Neděle 10. prosinec 2023 18:29
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. září (americká seance)

22.09.2023 12:58  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru EUR/USD

Test úrovně 1,0647 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, zvlášť poté, co ze zveřejněných dat vyplynuly rostoucí problémy evropské ekonomiky. Index PMI zůstal podle zprávy pod úrovní 50 bodů, takže signalizoval pokles aktivity. Indikátory vykázaly mírný růst jen v Německu, ale i tam zůstaly pod 50 body.

Co se týká dneška, budou zveřejněna data o PMI v USA, která by mohla podpořit pokles páru EUR/USD, pokud předčí očekávání. Pokud ale čísla vyjdou dobře, bude mít euro šanci stoupat. Tlak na měnový pár by mohly vyvinout i jestřábí výroky členů FOMC Lisy Cookové a Neela Kashkariho.

analytics650d7063292a7.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, když euro dosáhne úrovně 1,0653 (zelená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,0705. K růstu dojde po slabých údajích ze Spojených států. Při nákupu se ale ujistěte, že linie MACD leží nad nulou nebo od ní stoupá.

Euro lze nakupovat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,0626, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,0653 a 1,0705.

Pro short pozice:

Prodávejte, když euro dosáhne úrovně 1,0626 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,0582. Tlak zesílí v případě silné aktivity v USA. Při prodeji se ale ujistěte, že linie MACD leží pod nulou nebo od ní klesá.

Euro lze prodávat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,0653, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,0626 a 1,0582.

