Středa 07. červen 2023 02:06
reklama
The Trading Pit
reklama
ActivTrades banner
reklama
Dukascopy new
reklama
Instaforex Autochartist nove

Realita tradingu 10: Janata aneb nevěř lidem pod 30

Napsal:   Sekce: 

Nevěř lidem pod 30. Dvakrát měř jednou řež - kéž by se měřilo jednou, tady se neměřilo vůbec

Tento můj článek navazuje na můj starší článek Realita tradingu 5: Jsem velký Guru, takže by se mohl jmenovat: Realita tradingu 5: Jsem velký Guru 2.

Ale rozhodl jsem se ponechat číslování.

Takže vítám čtenáře u mého dalšího blogu. V uplynulých dnech se trading ocitl v médiích, a není to pozitivní, je to velmi negativní.

V uplynulém roce byl ale trading v médiích a bylo to pozitivní. Tyto dvě věci nejdříve pozitivní a potom negativní mají společného jmenovatele - tradera. Je jím Ondřej Janata relativně známý trader.

Ondřej Janata

Z osobního hlediska mi Ondřej připadal jako fajn kluk, tedy já jsem ho nikdy nepotkal osobně, takže vizáž přes internet klame.

Takovej v pohodě kluk


Byl známej v celé traderské komunitě.

Kdo z nich si tenkrát myslel, že jeden z nich skončí v base.


Janatův livetrading

Ondřej Janata u jednoho brokera dělal live trading, měl svojí strategii, kterou provozoval na onom live tradingu.

Onen live trading jsme sledoval málo, ale pamatuji si na jednu mojí otázku, zněla: “proč jste od začátku roku v minusu?”

Odpověď byla: “Není účelem těchto live tradingů vydělat velké peníze, ale ukázat správné vstupy, správnou traderskou práci”. 

Je pravda, že ty a vlastně všechny live tradingy probíhají vždy třeba jeden den v týdnu v určitý čas, třeba v 18:00 takže dělat v live tradingu konzistentní výsledky je problém.

Nicméně si myslím, že Ondřej Janata něco umí (nebo spíše uměl), takže podle mě klidně mohl tradovat a cizí peníze úspěšně tak aby to bylo ziskové.

V oněch live trading seancích jsem se ho zeptal na jeho live výsledky na jeho vlastním účtě a co si pamatuji, ten údiv nad tím to dotazem, odpověď byla ve stylu: “moje výsledky - no to ne, no to vám neřeknu neukážu - no to fakt ne”.

Toto je ale běžné, když přijde řeč na live výsledky vždy to dopadne takhle, údiv překvapení a nesmyslné výmluvy.

Princip, se okecat, výsledky neukázat.

Ale ještě jednou: myslím si, že Ondřej Janata mohl něco umět.

A potom najednou:

Mediální smršť

Nevím kdy to přesně začalo, ale co jsem našel tak první zmínka v médiích byla 29.9.2020 - takže za chvilku to bude rok. Jinak Ondřej Janata se ukazoval ve spoustě médií, rozhovory, přednášky, časopisy, prostě bylo toho najednou hodně

Jedná se o časopis muzivcesku na první pohled livestylový časopis a v něm tato podobizna:

Změna osobnosti

Jak Ondřeje Jantu znám tedy spíš neznám, takže jak ho znám podle projevu, tak ta fotka vůbec ale vůbec nesedí, prezentuje na ní sebe jako někoho jiného.

Další fotka. Ondřej Janata u auta značky Hummer

Hummer - automobilová hvězda historie

Auta Hummer už dávno vyšla z módy a vypadla ze silnic (na které ani nebyla určena). Levný marketing který má útočit na levné lidi. Nikdo normální nebude jezdit Hummerem.

Nadpisy - velkohubá prohlášení

kecy kecy

Pohádkový příběh - pohádkový příběh by to byl až po letech tradování cizích peněz, přitom Ondřej Janata měl v té době mokrej hadr na rajóny u brokera, teda ještě teplou židli a pantofle v kanceláři.

Případ FORBES - 1

Snad největší mediální dílo se Janatovi (a jeho marketingu) povedl s časopisem Forbes.

Časopis Forbes je světoznámý časopis o úspěchu, je snem (nebo spíš byl) každého podnikatele ocitnout se ve Forbesu. Do Forbesu se dostane člověk tím, že za ním je vidět nějaká práce.

A to se stalo Janatovi (to že se tam dostal), tedy Ondřej Janata nevím o tom že by byl v tištěné verzi, ale ocitnul se v té digitální na internetu - na webových stránkách, a bylo to prezentováno přes facebook.

Reklama jako p….  opravdu neuvěřitelné.

Forbes se holedbá tím, že každého kdo se u nich ocitne si prolustruje, celé to vypadá že to není pravda, a že rozhovor ve Forbesu se dá úplně obyčejně koupit.

V onom článku se psalo, že Ondřej Janata je průkopník live tradingu v ČR. Na této větě je vidět, že Forbes psal článek o něčem o čem neměl nikdo z redakce ani tušení!

Livetrading není v ČR nová věc, a Ondřej Janata není žádný průkopník.

Ale to nejpodivnější je, že ten rozhovor vůbec vznikl! Podle mě nebyla k dispozici vůbec žádná tvrdá fakta, jenom nějaký livetrading, to opravdu nestačí.

Já a Forbes

I já jsem byl dříve nadšeným čtenářem a předplatitelem Forbesu, a četl jsem ho a četl a najednou jsme si začal všímat několika věcí: rozhovory s pořád těmi samými lidmi, pořád stejná témata, a často levná témata. Nepopírám, že tam nejsou dobré věci, ale už to nebylo k tomu si to kupovat.

Média

Celá tato kauza ukázala média ve špatném světle, ty média které otiskla Janatu by se dala označit za média 2. a 3. ligy. Hlavní média Janatu vůbec neřeší.

 

Moje spekulace

Napadlo mě, asi nejznámější rozhovory dělá DVTV - Martin Veselovský, když Janata uspěl ve Forbesu určitě to nebylo zadarmo, podle mě to zkoušel i v DVTV. Ale pan Martin Veselovský je podle mě tak inteligentní, že se z Ondřeje Janatu prokouknul na první pokus a přece si s ním nebude kazit jméno.

Uvedené je ale jenom a jenom moje spekulace.

A potom se to provalilo

V uplynulých dnech se to provalilo, tu by mě zajímalo jak se to provalilo, kdo byl poškozen a jak se to dostalo “ven”. Zda přímo Janata odmítl někoho vyplatit, nebo klienti viděli nějakou obří ztrátu, a nebo to někdo přímo prokouknul. Nevím

Podle zpráv Janatu vyšetřoval Národní centrála proti organizovanému zločinu, to není žádná sranda. Z Janaty se stal během roku zločinec první kategorie. Není to žádný zloděj žvejkaček. Nemyslím si, že se z toho teď Janata vylíže.

Janatovi policie zaplombovala dům a zabavila vozový park, mluvilo se o Mercedesech a Porsche, žádný Hummer (moje zbytečná poznámka).

Jestli něco nechápu, tak proč opravdu neobchodoval, když byl za takovou hvězdu.

Vypadá to asi na opravdové Ponziho schéma

Vybrat miliardu, odchozí klienty vyplácet z investic nových klientů a sám investované klientů peníze používat pro svou potřebu.

Prostě podvodník

Manažer investuje

Kde je rozum?

To mi hlava nebere, člověk manažer na významné manažerské pozici, člověk co má třeba 4 vysoké školy, pracuje jako manažer dokonce na vysoké manažerské pozici a investuje do nějaké investičního halo projektu, který vede kluk který má u zaměstnavatele teplý pantofle.

Investuje do firmy, která nemá zaměstnance, vede jí kluk, který neukázal výsledky.

Dvakrát měř jednou řež

Přísloví, které v případě Janaty platí opravdu hodně. Stačilo by měřit jednou, ale investoři neměřili vůbec.

V tradingu nemáme měření třeba metrem, šuplerou, ale máme “Ukaž výpis” - nemáš výpis vše je jasné.

Ono to “ukaž výpis” je asi politicky nekorektní, tak Janatovi stačila jakákoliv absence pokory, a lidi i 30 let po revoluci věří nesmyslům jako je projekt Growing way Ondřeje Janaty

Co bude dál?

Policie zabavila peníze, auta, domy, ale prej dost peněz schází...

Předpokládám, že celé vyšetřování se ještě bude táhnut. Trading v ČR poškozené jméno už má.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Rast na rope končí, pattern na zlate a môj obchod na komodite kakao
  V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.
 • Rastúci počet krypto peňaženiek
  Objem komunity ľudí používajúcich kryptomeny je dôležitý indikátor na analyzovanie ich úspechu. Rastúci počet používateľov ukazuje, že kryptomenová sieť rastie. Bez ohľadu na aký účeľ ľudia používajú kryptomeny (obchodovanie, platenie, hedgovanie apod.), tak potrebujú kryptomenovú peňaženku.
 • R a Systematic Investor Toolbox
  Spousta strategií vypadá na první pohled ziskově a hodně slibně. Ale jak rychle a efektivně ověřit, že tomu tak skutečně je nebo spíše, na základě backtestu, alespoň v minulosti bylo? Existuje spousta možností, z nichž ale většina není příliš efektivní z hlediska času potřebného pouze k ověření, máme-li vůbec naši novou strategii “vzít na milost? a zabývat se jí hlouběji.
 • RAW Price Action trading
  Som zástanca hesiel radšej raz vidieť ako stokrát počuť, dvakrát meraj a raz rež, pred medveďom rýchlo bež no pred ženou neuteč! HaHA no hlavne činy su viac ako slová. A činy tie sú hlavné. V tradingu je hlavné konať a nezamrznuť na mieste, respektive za platformou. Slúbil som zverejnovať svoj trading a tak okamžite mienim začať konať!
 • Ray Dalio varuje před zhoršením situace mezi Čínou a USA
  Ray Dalio patří mezi zasvěcené komentátory čínského dění. Jednou ze strategií, které výrazně pomohly jeho fondu Bridgewater, byla jeho orientace na Čínu. Dalio sem jezdí přes 40 let a své znalosti tamního trhu buduje především na osobních vztazích s kapitány čínského bankovnictví a průmyslu. V nedávné době sem podnikl dvě pracovní cesty a na vlastním profilu na LinkedIn se podělil o své poznatky.
 • RBNZ: Analýza očakávaní a ako obchodovať NZD
  Tak ako sa približujeme tento týždeň k zasadaniu RBNZ, novozélandský dolár je nepretržite po všetky tri dni vypredávaný. Takto je už na prvý pohľad zrejmé ako sú na trhu zadefinované očakávania a pootvárené pozície. Riziká sú jednoznačne naklonené na stranu holubičej komunikácie banky. Potenciálne riziká predstavujú predovšetkým: zmeny slovníka voči silnému kurzu NZD, uznanie horších ekonomických dát a v neposlednom rade oddialenie zvýšenia sadzieb v rámci výhľadu banky.
 • Reakce finančních trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem?
  Příští týden očekáváme mnoho události, které mohou zamávat trhy. Existuje mnoho souborů údajů, které byly dříve ignorovány, no až v březnu je začali analytici a obchodníci používat k posouzení dopadu koronaviru na ekonomiku a trhy. Konkrétně v březnu způsobily velké pohyby na trhu.
 • Reakce komodit na další vakcínu
  Poslední 2 týdny cena zlata oscilovala mezi hodnotou 1850 až 1900 dolarů za unci. Nyní zlato opět zažívá korekci a pokles. Může za to pomalu končící pandemie a oznámení farmaceutické společnosti AstraZeneca, která zveřejnila úspěšné výsledky své vakcíny.
 • Reakce trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem
  Příští týden ukáže, jak opatření proti koronaviru nadále ovlivňují americkou ekonomiku. Kromě toho se očekává, že Reserve Bank of Canada zveřejní své sazby a uspořádá tiskovou konferenci k aktuální situaci.
 • Realita tradingu
  Mnoho lidí se chystá vrhnout do oboru zvaný trading, proto aby získala velký pravidelný výdělek. Na tom není vůbec nic špatného, dalo by se dokonce říct, že to je v zcela v pořádku!
 • Realita tradingu 11: Desítky procent ročně s prstem v nose
  Tento blog navazuje na předchozí díl číslo 10 i na díl číslo 9.
 • Realita tradingu 2, aneb k čemu to je celé vlastně dobré?
  Kolik full time traderů co si kupují dovolený a plní sny znáš? - žádného
 • Realita tradingu 3, aneb jak to funguje
  Soupis posledních myšlenek o realitě tradingu
 • Realita tradingu 4: Jak vydělávají full-time tradeři
  Za ty roky co se zabývám tradingem, jsem potkal pár full-time traderů, zde jsou moje závěry.
 • Realita tradingu 5: Jsem velký Guru
  Ve světě tradingu je jeden fenomén a to fenomén Guru. V tradingu se prostě děje to, že si kde kdo, kdo udělá nějaké výsledky začne myslet, že je dobrý trader a může začít dělat kurzy, školení nebo rovnou spravovat peníze jiným.
 • Realita tradingu 6: Brokeři
  Broker je instituce, která je nutná pro jakýkoliv trading, bez brokera není možno vůbec obchodovat. V dnešní době se brokeři snaží i o to vzdělávání klientů.
 • Realita tradingu 7: Trading je dnes náročnější, za to má menší zhodnocení
  Poslední dobou na mě všude útočí informace o výnosnosti tradingu. Nedávno jsem na českém internetu četl článek o tom, že průměrný roční výnos tradingu je 20 %.
 • Realita tradingu 8: Je lepší vydělávát hodně než málo
  Navazuji na můj poslední článek, který byl na téma "vydělávat málo je super", tento článek bude spíše z druhé strany.
 • Realita tradingu 9: V bance jsou nulové úroky, když vydělám 1 %, tak ji porazím
  Občas se tvrdí, že tím že traduju, mám vyšší výnos než v bance, kde je úrok nula.
 • Realitní bublina v USA praská
  Až příliš dlouho trend cen nemovitostí ve Spojených státech odolával rostoucím úrokovým sazbám americké centrální banky (Fed). Tolik očekávaná deflace v realitách v největší světové ekonomice však již je skutečností.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXPRIMUS
TFIFX
TradeCentrum
reklama
Purple - Panelova diskuze