Pátek 07. květen 2021 06:17
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Purple Trading Trading room Hartman
reklama
Purple Trading Trading room Hartman

Jak obchodovat Bitcoin a kryptoměny na základě Elliott Wave Teorie

20.05.2019 16:40  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk


Ahojte tradeři,

Celý článek bych rád věnoval tradingu Bitcoinu i celého Crypto marketu na základě Teorie Elliott Wave. Živíme se obchodováním FX & Crypto párů a sdílením predikcí čistě na základě této teorie. Týdně sdílíme s naší privátní skupinou cca 350 - 500 predikcí na intraday trading + máme na našich webových stránkách 45 stabilních párů, které jsou každý den aktualizovány a nabízí pohled na 4H, 1D a 1W grafy. Cílem je ukázat začínajícím i pokročilým traderů, co to znamená obchodovat na základě Elliott Wave Teorie.

Každé úterý a čtvrtek pravidelně pořádáme live streamy s privátní skupinou a každé druhé pondělí otevřené live streamy pro všechny. Nabízíme také kurzy, které jsou zaměřené na minimum teorie, ale hlavně na použitelnost v praxi a připraví vás perfektně na cestu Elliott Wave tradera. Naši práci můžete vidět například zde na FX Street, portálu Kryptonovinky.sk a Cryptosvet.cz, kde pravidelně sdílíme analýzy a postřehy na FX i Crypto trhy. Každý měsíc prezentujeme výsledky z tradingu včetně dolarových zisků na našem Golden Pocket účtu a počtu pipů na obchod. Našim cílem není sdílet tipy, ale vytvořit komunitu, která se chce naučit obchodovat, získat jistotu či porovnání oproti svým predikcím a naučit se, jakým stylem celý market sledovat. Sdílíme vše, co umíme a v takové kadenci, jakou jen zvládneme. Vítejte v našem světě Elliott Wave!

Stejně tak jako obchodování FX, i obchodování Crypto marketu má svá specifika a zde Vám ukážeme, na co je nutné se zaměřit pro ty nejlepší a nejpřesnější predikce Bitcoinu.

Bitcoin i celý crypto market měl minulý víkend silný uptrend, na který jsme trpělivě čekali téměř 4 týdny. BTC překonal silnou rezistenci, pod kterou jsme se nacházeli cca 260 dní a attackoval hranici 8000,-USD. Při pohledu na graf BTC pod klíčovou rezistenci 6500,-USD nic nenasvědčovalo takto silnému breakoutu kromě jediného indikátoru – poměr longů a shortů. Tento graf jsme trackovali x týdnů a minulý týden avizovali, že může dojít k proražení této struktury bez značného retracementu, protože poměr longů a shortů byl téměř 1:3. Pokud se nacházíme pod silnou rezistencí s takovým poměrem a cena jde sideways, jedná se o recept na potenciální tvrdý breakout. Proč to zde zmiňuji? Rád bych totiž tento článek věnoval všem, kteří se tradingem živí a obchodují BTC pravidelně, nebo naopak BTC sledují už delší dobu a nechápou, co se tom grafu vlastně děje. Ukážeme vám tipy, jaké ostatní pomocné grafy sledovat v momentě, kdy je graf BTC i celého marketu pro hodně lidí „matoucí“ a svádí pak následné pohyby na manipulaci. Manipulace je samozřejmě nedílnou součástí tradingu, ale ne v takové míře, jak se mnozí domnívají.