analytics650d70682487a.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár EUR/USD nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár EUR/USD prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 2. září
  Euro testovalo úroveň 1,0026 v době, kdy se linie MACD teprve začínala pohybovat nad nulou, což bylo dobrým signálem k nákupu. To vedlo ke zvýšení ceny o přibližně 15 pipů, po kterém se tlak vrátil hlavně kvůli slabým statistikám z eurozóny. O něco později pár testoval úroveň 1,0005, ale tentokrát byla linie MACD daleko pod nulou, což mělo omezit sestupný potenciál. Překvapivě pokračovala kotace v pohybu dolů a dlouhé pozice od úrovně 0,9959 přinesly ztráty.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. července
  Když pár EUR/USD testoval úroveň 1,0171, byla linie MACD daleko od nuly, takže potenciál růstu byl omezený. Stejně tak došlo při testování úrovně 1,0215 na ztráty. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. dubna
  Signál k nákupu přišel poté, co pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0790. Nedošlo však k žádnému prudkému vzrůstu, protože linie MACD, která je daleko od nuly, omezila vzestupný potenciál páru. Žádný jiný signál se po zbytek dne neobjevil.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. září
  Další růst už je omezený, protože test úrovně 1,0715 z úterního odpoledne se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. A přestože silné údaje z USA vyvíjely během americké seance na pár tlak, k opětovnému testování nedošlo. Nákupní pozice včera dopoledne rychle stoupaly kvůli revizi indexu spotřebitelských cen v eurozóně směrem dolů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. září (americká seance)
  Úroveň 1,0680 byla dříve během dne otestována, právě když linie MACD začala klesat od nuly, což vyvolalo signál k prodeji. K poklesu ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 21. dubna
  Signál k nákupu přišel poté, co pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0824. Shodou okolností se linie MACD začala pohybovat od nuly směrem nahoru, takže se pár zvýšil o 40 bodů. Žádný další signál se po zbytek dne neobjevil.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 21. září
  Další růst už je omezený, protože test úrovně 1,0714 ze středečního odpoledne se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Rozhodnutí Fedu znovu uvážit své prognózy mezitím vyvinulo tlak na pár a vedlo k testu úrovně 1,0688. To vyvolalo signál k prodeji, který vyústil v další pokles ceny o více než 60 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 21. září (americká seance)
  Na začátku dne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě a nedostatku jasných pokynů, jak postupovat, zvlášť po smíšených signálech Fedu ohledně jeho budoucích plánů. Na jedné straně se zdálo, že Powell naznačil konec cyklu zvyšování sazeb. Na druhou stranu ale někteří představitelé Fedu uvedli, že v tomto roce očekávají ještě jedno zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. dubna
  Signál k nákupu přišel poté, kdy pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0863. Hypoteticky měl být vzestupný potenciál páru omezený, protože linie MACD byla celkem daleko od nuly. I přesto pár vzrostl o 40 bodů a dosáhl úrovně 1,0901. Prodejní pozice oproti tomu vedly ke ztrátám, protože euro pokračovalo v pohybu nahoru. Žádný další signál se po zbytek dne neobjevil.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. září
  Test úrovně 1,0644 ze čtvrtečního odpoledne se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 15 pipů. Krátce nato se poptávka po tomto páru vrátila.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 24. října (americká seance)
  Test úrovně 1,0666, ke kterému došlo dříve během dne, se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyústil v signál k prodeji. Výsledkem byl růst ceny o více než 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 24. února
  Poté, co pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,1319, přišel signál k prodeji. K poklesu ale kupodivu nedošlo, přestože eskalace napětí na Ukrajině snížila rizikový sentiment. Místo toho cena vzrostla na úroveň 1,1337, kde se objevil signál k nákupu. Jelikož v té době byla linie MACD nad nulou, vzrostl pár o dalších 15 pipů. Následný signál k prodeji byl neúspěšný, protože linie MACD byla daleko od nuly a omezovala potenciál páru klesat.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 25. října
  Test úrovně 1,0622 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 25. října (americká seance)
  Analýza transakcí a tipy na obchodování páru EUR/USDTest úrovně 1,0592, ke kterému došlo dříve během dne, se shodoval ...
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 25. září (americká seance)
  Další pokles už je omezený, protože test úrovně 1,0634 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Zveřejněné údaje IFO z Německa navíc nebyly tak špatné, jak se očekávalo, což omezilo medvědí dynamiku eura.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 26. července
  Pár EUR/USD testoval úroveň 1,0212. V té době se linie MACD začínala pohybovat nad nulou, což bylo dobrým nákupním signálem. Zaujímání dlouhých pozic bylo bezpochyby správné, protože cena páru vzrostla asi o 40 pipů. Cílové úrovně 1,0263 však dosaženo nebylo a po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 26. září (americká seance)
  Test úrovně 1,0571, který se shodoval s dobou, kdy linie MACD procházela přeprodanou oblastí, vyvolal nákupní signál a ten vedl k růstu ceny o více než 35 pipů. Nadcházející údaje z USA o spotřebitelské důvěře by ale mohly vyvinout tlak na pár, zvlášť pokud vykážou růst. Pokles indikátorů spolu s neuspokojivou zprávou o prodeji domů na primárním trhu v USA povede naopak ke korekci nahoru. Dynamiku trhu mohou ovlivnit i výroky členky FOMC Michelle Bowmanové.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 27. července
  Pár EUR/USD testoval úroveň 1,0233. V té době se linie MACD začínala pohybovat nad nulou, což znamenalo dobrý nákupní signál. Nečekaně pár pokračoval v sestupu a otestoval úroveň 1,0211. Tou dobou se linie MACD začala pohybovat pod nulou, což dalo trhu signál k prodeji. To vedlo k poklesu ceny o více než 70 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 27. října
  Další růst už je omezený, protože test úrovně 1,0554 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Zakrátko došlo k dalšímu testu, ale linie MACD vstoupila do překoupené oblasti a vyvolala tak signál k prodeji. Výsledkem byl pokles ceny o více než 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 27. září
  Údaje o německém podnikatelském prostředí, současné situaci a ekonomických očekáváních obchodníky zklamaly, v důsledku čehož byl růstový potenciál eura omezený. Projevy členů ECB byly trhy také ignorovány, protože neobsahovaly nic nového.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader