Pondělí 12. duben 2021 03:09
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Dukascopy

Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2020

25.02.2021 14:58  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Skupina Saxo Bank Group přivítala v loňském roce rekordních 238 000 nových aktivních klientů a zaznamenala trvalý příliv klientských aktiv. Celkový počet klientů skupiny se tak vyšplhal na rekordních více než 660 000 aktivních klientů. Celková klientela se od roku 2018 rozrostla o více než 230 % a zejména v minulém roce došlo k významnému urychlení organického růstu. Celkový objem aktiv klientů činil ke konci loňského roku 478 miliard DKK a dnes již přesahuje 500 miliard DKK.

Skupina Saxo Bank Group vykázala za rok 2020 čistý zisk 750 milionů DKK, oproti 40 milionům DKK v roce 2019. Čistý zisk skupiny po odečtení jednorázových položek, tedy normalizovaný čistý zisk skupiny, za rok 2020 přesáhl 1 miliardu DKK.

Výnos z provozní činnosti činil v loňském roce 4316 milionů DKK, zatímco v roce 2019 to bylo 2611 milionů DKK, což představuje zvýšení o 65 %. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) se zvýšil z 822 milionů na 1612 milionů dánských korun.

Stručný přehled klíčových ukazatelů za rok 2020 (2019):

·        Příjmy z provozní činnosti: 4316 milionů DKK (2611 milionů DKK)

·        EBITDA (provozní zisk): 1612 milionů DKK (882 milionů DKK)

·        Čistý zisk: 750 milionů DKK (40 milionů DKK)

·        Celková hodnota majetku: 7,4 miliardy DKK (7,1 miliardy DKK)

·        Celkový objem aktiv klientů: 478 miliard DKK (384 miliard DKK)

·        Celkový počet klientů: >660 000 (>525 000)

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais komentuje výsledky takto:

·        Při pohledu na rok 2020 se cítíme poctěni a zároveň jsme hrdí na to, jsme dokázali dosáhnout nových výšin a přivítali v Saxo Bank rekordní počet přes 238 000 nových obchodních klientů. Jedná se o výsledek našeho strategického rozhodnutí rozšířit náš dosah mezi další klienty, zejména z investorského segmentu – i nadále hodláme věnovat veškeré své úsilí tomu, abychom své rostoucí klientele umožnili naplňovat její finanční aspirace.

·        Finanční výsledky za rok 2020 byly uspokojivé a jsou důkazem kvality našich platforem, produktů, cen a služeb – i značné důvěry, jíž se těšíme u své rostoucí klientely. Vliv však měla i kombinace externích faktorů, například zvýšené volatility na kapitálových trzích a změny chování klientů, a průběžná realizace naší strategie, kdy jsme v průběhu několika let vynaložili značné částky na digitalizaci, rozšiřitelnou infrastrukturu, procesy, integraci BinckBank a zlepšování prostředí pro klienty.

·        Realizace naší strategie zvýšila zejména dosah Saxo Bank mezi investory. Výnosy související s obchodováním v tomto segmentu v loňském roce vzrostly o více než 280 %, a dále tak diverzifikovaly finanční příjmy Saxo Bank.

·        Byli jsme svědky zásadního posunu, který vyvolal výrazné zvýšení participace na finančních trzích. Společnost Saxo Bank jsem zakládal před více než 28 lety a dodnes pevně věřím, že posílení drobných investorů je dobrá věc sama o sobě – díky výhodám dlouhodobého celkového růstu, který dokážou trvale nabídnout pouze investice, mohou převzít kontrolu nad svými investicemi i svou finanční budoucností. S tím je spojena i důležitá úloha zprostředkovatelů investic a tou je podpora jejich klientů – nejenže jim umožňují přístup na finanční trhy, ale zároveň zajistí včasné a relevantní informace a nástroje, jež klientům umožní informované investiční rozhodování a řízení rizik.

Změny ve správní radě Saxo Bank

Akcionáři skupiny Saxo Bank Group se rozhodli navrhnout změnu ve složení správní rady. Kari Stadigh, bývalý generální ředitel skupiny a prezident společnosti Sampo plc., má ve funkci předsedy správní rady Saxo Bank nahradit Daniela Donghui Li, generálního ředitele Zhejiang Geely Holding Group, který zůstane nadále členem správní rady.

Nové složení správní rady Saxo Bank Group bude akcionáři schváleno na výroční valné hromadě 11. března 2021.

Kim Fournais, generální ředitel a zakladatel, k tomu poznamenal:

Rádi bychom Danielu Donghui Li poděkovali za jeho významný příspěvek k rozvoji Saxo Bank Group v posledních dvou letech. Za jeho předsednictví jsme dosáhli výrazných pokroků v oblasti rozšiřování dosahu naší skupiny k dalším klientům a partnerům – zejména v Číně, kde jsme založili společný podnik Saxo Fintech. S jeho pomocí a s podporou naší partnerské společnosti Geely jsme zde získali lepší zastoupení i obchodní příležitosti.

Jsme velice hrdí, že se k naší skupině jako nový předseda správní rady připojí Kari Stadigh, jeden z nejznámějších a nejuznávanějších leaderů v oblasti financí. Jeho hluboké znalosti trhu a dosavadní výjimečné výsledky představují vynikající předpoklady pro realizaci naší strategie a další rozšiřování a růst našeho podnikání.“

Kari Stadigh k tomu dodává:

„Saxo Bank má jedinečný podnikatelský model a velmi silné akcionáře a já se nemohu dočkat, až se s jejich plnou podporou zapojím do dalšího budování a růstu této společnosti. Výkonné obchodní a investiční platformy Saxo Bank jsou tím nejlepším, co je dnes na trhu k dispozici, a mají značný globální potenciál – zejména nyní, kdy mnoho lidí po celém světě hledá intuitivní platformy pro správu svých investic.“

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Saxo Bank k dnešnímu rozhodování ECB o sazbách
  Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank.   Ani dnešní snížení hlavní refinanční sazby ECB nedokáže...
 • Saxo Bank klientům nabídne čínské „áčkové“ akcie
  Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, oznámil, že do své globální multi-asset nabídky přidává čínské áčkové akcie. Klienti společnosti je mohou obchodovat na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Saxo Bank tyto akcie do své nabídky přidává v poměrně zajímavé době, kdy se dostávají na index MSCI rozvíjejících se trhů. Regulační orgány navíc nedávno zvýšily denní limit pro obchodování prostřednictvím programu Stock Connect na čtyřnásobek. Hong Kong Stock Connect umožňuje mezinárodním i čínským investorům obchodovat s cennými papíry na vzájemných trzích.
 • Saxo Bank k výsledkům průzkumu ZEW v Německu
  Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank. Index ekonomického sentimentu v Německu podle institu...
 • Saxo Bank mění vedení své pražské kanceláře. Nově ji povede Pavel Drahotský
  Saxo Bank, specialista na online obchodování celého spektra investičních nástrojů, mění vedení své pražské kanceláře. Novým ředitelem Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko se stal s účinností od 1. června 2014 Pavel Drahotský.
 • Saxo Bank nabídne jako první zcela digitální obchodování s dluhopisy
  Investiční a obchodní specialista Saxo Bank přináší na bankovní trh zcela revoluční řešení v obchodování s firemními a státními dluhopisy. Klienti Saxo Bank tak získají přímý přístup k více jak 5 000 investičních vládních a firemních dluhopisů a dluhopisů s vysokým výnosem z celého světa a ve dvaceti různých měnách. Nástroj bude k dispozici od října na víceúčelové obchodní platformě SaxoTraderGo.
 • Saxo Bank: Nejobchodovanější akcií Q1 2019 byl Facebook, čeští investoři věří Microsoftu
  Poslední kvartál 2018 výrazně poškodil ceny akcií a současně ohrozil odhady výnosů pro hlavní světové indexy. Díky historickému obratu Fedu v jeho monetární politice a lepším číslům z Asie se trhy dokázaly z této katastrofy zotavit.
 • Saxo Bank: Nejobchodovanější firmy v ČR pocházejí z USA
  V červnu byly mezi českými investory nejoblíbenějšími akciové CFD amerických firem, a to zejména Cypress Semicond či Biomarin Pharma. Z českých firem se jednalo o ČEZ. Výsledek lze přičítat i obavám z výsledku referenda o brexitu, kdy se celý měsíc nesl ve znamení nestability na většině velkých akciových trhů.
 • Saxo Bank očekává, že americké HDP letos poroste o 2 procenta
  Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank. Americká ekonomika v prvním čtvrtletí 2013 podle prvního...
 • Saxo Bank oznámila finanční výsledky za rok 2018
  Skupina Saxo Bank oznámila čistý zisk za rok 2018 ve výši 955,8 milionů DKK, což je rekordní výsledek skupiny představující 138% nárůst ve srovnání s rokem 2017. Kolaterální vklady klientů nadále rostly na 112,6 mld. DKK a provozní příjmy skupiny byly 2,8 mld. DKK, což představuje 8% pokles proti roku 2017. Současně rekordně vzrostl počet nových soukromých i institucionálních klientů. Skupina Saxo Bank nadále posiluje svou kapitálovou pozici s celkovým poměrem kapitálu ve výši 35 % na konci roku 2018 ve srovnání s 22,7 % na konci roku 2017, takže si udržuje bezpečnou rezervu.
 • Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2019
  Skupina Saxo Bank vykázala za rok 2019 čistý zisk 40 milionů DKK a to včetně mimořádných položek. V roce 2018 to bylo 963 milionů DKK. Příjmy z provozní činnosti skupiny dosáhly v roce 2019 2 611 milionů DKK oproti 2 786 milionům DKK v roce 2018, což představuje 6% meziroční pokles. Od 1. srpna 2019 je do výkaznictví zahrnuta i společnost BinckBank N.V. Silnou kapitálovou pozici si skupina udržela i v posledním kvartálu 2019, kdy dosáhla celkového poměru kapitálu k rizikově váženým aktivům 32,9 %.
 • Saxo Bank oznámila výsledky za 1. pololetí 2020
  Skupina Saxo Bank, specialista na obchodování a investice, vykázala za 1. pololetí letošního roku čistý zisk 529 milionů DKK, zatímco k červnu roku 2019 to byla čistá ztráta 139 milionů. K červnu 2020 činily její provozní příjmy 2,3 miliardy DKK, zatímco k červnu 2019 to bylo pouze 1,1 miliardy DKK, což představuje nárůst o 107 %. Takový výsledek je velmi uspokojivý.
 • Saxo Bank oznamuje nového akcionáře
  Saxo Bank oznamuje, že TPG Capital, přední světová investiční společnost, se stala významným akcionářem společnosti. Kupní smlouva byla podepsána 24.8.2011, TPG Capital koupí od stávajících investorů , mezi jinými od General Atlantic, světového růstového investora, a Banco Espirito Santo, přední portugalské banky, 30% společnosti (s opcí navýšit podíl na 40%). Zakladatelé Saxo Bank, Kim Fournais a Lars Christensen si zachovají majoritní podíl a nadále budou působit na pozici výkonných ředitelů společnosti, a to i v případě, že TPG uplatní opci navýšit podíl na 40%. Investice TPG Capital podléhá standardnímu schvalovacímu procesu ze strany regulatorních orgánů.
 • Saxo Bank pokračuje jako jeden z titulárních sponzorů týmu Tinkoff-Saxo i v roce 2015
  Spolupráce Saxo Bank a týmu Tinkoff-Saxo bude pokračovat i v roce 2015, kdy Saxo Bank bude i nadále jedním z titulární...
 • Saxo Bank pokračuje v expanzi, otevírá novou pobočku v Moskvě
  Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes oznámila otevřené nové reprezentativní pobočky v Moskvě jako odpověď na rostoucí poptávku ze strany náročných ruských investorů.
 • Saxo Bank posiluje ve Finsku, představí novou platformu Mandatum Trader
  V první polovině roku 2019 představí společnost Saxo Bank ve spolupráci s Mandatum Life novou online obchodní službu založenou na nejmodernější investiční technologii Saxo Bank. Tato služba otevře přístup na globální investiční trhy finským akciovým investorům a nabídne pokročilé nástroje a služby pro aktivní obchodníky. Mandatum Life bude odpovědná za přihlašování a identifikaci klientů, zatímco Saxo Bank má na starosti obchodní služby a technickou stránku platformy. Cílem je posunout Finsko v oblasti investování do první ligy mezi ostatní severské země.
 • Saxo Bank potvrdila strategické investory Geely Holding Group a Sampo plc
  Společnost Saxo Bank obdržela všechna potřebná povolení a splnila legislativní požadavky nezbytné k tomu, aby čínská firma Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd a finská Sampo plc získaly podíl v Saxo Bank. Celkový podíl pro Geely Group je 52 % a pro Sampo 19,9 %. Podíl generálního ředitele a zakladatele Kima Fournaise ve výši 25,71 % se nemění. Transakce stanovila hodnotu Saxo Bank na 1,325 mld. EUR. Zároveň byl na mimořádné valné hromadě zvolen Daniel Donghui Li novým předsedou představenstva.
 • Saxo Bank: Prodávejte Američanům, utrácejte v Evropě
  John J. Hardy, měnový stratég Saxo Bank. Podle aktuálního měnového výhledu investiční banky Saxo Bank by v roce...
 • Saxo Bank představuje novou obchodní platformu pro aktivní obchodníky a firemní klienty
  Přední fintech specialista Saxo Bank zaměřený na multi-asset obchodování a investice i nadále mění podobu budoucnosti obchodování. Saxo Bank dnes představuje novou obchodní platformu pro aktivní profesionální obchodníky a firemní klienty SaxoTraderPRO. Platforma nabízí jedinečnou kombinaci všestrannosti, uživatelské přívětivosti a jednoduchého intuitivního způsobu ovládání.
 • Saxo Bank představuje obchodní aplikaci optimalizovanou pro iPad
  Společnost Saxo Bank, specialista na on-line obchodování a investice, dnes oznámila, že uvádí na trh aktu...
 • Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na čtvrtý kvartál 2014
  USA, Čína i Evropa směřují k dalšímu Minského momentu, ale toto obtížné prostředí může být pro investory i prostředím ...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy