Čtvrtek 08. červen 2023 06:34
reklama
The Trading Pit
reklama
The Trading Pit
reklama
The Trading Pit
reklama
Dukascopy new

BREAKING: USD po zveřejnění zápisu z FOMC mírně posiluje

24.05.2023 21:30  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Zápis z jednání FOMC byl zveřejněn dnes ve 20:00. Dokument se týkal zasedání z 2.-3. května 2023, během kterého Fed důrazně naznačil, že může pozastavit cyklus zvyšování sazeb. Zápis většinou zopakoval prohlášení FOMC a Powellovy komentáře během tiskové konference a neobsahoval žádné zásadní překvapení. Klíčové poznatky:

 • Bankéři se shodli, že inflace je stále nepřijatelně vysoká
 • Bankéři byli rozděleni v názoru, zda je nutné další zvyšování mezibankovních sazeb
 • "Někteří" bankéři považovali další zpřísnění za potřebné, zatímco "několik" jich považovalo za vhodné zastavit zvyšování sazeb
 • Členové Fedu vidí jako pravděpodobnou mírnou recesi ke konci roku

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: USD po zprávě ISM Manufacturing PMI mírně posiluje
  Index ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu v USA v únoru vzrostl na 47,7 bodu z 47,4 bodu v předchozím měsíci, což je pod očekáváním analytiků, kteří očekávali 48,0 bodu. Čerstvá zpráva poukázala na čtvrtý měsíc poklesu aktivity v továrnách v řadě po 30měsíčním období expanze, přičemž podniky nadále zpomalují výrobu, aby lépe odpovídala poptávce v první polovině roku 2023 a připravily se na růst v druhé polovině roku.
 • BREAKING: USD po zveřejnění JOLTs a továrních objednávek oslabuje
  Počet volných pracovních míst ve Spojených státech se v srpnu snížil na 10,053 milionu z revidovaných 11,70 milionu v předchozím měsíci a pod očekávání trhu ve výši 10,775 milionu.
 • BREAKING: USD po zveřejnění amerických dat zpevňuje
  Nové objednávky za zboží dlouhodobé spotřeby v USA v únoru meziměsíčně klesly na -2,2 %, z revidovaného 1,6% nárůstu v lednu a ve srovnání s očekáváním trhu o -0,5%.
 • BREAKING: USD po zveřejnění balíčku dat z USA posiluje
  Jádrové ceny PCE, které neobsahují energie a potraviny vzrostly v červnu meziměsíčně o 0,6 %, což bylo nad odhady trhu (0,4 %). V květnu zaznamenal index nárůst o 0,3 %. Meziroční nárůst jádrové inflace PCE zrychlil z květnových 4,7 % na 4,8 % v červnu. Odhady analytiků činily 4,7 %, to potvrzuje, že cenové tlaky jsou stále vysoké.
 • BREAKING: USD po zveřejnění CPI oslabuje
  Právě byla zveřejněna široce sledovaná zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že růst cen mírně zvolnil, nicméně inflační tlaky nadále zůstávají zvýšené, proto nelze vyloučit zářijové zvýšení úrokových sazeb o 75 bp.
 • BREAKING: USD po zveřejnění NFP mírně roste
  Report NFP za březen byl klíčovou makro událostí dne. Trh očekával čtení víceméně v souladu s ADP zveřejněným začátkem tohoto týdne, který poukazoval na nárůst 455 tisíc pracovních míst. Skutečné údaje se ukázaly být o něco slabší, protože změna zaměstnanosti mimo zemědělství dosáhla 431 tisíc. Stále se však jedná o solidní číslo a v kombinaci s vyšším než očekávaným růstem mezd, je květnové zvýšení sazeb o 50 základních bodů téměř jisté.
 • BREAKING: USD po zveřejnění PCE oslabuje
  Na EUR/USD dnešní údaje PCE spíše nezapůsobily. Pár vyskočil nad úroveň 1,0870.
 • BREAKING: USD po zveřejnění PCE posiluje
  Pár EUR/USD se stahuje zpět k hranici 1,0600. PCE inflace: 5.5% YoY vs 5.6% YoY expected (6.0% YoY previously).
 • BREAKING: USD po zveřejnění PPI dat mírně posiluje
  Ceny výrobců v USA se v srpnu meziročně snížily z červencových 9,8 % na 8,7 % a skončila pod tržní očekávání 8,9 %. Ceny výrobců pro konečnou poptávku v USA bez potravin a energií se v srpnu meziročně snížily na 7,3 % po 7,6% červencovém růstu a skončila stále nad očekáváním trhu ve výši 7,1 %.
 • BREAKING: USD po zveřejnění PPI posiluje
  Index cen výrobců v USA se v září meziročně snížil ze srpnových 8,7 % na 8,5 %, což je stále nad očekáváním trhu ve výši 8,4 %.
 • BREAKING: USD prohlubuje pokles po zveřejnění maloobchodních tržeb v USA
  Zpráva o maloobchodních tržbách v USA za listopad byla zveřejněna dnes ve 14:30. Údaje se ukázaly být zklamáním, když celkové maloobchodní tržby poklesly o 0,6 % m/m namísto trhem očekávaných 0,1 % m/m. Údaje bez aut a plynu byly také nižší, zatímco trhy očekávaly, že zůstanou beze změny nebo budou mírně vyšší.
 • BREAKING: USD prudce posiluje po zveřejnění balíčku dat z USA
  Pár EUR/USD prolomil podporu na úrovni 1,0560 a obchoduje se na nejnižší úrovni od začátku ledna.
 • BREAKING: USD prudce roste v reakci na dobrá čísla NFP
  Data z amerického trhu práce pozitivně překvapila. Americká ekonomika vytvořila v červenci 943 tis. nových pracovních míst při očekávání 900 tis. míst. Navíc data za červen byla revidována výše (938 tis. vs předchozích 850 tis.).
 • BREAKING: USD při rostoucí inflaci posiluje
  Právě byla zveřejněna data americká CPI data za červen, která ukázala masivní růst inflace. To vyvolalo obavy o tom, že bude inflace trvat déle, než se původně očekávalo. Inflace překonala očekávání, když se v červnu zvýšila meziročně o 9,1 %, přičemž tržní konsensus odhadů byl 8,8 % v porovnání s květnovým výsledkem 8,6 %. Jádrová CPI inflace je taktéž nad konsensem analytiků a dosahuje meziročně výše 5,9 %, přičemž se očekávalo 5,7 % a v minulém měsíci bylo vykázáno 6 %.
 • BREAKING: USD rastie, keďže ISM služieb dosiahol najvyššie hodnoty od roku 1997
  Dnes popoludní bol zverejnený balík údajov zo Spojených štátov. Revízia indexu PMI služieb za október ukázala mierne vyššiu hodnotu ako predbežná správa, ale najväčšie prekvapenie prišlo o 15:00, keď boli zverejnené dáta ISM. Index služieb ISM vyskočil zo 61,9 na 66,7 bodov, pričom trh očakáva viac-menej nezmenené hodnoty. Ide o najvyššiu hodnotu od roku 1997! Veľký skok bol zaznamenaný v indexe platených cien. Údaje o výrobných objednávkach za september, ktoré boli zverejnené súčasne, tiež ukázali lepšie hodnoty, ako sa očakávalo.
 • BREAKING: USD rastie po pozitívnych údajoch o nárokoch
  Počet Američanov, ktorí žiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni, ktorý sa skončil 27. novembra, 0,222 milióna v porovnaní s 0,194 miliónmi zaznamenanými v predchádzajúcom týždni. Dnešné údaje boli pod očakávaniami trhu vo výške 0,240 milióna.
 • BREAKING: USD rastie po slabých PMI dátach
  US Manufacturing PMI (flash) klesol na 57,8 bodov v decembri z 58,3 bodov v novembri, čo bolo pod očakávaniami analytikov vo výške 58,5 bodov.
 • BREAKING: USD rastie vďaka najlepším ADP dátam od polovice roka 2015
  O 14:15 zverejnil ADP odhad zmeny zamestnanosti v USA za január. Podľa správy sa v januári zvýšila zamestnanosť v USA o 291 tisíc pracovných miest, čo je najvyššia hodnota od polovice roka 2015. Trhový konsenzus počítal so zvýšením o 158 tis. miest po zvýšení o 202 tis. minulý mesiac. Zverejnenie nastavuje vysoké očakávania pred piatkovým zverejnením dát NFP. EURUSD zaznamenal po zverejnení pokles a dostal sa nad kľúčovú podporu na úrovni 1,10.
 • Breaking: USD rastie vďaka pozitívnym ADP dátam
  Zverejnenie počtu nových pracovných miest podľa ADP v USA zvýšilo nádeje pred piatkovou viac sledovanou správou NFP a poukazuje na uťahovanie trhu práce po výraznom oslabení v poslednom štvrťroku 2019. V decembri vzrástla zamestnanosť o 202 000, pričom sa očakávala úroveň 160 tis., čo poukazuje na výrazné zlepšenie v porovnaní s predchádzajúcim zverejnením 124 tis. - pôvodne revidované zo 67 tis. Reakcia na trhu nebola príliš veľká, ale USD zaznamenal nárast, zatiaľ čo zlato a americké dlhopisy zaznamenali pokles. Americké akcie sa obchodujú blízko denných maxím (US500 na úrovni 3241 bodov).
 • BREAKING: USD roste po datech průmyslové produkce
  Údaje o průmyslové výrobě v USA za duben byly zveřejněny dnes v 15:15. Zpráva měla v dubnu vykázat 0,0 % meziměsíčně – ani růst, ani pokles oproti předchozímu měsíci. Skutečná data se ukázala být mnohem lepší, než se očekávalo, přičemž průmyslová výroba dosáhla 0,5 % meziměsíčně. Údaje o výrobě se také ukázaly jako nepřekonatelné, zatímco využití kapacity odpovídalo odhadům.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Deutsche Bank FX
FBS
FXDD
reklama
Instaforex krypto