Pátek 24. březen 2023 14:05
reklama
Instaforex Autochartist nove
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Tickmill logo

Dolarový index USDDIDX oslabuje navzdory jestřábímu postoji členů Fedu 💵

09.02.2023 11:01  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Navzdory včerejším jestřábím komentářům Christophera Wallera, šéfa FEDu v St. Louis, a Neela Kashkariho z FEDu v Minneapolisu a Joe Bidenovi, který naznačil, že recese v USA letos nebo v příštím roce a že vztahy s Čínou po incidentu s balonem neutrpěly - trh dnes americkou měnu vyprodává. Nedávná prohlášení členů Federálního rezervního systému lze interpretovat jako snahu rozmělnit poněkud holubičí tón Powellovy nedávné konference a snahu dát trhům najevo, že úrokové sazby mohou nadále růst, protože boj s inflací ještě zdaleka není vyhraný.  
Fed Waller

 • Pro další zpomalení hospodářské aktivity v roce 2023 bude muset Fed po určitou dobu zachovat tvrdý postoj;
 • Inflace zůstává poměrně vysoká, je třeba udělat více. Úrokové sazby mohou zůstat vyšší déle, než někteří v současnosti očekávají;
 • Americká ekonomika se vyšším úrokovým sazbám dobře přizpůsobuje. Práce na inflaci není u konce, může to být dlouhý boj;
 • Nevidím známky rychlého poklesu inflace a připravuji se na delší boj. Očekávám, že ekonomika bude v letošním roce nadále růst mírným tempem;
 • Potřebuji vidět pokračování mírné inflace, než se můj pohled změní. Nadměrná inflace je závažnějším problémem než vyšší úrokové sazby;
 • Pokračující inflační tlaky jsou částečně způsobeny velmi napjatým trhem práce;
 • Došlo k určitému zmírnění růstu mezd, ale ne dostatečnému;
 • Nedávný trend poklesu inflace je pozitivní, ale musíme si být jisti, že inflace bude klesat i nadále.

Fed Kashkari

 • Než se rozhodneme, zda sazby půjdou nahoru, nebo dolů, budeme je ještě dlouho držet na vysoké úrovni;
 • Většina mých kolegů z Fedu se domnívá, že sazby porostou nad 5 %. A je jistě možné, že porostou ještě výše;
 • Finanční trhy jsou optimističtější než my, pokud jde o rychlý pokles inflace;
 • Nechceme vyvolat recesi, ale víme, že máme co dělat s inflací;
 • Růst mezd je v současné době příliš vysoký na to, aby podpořil 2% inflaci, musíme se zaměřit na růst mezd kolem 3 %;
 • Sektor služeb v ekonomice nadále vzkvétá. Zatím existuje jen málo důkazů o tom, že by zvýšení sazeb mělo výrazný dopad na trh práce;
 • Budeme muset udělat více, ale o kolik více, není známo.

USDIDX se usadil pod klouzavými průměry 100 a 200 seance, což signalizuje převahu nabídky. Index RSI klesl na úroveň kolem 30 bodů a přiblížil se přeprodaným úrovním. Klíčem k udržení rostoucího trendu bude udržení úrovně poblíž 103 bodů, kterou vyznačují předchozí cenové reakce.

USDIDX chart, M15 interval. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Dolarový index dnes stoupl jen o 0,03 %. Euro čeká na projev prezidentky ECB
  Americký dolar se připravuje na další klesající týden, jelikož holubičí očekávání amerického FEDu se stále projevují. Podle průzkumu agentury Reuters spousta ekonomů očekává v 1. čtvrtletí roku 2023 zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, po kterém bude následovat pauza v cyklu zpřísňování.
 • Dolarový index je nejníže od loňského října
  Všechny ty komentáře a spekulace o přepravách na růst úrokových sazeb v eurozóně, Británii, Kanadě, Austrálii nebo na Novém Zélandu mají v poslední době zdá se jeden společný jmenovatel, a to pád amerického dolaru. Ne že by se fundament na dolaru nějak výrazně zhoršil. Jenom byl bohužel začátkem roku tak dobrý, že se již neměl kam zlepšovat, což se rozhodně nedalo říci ještě před několika měsíci o ostatních měnách. Přestože tedy Fed bude i nadále úrokové sazby s největší pravděpodobností zvyšovat nejdříve z hlavních centrálních bank, americká měna díky zpevňování ostatních měn slábne a dolarový index se propadl pod hranici 96 b., kde se naposledy pohyboval v říjnu loňského roku.
 • Dolárový index na mesačných maximách
  Dolárový index dosahuje mesačné maximá 83,055... Pod jeho dnešným posilňovaním sa podpisujú výrazne správy ...
 • ​Dolarový index na nových maximech – tržní analýza 12.11.2018
  Americké ekonomice se daří a US dolar posiluje vůči hlavním světovým měnám. Měnový pár EUR/USD poklesl pod 1,13018, což je nejnižší hladina z minulého měsíce. Americký index se dostal až na hladinu 97,42 bodů, což je 50 % rozpětí z roku 2017. Pokud bude hladina výrazně překonána směrem vzhůru, dolar by mohl ještě více posilovat, nyní očekáváme spíše konsolidaci. Tento týden čekáme zveřejnění několika ekonomických ukazatelů, pondělí začíná státním svátkem v USA a v Kanadě, ve středu se zveřejní inflační ukazatele z US – index spotřebitelských cen (CPI). Na zprávy bude poté nejplodnější čtvrtek, který přinese projev Powella, maloobchodní tržby z USA, ale také i další ukazatele – na australském dolaru se zveřejní změna zaměstnanosti a míra nezaměstnanosti, na britské libře maloobchodní tržby.
 • Dolarový index posiluje, ale zůstává pod kontrolou medvědů.
  Dolarový index se odrazil a obchoduje se kolem úrovně 104,60. Krátkodobý trend zůstává medvědí, protože cena dál vytváří nižší minima a nižší maxima. Zatím dvakrát otestovala rezistenci trendové linie, ale stále ji neprorazila. Jak jsme uvedli v předchozím příspěvku, býčí divergence RSI spolu se vzorcem klínu poskytují býčí kombinaci. Šance na obrat se tak zvýšily. Zatím ale nemáme signál býčího obratu, jen náznaky, že jsme mu velmi blízko.
 • Dolarový index po údajích o inflaci klesl pod 105,00
  Dolar ve středu klesl na vícetýdenní minima v oblasti pod úrovní 105,00, úroveň změřil index amerického dolaru (DXY).
 • Dolárový index sa dostáva na čerstvé 11-mesačné maximá
  A presahuje métu 82,50 bodov. Jasný znak panujúceho napätia na finančných trhoch....
 • Dolárový index sa dostáva nad level 84,00
  Prvý krát od júna 2009....
 • Dolarový index: technická analýza a obchodní tipy na 4. ledna 2023
  Od října jsou dolar a jeho index DXY pod tlakem. Účastníci trhu očekávají ještě pomalejší zpřísňování měnové politiky Fedu. Mnoho ekonomů už teď předpovídá, že Fed počátkem roku 2023 znovu sníží míru zvyšování sazeb a v únoru a březnu přejde na zvýšení o 0,25 %. A to je předzvěst hlubšího propadu DXY.
 • Dolarový index téměř poskytuje nový býčí signál.
  Dolarový index se obchoduje kolem úrovně 113,40 a snaží se prorazit nad krátkodobou rezistenci. Cena vytvořila vyšší minimum na úrovni 111,70 a včera na úrovni 112,14. Cenová akce zatím respektuje úrovně supportu a klíčový support vzestupné trendové linie. Toto chování ceny zvyšuje šance na průraz nahoru. Pokud cena bude nad modrou vzestupnou trendovou linií, budou mít býci v nejbližší době navrch. Průraz nad úroveň 113,50 zvýší význam nedávného minima na úrovni 111,70. Býci mají trend stále pod kontrolou, zatím žádné známky obratu. Průraz pod úroveň 111,70 by byl prvním náznakem možného krátkodobého vrcholu.
 • Dolarový index vytváří nová maxima, RSI ale býky varuje.
  Z technického hlediska zůstává trend na dolarovém indexu býčí, protože cena stále vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Jak jsme však uvedli v předchozích příspěvcích, týdenní trend je ohrožen, protože býčí momentum slábne. Dolarový index dnes vytvořil nová intradenní maxima roku 2022, ale býci je podle všeho nedokážou udržet. Denní svícen s dlouhým horním stínem (ocasem) je známkou medvědů. Navzdory novým maxům se ukazuje, že býci nejsou schopni ceny udržet, protože silný prodej tlačí cenu dolů. Medvědí divergence RSI potvrzuje oslabení býků. Měli bychom ale mít na paměti, že medvědí divergence RSI je jen varováním, ne známkou obratu. Dokud cena bude nad úrovní 104,60, bude denní trend pod kontrolou býků. Krátkodobý trend se může velmi rychle změnit v medvědí, zvlášť pokud cena prorazí pod úroveň 107,50.
 • Dolarový index zůstává pod 100 před US daty z trhu práce
  Dolarový index dokázal vymazat část tohoto týdenních ztrát a obchodoval se v malém zisku během pátečního rána, zatím však byl stále pod levelem 100.00.
 • Dolarový index – Dlouhodobá podpora
  Ve středu, po rozhodnutí FEDu, došlo k dalšímu poklesu. V současné době bylo dosaženo dlouhodobého minima dolarového indexu na úrovni 92.98 bodů. Poté sice došlo k mírnému oživení, ovšem v současné době se dolarový index obchoduje bod po 93.38.
 • Dolarový index – Fibonacciho support
  Na svicovém grafu H4 stále vidíme sestupný medvědí trend. Pokud nepřijde impulz ke změně, mohla by sestupná korekce dosáhnout až k supportu mezi Fibonacciho úrovněmi 61.8 až 78.6 procenta.
 • Dolarový index – Fibonacciho úroveň
  Dolarový index si v pátek opět osahal support na Fibonacciho úrovni 38.2 procenta, zatím ale tuto hladinu ubránil. V tuto chvíli je tak vysoká šance, že dolar oproti ostatním světovým měnám opět poroste.
 • Dolarový index – podmínka pro další růst
  Nebylo velkým překvapením, že dolarový index zakončil minulý týden sestupnou korekcí, když uzavřel obchodování na hodnotě 94.10. To ovšem nic nemění na obecném růstovém trendu.
 • Dolarový index – podmínka pro další růst
  Nebylo velkým překvapením, že dolarový index zakončil minulý týden sestupnou korekcí, když uzavřel obchodování na hodn...
 • Dolarový index – Prostor pro korekci
  Střední cenový pruh trochu pomohl ve vývoji dolarového indexu ve čtvrtek. Nyní vyvstává otázka ohledně současné korekce. Může to být trojúhelník nebo struktura abc. V případě této druhé formace bude míra snížena dolaru až na úroveň 92,33.
 • Dolarový index – Pruh
  Včera došlo u dolarového indexu ke konci pruhu, v tomto případě dlouhý horní stín s malým tělem. Vypadá to, že úterní vrchol dolarového indexu působí jako místní odpor. Kurz dolaru může proto může vyvolat další vlnu.
 • Dolarový index – růstový cíl
  Pokud by v následujících dnech přišel pokles, půjde o korekci testující úroveň 94.00. Následovat pak bude pokračování růstového trendu směrem k Fibonacciho úrovni 95.87.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank