Pátek 19. duben 2024 06:57
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

Co sledovat příští týden? (02.09.2022)

02.09.2022 19:38  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Srpnová NFP data máme již za sebou a nyní se trhy připravují na důležitá rozhodnutí centrálních bank, která budou zveřejněna přiští týden. Investoři získají údaje o zvyšování sazeb z Eurozóny (ECB), Kanady (BoC) a Austrálie (RBA). Vyplatí se tedy sledovat EURAUD, USDCAD a CHNComp.

EUR/AUD

Příští týden přinese rozhodnutí ECB a RBA, které jistě ovlivní pár EURAUD. Trhy očekávají, že RBA v úterý v 6:30 opět zvýší sazby o 50 bp, čímž by mohla dostat úrokovou sazbu v prvním pololetí příštího roku až na úroveň 3,85 %. Goldman Sachs očekává, že ECB zvýší sazby ve čtvrtek ve 14:15 o 75 bp, které by následovalo nedávné zveřejnění rekordní inflace v eurozóně. 

USD/CAD

USDCAD je dalším měnovým párem, který může v příštím týdnu zaznamenat zvýšenou volatilitu. Bank of Canada oznámí výši sazeb ve středu v 16:00. Očekává se, že BoC bude nadále pokračivat v utahování měnověpolitických podmínek 75 bazickými body. Volatilita může být taktéž vyvolaná údaji z kanadského pracovního trhu za srpen, která budou zveřejněna v pátek a americký ISM index služeb v úterý. Navíc by rozhodnutí BoC mohlo poskytnout určité vodítko americkému Fedu.

CHNComp

Tuto středu se dozvíme údaje o čínském zahraničním obchodu. Tato data bychom se měli dozvědět během asijské seance. Data o inflaci naopak budou známá příští pátek ve 3:30. Čínské makroekonomické údaje jsou v současnosti ostře sledovány kvůli obavám z ekonomické stagnace kvůli dalším pandemickým lockdownům. Čína se nedávno rozhodla izolovat město Čcheng-tu s 21 miliony obyvatel a připojila se k dalším velkým městům, jako jsou Shenzhen a Dalian. Další omezení, zejména na podzim, by mohla mít katastrofální dopad na ekonomiku a přenést se do dalších problémů v globálním dodavatelském řetězci.

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Co se skrývá za rally na ropném trhu?
    Ceny ropy rostou již 4 dny v řadě, protože měkký americký dolar kompenzuje obavy z globální poptávky. Kromě toho jsou rozhovory o íránské jaderné dohodě v patové situaci.
  • Co se skrývá za růstem akcií?
    I když se ekonomika v US přehřívá a dočkali jsme se zvyšování sazeb, tak musíme brát v potaz i faktor, který bude určitě hrát roli v dalších měsících. Na začátku ledna stav v ekonomice nevypadal nejlépe. Změnila se však samotná monetární politika Fedu, která do vysoké míry ovlivnila trhy. Tímto rozhodnutím bylo zrušení zvyšování sazeb v roce 2019 (vysoká pravděpodobnost) a teoreticky uvažování o možném mírném zvýšení, resp. snížení.
  • Co se stalo na dolaru? Svou roli zřejmě sehrály sazby a možná i komoditní měny
    Dnes jenom v rychlosti komentář ke včerejšímu výplachu na dolaru. Včerejší pohyb byl podle mého názoru až příliš velký...
  • Co se stalo s budoucností?
    Kdysi tak zářná budoucnost dnes vypadá pochmurněji než kdy dřív. Objevuje se čím dál víc nedořešených geopolitických konfliktů. Všeobecná touha po politické změně, která je patrná z nástupu krajně levicových i krajně pravicových stran, nevede k uspokojivým výsledkům. Většina politických programů totiž nenabízí nic než donekonečna omílané a různě naředěné verze návrhů na změnu, které už tady kdysi byly. Dokonce i kulturní život je plný repríz a opakování. Z průmyslu, kultury i politiky téměř vymizela produktivita
  • Co se tento týden na finančních trzích již stihlo semlít a co nás ještě čeká?
    Pondělí 19.listopadu Měnovému páru EUR/USD se v průběhu pondělní obchodní seance dařilo, když se mu...
  • Co se vaří ve světě kávy
    Rozdíl v cenách dvou druhů kávy se během posledních týdnů dram...
  • Co si vlastně portugalští politici myslí?
    Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo BankPo nočním vzestupu asijských akcií otevřou o něco výše i e...
  • Co si vybrat: zlato nebo dluhopisy?
    Sentiment na trhu se zlatem se zlepšil. Kvůli rostoucí geopolitické nejistotě se poptávka po bezpečných aktivech dále zvýšila a ceny drahého kovu se vrátily na 2000 dolarů za unci.
  • Co sledovat příští týden? (01.07.2022)
    Světové trhy jsou pod tlakem kvůli obavám z recese. Indexy pokračují v poklesech, přičemž jakékoliv změny trendu jsou spíše krátkodobé. Příští týden bude k dispozici další balíček ekonomických dat, včetně FOMC minutes a NFP reportu. Pomohou tyto zprávy uklidnit investory nebo přilijí olej do ohně? Určitě se vyplatí sledovat US500, EUR/USD a AUD/CAD.
  • Co sledovat příští týden? (01.12.2023)
    Listopad byl pro akcie jedním z nejlepších měsíců v tomto roce. Přišel letos Santa Claus předčasně, nebo nás sezónní rally na konci roku teprve čeká? To se dozvíme již brzy! Mezitím se obchodníci v nadcházejících dnech zaměří na údaje o zaměstnanosti v USA, údaje z německého průmyslu a také na rozhodnutí o sazbách RBA a BoC. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte USD/JPY, DE30 a AUD/CAD.
  • Co sledovat příští týden? (02.12.2022)
    V příštím týdnu nebudou zveřejňovány ekonomické zprávy nejvyšší úrovně, jako je zpráva o NFP, ale budou zveřejněny některé pozoruhodné údaje z průzkumů, včetně ISM služeb a spotřebitelské nálady v Michiganu. Kromě toho bude velká pozornost upřena na ropu, protože v pondělí vstoupí v platnost západní sankce na ruskou námořní ropu. V neposlední řadě se očekává, že RBA poprvé od roku 2013 zvýší sazby na 3,0 % nebo výše. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, OIL a AUD/USD!
  • Co sledovat příští týden? (03.02.2023)
    Velké technologické společnosti tento týden svými výsledky většinou zklamaly, což vyvolalo určitý tlak na akciové indexy. Nicméně výsledková sezóna je stále v plném proudu a příští týden budou trhy ovlivněny dalšími zprávami. Kromě nich se obchodníci zaměří také na rozhodnutí RBA o úrokových sazbách a Bidenův projev o stavu Unie. Obchodníci s ropou budou hodnotit situaci, protože v platnost vstupuje zákaz EU na ruské ropné produkty. Nezapomeňte příští týden sledovat AUD/USD, OIL a US500!
  • Co sledovat příští týden? (03.03.2023)
    Trhy se připravují na rušný a zajímavý týden, během kterého se odehraje mnoho událostí nejvyšší úrovně. Předseda Fedu Powell zamíří do Kongresu na dvoudenní pololetní výpovědi, zatímco Bank of Canada a Bank of Japan oznámí rozhodnutí o sazbách. V neposlední řadě budou v pátek zveřejněny údaje o zaměstnanosti za únor ze Spojených států a Kanady. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, CAD/JPY a USD/CAD!
  • Co sledovat příští týden? (04.11.2022)
    Zasedání Fedu i americká zpráva NFP za říjen jsou již za námi, ale to neznamená, že příští týden bude jakkoli nudný. Obchodníkům bude nabídnuto čtení amerického indexu spotřebitelských cen za říjen. Kromě toho se v úterý uskuteční americké volby v polovině volebního období. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, GOLD a GBPUSD!
  • Co sledovat příští týden? (05.08.2022)
    Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
  • Co sledovat příští týden? (06.01.2023)
    První týden nového roku byl na trzích velmi zajímavý. Zápis z FOMC a údaje z amerického trhu práce vyvolaly na trzích velkou volatilitu. Příští týden vypadá také zajímavě, protože investorům nabídne údaje o americkém indexu spotřebitelských cen za prosinec, zprávu o německém HDP za rok 2022 a výsledky bank na Wall Street za 4. čtvrtletí 2022. Nezapomeňte příští týden sledovat GOLD, US500 a DE30!
  • Co sledovat příští týden? (07.10.2022)
    Zpráva NFP za září a zasedání OPEC+ jsou za námi a trhy nyní zaměří svou pozornost na začátek sezóny zveřejňování výsledků Q4 2022 pro společnosti z Wall Street, které budou poskytovat informace o zdraví soukromého sektoru. Kromě toho stojí za pozornost zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Vzhledem k nedávné volatilitě libry se také vyplatí zaměřit se na nejnovější údaje z Velké Británie a údaje o CPI z USA. Zvláště relevantními instrumenty v nadcházejícím týdnu budou tedy US500, GOLD a GBPUSD.
  • Co sledovat příští týden? (08.07.2022)
    Pozornost, kterou si tento týden získal NFP report, bude upřená na středeční americká CPI data za červen. Obchodníci USD a zlata budou hledat náznaky změny politiky Fedu. Příští týden budou nabídnuty i informace o sazbách od Bank of Canada a Reserve Bank of New Zealand, které mohou svým rozhodnutím způsobit volatilitu na trhu. Příští týden tedy neváhejte sledovat Zlato, AUD/NZD a USD/CAD.
  • Co sledovat příští týden? (09.09.2022)
    Další jestřábí komentáře Fedu a ECB nezpůsobily výprodej akciových indexů, nicméně americký dolar se stáhl z 20letého maxima. Nyní trhy obrací svou pozornost k dalšímu zásadnímu americkému datu – zprávě CPI za srpen, která může ovlivnit pohled Fedu na budoucí zvyšování sazeb. Také zpráva o maloobchodních tržbách a další makroekonomická data z USA spolu se zprávou z australského pracovního trhu by měly poskytnout další volatilitu na trzích. Pokud jde o asijské trhy, investoři se zaměří na setkání Xi Jinpinga a Vladimira Putina, ale také na údaje o čínské průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách. V následujícím týdnu určitě sledujte US500, CHNComp a AUDUSD!
  • Co sledovat příští týden? (09.12.2022)
    I když se blíží vánoční útlum, ještě nenastal a určitě nenastane ani příští týden. Investoři se připravují na závěrečné rozhodnutí o sazbách v roce 2022 od 3 hlavních centrálních bank - Fedu, ECB a BoE - přičemž všechna tři jsou naplánována na příští týden. Kromě toho budou potenciální spouštěče volatility představovat také údaje o inflaci v USA a bleskové PMI z Evropy. Nezapomeňte příští týden sledovat US100, EURGBP a DE30!
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank