Sobota 13. srpen 2022 17:53
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Vantage
reklama
Coinfy

Ethereum může představovat 50 % všech finančních transakcí

10.01.2022 17:22  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Po bitcoinu kleslo ethereum na minimum 3 000 USD. Aktivita na chainu a open interest na hlavním altcoinu klesají kvůli strachu, který ochromil trh. Korekce na trhu s kryptoměnami by však měla být vnímána jako skvělá příležitost k otevření dlouhých pozic nebo nákupu kryptoměn za nízkou cenu. Joey Krug, šéf hedgeového fondu Pantera Capital, si je jistý a předpovídá ethereu velkou budoucnost.

Podle Kruga má hlavní altcoin velký potenciál kvůli hodnotě blockchainu." Pokud posunete hodiny dopředu o 10 až 20 let, velmi značné procento, možná i více než 50 % světových finančních transakcí se budou nějakým způsobem nebo formou týkat etherea," říká Krug. Předpoklady pro to jsou vidět i nyní, díky rychlému růstu trhů DeFi a NFT.

Rozvoj decentralizovaného finančního odvětví se stal odrazovým můstkem pro velké kapitálové investice. Rostoucí význam etherea není novinkou, protože více než 70 % sektoru DeFi je vázáno na blockchain mince. Cardano, solana a polkadot se mohou stát konkurenty ETH, protože duplikují jeho funkce. Ani jeden altcoin se však za poslední dva roky ETH nepřiblížil a ani nezabral významný podíl na trhu.

analytics61dc417b374e5.jpg

Vývojáři Etherea pracují na škálovatelnosti altcoinu a vysoké provizi za energie. Tyto technické překážky mu brání v dalším růstu. Aktualizace ETH 2.0 by měla tyto problémy opravit, zvýšit šířku pásma sítě a výrazně rozšířit institucionalizaci kryptoměny. Odborníci z JPMorgan a Bloomberg předpovídají růst decentralizovaného finančního trhu a vzhledem k nedostatku skutečných konkurentů ETH bude hodnota altcoinu pravděpodobně nadále růst.

Současný stav Etherea je výsledkem korekce a zvýšené korelace s BTC. Kryptoměna má velkou hodnotu a z tohoto důvodu investoři do tohoto aktiva nevykazují žádnou paniku. Přes veškerou dlouhodobou pozitivitu se pár ETH/USD 10. ledna obchoduje poblíž klíčové oblasti supportu 3 000 USD. Aktivum vykázalo prudký pokles po prolomení trojúhelníkové formace. Technické indikátory ukazují medvědí signály, které by mohly znamenat pokles k hlubším minimům. MACD pokračuje ve svém sestupném pohybu poté, co vytvořil medvědí crossover a stochastický oscilátor opustil býčí zónu a přesunul se do překoupeného území. RSI klesl pod hranici 40, což naznačuje, že býci jsou slabí a neexistují žádné předpoklady pro zotavení. ETH pravděpodobně klesne směrem k supportu na 2 600 USD. Úroveň 2 400 USD se může stát zónou vysoké likvidity, a i když aktivum klesne do této oblasti, pokles by měl být využit k akumulaci dlouhých pozic. Býčí trend ETH je stále aktuální a cíl pro nové historické maximum se nachází na 6 000 USD.

analytics61dc4190474dd.jpg

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ethereum je na dně, je tak čas začít nakupovat
  Ethereum (ETH-USD) se nachází na rozcestí. Propadá se tak rychle a tak daleko, že pokud překoná důležitou psychologickou bariéru cenového bodu 1000 dolarů, mohl by ještě klesnout.
 • Ethereum je na dobré cestě k verzi 2.0
  Vývojáři a nadace Ethereum Foundation oznámili optimistické výsledky testů řetězce Beacon, který funguje podle ohlášeného modelu proof of stake.
 • Ethereum je stále pod tlakem
  Cena etherea se pohybuje kolem 2 540 USD. Technicky zůstává trend medvědí a vytváří nižší minima a nižší maxima. Cena se od listopadu nadále pohybuje pod rezistencí klíčové trendové linie. Zatím se neobjevily žádné známky obratu. Trend je nadále pod kontrolou medvědů.
 • Ethereum je stále v oblasti býčí dynamiky
  Cena Etherea se od výprodejů ze začátku června, kdy token dosáhl hodnoty 900 USD, téměř zdvojnásobila. Růst trhu s kryptoměnami je tažen zlepšujícím se sentimentem na akciových trzích.
 • Ethereum klesá rychleji než bitcoin
  Prodejní tlak na kryptoměnovém trhu nepolevil, takže bitcoin zaznamenal další 4% pokles, zatímco ether ztratil dalších 7 %.
 • Ethereum kleslo na 845 dolarů
  Ethereum (ETH) opět kleslo kvůli nedostatku likvidity na decentralizované obchodní platformě Uniswap, protože anonymní obchodníci vyměnili téměř 1 300 ETH za 1,1 milionu dolarů.
 • Ethereum má důvody k růstu
  Cena Etherea vzrostla v reakci na spuštění Kintsugi Testnet na své cestě k ETH 2.0. Nový vývoj altcoinů vyvolal odraz ceny Etherea, která se vrátila na 4 000 USD.
 • Ethereum má tendenci klesat pod hladinu 1 000 USD.
  Cena etherea zůstává ve střednědobém medvědím kanálu. Dál respektuje jeho hranice a stále vytváří nižší minima a nižší maxima. Trend je zřetelně medvědí a jak naznačuje RSI, odraz nahoru bychom měli očekávat až v blízké době a jen jako krátkodobý úlevný odraz. Rezistence medvědího kanálu se nachází na hladině 1 250 USD. Dokud bude cena pod touto hladinou, bude mít ethereum tendenci dál klesat. Nejbližší cíl poklesu by mohl být zhruba na ceně 840 USD, zvlášť jestli support na ceně 1 040 USD nevydrží. Ve čtyřhodinovém grafu vidíme divergenci RSI, která odůvodňuje jednodenní nebo dvoudenní odraz nahoru. Celkově zůstáváme v medvědím trendu a očekáváme nižší úrovně.
 • Ethereum míří ke klíčové úrovni 1 728
  Pár ETH/USD padá jako kámen a jak se zdá, nedá se zastavit. V době psaní článku se obchodoval na úrovni 1 852. Tlak medvědů je silný, takže ethereum by kdykoli mohlo dosáhnout nových čerstvých minim. Jak už víte z mé analýzy, altcoiny by mohly klesat, pokud cena bitcoinu prodlouží výprodej.
 • Ethereum může čelit volatilnímu opakovanému testu ve výši 3 000 dolarů
  Ethereum se v posledních pár dnech snažilo udržet svou hodnotu, což bylo přičítáno tlaku dolů, který byl uvalen na bitcoiny.
 • Ethereum na býčí vlně🔝
  Ethereum v posledním měsíci výrazně korigovalo předchozí ztráty. Druhá nejpopulárnější kryptoměna téměř zdvojnásobila svoji cenu. V tomto ohledu se Ethereu vede o něco lépe než Bitcoinu, který vzrostl v tomto období o přibližně 75 % z lokálních minim. Obě tyto kryptoměny v současnosti testují úroveň 61,8 % Fibo retracementu posledního poklesu. Cena Bitcoinu dnes prorazila nad 50 tis. dolarů a Ethereum testuje úroveň 3 330 dolarů.
 • Ethereum opět testuje proraženou rezistenci trendové linie
  Poté, co ethereum dosáhlo úrovně 3 285 USD, došlo k pullbacku na 2 830 USD. Cena zpočátku prorazila a překonala rezistenci klesající trendové linie a dosáhla 38% Fibonacciho retracementu celého poklesu. Nyní cena testuje proraženou trendovou linii shora. Předchozí rezistence je nyní supportem.
 • Ethereum padá po výpredajoch na akciových trhoch
  Hlavné kryptomeny sa vo štvrtok obchodujú nižšie, keďže investori sa snažia posúdiť, či jastrabie stanovisko centrálnych bánk zasiahne ekonomický rast. Negatívny sentiment z akciového trhu sa prelial do digitálnych aktív a viedol k prudkému poklesu, vzhľadom na skutočnosť, že hlavné kryptomeny sú stále silne korelované s americkým technologickým sektorom. Bitcoin klesol o viac ako 8,0 % a prepadol sa pod support, ktorý sa nachádza na úrovni 37 000 $, zatiaľ čo Litecoin stratil viac ako 7,0 % hodnoty a podobne ako mnohé iné projekty vymazal včerajšie zisky. Negatívna nálada zatienila nedávne správy týkajúce sa adaptácie digitálnych mien v každodennom živote. Taliansky luxusný módny gigant Gucci oznámil plány na akceptovanie platieb v desiatich kryptomien vrátane Bitcoinu, Litecoinu a Ethereu vo svojich obchodoch v Severnej Amerike.
 • Ethereum pokračuje na 4000 dolarů
  Druhá největší kryptoměna, Ethereum, vzrostlo o 5% nad 4 000 dolarů vůči americkému dolaru. Cena ETH by mohla i nadále růst, pokud zůstane nad hranicí podpory 3 920 dolarů.
 • 📈Ethereum rastie po dôležitej aktualizácii❗
  Dnes prešiel blockchain Ethereum významnými úpravami siete, nazývanými London hard fork, tiež označovaný ako EIP-1559. Bola to jedna z najočakávanejších udalostí v histórii Etherea a investori zostávajú optimistickí, pokiaľ ide o aktualizáciu, od ktorej sa očakáva, že bude mať pozitívny vplyv na hodnotu Etherea vďaka niekoľkým zásadným úpravám vrátane prechodu na priateľskejší proof-of-stake. konsenzus, ktorý s dodatočnou istotou zmení spôsob, akým sa transakcie spracúvajú v sieti. Dnešná aktualizácia taktiež zníži ponuku tokenu Etherea, čo môže pozitívne ovplyvniť jeho cenu. Vylepšovací návrh (EIP) 1559 by mal zmeniť štruktúru poplatkov siete tak, aby určité množstvo dodávok kryptomeny bolo „spálené“ alebo stiahnuté z obehu. Čistá emisia nových jednotiek kryptomeny blockchainu by sa preto v dôsledku zmeny mala spomaliť, čo by v konečnom dôsledku malo cene pomôcť. Niektorí analytici sa domnievajú, že dnešný upgrade pomôže stabilizovať cenu a znížiť volatilitu, a preto sa s digitálnym tokenom bude obchodovať viac.
 • Ethereum roste rychleji než bitcoin
  Hlavní kryptoměny v pátek vykázaly zisky, protože dobré výsledky společnosti Amazon zvýšily důvěru v technologické akcie, které v posledních měsících do značné míry sledovaly digitální tokeny.
 • Ethereum se obchoduje v blízkosti klíčového supportu
  Po silné rally na konci července cena Etherea koriguje. Druhá nejslavnější kryptoměna se obchoduje více než 8 % pod lokálními maximy z 1. srpna. Na H4 intervalu vidíme klíčový support v oblasti $2 960. Je definován předchozími cenovými reakcemi a také spodní limitou tržní geometrie. Pokud se zde poklesy zastaví, tak vidíme dobrou šanci k rostoucímu impulsu. Naopak průraz pod $2 960 by mohl znamenat krátkodobý obrat trendu a pokračování v klesajícím pohybu.
 • Ethereum se přibližuje ke klíčové rezistenci cloudu
  Pomocí ukazatele cloud Ichimoku se pokusíme zjistit, kde by ethereum mohlo zastavit svůj růst a jakou úroveň musí býci prolomit, aby cena pokračovala v pohybu vzhůru. Krátkodobý trend mají prozatím pod kontrolou býci, kteří brzy napadnou denní rezistenci.
 • Ethereum se připravuje na verzi 2.0
  Trh s kryptoměnami byl tento týden pod prodejním tlakem. Rostoucí obavy o zdraví ekonomiky zatím nepodporují valuace kryptoměn. Mezitím vývojáři druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, Etherea, nadále usilovně pracují na přechodu na verzi 2.0, jejíž start je ohlašován již dlouhé roky.
 • Ethereum se snaží opět růst
  Druhá největší kryptoměna se odrazila od supportu poblíž 1 560 USD a před nastávajícím víkendem se sentiment kryptoměn zlepšuje, což by v následujících hodinách mohlo být předzvěstí vysoké volatility.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage