uvádí, že cenové trendy se vyvíjejí v pěti fázích, přičemž vlny 1, 3 a 5 slouží jako “impulsní vlny”, které naznačují primární trend. K ústupům mezi impulsními cenovými pohyby dochází ve vlnách 2 a 4.

Podle Thielena BTC zahájil svou poslední, pátou impulsní fázi svého rostoucího trendu, přičemž jeho cílem je dosáhnout 52 000 USD do poloviny března, poté co dokončí retracement vlny 4 a provede korekci na 38 500 USD.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin získává zpět úroveň 30 000 dolarů, protože kryptotrh se dostává opět do zelených hodnot
  Po bouřlivém měsíci pro kryptotrhy se bitcoin (BTC) chystal prodloužit svou sérii ztrát na rekordních devět týdnů. Tomuto scénáři se však podařilo jen o vlásek vyhnout poté, co přední kryptoměna v neděli v pozdních hodinách poskočila a dosáhla sedmidenního maxima 30 723 dolarů.
 • Bitcoin získává 3,20 % 📌
  Bitcoin překonává rezistenci na úrovni 36 000 USD. Hlavní kryptoměna dnes posiluje o 3,00 % na úroveň 36700 USD. Růst je způsoben potenciálním schválením přihlášek ETF ze strany SEC v nadcházejících dvou týdnech. Spolu s BTC posiluje také Ethereum a zbytek menších krypto projektů. Stejně jako v případě historických cyklů však počáteční nárůsty většinou pohltí největší kryptoměny. Nicméně jak Ethereum, tak altcoiny jsou blízko k vytvoření nových letošních maxim a uklidnění nárůstů na BTC by mohlo být katalyzátorem pro větší příliv kapitálu do menších projektů.
 • Bitcoin získává 4,0 % 💰
  Růst je způsoben nedávnými falešnými zprávami o tom, že Blackrock přijal Bitcoin spotový ETF a nadcházející poloviční zisk. Přestože se spekulace ukázaly jako falešné, investoři měli chvíli na pozorování parabolických zisků, které jasně ukázaly, jak euforická mohla být reakce v době oficiálního přijetí žádosti o ETF. Podle analytiků je v současnosti pravděpodobnost přijetí žádosti o ETF ze strany SEC přes 90 %. Mezitím, podle těch, kteří jsou přímo spojeni s BlackRock, se očekává, že k takovému přijetí dojde během 3-6 měsíců. Tato časová osa se dokonale shoduje s půlením, které proběhne v dubnu 2024.
 • Bitcoin zkonsolidoval svou pozici na eToro, jeho cena měla pozitivní vývoj navzdory situaci na širším trhu
  Bitcoin si ve 2. čtvrtletí roku 2023 upevnil pozici nejvíce držené kryptoměny na platformě eToro, a největší světová kryptoměna zaznamenala oživení cenových pohybů, jak ukazují nové výsledky platformy.
 • Bitcoin znova testuje hladinu 20 000 USD 📉
  Kryptomeny vymazali veľkú časť rastu po tom, čo americké megatechy prezentovali slabé finančné výsledky, ktoré prispeli k poklesu indexov. Zároveň sa z kryptomenových búrz sťahujú rekordné množstvá bitcoinov:
 • Bitcoin znovu na rekordech, měna s buldočí razancí ignoruje snad úplně všechny ekonomické zákony
  Kde se zastaví hodnota krypto měny Bitcoin, zní otázka, která se nyní předává mezi investory. Digitální měna totiž během pondělí překonala rekordních 8 100 dolarů, když za pouhých osm dní připsala skoro 50% zhodnocení. Aktuálně se Bitcoin blíží hodnotě 8 300 dolarů.
 • Bitcoin znovu neúspěšně atakoval hranici 25 000 dolarů a začal klesat: obnoví se vzestupný pohyb?
  Trh se po pátečním silném býčím impulsu těšil na nový obchodní týden. Bitcoin ve výsledku dosáhl úrovně 24 500 dolarů a postupně se blížil k finální konsolidaci nad 25 000 dolary. Po výsledcích z 21. února ale zůstává úroveň 25 000 dolarů nedotčena a bitcoin častěji klesá.
 • Bitcoin znovu pod 30 000 dolarů
  Během dnešního rána se Bitcoin dostal pod hranici 30 tisíc dolarů. Cenu udržel support na úrovni 29 815 USD. V případě, že by trh pokořil zmiňovaný support, tak se trh může podívat na cenu kolem 29 000 USD. Jestli support 29 815 USD udrží trh nad touto úrovní, tak nejbližší rezistence je high dnešního dne 30 402 USD. Dnes nás nečeká žádná zásadní makro zpráva.
 • Bitcoin znovu útočí na 30 000 USD
  Trhy s kryptoměnami se obchodují v úzkém rozmezí, protože se rýsuje riziko selhání USA a nejistota ohledně dluhového stropu pokračuje. Za normálních okolností by kryptoměny, zejména Bitcoin, reagovaly na Powellovo svědectví minulý týden pozitivně. Ale riziko nesplácení amerického dluhu, které také silně ovlivňuje globální trhy, podněcuje nejistotu na trzích a brání tomu, aby byl pozitivní vývoj oceněn.
 • Bitcoin zpět na dosah 2 800 dolarů. Pravděpodobnost hard forku výrazně klesla
  Jako na horské dráze si v těchto dnech musejí připadat obchodníci s kryptoměnami. Minulý týden jsme na tomto místě psali o tom, že si bitcoin prochází korekcí, která je částečně zaviněna také obavami z hard forku, tedy rozdělení protokolu, které by způsobilo, že by vedle sebe mohly fungovat dvě různé verze bitcoinu. Přes víkend se tyto obavy ještě vystupňovaly a bitcoin se dokonce propadl až pod hranici 1 900 dolarů. Od svého maxima z poloviny minulého měsíce tak v jednu chvíli ztrácel téměř 40 %. Uteklo ale pár dnů a cena bitcoinu je zpět.
 • Bitcoin zpět pod 4 000 USD. Na vině je znovu Čína
  Menší update k tomu, co se v těchto dnech děje na trhu s kryptoměnami. Začátkem měsíce bitcoinem otřásla informace o tom, že se čínská vláda rozhodla zakázat takzvané ICO, tedy praktiky, kdy se emisí kryptoměn a na ně navázaných tokenů snažily některé subjekty získat dodatečný kapitál k financování vlastních projektů v sektoru kryptoměn a digitálních aktiv. Tématu jsme se věnovali obsáhleji v našem webináři z minulého týdne, kde jsme řešili také další rizika, kterým bude bitcoin tento rok čelit, v četně toho nejzávažnějšího, kterým je možný listopadový fork. Webinář je pro zájemce dostupný pod tímto odkazem.
 • Bitcoin zpomaluje svou růstovou dynamiku
  Minulý týden přinesl zpomalení býčího sentimentu na trhu s kryptoměnami. Bitcoin zastavil své zisky těsně nad 48 000 USD a zahájil korektivní pohyb směrem k 45 000 USD. Toto období však bylo plné velkých nákupů velkých institucí, včetně: MacroStrategy nebo Luna Foundation Guard. Bitcoin začíná být používán a je vnímán jako forma zajištění proti nejistým časům. Tomuto trendu prospívá stále se rozšiřující využitelnost tokenů, mimo jiné pro zabezpečení algoritmů.
 • 📉 Bitcoin ztrácí a snaží se ubránit úroveň 40 000 dolarů
  Kryptoměny dnes obchodují další slabší seanci, přičemž bitcoin se usadil v oblasti 40 000 USD. Ačkoli se cena BTC nyní odrazila k úrovni 40 500 USD, sentiment je jednoznačně medvědí, přičemž další tlak na něj vyvíjí silný dolar a růst výnosu desetiletých státních dluhopisů, který dnes vzrostl na 4,16 %.
 • Bitcoin ztrácí býčí potenciál a začíná klesat
  Bitcoin se stále obchoduje v úzkém rozpětí 29 000 – 31 500 USD. Mince solidně zkonsolidovala a pokusila se z této obla...
 • Bitcoin ztrácí naději, že v prosinci dosáhne vysokých hodnot. Jak může Evergrande a jeho neschopnost splácet pomoci BTC obnovit býčí rally?
  Bitcoin stále vypadá slabě a soudě podle pohybu technických ukazatelů je více nakloněn pohybu směrem ke spodní části aktuální fluktuační oblasti. Aktivum postrádá silný vzestupný impuls a fundamentální předpoklady pro růst. Investoři se vůči BTC chovají zdrženlivě kvůli postupnému omezování programu ekonomických stimulů v USA, který byl hlavním katalyzátorem růstu kotací mincí v říjnu až listopadu 2021.
 • Bitcoin ztrácí poté, co z výpisu DTCC nečekaně zmizel ticker ETF společnosti BlackRock! 📣
  Bitcoin již ztratil více než 3,0 % z dnešních maxim poté, co ze seznamu na webových stránkách DTCC zmizel ticker nového ETF od společnosti Blackrock. DTCC slouží jako hlavní clearingové centrum pro institucionální vypořádání po uzavření obchodu, které spolupracuje s Nasdaq.
 • 📉 Bitcoin ztrácí 2 % před dnešním rozhodnutím SEC o Bitcoin ETF 🔍
  Bitcoin dnes klesá o 2 % a aktuálně se pohybuje kolem úrovně 45 000 USD. Aktivita investorů v poslední den čekání na rozhodnutí SEC Bitcoin ETF je poměrně nízká. Tržní spekulace naznačují, že rozhodnutí SEC může nastat na začátku nebo na konci obchodní seance v USA (kolem 13:00 GMT nebo 20:00 GMT). Nepochybně jsou to období, během kterých se vyplatí zůstat ostražití, ačkoli konečné oznámení SEC může přijít kdykoli dnes.
 • Bitcoin ztrácí 2,5 %. Filecoin pod prodejním tlakem 📉
  Cena bitcoinu dnes opět klesla pod 51 000 USD a cena Etherea na 2 900 USD; kryptoměny rozšiřují sestupný impuls. Ztrácejí i altcoiny, z nichž dnes vyčnívá Filecoin s více než 6% propadem, který přišel krátce poté, co projekt oznámil obchodní partnerství s blockchainem Solana. Palivo pro růst však rychle došlo tváří v tvář korekci Wall Street a ústupu bitcoinu.
 • Bitcoin ztrácí 2,70 % 💣
  Bitcoin klesl o 2,70 % a snaží se udržet klíčovou zónu podpory na úrovni 25 200 dolarů. Nálada na trhu se nezlepšuje a nadcházející rozhodnutí 13. září ohledně likvidace FTX aktiv v celkové hodnotě 3,4 miliardy dolarů vyvolává další vlnu paniky. Další úroveň podpory je 24 800 dolarů. To bylo minimum 15. června 2023, po panice na trhu kvůli vyřazení mnoha altcoinů a soudním sporům SEC.
 • Bitcoin ztrácí 2,8 % kvůli strachu z rekordní expirace opcí
  Kryptoměny se dnes obchodují ve ztrátě. Dolarový index (USDIDX) uhájil psychologickou úroveň podpory na úrovni 100 bodů. Bitcoin se obchoduje zpět v blízkosti 42 000 USD. Trh nepodpořily ani "býčí" zprávy společnosti Microstrategy (MSTR.US), která skoupila bitcoiny v celkové hodnotě 6 miliard dolarů. Zároveň se trh připravuje na historicky rekordní expiraci opcí na Ethereum a Bitcoin v hodnotě 11 miliard USD, na Deribitu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader