Ticker Tape by TradingView
                        
                    Fundamentální analýza: Fed zvýšil úrokové sazby
Spíše než zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech dnes bude ještě předmětem reakcí posunutí výhledu Fedu na příští rok. Po včerejšku očekává trojí zvýšení sazeb v průběhu roku 2017. Summit EU v Bruselu má na agendě hlavně vysoká politická témata a ekonomická jsou spíše technicistního charakteru.
Politická témata mají dnes přednost na summitu EU v Bruselu
Kalendář dnešních událostí na globálních trzích:

Summitu evropských předsedů vlád v Bruselu se dnes z ekonomického pohledu nepřikládá velká váha. I přes významnou politickou agendu (migrační krize – fungování dohody EU - Turecko, evropská bezpečnost a vztahy s Ruskem) jsou ekonomická témata spíše technicistního charakteru.
Balík dat evropských indexů PMI by měl ukázat na jistou korekci z dobrých listopadových hodnot. V USA pak bude zveřejněna spotřebitelská inflace. Ta by měla vzrůst na 1,7 % y/y. Jádrové ceny by měly stagnovat na 2,1 % y/y.
Zasedání centrálních bank, Bank of England ani SNB (Švýcarsko), by nemělo přinést změnu do měnových politik těchto zemí.
Fed zvýšil rozpětí své základní sazby na 0,5 - 0,75 %
Přehled včerejších událostí ve světě:

Včerejší den byl znamení rozhodnutí americké centrální banky. Ostatní věci byly nerelevantní. Večer našeho času prezidentka Fedu J. Yellen oznámila, že se s ostatními v FOMC shodli na zvýšení sazeb na 0,5 – 0,75 %, což se všeobecně čekalo. Kurz dolaru proti euru ale posílil od 0,6 % a dnes otvírá silnější dokonce o 1 % než při včerejším startu.
Tento pohyb můžeme přičíst jedinému překvapení včerejšího výstupu ohledně americké měnové politiky. Někteří členové FOMC změnili svůj výhled na budoucí zvyšování sazeb, a tak se medián odhadu zvýšil ze dvou kroků v příštím roce na tři. Prezidentka Fedu to komentovala, že v jejichž uvažování se zrcadlí nižší míra nezaměstnanosti, vyšší výhled inflace a také i předpoklad o fiskální politice. Ekonomové SG nadále, kvůli nejistotám ohledně vývoje fiskální politiky, předpokládají pouze další dvě zvýšení sazeb v příštím roce.
Další včera poskytnuté informace pak už zaznamenaly pouze drobné změny. Písemné vyjádření FOMC obsahuje pouze menší formulační úpravy, ze kterých vyplývá větší přesvědčení členů FOMC o tom, že americká ekonomika je opravdu blízko plné zaměstnanosti. Nová prognóza také nedoznala zásadních posunů. Růst HDP je o desetinu procentního bodu výše (1,9 % letos a 2,1 % v 2017), snížení odhadu míry nezaměstnanosti o desetinu níže na 4,5 % letos a 4,8 % v příštím roce. Odhad inflace měřený deflátorem soukromé spotřeby byl zvýšen o 0,2 pb na 1,5 %. V celku tedy americká ekonomika až na inflaci vykazuje solidní makroekonomická čísla.
Region bude zpracovávat výsledky zasedání Fedu
Regionální měny budou ještě dnes zpracovávat včerejší rozhodnutí amerického Fedu. Z regionálních luhů a hájů totiž žádné informace nepřijdou, a tak trhy budou vydány napospas dění v zahraničí.
Běžné účty v ČR a Polsku překonaly očekávání trhu
Přehled včerejších událostí na regionálních trzích:

Regionální měny včera lehce ztrácely. Maďarský forint odpoledne poklesl o 0,1 %. Polský zlotý pak byl slabší o 0,2 %. Polské měně nepomohl ani včera zveřejněný výsledek běžného účtu. Deficit v říjnu totiž dosáhl pouze 393 mil. EUR, když trh očekával v podstatě dvojnásobný výsledek (v září -999 mil. EUR). K dobrému výsledku mu pomohl přebytek obchodní bilance, který za říjen dosáhl 30 mil. EUR.
Český běžný účet také překonal tržní očekávání, když za říjen vykázal přebytek necelých 17 mld. CZK. Podepsal se na něm malý odliv dividend. Vnější pozice české ekonomiky si tak udržuje silný přebytek, který se odrazil do zvýšené intervenční aktivitě ČNB v říjnu. Kumulativní údaj za posledních 12 měsíců pak ukazuje přebytek ve výši 100 mld. CZK, což je 2,1 % HDP. V důsledku to kurz koruny přikovalo ještě více k měnovému závazku.

DAVID KOCOUREK
Economist
 Investment Banking
 Komerční banka, a. s.
Klíčová slova: Fundamentální analýza | Inflace | USA | Maďarský forint | HDP | Turecko | Polský zlotý | Americká ekonomika | Ekonomové | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Analýza | Bank of England | Centrální banky | Ekonomika | FOMC | Fed | Kurz | Měny | Obchodní bilance | Pozice | SNB | ČNB | Úrokové sazby | Banky | EUR | Komerční banka | EU | Zasedání Fedu | Kurz dolaru | Kurz koruny | Výsledky | Investment Banking | Banka | Běžný účet | CZK | Kurz dolarů | Prognóza | Růst HDP | Trh | ROCE | Investment | Zvyšování sazeb | Zasedání centrálních bank | Přehled | Economist | Summit EU | Zvýšení úrokových sazeb | Výhled | Krize | Migrační krize | Očekávání | 
	Čtěte více
- 
				Fundamentální analýza: Ekonomická aktivita v eurozóně i USA zůstává vysoká
				
 Silné PMI z eurozóny i Spojených států z přelomu roku by měly na svou slušnou výkonnost navázat i ve druhém měsíci roku 2017. Za eurozónu jako celek očekáváme stagnaci na lednových vysokých 54,4 bodu, když oproti lednu lehce slabší německé a francouzské hodnoty vykompenzuje lepší situace ve zbytku eurozóny. Ve Spojených státech by mělo být překonáno lednové 22 měsíční maximum. Středoevropský ekonomický kalendář je dnes prázdný.
- 
				Fundamentální analýza: Ekonomika Velké Británie v závěru roku zřejmě slušně rostla
				
 První odhad HDP by měl ukázat, že britská ekonomika uzavřela rok 2016 ve slušném tempu navzdory rizikům spojeným s brexitem. Ve středoevropském regionu je kalendář ekonomických dat prázdný. Zbývá týden do zasedání ČNB, které bude pro další vývoj na trhu mimořádně zajímavé i kvůli očekávané revizi inflační prognózy.
- 
				Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021
				
 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
- 
				Fundamentální analýza: Evropská jádrová inflace se posune na své roční maximum 
				
 Slabý růst HDP v prvním čtvrtletí by měli dnes oznámit statistici ve Spojených státech. Ve Francii se naše obavy o slabý růst potvrdily již ráno. V obou zemích se však jedná pouze o dočasný stav a v průběhu nadcházejících kvartálů by měly hospodářské dynamiky v těchto zemích zrychlit. Po včerejším překvapení z Německa, kde ceny vzrostly rychleji, než jsme předpokládali, očekáváme, že i za celou eurozónu cenový růst za duben zrychlil. Nahoru šla zejména jádrová inflace. Nervozitu dnes bude zvyšovat vyjednávání o americkém dluhovém stropu. Aby američtí úředníci v pondělí nastoupili do práce, je potřeba, aby tamní zákonodárci rozhodli do neděle.
- 
				Fundamentální analýza: Evropské indikátory důvěry poklesnou; německá inflace zpomalí
				
 Německá inflace by měla zpomalit především z titulu meziročního poklesu energetických cen. Jádrové ceny by měly stagnovat. Mírné zhoršení očekáváme také u evropských indikátorů důvěry. Britská vlády získá podle všeho důvěru v parlamentu a americké HDP za Q1 bude potvrzeno na 1,2 % q/q. Zasedání ČNB by mělo verbálně odsunout předpokládané zvýšení sazeb do čtvrtého čtvrtletí, když současná prognóza předpokládá nárůst ve Q3.
- 
				Fundamentální analýza: Evropské indikátory důvěry sice poklesnou, stále ale značí silný růst eurozóny
				
 Evropské sentiment indikátory pokračovaly v březnu v sestupu z extrémně vysokých hodnot z počátku roku. I tak zůstávají vysoko a poukazují na vysokou růstovou dynamiku v Evropě během prvního čtvrtletí. Měnový přehled pak ukáže na zvyšující se úvěrovou dynamiku v eurozóně. Je otázkou, zda bude vzestup americké spotřebitelské důvěry dostatečný k tomu, aby zvrátil aktuální trend posilujícího eura. Z regionu se dočkáme zasedání maďarské centrální banky. Změnu v nastavení měnové politiky nečekejme, rétorika centrálních bankéřů zůstane holubičí.
- 
				Fundamentální analýza: Evropské PMI by i v červnu měly ukazovat na rychlý růst ekonomiky
				
 Hlavní událostí pátečního kalendáře je zveřejnění indikátorů PMI v hlavních zemích eurozóny a za celou měnovou unii. Květnová čísla příjemně překvapila, což může naopak v červnu přinést korekci. I tak ale zůstává nálada v průmyslu a ve službách na vysokých hodnotách, což naznačuje pokračování poměrně rychlého růstu evropské ekonomiky, a v důsledku i posilování eura. Ve střední Evropě je dnes kalendář prázdný.
- 
				Fundamentální analýza: Evropský HDP sílí, ale v inflaci to zatím vidět není
				
 Po údajích o vývoji spotřebitelské inflace v jednotlivých ekonomikách eurozóny publikovaných minulý týden bude dnes zveřejněn i první odhad za eurozónu jako celek. Ten by podle odhadu ekonomů SG měl stagnovat na úrovni 1,3 % y/y. Volatilní složky potravin a cen energií by se v červenci mohly mírně zvýšit, protože pozitivní efekty statistické základy budou vykompenzovány nižší cenou ropy. Dokonce roku by tempo spotřebitelských cen mělo zůstat na úrovni 1,3 % y/y v důsledku nižších cen ropy a nižšího odhadu jejího dalšího vývoje.
- 
				Fundamentální analýza: Evropský průmysl byl na konci roku silný
				
 Po překvapeních, která přinesl francouzský a španělský průmysl, očekáváme, že listopadová průmyslová produkce za celou eurozónu vykáže velmi silný růst a potvrdí, že poslední čtvrtletí bylo ve znamení akcelerace evropské ekonomiky. V USA dnes ještě zůstane pozornost na zvoleném prezidentu D. Trumpovi. Včera na své tiskové konferenci moc ze svých ekonomických plánů nepředstavil. Jeho další kroky snad napoví více.
- 
				Fundamentální analýza: Fed dnes zvýší úrokové sazby
				
 Finanční trhy se dnes s největší pravděpodobností konečně dočkají zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Ještě předtím však bude zveřejněna řada zajímavých dat, včetně amerických listopadových maloobchodních tržeb, které však tempo svého růstu zřejmě zvolní. V eurozóně pak bude pozornost směřovat na říjnovou průmyslovou produkci, která však také zpomalí, jak naznačují již zveřejněné výsledky z Německa a Francie.
- 
				Fundamentální analýza: Finální aukce TLTRO II přiláká zájem ve výši 100 mld. EUR
				
 Kalendář ekonomických data bude tento týden spíše volnější. Pozornost se tedy zaměří na zasedání euroskupiny, která bude tlačit na Řecko, Itálii a Španělsko, aby dostály svým závazkům. Ve čtvrtek se bude konat finální aukce programu TLTRO II, který by měl do bankovního systému Evropy nalít 100 mld. EUR. Summit EU o víkendu bude slavit výročí Římských smluv a diskutovat budoucnost Evropy.
- 
				Fundamentální analýza: Francouzské indikátory důvěry potvrdí sílu ekonomického oživení
				
 Dnešní ranní statistiky potvrdily, že německou ekonomiku na konci roku táhla silná domácí poptávka. Další zveřejněné údaje by měly ukázat na pokračující oživení ve Francii. V Česku dnes budeme čekat na reakci trhů na zahrnutí domácích dluhopisů do indexů banky JPMorgan.
- 
				Fundamentální analýza: HDP za celou eurozónu vykáže za Q1 17 slušný růst
				
 Americká centrální banka ponechá dnes sazby beze změny. Výrazněji zřejmě nezmění ani svoji rétoriku. HDP eurozóny za Q1 17 by měl vzrůst o 0,5 % q/q. Rizika jsou vychýlená směrem nahoru. Počet nezaměstnaných v Německu v dubnu zřejmě opět poklesl. V regionu dnes žádná zajímavá data zveřejněna nebudou.
- 
				Fundamentální analýza: Indikátory důvěry ukáží na slušnou kondici ekonomiky eurozóny
				
 Dnešní den bude patřit indikátorům PMI. Ty by měly zůstat na vysokých úrovních jak ve Spojených státech, tak v eurozóně. Dařit by se mělo především oblasti služeb. Poblíž historických maxim se udrží i spotřebitelská důvěra v eurozóně, ačkoli ve srovnání s červencem si mírně pohorší. Náladu by euru mohlo zkazit vystoupení prezidenta ECB Draghiho, kterého znepokojuje síla společné evropské měny. V regionu je kalendář událostí dnes prázdný.
- 
				Fundamentální analýza: Inflace a výsledky HDP za Q2 z Evropy i USA budou během dne zásobovat trhy
				
 Dnešní obchodování bude během dne pravidelně zásobováno údaji o vývoji HDP v Q2 či červencovými výsledky spotřebitelské inflace. Bude se to týkat jak velkých států eurozóny, tak USA. Obecně čekáme zpomalení inflační dynamiky a akceleraci HDP, jak ukázaly už první ranní výsledky HDP za Q2 ve Francii.
- 
				Fundamentální analýza: Inflace cen výrobců v červnu v USA zpomalila
				
 J. Yellen bude dnes pokračovat ve svém vystoupení v Kongresu. Dnes bude odpovídat na otázky senátorů. Mezitím budou zveřejněna data o vývoji cen amerických výrobců. Jestliže přinesou zklamání, budou varováním před zítřejšími čísly o spotřebitelských cenách. Inflace v hlavních státech eurozóny potvrdí zpomalení, nicméně zůstane na vyšších hodnotách, než byla původní očekávání.
- 
				Fundamentální analýza: Inflace v České republice zpomalí, koruna může kvůli odlivu spekulantů oslabit
				
 V nadcházejícím týdnu se pozornost investorů na hlavních trzích zaměří především na údaje o inflaci a maloobchodních tržbách v USA. Zatímco maloobchod by měl v tzv. kontrolní skupině vykázat slušný růst, meziroční inflace zpomalí, což by mohlo oslabit dolar kvůli menšímu tlaku na utahování měnové politiky Fedu. Inflace bude zveřejněna i v České republice. V březnu dynamika spotřebitelských cen podle našich odhadů poklesla, což by se mohlo projevit oslabením koruny navzdory ukončení kurzového závazku v minulém týdnu.
- 
				Fundamentální analýza: Inflace v eurozóně dosáhla v únoru vrcholu na 1,9 % y/y 
				
 Data o inflaci v eurozóně by měla potvrdit nedávný rostoucí trend. Zatímto nárůstem stojí efekt nízké statistické základny cen surovin, a proto v dalších měsících čekáme zmírnění meziročního růstu cen na 1,5 %. Jádrové ceny budou ovšem akcelerovat.
- 
				Fundamentální analýza: Inflace v eurozóně dosáhne 39 měsíčního maxima
				
 Dnes bude zveřejněn zápis z prosincového zasedání americké centrální banky, na kterém zvýšila sazby i počet očekávaných „hiků“ v letošním roce. Prosincová inflace v eurozóně zřejmě dosáhne díky vyšším cenám ropy a potravin svého 39 měsíčního maxima. V regionu žádná zajímavější data zveřejněna nebudou.
- 
				Fundamentální analýza: Inflace v eurozóně v únoru zpomalila
				
 Růst HDP ve Spojených státech v závěrečném čtvrtletí loňského roku bude podle našeho odhadu o jednu desetinu revidován směrem dolů (na 2,5 % q/q anualizovaně). Únorová inflace v eurozóně pravděpodobně mírně zpomalí. V meziročním vyjádření zvolní i inflace cen českých výrobců.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je? 
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
	
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
		Vzdělávací články
		
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
	
	Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
		Denní kalendář událostí
		
V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
	
	V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
		Tradingové analýzy a zprávy
		
Bitcoin - Intradenní výhled 31.10.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 31.10.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 31.10.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 31.10.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 31.10.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 31.10.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 31.10.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 31.10.2025
Dolarový index - Intradenní výhled 31.10.2025
Ropa WTI - Intradenní výhled 31.10.2025
	
	
	Bitcoin - Intradenní výhled 31.10.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 31.10.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 31.10.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 31.10.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 31.10.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 31.10.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 31.10.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 31.10.2025
Dolarový index - Intradenní výhled 31.10.2025
Ropa WTI - Intradenní výhled 31.10.2025
		Blogy uživatelů
		
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
	
	Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
		Forexové online zpravodajství
		
Ranní okénko - ECB sazby nesnížila, český HDP překvapil svou dynamikou
ČR: Měnová zásoba M2 v září meziročně vzrostla o 3,2 %
Frankfurtská burza v úvodu oslabuje
Pražská burza zahájila páteční obchodování růstem
Netflix oznámil rozdělení akcií v poměru 10:1
Netflix údajně zvažuje nabídku na převzetí Warner Bros Discovery
Akciový výhled: Evropa otevře níže, Erste po výsledcích
Fillamentum zveřejnilo prezentaci ke Start Day, dceřiná Aerdeo snižuje celoroční výhled
Erste reportovala čistý zisk za 3Q 2025 nad očekáváním a upravila celoroční výhled
Asijské akcie se na konci týdne obchodují smíšeně
	
	Ranní okénko - ECB sazby nesnížila, český HDP překvapil svou dynamikou
ČR: Měnová zásoba M2 v září meziročně vzrostla o 3,2 %
Frankfurtská burza v úvodu oslabuje
Pražská burza zahájila páteční obchodování růstem
Netflix oznámil rozdělení akcií v poměru 10:1
Netflix údajně zvažuje nabídku na převzetí Warner Bros Discovery
Akciový výhled: Evropa otevře níže, Erste po výsledcích
Fillamentum zveřejnilo prezentaci ke Start Day, dceřiná Aerdeo snižuje celoroční výhled
Erste reportovala čistý zisk za 3Q 2025 nad očekáváním a upravila celoroční výhled
Asijské akcie se na konci týdne obchodují smíšeně
		Odborné kurzy a semináře
		
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
	
	
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
		Forexové online zpravodajství
		
WEEKLY FORECAST FOR S&P 500: MARCH 10-14, 2014
BREAKING: Německý konečný CPI v souladu s očekáváním
Analýza měnových párů IronFX - 22/04/2014
Forex: Evropské indikátory důvěry by se měly zlepšit
Top 5 kryptoměn k nákupu v roce 2024
Trump i začátkem týdne zatím v centru všeho dění, USD své páteční ztráty většinou stále drží
Nad pražským metrem se bojuje o miliardy korun. Boj CPI versus Penta pokračuje.
Pokračující konflikt na Ukrajině omezuje akciovou rally, ale zvyšuje poptávku po dolarech
Najzaujímavejšie spoločnosti, ktoré zverejnia tento týždeň hospodárske výsledky (01.03.2021)
Graf dne - CHN.cash (14.02.2025)
	
	WEEKLY FORECAST FOR S&P 500: MARCH 10-14, 2014
BREAKING: Německý konečný CPI v souladu s očekáváním
Analýza měnových párů IronFX - 22/04/2014
Forex: Evropské indikátory důvěry by se měly zlepšit
Top 5 kryptoměn k nákupu v roce 2024
Trump i začátkem týdne zatím v centru všeho dění, USD své páteční ztráty většinou stále drží
Nad pražským metrem se bojuje o miliardy korun. Boj CPI versus Penta pokračuje.
Pokračující konflikt na Ukrajině omezuje akciovou rally, ale zvyšuje poptávku po dolarech
Najzaujímavejšie spoločnosti, ktoré zverejnia tento týždeň hospodárske výsledky (01.03.2021)
Graf dne - CHN.cash (14.02.2025)
		Blogy uživatelů
		
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryprosvětě (5.9.2025)
Kam se poděl záložní plán?
GBP/USD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
Tak jde čas: II.
Co se děje na euru?
Týdenní analýza FX marketu - co očekávat do konce roku?
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
Technická analýza na 3 inštrumenty
Co zaznělo na XTB Online trading konferenci 2023?
	
	Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryprosvětě (5.9.2025)
Kam se poděl záložní plán?
GBP/USD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
Tak jde čas: II.
Co se děje na euru?
Týdenní analýza FX marketu - co očekávat do konce roku?
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
Technická analýza na 3 inštrumenty
Co zaznělo na XTB Online trading konferenci 2023?
		Vzdělávací články
		
TRY: Turecká exotika
Osobnost tradera: Hodí se k vám vaše strategie?
Fibonacci na finančních trzích
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Jednoduché obchodní systémy (část 12.)
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Alternace AB=CD a netopýří formace
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
	
	
	TRY: Turecká exotika
Osobnost tradera: Hodí se k vám vaše strategie?
Fibonacci na finančních trzích
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Jednoduché obchodní systémy (část 12.)
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Alternace AB=CD a netopýří formace
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
		Tradingové analýzy a zprávy
		
Ropa WTI - Intradenní výhled 10.11.2017
Cena zlata vystoupila na nové rekordní maximum
Intradenní Price Action patterny na zlatě 6.3.2024
Forex: Dolar klesl na dvoutýdenní minimum, trh očekává rychlé snížení úroků Fedem
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 10.1.2025
Index DAX - Intradenní výhled 12.2.2021
Míra inflace v USA v květnu klesla na 4,0 procenta, je nejníže za dva roky
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 31.10.2025
Čínská ekonomika loni rostla o 6,9 %
Dolar dnes podpořila příznivá statistika
	
	Ropa WTI - Intradenní výhled 10.11.2017
Cena zlata vystoupila na nové rekordní maximum
Intradenní Price Action patterny na zlatě 6.3.2024
Forex: Dolar klesl na dvoutýdenní minimum, trh očekává rychlé snížení úroků Fedem
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 10.1.2025
Index DAX - Intradenní výhled 12.2.2021
Míra inflace v USA v květnu klesla na 4,0 procenta, je nejníže za dva roky
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 31.10.2025
Čínská ekonomika loni rostla o 6,9 %
Dolar dnes podpořila příznivá statistika
		Témata v diskusním fóru
		
Tak trochu jiný pohled na ztráty (2. díl)
GBP/JPY
Praktická ukázka: A zase ta trpělivost
Prepredaný EUR/TRY, iné exotiky a zaujímavosť o Bitcoine
CAD/CHF
Měnový pár GBP/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
FXstreet.cz - oznámení, novinky, připomínky
Inštantné inštitucionálne, SL hunting a forexkec
Price Action fórum...
Kde Uber ztrácí tolik peněz?
	
	
	
	
	
Tak trochu jiný pohled na ztráty (2. díl)
GBP/JPY
Praktická ukázka: A zase ta trpělivost
Prepredaný EUR/TRY, iné exotiky a zaujímavosť o Bitcoine
CAD/CHF
Měnový pár GBP/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
FXstreet.cz - oznámení, novinky, připomínky
Inštantné inštitucionálne, SL hunting a forexkec
Price Action fórum...
Kde Uber ztrácí tolik peněz?




