Středa 23. červen 2021 23:20
reklama
Purple Trading Trading Room
reklama
Capital.com euro
reklama
Dukascopy

Realita tradingu

Napsal:   Sekce: 

Mnoho lidí se chystá vrhnout do oboru zvaný trading, proto aby získala velký pravidelný výdělek. Na tom není vůbec nic špatného, dalo by se dokonce říct, že to je v zcela v pořádku!

I v naší zemi je spousta informačních zdrojů o tradingu, jsou zde I služby placené. Spousta podnikatelských subjektů se snaží na zájmu lidí vydělat, různé kurzy, semináře, alerty a knihy. Každý nováček začíná tím, že začne tu spoustu informací studovat. To je samozřejmě logické a správné, bez toho to prostě nejde. Tak každý nováček studuje trhy, indikátory, obchodní příkazy, strategie, obchodní plány a různé formy moneymanagementu. Je vděčný za každý nový poznatek. Takový nováček je rozhodnut pro svůj úspěch udělat hodně a je přesvědčen, že to dokáže.

Náš nováček čte články na serverech a pod nimi diskuzní fóra, ač sám nezkušený nováček začne přispívat, díky tomu se z diskuzních fór stává smetiště názorů. Otázky se opakují, odpovědi se opakují, názory se duplikují. Spousta názorů je ve své podstatě správných, ale kolikrát pozbývají smysl, spousta příspěvků se točí kolem zbytečných věcí. Spousta traderů řeší nesmysly, to je stejné jako v reálném životě. Osobně jsem nepochopil diskuze kolem moneymanagementu, je to ta nejjednodušší věc na tradingu !

Na co, ale všichni zapomínají, je příklad full-time traderů, zvláště u nás je snad nejznámější full-time trader Larry William, popravdě řečeno, je příklad tohoto člověka to co by nás mělo motivovat ?, z čeho bychom si my tradeři „z lidu“ brát příklad ?

K čemu nám je trader, který před několika desítkami let vydělal pár milionů, protože byl zrovna v tom čase trend na nějakém trhu, který dnes téměř nikdo neobchoduje?  Larry Williams vydal několik knih, pár jich bylo přeloženo do češtiny, Larry byl loni (2011) v Praze na MoneyExpu a tam měl přednášku jak jinak než placenou. Setkal jsem se s lidma, co na jeho přednášce byly, podle jejich sdělení Larry údajně obchoduje něco jiného, než je v jeho knihách!! Má smysl číst jeho knihy, když informace v nich nejsou aktuální? Musím odpovědět, že to smysl má, ale jde o to jak velký! Takže když jeho knihy vynecháte o nic nepřijdete.

Larry Williams je umělec, trading není exaktní věda, trading je spíše umění, proto různé backtesty a dlouhé analýzy pozbývají smysl ! Trading je o přizpůsobení trhům.

Ještě jedna zvláštní věc k Larrymu: Larry Williams je u nás brán za legendu, ale USA ho nikdo nezná. Česká Republika má 20 let zpoždění.

Čeho je opravdu málo?

Opravdu málo je pozitivních příkladů českých trader, kde kdo píše do fóra “jsem tu nový, jsem odhodlaný uspět v tradingu?, ale je opravdu málo příspěvků tohoto typu “jsem x-let full-time trader, bylo to těžké, ale mám se jako prase v žitě?. Oni ani informace o full-time, a úspěšných traderech běžnými komunikačními kanály k nám nepřicházejí, vypadá to, že majitelé těchto kanálů nemají zájem zveřejňovat takové informace, nejde o to, jak se jmenují, kde mají bydliště, jakým jezdí autem atd., ale, kolikrát by stačilo, že existují! Stav, který je současnosti je opakem stavu ve sportu, v televizi můžeme koukat na finále Wimbledonu, fotbalovou Ligu Mistrů atd. ale nic o amatérských fotbalistech z horní dolní, nebo o tenisových začátečnících na kurtech za městem. Když se už necháváme masírovat vizemi, jak to bude krásné, až budeme vydělávat, tak by také chtělo uvést nějaký příklad někoho, kdo to již dokázal.

Je pravda, že sem tam někdo napíše článek o tom, že se mu daří vydělávat, to bývá skutečně výborná zpráva a jedno, že zatím vydělává pouze s miniloty, to popravdě vůbec nevadí, pokud ovšem nehodlá u minilotů zůstat! Spousta traderů začíná s miniloty, popravdě je to výborný začátek!, Ale když někdo něco takového napíše tak nějak zapomene napsat další článek o tom jak z minilotů přešel na plné loty! To koresponduje s jedním výzkumem na jednom tradingovém serveru, který byl prováděn v minulých letech. Byl otázka jaký zisk z tradingu by vám „stačil“ – po zpracování výsledků byl autor výzkumu zklamán, většina si představovala zisk něco kolem 1000 - 2000 USD za měsíc, to je přece strašně málo nejenom pro autora výzkumu, ale i pro například pro mě! Tolik práce a úsilí pro 1000 USD měsíčně je ohromně neefektivní, pokud lidé jdou do tradingu s takovou to představou, tak to se nedivím tomu, že většina obchoduje miniloty. Trading se musí brát jako seriózní business a ne jako volnočasová aktivita na dlouhé večery.

Zhodnocení

Máme záplavu různých informací o tradingu, ale překvapivě málo informací o výsledcích, né opravdu nechci, aby každý trader psal „vydělal jsem 20 000 USD“, ale stačí to procentuálně. Procentuální zhodnocení je nejlepší možný způsob jak popsat výsledky obchodování, dále se hodí procento risku, například riskuji 3% na obchod a běžné zhodnocení je 30-40% za měsíc, toto bohatě stačí. Připadá mi to jako by se tohoto každý bál, každý se tomuto vyhýbal.

Každý týden máme x článků o tradigu, popravdě spousta z nich je zbytečné číst! Proč ale nevycházejí rozhovory s full-time tradery – to bohužel nepochopím, přitom rozhovor s full-time traderem je to co by se ostatním nejvíce hodilo.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Range bar system
  Aneb, obchodujte pohyb, zapomeňte na časový graf...
 • Ranná „káva“ na NASDAQ (US100)
  V predchádzajúcom období som hľadal alternatívu k DAX-u pre skalpovaciu techniku. Nakoľko o DAX-e som popísal už pomerne veľa, v tomto článku v krátkosti zhrniem dnešnú (22. september 2020) rannú seansu na NASDAQ (US100) a nachvíľu sa vrátim k obchodovaniu na tom istom inštrumente počas včerajšieho dňa (21. september 2020), kedy som urobil začiatočnícke chyby.
 • Rast na rope končí, pattern na zlate a môj obchod na komodite kakao
  V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.
 • Rastúci počet krypto peňaženiek
  Objem komunity ľudí používajúcich kryptomeny je dôležitý indikátor na analyzovanie ich úspechu. Rastúci počet používateľov ukazuje, že kryptomenová sieť rastie. Bez ohľadu na aký účeľ ľudia používajú kryptomeny (obchodovanie, platenie, hedgovanie apod.), tak potrebujú kryptomenovú peňaženku.
 • R a Systematic Investor Toolbox
  Spousta strategií vypadá na první pohled ziskově a hodně slibně. Ale jak rychle a efektivně ověřit, že tomu tak skutečně je nebo spíše, na základě backtestu, alespoň v minulosti bylo? Existuje spousta možností, z nichž ale většina není příliš efektivní z hlediska času potřebného pouze k ověření, máme-li vůbec naši novou strategii “vzít na milost? a zabývat se jí hlouběji.
 • RAW Price Action trading
  Som zástanca hesiel radšej raz vidieť ako stokrát počuť, dvakrát meraj a raz rež, pred medveďom rýchlo bež no pred ženou neuteč! HaHA no hlavne činy su viac ako slová. A činy tie sú hlavné. V tradingu je hlavné konať a nezamrznuť na mieste, respektive za platformou. Slúbil som zverejnovať svoj trading a tak okamžite mienim začať konať!
 • RBNZ: Analýza očakávaní a ako obchodovať NZD
  Tak ako sa približujeme tento týždeň k zasadaniu RBNZ, novozélandský dolár je nepretržite po všetky tri dni vypredávaný. Takto je už na prvý pohľad zrejmé ako sú na trhu zadefinované očakávania a pootvárené pozície. Riziká sú jednoznačne naklonené na stranu holubičej komunikácie banky. Potenciálne riziká predstavujú predovšetkým: zmeny slovníka voči silnému kurzu NZD, uznanie horších ekonomických dát a v neposlednom rade oddialenie zvýšenia sadzieb v rámci výhľadu banky.
 • Reakce finančních trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem?
  Příští týden očekáváme mnoho události, které mohou zamávat trhy. Existuje mnoho souborů údajů, které byly dříve ignorovány, no až v březnu je začali analytici a obchodníci používat k posouzení dopadu koronaviru na ekonomiku a trhy. Konkrétně v březnu způsobily velké pohyby na trhu.
 • Reakce komodit na další vakcínu
  Poslední 2 týdny cena zlata oscilovala mezi hodnotou 1850 až 1900 dolarů za unci. Nyní zlato opět zažívá korekci a pokles. Může za to pomalu končící pandemie a oznámení farmaceutické společnosti AstraZeneca, která zveřejnila úspěšné výsledky své vakcíny.
 • Reakce trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem
  Příští týden ukáže, jak opatření proti koronaviru nadále ovlivňují americkou ekonomiku. Kromě toho se očekává, že Reserve Bank of Canada zveřejní své sazby a uspořádá tiskovou konferenci k aktuální situaci.
 • Realita tradingu 2, aneb k čemu to je celé vlastně dobré?
  Kolik full time traderů co si kupují dovolený a plní sny znáš? - žádného
 • Realita tradingu 3, aneb jak to funguje
  Soupis posledních myšlenek o realitě tradingu
 • Realita tradingu 4: Jak vydělávají full-time tradeři
  Za ty roky co se zabývám tradingem, jsem potkal pár full-time traderů, zde jsou moje závěry.
 • Realita tradingu 5: Jsem velký Guru
  Ve světě tradingu je jeden fenomén a to fenomén Guru. V tradingu se prostě děje to, že si kde kdo, kdo udělá nějaké výsledky začne myslet, že je dobrý trader a může začít dělat kurzy, školení nebo rovnou spravovat peníze jiným.
 • Realita tradingu 6: Brokeři
  Broker je instituce, která je nutná pro jakýkoliv trading, bez brokera není možno vůbec obchodovat. V dnešní době se brokeři snaží i o to vzdělávání klientů.
 • Realita tradingu 7: Trading je dnes náročnější, za to má menší zhodnocení
  Poslední dobou na mě všude útočí informace o výnosnosti tradingu. Nedávno jsem na českém internetu četl článek o tom, že průměrný roční výnos tradingu je 20 %.
 • Realita tradingu 8: Je lepší vydělávát hodně než málo
  Navazuji na můj poslední článek, který byl na téma "vydělávat málo je super", tento článek bude spíše z druhé strany.
 • Reálna hodnota BTC? 1000 USD
  Krypto je azda v súčasnosti najhorúcejšia téma. Moje komentáre sú však smerom ku kryptomenám skôr varovného charakteru a značná časť ľudí sa môže na kryptomenách „popáliť“. Svoj podiel na tom majú určite aj marketingové „masáže“ od sprostredkovateľských spoločností.
 • Reálne obchody; neúspešný a úspešný
  Vzdelávanie patrí k nespochybniteľným determinantom konzistentne úspešného obchodovania, avšak názorné ukážky z praxe, teóriu posunú do pragmatickej roviny. Pre ilustráciu som vybral dva reálne obchody tohto týždňa, ktoré klasifikujem ako neúspešný – stratový a úspešný – ziskový. Pri porovnávaní využijem témy, ktoré uvádzam v článkoch: „Konzistentne úspešné obchodovanie (KUO 1 – 4)“
 • Reálne obchody – stratový a ziskový
  V krátkosti zhodnotím dva reálne obchody za predchádzajúce obdobie. Najhorší – stratový a najlepší – ziskový. Ktorý obchod je najhorší (najstratovejší), a ktorý je najlepší (najziskovejší) je vec pohľadu, resp. kritérií hodnotenia. Za najlepší automaticky nepovažujem najziskovejší, ale ten, ktorý bol po všetkých stránkach zvládnutý čo najoptimálnejšie. Taktiež to platí aj opačne. Najstratovejší obchod automaticky neznamená, že je aj najhorší.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com euro