Pátek 03. duben 2020 00:57
reklama
Admiral Markets Affil new
reklama
Bossa live trading
reklama

Týdenní analýza FX marketu - co očekávat do konce roku?

Napsal:   Sekce: Elliott Wave analýza

Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu! Market se nachází v klíčové situaci. Jaké zóny nyní sledovat a co očekávat do konce roku?

EUR/USD:

EURUSD splnilo náš první long term target 1.11761, takže zatím veliká spokojenost. Tento target byl zde důležitý proto, že se jedná o tzv. Bullish level, na kterém vždy chcete konzervovat alespoň částečný profit. Jedná se totiž o hranici, která odděluje korekci od dokončené a komplexnější. Pokud zde dojde k ostrému a rychlému zamítnutí, pak můžeme s největší pravděpodobností očekávat komplexnější korekční strukturu. Z tohoto důvodu u EURUSD aktuálně uvažuji dva potenciální long term scénáře. EURUSD by mělo být na dně a tento fakt zatím nic nevyvrací ba naopak. Vzhledem k tomu, že máme z aktuálního topu samé 3 vlnné struktury, musíme uvažovat komplexnější korekci „WXY“ do zóny SUPPORT 1 = 1.11010-1.10888, nebo alternativní scénář s potenciálním trianglem ve velké vlně „(B)“, což by znamenalo hlubší korekci k cca 1.10643-1.10399. Důvod, proč zde uvažuji aktuálně hlubší korekce je nevyplněný GAP, který by si měl cenu přitáhnout. Pokud si ji přitáhne, dostaneme se pod trendový support (červená tečkovaná linie), na kterou bude trh reagovat. Právě tato reakce rozhodne, zda bude korekce pouze do zóny SUPPORT 1, nebo nás čeká komplexnější a hlubší korekce do zóny SUPPORT 2.

Dlouhodobě sledujeme korelaci s BITCOINEM a ani ten zatím nevypadá na to, že bychom byli na dně a je právě možné, že se jejich korelace sesynchronizuje v momentě, kdy EURUSD dokončí tuto subvlnu „(B)“.


USOIL vs. USD/CAD

Ropa se dostává do finální target zóny z minulého týdne a nyní už nezbývá než čekat na reakci. Na long je pozdě, na short pozici příliš brzy. Celý uptrend u ropy je takový nemastný neslaný a spíše evokuje korektivní strukturu v rámci downtrendu. Ropa se ale neuvěřitelně drží a jakmile se cena dostane na 4H grafu pod MA21 (aktuálně cca 60,73,-USD), přijde s největší pravděpodobností breakout up na USDCAD.

Zatím tedy pro dokončení ropy nesleduji tolik ropu ale spíše USDCAD, který dokončuje potenciální „WXY“ korekci a breakout nad trendovku bude s největší pravděpodobností znamenat zahájení uptrendu u USDCAD a zahájení downtrendu u ROPY. Zatím trpělivost.


STŘÍBRO (XAG/USD):

Zlato je poslední cca 2 týdny relativně nečitelné, proto se soustředím na stříbro, které má potenciál být na dně. Zatím si ale nemyslím, že nás čeká breakout nyní, spíše je pravděpodobnější otestování hranice 16,873-18,760, kde se bude právě rozhodovat, zda je stříbro na dně, či nás čeká poslední leg down k cca 16,38-16,213. Aktuální odraz se dá totiž zanotovat pomocí 5ti subvln s tím, že nyní jsme v korektivní struktuře subvlny „(ii)“. Ta jde většinou k předchozí subvlně „iv“ nižšího stupně. Zní to komplikovaně, ale opravdu není. Subvlna „iv“ je v drtivé většině příkladů jeden z nejsilnějších supportů a vice versa = nejsilnějších rezistencí. Pokud se tedy stříbro dostane pod tuto zóny = 16,760, pak si myslím, že nás čeká ještě jeden leg down.


10Y US NOTES:

Jde o to, že vzácné kovy jsou velmi úzce závislé na pohybu US dluhopisů, které měli pěkný odraz up po vymetení SL na novém low. I zde můžeme být na dně, ale musíme překonat v dalších dnech bullish level = 129,232. Dokud jsme totiž pod touto hranicí, můžeme být stále v komplexnější korekci, protože akcie i ropa jsou zatím stále short term bullish. Znamená to tedy, že i zde čekáme na jasný signál a dokončení aktuální trendů, protože je celý trh v klíčových rezistenčních / support zónách a jakmile bude reakce, víme, jakým směrem má co jít. Do té doby ale nezbývá než čekat na více dat, protože i 10Y US NOTES jsou aktuálně na hraně. Long term definitivně bullish, ale short term můžeme být na dně, nebo nás keště čeká leg down a to je klíčový okamžik na který musíme počkat.

Pokud se stříbro dostane nad trendovou rezistenci, mohl by to být první silný indikátor toho, že i dluhopisy jsou na dně.


ZLATO (XAU/USD):

Zlato stále sledujeme nerozhodnost, zda půjdeme up nebo down. Pro potvrzení potřebujeme prorazit jeden nebo druhy KEY LEVEL. Sleduji 2 možnosti:

1) Rozvíjí se nám "(abc)" struktura pro vlnu "((y))" a budeme pokračovat na nové low do zóny 1430 - 1438 (graf vlevo)

2) Rising wedge a nyní přecházíme pouze do korekce, která půjde otestovat 0,786 fibo retracement + zónu okolo vlny "(ii)" = 1451 - 1454 a poté bude pokračovat směrem up. Invalidation level - 1445 (graf vpravo).


Index S&P 500:

US500 je také na hranici a testuje klíčové rezistence. Sledujeme stále dva stejné scénáře:

1) FLAT "((abc))" struktura a udrží nás aktuální top

2) Rising wedge pro vlnu "((v))" a půjdeme otestovat zónu 3214 - 3244 a až poté příjde zamítnutí


SUMARIZACE:

Vidíte tedy krásně, že ZLATO i STŘÍBRO mají stejný set up na leg down, který rozhodne o dalším vývoji. Toto se dá tedy krásně aplikovat i na US dluhopisy a vice versa na akcie, ropu a indexy, kde čekáme na zamítnutí, které jasně definuje dokončený růst a půjdeme alespoň do „(abc)“ korekce. Bohužel si nejspíše budeme muset počkat až na začátek roku.

Nechť vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Turecko s sebou stahuje zbytek světa
  Největší pákou na finančních trzích je aktuálně Turecko. Ekonomické nerovnováhy a neochota jeho představitelů řešit problémy vyvolala prodejní paniku, která se přesouvá i na jiná riziková aktiva. Po delší době se zapnul statut bezpečného přístavu u japonského jenu, který nyní poráží všechny měny a sekunduje mu tradičně švýcarský frank a americký dolar. Pojďme se podívat na turecké problémy z fundamentální stránky a najít možnosti, jak z nynější situace profitovat.
 • „Tvrdý“, či „Jemný“ výstup z EU?
  O výsledku referenda, na jehož základě má dojít k vystoupení Velké Británie z Evropské unie, a který je mezi širokou veřejností znám jako Brexit, slyšel kde kdo. Dnes je proto i díky tomuto faktu více, než jisté, že Velká Británie opravdu EU opustí, avšak podmínky, se kterými nakonec tato velkolepá zem vystoupí, jsou prozatím velmi nejisté.
 • Týden na akciových trzích podle burzovních grafů
  Americký akciový index S&P 500 má za sebou další ziskový týden, připsal si 0,76 %. Hospodářské výsledky Applu udělaly své, samotný titul přidal za týden bezmála 9 % a tržní kapitalizace firmy poprvé v historii přesáhla bilion dolarů.
 • Týden na amerických indexech podle burzovních grafů
  Rozkolísaný týden na americkém akciovém trhu skončil díky silnému pátečnímu růstu zhruba stagnací, index S&P 500 dokázal nakonec připsat 0,16 %.
 • Týden na trhu (13.1 - 19.1): Statistika a rozhodnutí centrálních bank
  Nový lednový týden se jeví poměrně obvykle. Svět zaznamenal několik statistických, politických i monetárních rozhodnutí a zdá se, že světové ekonomiky i kapitálové trhy fungují po vánočních a novoročních svátcích naplno.
 • Týden na trhu (20.1. – 26.1.): ECB, statistika a trochu politiky
  Pokud do hry nevstoupí žádné nové a neznámé faktory či katalyzátory, kapitálové trhy v tomto týdnu pravděpodobně neznamenají žádné velké otřesy. To však ještě neznamená, že se investoři budou nudit.
 • Týden na trhu (27.1. - 2.2.): Největší pozornost přitahuje Brexit a FED
  Poslední lednový týden bude nadmíru zajímavý: Brexit se přiblížil téměř na dosah ruky, ačkoliv mnozí pochybovali, zda se jej vůbec někdy dočkáme, a Federální rezervní systém a Bank of England rozhodnou o úrokových sazbách.
 • Týden na trhu (9.12 - 15.12): Týden centrálních bank
  Tento týden bude plný událostí bezprostředně ovlivňujících akciové a kapitálové trhy. Nestává se často, aby hned po sobě zasedal americký Fed a Evropská centrální banka, nicméně přesně to je tento týden v plánu. Napětí roste. Za těchto okolností může růst volatilita obchodů, a tudíž je více než kdy jindy třeba dbát na opatrnost.
 • Týden na trzích podle burzovních grafů
  Index S&P 500 v uplynulém týdnu odepsal přes procento. Po mírné pondělní ztrátě přišly tři dny s alespoň procentní změnou, páteční výrazný růst nakonec zmírnil na 0,3 %. K historickým maximům nechybí mnoho, jen ten rozhodující impulz nebo energie zatím nepřišly.
 • Týden na trzích podle burzovních grafů: Zelená denní, týdenní i měsíční svíčka, i když to byly nervy
  Skončil poslední červencový týden. Americký akciový index S&P 500 během něj vzrostl o 1,17 %, za celý měsíc pak o 1,98 %. Vzhledem k tomu, co se dělo v Číně a Řecku, je to možná úspěch, spíše jde ale o náhodu. Může stačit pár dnů, aby se index dostal opět níže, konec měsíce je v tomto směru kalendářním, ne tržně významným předělem.
 • Týdenní analýza od FOREX tradera - EUR/USD, USD/JPY a NZD/USD
  Měnový pár EUR/USD poměrně rozhodně pokračuje ve svém posunu do dalšího cenového patra a obchoduje se již významně nad hladinou 1,2100. Volatilita poslední dny je zvýšená a je způsobena množstvím kurzotvorných zpráv nahromaděných do tohoto týdne.
 • Týdenní grafy ukazují na nerozhodnost investorů
  Ohlédnutí za minulým týdnem, graf USDCHF
 • Týdenní komentář tradera - EUR/USD, ropa WTI a EUR/CZK
  Měnový pár EUR/USD po celý týden pravidelně každodenně mírně oslaboval, až se dnes přiblížil důležité technické oblasti 1,1720 +/- (dlouhodobá Breaklevel oblast) odkud se s podporou amerických dat odrazil nahoru. I když data (míra nezaměstnanosti a NFP report) nebyla vůbec špatná, slabší hodinové výdělky dolar přeci jen zabrzdily v případném dalším posílení.
 • Týdenní komentář tradera – EUR/USD, ropa WTI, EUR/CZK a USD/JPY
  Přibližně třítýdenní růst eurodolaru (měnový pár EUR/USD) z oblasti pod 1,1600 se počátkem týdne zastavil až na úrovní 1,1960 +/-, čímž se uzavřel Gap v této oblasti z druhé poloviny září, který cenu také přitahoval. Současně se v této oblasti objevily i silné swing prodejní signály. Na plánovaném Profit-Targetu 1,1950 jsem počátkem týdne nakonec uzavřel všechny zbývající pozice.
 • Týdenní výhled: Býčí trend na trzích pokračuje
  Páteční seance pomohla akciovým indexům v Evropě i v USA zamířit do zelených čísel, když jen ve Spojených státech rostly oba hlavní burzovní indexy (Dow Jones, S&P500) o více než procento.
 • Tyto měny vybočují z řady
  Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.
 • Týždenný výhľad od 3cAnalysis pre EUR/USD a index DOW
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhlad od 3cAnalysis pre GBP/USD a EUR/GBP
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhľad pre EUR/GBP a index DAX
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhľad pre EUR/USD a GBP/USD
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB-konference