Sobota 23. září 2023 13:06
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Purple trading AI
reklama
Instaforex ebook
reklama
Purple Trading Market Profile

Analýza ceny XRP

09.06.2023 09:37  Autor: BidAskBit  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

XRP, populární kryptoměna známá pro své rychlé potvrzení transakcí a nízké poplatky. V této zprávě o technické analýze pro 9. června 2023 prozkoumáme klíčové ukazatele a interpretujeme jejich hodnoty, abychom získali náhled na potenciální cílové ceny XRP.

Aktuální cena XRP (v době psaní článku): 0.522224 USD

Klouzavé průměry: Klouzavé průměry pomáhají identifikovat trendy tím, že vyhlazují cenové výkyvy. Pětidenní klouzavý průměr (0,520718 USD) odráží nedávnou cenovou akci, zatímco 20denní klouzavý průměr (0,484535 USD) naznačuje střednědobý trend. 50denní klouzavý průměr (0,479741 USD) ukazuje dlouhodobý trend. Tyto hodnoty naznačují mírně býčí náladu v krátkodobém až střednědobém horizontu, protože cena XRP zůstává nad klouzavými průměry.

Stochastický oscilátor: Stochastický oscilátor měří momentum a překoupené/přeprodané podmínky. Skládá se z hodnot %K a %D. Aktuálně 9denní %K (72,49 %) a 14denní %K (79,78 %) naznačují býčí postoj. Hodnota 50denního %K (81,84 %) naznačuje mírně překoupené podmínky, což může signalizovat krátkodobou korekci. Pro potvrzení obratu trendu je však důležité vzít v úvahu i další faktory.

Index relativní síly (RSI): RSI měří rychlost a změnu cenových pohybů. Devítidenní RSI (34,41 %) a čtrnáctidenní RSI (19,70 %) naznačují medvědí náladu. Tyto hodnoty naznačují prodejní tlak v krátkodobém až střednědobém horizontu. Hodnota 50denního RSI (15,91 %) naznačuje přeprodané podmínky, což naznačuje potenciální odraz v blízké budoucnosti. Je důležité sledovat úrovně RSI ve vztahu ke klíčovým úrovním podpory a odporu.

Výklad a cílové ceny: Na základě ukazatelů a jejich hodnot můžeme odvodit krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé cenové cíle pro XRP.

Krátkodobé (1 až 2 týdny): Klouzavé průměry, oscilátor Stochastic a ukazatel RSI naznačují mírně býčí sentiment. Očekává se, že cena XRP bude konsolidovat v současném rozpětí 0,51 až 0,54 USD. Úroveň podpory se nachází kolem 0,51 USD, zatímco rezistence se nachází poblíž 0,54 USD. Proražení nad nebo pod tyto úrovně by mohlo naznačovat další pohyb ceny.

Střednědobé období (1-3 měsíce): Ukazatele naznačují býčí náladu. Pokud XRP překoná rezistenci na úrovni 0,54 USD, mohla by zamířit k další hladině odporu kolem 0,58 USD. Na opačné straně, pokud dojde k prolomení supportu na úrovni 0,51 USD, lze očekávat potenciální pokles směrem k 0,48 USD. Pro potvrzení je nezbytné sledovat objem obchodů a celkový sentiment na trhu.

Dlouhodobé (6 a více měsíců): Vzhledem k dlouhodobějším klouzavým průměrům a celkovému sentimentu na trhu zůstává vzestupný trend XRP neporušený. Pokud XRP překoná klíčovou hladinu odporu na úrovni 0,58 USD, mohla by potenciálně růst směrem k další psychologické úrovni na úrovni 0,65 USD. Dlouhodobí investoři by měli sledovat vývoj na trhu a fundamentální faktory.

Závěr: Technická analýza poskytuje cenné informace o vývoji ceny XRP. Klouzavé průměry, oscilátor Stochastic a ukazatel RSI naznačují krátkodobě až střednědobě smíšený sentiment. Pro informované investiční rozhodnutí je důležité vzít v úvahu i další faktory, jako jsou zprávy z trhu, objem obchodů a celkový sentiment na trhu.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza ceny akcií CAT na 1. února 2023
  Ve včerejší analýze ceny akcií CAT jsme obchodníky varovali před hrozícím obratem dolů. Nejpravděpodobnějším scénářem byl podle nás obrat ceny k úrovni 253 USD. Cena nejenže našeho cíle dosáhla, ale prorazila i pod úroveň supportu. Cena akcií CAT nyní prorazila pod support červené vzestupné trendové linie a poskytla nám tak další signál oslabování. Nejbližším cílem a supportem je horizontální support na předchozím minimu 244 USD. Průraz pod tuto úroveň by mohl vést k většímu pullbacku k ceně 225–230 USD.
 • Analýza ceny akcií META býky varuje
  Cena akcií META zůstává v býčím trendu, stále vytváří vyšší maxima a vyšší minima a zůstává uvnitř modrého vzestupného kanálu. Býci mají trend stále plně pod kontrolou. Nevidíme žádné známky obratu, nicméně RSI naznačuje, že obrat by mohl být opravdu blízko. RSI dává býkům důležitou výstrahu. Medvědí divergence RSI v denním grafu ukazuje na slábnoucí býčí momentum. Cena akcií včera vytvořila nové vyšší maximum, ale RSI vytvořil nové nižší maximum. Býci musí své zisky chránit. Support na spodní hranici kanálu se nachází na ceně 207–208 USD. Býci nechtějí, aby cena prorazila pod tuto úroveň.
 • Analýza ceny Cardano (ADA) – 19. června 2023
  Tato zpráva poskytuje analýzu kryptoměny Cardano (ADA) na základě nejnovějších údajů k 19. červnu 2023. Analýza obsahuje přehled aktuální ceny, objemu, nákupních a prodejních cen, denního rozpětí, technických ukazatelů a klouzavých průměrů. Cardano v poslední době zaznamenalo několik zajímavých pohybů a cílem této zprávy je poskytnout náhled na jeho potenciální budoucí výkonnost.
 • Analýza ceny Cardano: býci usilují o zvýšení na 0.40 USD
  Vypadá to, že cena Cardano (ADA) vůči americkému dolaru tvoří podporu nad úrovní 0,30 dolaru. Aktuálně se obchoduje nad úrovní 0,320 dolaru a 55 jednoduchým klouzavým průměrem (4 hodiny).
 • Analýza ceny litecoinů
  Litecoin (LTC) zahájil velký pokles ze zóny odporu 75 dolarů vůči americkému dolaru. Aktuálně se LTC obchoduje pod 60 dolary a jednoduchým klouzavým průměrem 55 (4 hodiny).
 • Analýza ceny Litecoinu (LTC)
  Vůči americkému dolaru se jeho cena, skoro stejně jako u bitcoinu, vyšplhala nad hodnotu 60 USD (pokud se bude stále nabízet nad 60 USD, mohla by v tomto růstu pokračovat)
 • Analýza ceny litecoinu (LTC): Podle býků cena poroste nad 60 USD
  Cena litecoinu vůči americkému dolaru stabilně roste nad 60 USD, podobně jako bitcoin. Cena LTC by mohla pokračovat v růstu, pokud zůstane výrazně nad úrovní 60 USD.
 • Analýza: Ceny pozemků v Česku meziročně stouply o 23,2 procenta
  Ceny stavebních parcel v Česku rostou nepřetržitě od roku 2010 a za poslední rok stouply o 23,2 procenta. Pozemků je podle analýzy společnosti Ekonomické stavby, stavitele rodinných domů v Česku, nedostatek a pokles cen se neočekává.
 • Analýza ceny Tron (TRX)
  Tron (TRX) se v současné době obchoduje nad 0,0540 dolary a jednoduchým klouzavým průměrem 55 (4 hodiny). Došlo k prolomení nad hlavní medvědí trendovou linií s rezistencí poblíž 0,0541 dolarů na 4hodinovém grafu. Měnový pár by mohl pokračovat v růstu, pokud bude prolomena zóna odporu na 0,0555 dolaru.
 • Analýza ceny Tron (TRX): býci usilují o průlom ceny
  Cena Tron (TRX) odstartovala nový růst z úrovně 0,058 dolaru vůči americkému dolaru. V současné době se TRX obchoduje nad 0,0632 dolary a 55 jednoduchým klouzavým průměrem (4 hodiny).
 • Analýza DAX30: Bude Brexit s dohodou alebo bez - dôležitá otázka aj pre DAX30 CFD
  Cez víkend odhlasoval britský parlament možnosť ďalšieho odkladu Brexitu, ak by kompetentní nestihli schváliť dohodu z minulého týždňa. Na základe tohto hlasovania by mal britský parlament v prípade nedostatku času povinnosť požiadať EU o ďalší odklad. Kvôli tomu zostáva nejasné,ktorým trhom sa budú uberať akciové trhy a hlavne nemecký index DAX30.
 • Analýza DAX30: Býkom sa darí, DAX30 CFD sa obchoduje zase nad 12 000 bodmi
  Potom ako sa index dostal nad hranicu 12 000 bodov a v zápätí znova otestoval support okolo 12 180/200 bodov zostáva výhľad stále rastový. Indexu pomohla najmä správa, že začiatkom októbra sa stretnú vyjednávači USA a Číny aby rokovali o ukončení obchodnej vojny, ktorá ohrozuje globálnu ekonomiku.
 • Analýza DAX30: Dočkáme sa na DAX30 krátkodobej rally naspäť nad 12 000 bodov?
  Keďže ekonomický kalendár je začiatkom týždňa takmer prázdny, tak sa pozrieme hlavne na technickú analýzu DAX30 CFD. Potom ako posledné ekonomické indikátory ISM Manufacturing a ISM Non-Manufacturing boli sklamaním, v piatok prišiel zmiešaný report Non-Farm Payrolls, čo v posledných dňoch dalo na nemeckom indexe energiu medveďom. Za poslednú dobu sa výrazne zvýšila volatilita a tým pádom aj možnosť krátkodobého rastu.
 • Analýza DAX30: Dohoda! Ohňostroje šťastia môžu na DAX30 CFD začať, uvidíme čoskoro nové ročné maximum?
  Vývoj piatkových obchodných rokovaní medzi USA a Čínou bol zjavne dobrý a protistrany sa dohodli aspoň na čiastočnej obchodnej dohode, čo malo samozrejme koncom týždňa pozitívny vplyv aj na DAX30 CFD. Nemecky index hneď po správach o poklese napätia medzi USA a Čínou a o tom, že sa črtá nová dohoda o Brexite znova pokoril hranicu 12150 bodov.
 • Analýza DAX30: Do zasadnutia FEDu sa bude index pohybovať s najväčšou pravdepodobnosťou medzi 12 300 a 12 450 bodov
  Dnes v pondelok je ekonomický kalendár celkom chudobný, dôležitý deň bude v stredu, keď bude FED rozhodovať o úrokových sadzbách. Pozrime sa zatiaľ na technickú analýzu DAX30 CFD.
 • Analýza DAX30: Index atakuje support na úrovni 12 200 bodov - udrží sa DAX30 nad touto hodnotou?
  Na začiatku týždňa je toho v ekonomickom kalendári veľmi málo, pozrieme sa teda na DAX30 CFD z technickej stránky. Po tom ako bol nemecký index stiahnutý americkým akciovým trhom dole a klesol minulý štvrtok pod 12 300 bodov, sa vybral DAX30 CFD otestovať veľmi dôležitú úroveň podpory okolo 12 180 - 12 200 bodov.
 • Analýza DAX30: Index sa prepadol pod EMA 200 - čakajú nás ďalšie straty?
  Začiatkom obchodného týždňa sa pozrieme na index DAX30 CFD. Po tom ako FED minulú stredu rozhodol o znížení úrokových sadzieb a ešte prvé obchodné hodiny vo štvrtok to vyzeralo tak, že nemecký index by sa mal udržať na psychologicky dôležitej úrovni okolo 12 000 bodov.
 • Analýza DAX30: Kontrolu preberajú opäť medvedi - kľúčová úroveň na 11 550
  Začiatkom týždňa obsahuje ekonomický kalendár veľmi málo reportov, čo však nevadí lebo vďaka vývoju a eskalácii obchodnej vojny medzi USA a Čínou je na trhu stále dostatok volatility.
 • Analýza DAX30: Medvedia divergencia na DAX30 CFD - otestujeme úroveň 12 450 bodov?
  Po piatkovom NFP nás teraz v Amerike nečakajú žiadne dôležité makrodáta, tak sa pozrieme na technickú analýzu CFD nemeckého indexu DAX 30.
 • Analýza DAX30: Medvedi nedokázali prevziať kontrolu - dostali sa na rad býci?
  Podľa nášho názoru je z technického hľadiska zaujímavá jedna vec: Nedávny pokles pozostával z viacerých strmých nárastov a prepadov na krátkodobých grafoch, čo vyústilo do býčej divergencie. Indikuje to, že medvedi na DAX30 nedokázali prevziať kontrolu nad obchodovaním a preto ich momentum mizne.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
XTB Ondřej Hartman