Vždy tedy spolu s grafem Bitcoinu využíváme tyto podpůrné grafy:

 • BTC CME FUTURES
 • GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC)
 • POMĚR LONGŮ a SHORTŮ
 • BTC VOLATILITY INDEX
 • BTC MARKET DOMINANCE
 • TOTAL MARKET CAP

BITCOIN / USD:

BTC se dostalo do silné rezistenční zóny 8200-8500,-USD, odkud byl v pátek silný retracement. Vždy, když otestujeme potenciální silnou rezistenci a místo ostrého dumpu jdeme v sideways korektivní struktuře, značí to s největší pravděpodobností na konsolidaci v rámci trendu. Co nám trend otáčí, nebo značí, že jsme velmi blízko dokončení je decisivní zamítnutí, které vyšle signál marketu, že jsme dojeli do cíle aktuální struktury a market potřebuje před dalším růstem konsolidovat. Proto jako EW tradeři nikdy neobchodujeme proti trendu bez ohledu na to, jak silná rezistence vypadá. Vždy je pro vás lepší sledovat uptrend a vstupovat při retracementech, než se snažit chytit top a vice versa. Aktuálně tedy sleduji dokončenou vlnu „((3))“ impulzní struktury, kdy jakýkoliv retracement budeme brát jako vlnu „((4))“, před pokračováním k cca 9500-10000,-USD, kde se nachází target pro vlnu „((5))“, která uzavře tento pětivlný cyklus a market půjde do větší korekce.

BTCUSD (BITSTAMP):

BTC má i přes silný retracement spíše korektivní strukturu, kdy sleduji ostré "(abc)" jako součást vlny "B". Pevně věřím, že nás čeká otestování 9500-10000,-USD, ale aktuálně sledujeme korekci vlny "(4)", která bývá velmi komplexní a dlouhá, takže si můžeme pár dní počkat. Další dny tedy spíše sideways pohyb kolem pivotu = 7400,-USD (středová osa formace).


BTC MARKET DOMINANCE:

Dominance Bitcoinu nám ukazuje, kdy dojde s největší pravděpodobností k přelévání kapitálu z BTC do ostatních altcoinů. Celý market je jeden organismus, který se bude v určité fázi dělit o vstupní kapitál. Díky EW jsme byli schopni určit zónu, kdy k takové situaci může dojít. Aktuálně sledujeme „(abc)“ strukturu s targetem cca 52,67%. Platí zde to samé pravidlo, co u grafu BTC. Pokud bude ostrý dump vlny „(a)“ až do této zóny, můžeme očekávat ostré „(abc)“ a otestování cca 50%.


Kapitál se přelévá v drtivé většině příkladů v první řadě mezi Bitcoinem a velkými altcoiny. Jedná se například o: LTC, ETH, XRP, NEO, EOS, IOTA, ETC, ADA, a další v páry s USD. Jakmile tyto altcoiny a Bitcoin dokončí své impulzní struktury, teprve poté se začne kapitál přelévat do malých altcoinů. Přesně v této fázi se dle naší analýzy nacházíme nyní. Bitcoin dokončil svoji impulzní strukturu stejně jako velké altcoiny a malé altcoiny začnou pomalinku dostávat prostor. To znamená, že v páru s BTC najdou své dno a čeká nás posun i malých altcoinů do bull runu.

Tuto teorii zatím podporují například pohyby altcoinů Raven (RVN) a SKY, které měly impulzní odraz z buy zóny. Tyto odrazy jsme ale byli díky EW schopni chytit ve správný čas i přes silný downtrend za použití následujících technik:

SKYBTC:

Důvod, proč jsme byli schopni tento target predikovat i přes to, že se jedná o nové low, je ten, že ve struktuře byl identifikovaný triangl, který se vyskytuje vždy před posledním pohybem v daném směru = downtrend. Tzn. triangl nám identifikuje dokončování 5-ti vlnné struktury a můžeme očekávat otočení trendu. SKY jenom dnešním pohybem udělal přes 80%.

Predikce z 1.5.2019:


Aktuální stav 16.05.2019:


RVNBTC:

U Raven jsme sledovali dlouhý downtrend, který stejně jako u FX párů má korekční charakter, ale i přes to jde na poslední „Do or die“ zónu = 0.786 Fibo retracement. Tento level má v oblibě FX stejně jako Crypto.


GRASCALE BITCOIN TRUST

GBTC používáme jako další pomocné vodítko pro určení co nejpřesnějších supportů a rezistencí v kombinaci s EWT. Jde o to, že je velmi těžké definovat správnou anotaci vln na celém grafu, kdy se člověk občas trápí s tím, zda je to už vlna pátá? Nebo teprve vlna třetí? GBTC nám v tomto hodně pomáhá, protože dokážeme krásně identifikovat, že už celá 5-ti vlnná struktura byla s největší pravděpodobností dokončena a čeká nás korekce. Nejhorší varianta je ta, že bychom byli teprve v subvlně „((iv))“ vlny „(5)“ a čeká nás poslední leg up do naší target zóny. V grafu sice vidíte, že máme zaznačené GAPy, ale nevěnujeme jim takovou pozornost, jako na grafu Futures, jako se dozvíte v sekci níže.

Predikce z 10.5.2019:


Stav z 19.05.2019:


BTC CME FUTURES:

BTC CME FUTURES jsou naprostou nutností, protože mají něco, co ostatní grafy BTC nemají – GAPy. Kdo obchoduje i Forex, tak ví přesně, jak tyto GAPy fungují. Jedná se v podstatě o velmi silné magnety, které mají vždy tendenci si cenu k sobě přitáhnout. V Crypto toto není běžné, protože je to show, která jede 24/7. Co nás u GAPu zajímá je nejen jeho pozice, ale hlavně i reakce na tuto zónu. Pokud je impulzní odraz up ze support zóny GAPu, můžeme s největší pravděpodobností očekávat pokračování tohoto uptrendu. Pokud jej otestujeme a odraz je pomalý sideways a obsahuje overlapping, pak s největší pravděpodobností dojde k prasknutí supportu a čeká nás minimálně „(abc)“ korekce vyššího stupně.

Graf Futures je určitá forma etalonu proti ostatním burzám, kde občas spiky zamíchají pěkně s cenou a vytvoří silný rozdíl mezi cenami BTC jednotlivých burz. V pátek byl silný dump z predikované zóny a včera jsme se dočkali opačného silného retracementu, který tento spike téměř celý potrestal. Sleduji tedy jako prioritní count trianglovou formaci, kdy bude jakýkoliv downtrend velmi limitovaný. Pokud bychom uvažovali "((abc))" korekci, pak je ideální support zóna 5850-5600,-USD. Musíme ale zohlednit otevřený GAP a reakce za poslední dny, kdy spíše vše nasvědčuje sideways korekci, než klasickému "(abc)" Zig-Zagu. Proto tedy nemám v plánu chytat shorty, ale počkám na rozvinutí korekce pro vstup do long pozic.


BTC LONGY a SHORTY:

U BTC longů a shortů sledujeme ta samá pravidla, co na ostatních grafech. Sledujeme korekční a impulzní struktury, které nám mohou ukázat nejpravděpodobnější vývoj ceny. Níže k dispozici predikce a skutečný stav.

Predikce z 2.5.2019: 


Stav ze 16.5.2019:  


Zde tedy sledujeme otočení trendu a můžeme nyní očekávat minimálně strukturu ve formaci „(ABC)“. Vzhledem k tomu, že LONGY překonaly bullish level v impulzním manýru, budeme s jakoukoliv korekcí počítat jako s konsolidací ve směru hlavního trendu = up.

BTC LONGY vs SHORTY:

Predikce z 2.5.2019:


Stav z 16.5.2019: 


Všimněte si, jak funguje bullish level a reakce na tuto hodnotu. V první vlně jsme sledovali Rising wedge, který byl impulzním odrazem aktuálně téměř celý potrestaný. Toto je jedna z typických vlastností wedge formací, kdy otočení trendu smaže celý tento pohyb a dostaneme se do míst, kde tento wedge skončil.

TOTAL MARKET CAP:

Graf TMC sledujeme z toho důvodu, že nám udává globální pohled na celý crypto market. Tzn. musí podléhat stejným pravidlům technické analýzy jako jiné grafy. Aktuálně sledujeme potenciální dokončení vlny „(3)“, kdy jsme dnes splnili target 240mld, odkud byla silná bearish reakce, která nám značí, že jsme s největší pravděpodobností tuto impulzní vlnu dokončili a nyní nás čeká také sideways korekce ve formaci trianglu.


Toto dává i perfektní smysl, protože u velkých altcoinů jsme splnili predikované targety a přecházíme do korekční fáze v páru s USD. Toto by mohlo značně pomoci malým altcoinům v páru s BTC, které mají velmi zajímavé struktury a potenciál na nalezení dna a zahájení bull runu. Zatím k tomuto tvrzení nemáme dostatek dat, ale rozehrané je to velmi dobře.

Jako příklad nám může posloužit STEEM v páru s BTC:

STEEM měl krásný impulzní odraz od 396 sats, který se rozvinul do 5-ti subvln. Aktuálně sledujeme strukturu, která má všechny aspekty korekční formace, kde nyní testujeme rezistenční trendovku. Jako první target vždy sleduji bullish level = 480 sats. Target pro vlnu "((iii)) / ((c))" = 572-583 sats. Steem je bullish a predikce platná, dokud se nacházíme nad hodnotou Invalidation level = 396 sats.


BTC VOL INDEX:

Predikce z 5.5.2019:


Stav z 19.5.2019:


BTC volatility index nepodléhá stejným pravidlům jako ostatní grafy, ale pohybuje se spíše v impulzních sinusových cyklech. Aplikujeme na tento graf stejná pravidla dle EW, ale s tím rozdílem, že se spíše soustředíme na konsolidace do silných support zón, odkud byla vždy impulzní reakce. I přesto, že tento graf nemá stejná specifika jako ostatní, predikce vychází naprosto přesně.

Volatility index splnil target pro vlnu "(C)" na hodnotě 11,18 a nyní sledujeme dokončování celé struktury. Normálně bychom uvažovali poslední vlnu v tomto velkém wedgi jako klasickou impulzní „12345“, ale musíme respektovat styl celého grafu, který jede v sinusových overlapping pohybech. Proto uvažujeme podobnou formaci, která je zobrazena v grafu jako "Příklad".


Jak jsem zmiňoval v analýze, nacházíme se v potenciální vlně "((4))", která je velmi komplexní. Co to může znamenat pro velké alty? S největší pravděpodobností budeme mít různé struktury, kde některé alty teprve dokončují impulzní vlnu "(3)" - např Dash a poté teprve přejdou do korekční formace. U těchto altů sleduji abc korekci, protože narozdíl od ostatních altů, které už formují triangl, zde teprve začínáme s korekcí. Jelikož v případě breakoutu půjdou všechny alty spolu, nebo velmi blízko po sobě, znamená to sledovat tuto korelaci:

Příklad DASH / BITCOIN CASH:

(a) = C

(b) = D

(c) = E


Jakmile budeme dokončovat trianglové struktury, budu sledovat právě DASH, pro případný Running flat, kdy by "(c)" mohlo být zkrácené, ale na to je zatím brzy.

Níže vám chceme ukázat, jakým stylem a s jakou přesností se dá díky této teorii market predikovat. Tyto predikce jsou veřejně dostupné na našich stránkách i ve free komunitách, kde je sdílíme. (Odkazy na konci článku.)

IOTAUSD:

U IOTA jsme sledovali potenciální dokončování „((abc))“ flat korekce, kdy vše nasvědčovalo korekčnímu manýru s targetem 0.786 Fibo retracement vlny (A)“. Invalidation level (stopka) = 0,20,-USD. Cena totiž i přes ostrý úhel šla sideways, což značilo korektivní charakter, který má velmi limitovaný downside. Target poté 1:1 Extention vlny „(C)“.


BCHUSD:

U BITCOIN CASH jsme sledovali krásný set up na long, kdy se cena po dosažení vlny „(3)“ pohybovala sideways v korektivním „((abc))“ manýru. Určení targetu pro vlnu „((c))“ = výška trianglu + rozumná Fibonacciho zóna.


DASHUSD:

DASH měl zatím krásný impulzní pohyb up, který nám s největší pravděpodobností ukazuje, že aktuální uptrend bude pokračovat do zóny cca 155-167,-USD. Aktuálně sledujeme „(abc)“ korekci, kdy se nacházíme přesně na hodnotě 0,786 extensionu vlny „(a)“. Invalidation level = 94,68,-USD.


EOSUSD:

U EOSu sledujeme potenciální „((abc))“ korekci do zóny = 4,66-4,458,-USD. Target = 6,38-6,48,-USD. Invalidation level = 4,-USD.


BNBUSDT:

Predikce na BNB stále platná. Aktuálně sledujeme potenciální subvlnu „(4)“ ve formaci „((abc))“. Vlna „(5)“ má target =27-28,-USDT, kam vychází 1.382-1.618 extension vlny „(4)“.  Aktuálně se nacházíme na 1:1 poměru vlny „((a)):((c))“, takže uvidíme reakci v dalších hodinách, ale zatím máme velký potenciál pro pokračování uptrendu.


ADAUSDT:


ZÁVĚR:

Je tedy obchodování dle Elliott Wave Teorie 100% a zaručené? Samozřejmě že není, protože ani my nejsme stoprocentní. Ale jakmile si najdete systém, dodržujete pravidla a disciplínu, pak se z této teorie stává neuvěřitelná výhoda, která nejen změní váš styl tradingu, ale i to, jakým stylem celý market analyzujete a chápete.

Moc děkujeme za váš čas a přečtení článku a doufáme, že byl pro vás alespoň trochu obohacující. Kdo by chtěl začít s EW, tak nejlepší publikace, která je aktuálně k dispozici, je Elliott Wave Principle od R. Prechtera a A.J. Frosta. Kdo bude mít zájem sledovat přenesení teorie do praxe, skromně a s pokorou doporučuji nás - GOLDEN POCKET.

Ještě jednou moc děkujeme za pozornost a nechť vás síla provází!

Marek Vaňha

Kde nás najdete?

Oficiální webové stránky: https://goldenpocket.cz/

GOLDEN POCKET – FB stránka: https://www.facebook.com/goldenpocketCZ

BITCOIN TRADING CZ/SK – Free skupina pro crypto nadšence: https://www.facebook.com/groups/522253141312237/

E-mail: info@goldenpocket.cz

Naše analýzy najdete denně na následujících portálech:

https://www.fxstreet.cz/

https://www.kryptonovinky.sk/

https://cryptosvet.cz/

Harmonogram článků:


Harmonogram Live Streamů:

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Jak na volatilitu? Co je VIX a jak se dá obchodovat? (1/2)
  Pokračujeme v sérii našich videí. Tentokrát jsme se podrobněji podívali na poslední dobou stále více populární téma volatility a indexu VIX. V dnešním prvním díle si řekneme něco málo o samotné volatilitě a VIX indexu. Vysvětlíme si co volatilita vyjadřuje, v jaké formě se s ní dá obchodovat a jaké jsou specifika těchto obchodů. V dalším díle, který zveřejníme začátkem příštího týdne, se pak zaměříme na konkrétní obchodní strategie.
 • Jak na volatilitu? Možné obchodní strategie (2/2)
  Minulý týden jsme na xPulsu zveřejnili video k volatilitě a VIX indexu, ve kterém jsme se zabývali tím, co vlastně VIX vyjadřuje a jak se s ním dá obchodovat. Video lze shlédnout od tímto odkazem. Dnes nabízíme druhý díl, ve kterém na toto video navážeme a trochu podrobněji se podíváme na možné obchodní strategie, které lze při obchodování s volatilitou uplatňovat.
 • Jak na volatilitu? VIX je na nové long pozice zatím příliš vysoko
  Rozhodl jsem se, že začnu každý týden publikovat komentář k situaci na VIX indexu. Jeho obliba mezi klienty roste a do...
 • Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit: Co čekat v den D
  Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají. Britské akcie za poslední týden přidaly přes 5 % a libra je na frontě s eurem nejsilnější od začátku měsíce a s dolarem od začátku roku.
 • Jak (ne)proběhne Italexit
  Chleba eurozóny se bude pravděpodobně lámat v Itálii. Tedy v zemi, která je dost veliká na to, aby měnovou unii mohla rozložit a má dost problémů na to, aby pro Italexit měla motivaci (možná – viz níže). První významnější lámání by mohlo přijít už čtvrtého prosince, kdy se bude hlasovat o Renziho ústavních reformách.
 • Jak nepřijít o majetek v roce 2021?
  Minulý rok jsme byli svědky skokové změny v globální ekonomice. V souvislosti s pandemií covid-19 přišel nevídaný pokles, který byl výrazně hlubší a delší než při poslední velké globální krizi v letech 2008 až 2009. Takový vývoj výrazně zvyšuje investiční riziko. Kam bychom tedy měli investovat, abychom ochránili svůj majetek?
 • Jak nízké jsou přes svátky objemy na akciovém trhu?
  Jak nízké jsou objemy obchodů na finančních trzích přes vánoční svátky? Tradičně nejnižší v celém roce, ale pořád ne zcela zanedbatelné. Jen tak pro zajímavost jsem si připravil srovnání vývoje objemů na NYSE za posledních 60 obchodních seancí, které jsou docela reprezentativním vzorkem toho, jak se objemy na trzích během roku vyvíjejí a jak výrazně se čas od času odchylují od normálu. Graf níže zachycuje objem zobchodovaných akcií společností zahrnutých v indexu S&P500 ( v mil. kusů).
 • Jak nízko půjde ČNB?
  Koruna se v uplynulém týdnu vezla na vlně opatrného optimismu, který pramenil z nadějí na postupné uvolňování antivirových restrikcí v tuzemsku i v okolních zemích. Nic na tom nezměnila ani data o ekonomické náladě v eurozóně, která vykázala historické poklesy, ani údaj o tamním HDP, jež dopadl mírně pod odhadem trhu. Velké překvapení pak nepřineslo ani čtvrteční měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Ta v souladu s očekáváními nepřistoupila ke změně depozitní sazby a pro tuto chvíli se spokojila s úpravami podmínek pro zajištění přístupu bankovního sektoru k likviditě.
 • Jak obchodovali vítězové Forex Cup Young?
  Studentská soutěž Forex Cup Young 2014 (Forex Young Cup) skončila a výhry jsou předány. Přestože finanční trhy byly tentokrát o něco méně volatilní, dočkali jsme se vysokých zhodnocení. Vítěz českého kola říká, že úspěch v tradingu je o dodržování předem stanovené strategie, vítěz na Slovensku zúročil své zkušenosti z reálného obchodování. Rozhovory s oběma přinášíme v tomto článku.
 • Jak obchodovat akciové indexy
  Primárním účelem akciových indexů je poukazovat na životaschopnost určitých regionů, či odvětví trhu. K tomu jsou ostatně využívány už od roku 1896. Avšak kromě ekonomů, bankéřů, či analytiků, kteří akciových indexů za tímto účelem skutečně využívají, se najdou také jedinci, jenž si spekulováním na vývoj jejich ceny dokáží přijít k potenciálně slušným výdělkům. Pokud vás zajímá jak, pak čtěte dál.
 • Jak obchodovat drahé kovy, jako je například zlato
  Trading s CFD nemusí v žádném případě znamenat, že je obchodník odkázán pouze na obchodování měnových párů, přestože ty bezpochyby patří, co se tohoto trhu týče, mezi ty úplně nejoblíbenější. Stále oblíbenějším instrumentem k obchodování jsou však i CFD kontrakty s drahými kovy. Většina z nás si jistě pod pojmem drahý kov vybaví zlato nebo stříbro, ale jsou i jiné mnohem lukrativnější kovy, například palladium a platina, které jsou rovněž součástí naší CFD nabídky. Tento článek slouží jako odrazový můstek pro všechny z vás, kteří o obchodování s drahými kovy uvažujete, ale chybí vám základní informace.
 • Jak obchodovat JPY po intervencích?
  Japonská centrální banka v koordinaci s ministerstvem financí dnes v noci přistoupila k devizové intervenci proti silnému japonskému jenu. Intervence srazila kurz japonské měny z historických maxim kolem 77 USDJPY až k hladině 80, kde prudký pokles narazil na obnovený zájem investorů o JPY. Krom přímého vstupu na devizový trh Bank of Japan navíc zvýší svůj program nákupu dluhopisů a poskytování úvěrů.
 • Jak obchodovat kryptoměny efektivně?
  Velké potenciální zisky během krátké doby jsou hlavním důvodem, proč kryptoměny lákají nové a nové tradery. Boomu využívají mimo jiné kryptoměnové burzy, u nichž většina začátečníků skončí, avšak které nejsou pro obchodování digitálních měn zdaleka nejlepším místem.
 • Jak obchodovat na forexu v netrendovém období?
  Riziko na měnových trzích je jednou z nejzajímavějších "proměnných", se kterou se tradeři během obchodování setkají. V angličtině se pro sentiment traderů ve vztahu k riziku vžila zkratka RORO ("risk on/risk off"). Stručně řečeno, když tradeři věří v optimistický výhled ekonomiky, jsou ochotni podstoupit větší míru rizika a skupují měny jako indickou rupii nebo brazilský real, zatímco v dobách krizí a tržní nejistoty se jejich ochota riskovat snižuje a uchylují se do bezpečných přístavů, jakými jsou například americký dolar nebo japonský jen.
 • Jak obchodovat páteční data z trhu práce v USA?
  Tento týden v pátek budou poprvé od vyhlášení QE3 publikována data z trhu práce v USA.  Konkr...
 • Jak Obchodovat Setkání Fedu
  Dne 26. září 2018 bude všechna pozornost soustředěna na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách (Federal Funds Rate). 26. září 2018 ve 20:00 českého času vybere centrální banka jednu ze tří možností: buď ponechá úrokové sazby na aktuální úrovni, sníží nebo zvýší úrokové sazby.
 • Jak obchodovat volatilitu (VOLX) v roce 2016? Raději jinak než v minulých letech.
  Pokud bude pro rok 2016 něco charakteristické, bude to pravděpodobně zvýšená volatilita. V posledních třech letech jsme se nechali nízkou volatilitou ukolébat a její růst proto může být pro některé investory malým šokem. Průměrná volatilita amerického indexu S&P500 vyjádřená indexem VIX (v naší platformě ticker VOLX) byla v minulém roce 16,6 % a v roce 2014 a 2013 dokonce pouhých 14,2 %. To je výrazně pod historickým průměrem, který od roku 1990 činí 19,8 %.
 • Jak obchodovat zveřejnění indexu CPI ve Velké Británii? (webinář v úterý 10:20) + aktuální situace na libře
  Přestože téma Brexitu lomcuje v posledních týdnech britskou librou nejvíce, tak inflační statistiky patří mezi nejdůle...
 • Jak obnovit evropský růst
  Dluhová krize v Evropě řádí už tak dlouho, že někteří lidé začínají pokládat za ...
 • Jako na houpačce. Evropské indexy likvidují část včerejších ztrát
  Po včerejším výprodeji se dnes nálada na evropských trzích stabilizuje a evropské indexy se vrací do zelených čísel. T...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy