Sobota 25. leden 2020 15:28
reklama
BOSSA ebook
reklama
Admiral Markets SE
reklama
BOSSA ebook

Solidní výsledky podpoří chuť k riziku

27.04.2011 11:12  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo Bank


Asijské akcie uzavřely výše a zveřejněné hospodářské výsledky i nadále malují obrázek zdravého soukromého sektoru, který se pomalu znovu pouští do utrácení a investic, takže i evropské akciové trhy ve středu otevřou výše.

Futures na index FTSE 100 jsou momentálně před otevřením trhů beze změny. Dnes bude velký den, čeká nás spousta makrodat a příval důležitých hospodářských výsledků. Později v průběhu severoamerického obchodování bude mít šéf Fedu Ben Bernanke historicky vůbec první veřejnou tiskovou konferenci, na níž bude odpovídat na dotazy ohledně ekonomiky USA.

První hospodářské výsledky jsou pozitivní; Synthes souhlasí s akvizicí ze strany Johnson & Johnson

o Společnost ABB vykázala za první čtvrtletí čistý zisk ve výši 655 USD oproti odhadovaným 684 USD, které analytici předpokládali na základě poptávky po automatizačních zařízeních společnosti a snižování nákladů.

o Skupina Credit Suisse vykázala za první čtvrtletí čistý zisk ve výši 1,14 mld. CHF oproti 1,32 mld. CHF očekávaným na základě slabší aktivity v investičním bankovnictví a zatížení vlastním dluhem.

o Společnost DSM vykázala za první čtvrtletí čistý zisk ve výši 166 mil. EUR oproti analytiky odhadovaným 127 mil. EUR.

o Volvo vykázalo za první čtvrtletí čistý zisk ve výši 4,1 mld. SEK oproti očekávaným 3,5 mld. SEK a s ohledem na poptávku, jež překonává očekávání, zvýšilo prognózu letošních tržeb v Evropě a severní Americe. Čísla ukazují, že tok objednávek a prognózy na následující rok vyhlížejí pro odvětví dopravy optimisticky.

o Společnost Ericsson vykázala za první čtvrtletí čistý zisk ve výši 4,1 mld. SEK oproti očekávaným 3,1 mld. SEK; analytici svůj odhad zakládali na vyšší poptávce po zařízeních pro širokopásmové bezdrátové připojení. Z rozšiřování bezdrátových 3G systémů po celém světě, jak spotřebitelé nakupují stále více chytrých telefonů, by měla společnost Ericsson profitovat i nadále.

Společnost Johnson & Johnson právě oznámila dohodu o akvizici společnosti Synthes za cenu okolo 21,3 mld. USD v penězích a akciích. Tato kombinovaná nabídka je zhruba o 8,5 % vyšší než včerejší cena při uzavření trhů. Vzhledem k přezkumnému antimonopolnímu řízení nebude tato zřejmě transakce uzavřena dříve než v první polovině roku 2012.

HDP Velké Británie má mírně stoupnout

Po 0,5% mezičtvrtletním poklesu za 4. čtvrtletí se očekává, že za 1. čtvrtletí letošního roku stoupne HDP mezičtvrtletně o 0,5 % (08:30 GMT), což sotva vykompenzuje pokles z předchozího čtvrtletí. Ekonomika Velké Británie zápasí s vážnými problémy - při zvýšeném inflačním tlaku zůstává růst velmi slabý.

Smíšená makrodata z USA, výhled Japonska snížen na negativní

Včerejšek přinesl smíšená makrodata z USA - spotřebitelská důvěra sice překonala očekávání a zlepšily se i údaje z pracovního trhu, ale index výrobních aktivit richmondského Fedu poklesl z 20 bodů na 10, což ukazuje na určité zpomalení expanze výroby v regionu.

Agentura S&P snížila výhled Japonska ze stabilního na negativní, přičemž se zároveň ukázalo, že maloobchodní tržby v Japonsku zaznamenaly v březnu prudký pokles. I přes tyto negativní zprávy uzavřely japonské akcie včerejší obchodování na vyšších hodnotách.

Investice do budoucnosti společnosti Amazon srazily její ziskovost

Včera společnost Amazon, vedoucí hráč na trhu internetového obchodování, zveřejnila údaje o tržbách za 1. čtvrtletí, které nejenže překonaly očekávání, ale byly o vynikajících 38 % výše než před rokem. Přesto investice do nových skladů a rozšíření služeb cloud computingu stlačily provozní marže a zisk na akcii se tak zastavil na 0,44 USD oproti analytiky očekávané hodnotě 0,61 USD. Společnost taktéž oznámila nižší odhad provozního zisku na příští čtvrtletí. Během obchodování však poklesly akcie o pouhých 1,7 % , protože se zdá, že investorům se tento růst tržeb zamlouvá a vyčkávají, zda spolu s tržbami neporoste i ziskovost.

Důležité hospodářské výsledky, které budou zveřejněny dnešního dne

o Očekává se, že Barclays oznámí zisk na akcii za 1. čtvrtletí ve výši 0,09 GBP

o Očekává se, že BP oznámí zisk na akcii za 1. čtvrtletí ve výši 0,30 GBP

o Očekává se, že GlaxoSmithKline oznámí zisk na akcii za 1. čtvrtletí ve výši 0,31 GBP

o Očekává se, že Boeing oznámí zisk na akcii za 1. čtvrtletí ve výši 0,70 USD

http://www.saxobank.cz/
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Sója – Rezistence pod 940 USD
  Po velkém červencovém pádu se sója stále drží velmi nízko. Aktuálně se obchoduje za 940 USD za bušl, což je nejméně za poslední tři měsíce. Její cena začala rapidně klesat už na počátku července, kdy se obchodovala za více než 1 020 USD za bušl. To už je ale dávná minulost a od té doby poklesla téměř o 100 USD. A i když lze z posledního vývoje usoudit, že její cena opět pomalu poroste, rozhodně bude ještě několik týdnů trvat než se vrátí na hodnotu z července.
 • Sója – Snížení na zkušební úroveň 982 USD
  Kurz sóji silně vzrostl nad hodnotu odporu na úrovni 982 USD. V posledním týdnu růstu dosáhl dokonce na strop 1 025 USD, ale na konci tohoto týdne se kurz snížil k úrovni 982 USD v rámci testu. V souhrnu lze konstatovat, že sója má dobrý technický základ pro pokračování v růstu.
 • Sója – 3 vlny
  Pokus o překonání odporu v oblasti $ 1 000 selhal. Právě teď proto cena sóji klesá ze 1 002 dolarů. V současné době se sója obchoduje na úrovni 994 USD. Dno v říjnu ukazuje strukturu se 3 vlnami.
 • Solidní americká data a deflace v EMU
  Společná evropská měna ve středu dále ztrácela, když vůči dolaru odepsala 0,7 % na 1,1810 EUR/USD. Během celého týdne již eurové ztráty...
 • Solidní americká data dolaru pomohla
  Včerejší obchodní den byl ve znamení posilujícího dolaru na trhu s eurem. Z ranních kotací u 1,0750 EUR/USD se kurz postupně...
 • Solidní americké tržby podpořily dolar, euro potopily indexy aktivity
  Americké akcie před velikonočními svátky převážně klesají. Závažím je znovu sektor zdravotní péče, který srážejí obavy ze změny politiky. Nahoře trhy nedokázala udržet ani pozitivní makrodata, podle kterých stouply americké maloobchodní tržby v březnu nejvíce od září 2017 a počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti sestoupil minulý týden na nejnižší úroveň od září 1969. Index S&P 500 se zhoupl pod 2900 bodů.
 • Solidní první pololetí je za námi
  Máme za sebou první polovinu letošního roku, z makroekonomického pohledu bezesporu úspěšnou. Podle posledních dat rostla česká ekonomika...
 • Solidní růst akcií během dne živil Trump, data do hry nezasáhla
  Během dneška postupně převládl slušný optimismus na evropských akciích, který živil Donald Trump dalším ujišťováním, že rozhovory s Čínou pokračují dobře. Toto téma trhům pomáhalo vzhůru ještě při otevření amerického obchodování, ale růst poté začal poněkud uvadat. Nyní stále zůstávají evropské akcie slušně v plusu, ale Amerika své úvodní zisky korigovala a drží se v zeleném jen mírně.
 • Solidní spotřebitelská nálada může posílit
  Hlavní zprávou dnes bude index spotřebitelského sentimentu Conference Board (16.00 SEČ). Trh čeká mírné posílení in...
 • Solidní výsledky i data pomáhají akciím výš
  Evropské akcie odpoledne balancují kolem včerejších hodnot, změny hlavních indexů jsou malé. Výnosy německých a dalších jádrových dluhopisů naproti tomu lehce klesají. V zámoří je však situace jiná: Akciím se daří růst na nová maxima a dluhopisy jsou naopak na ústupu. Na globální sentiment má větší vliv Amerika a sledujeme tak i pokles cen zlata nebo naopak nárůst ropy.
 • Solvence v globální ekonomice se zhoršuje
  Poměr dluhu k HDP ve světové ekonomice se drží na velmi vysokých úrovních. V roce 1996 dosahoval 150 % HDP, v současnosti je to asi 2...
 • Soros: Euro ničí Evropu, zachránit ji musí Německo
  Nejde už jen o přežití eura - dluhová krize eurozóny by mohla zničit celou Evropskou unii, přičemž zodpov...
 • Soros končí s kritikou: Euro přežije a měnové války ho ještě posílí
  Ani ne před rokem miliardář George Soros mluvil o tom, že by krize eura mohla zničit celou Evropskou unii a uvrhnout region do ztracené dekády, nyní už věří v překonání nejhoršího a posílení společné evropské měny. Dlouhodobý kritik německých politických zásahů v rámci Evropy byl tentokrát smířlivější i vůči krokům protlačovaným Angelou Merkelovou.
 • Soros: Krize zničila síly držící EU pospolu i její smysl, v Řecku je humanitární. Turbulence trhů budou pokračovat
  Rozvoj dluhové krize v eurozóně zcela zničil myšlenky a motivy, na kterých uskupení stálo a snahu o soudržnost mezi zeměmi v Evropě, uvedl miliardář a investor George Soros. Právě investoři a věřitelé podle něj neúspěch, ve kterém porazily odlišnosti mezi státy myšlenku jejich rovnosti a společných cílů, dostali na starost a na svá bedra.
 • Soros: Proč by Německo mělo jít v čele, anebo odejít (+video)
  Evropa je od roku 2007 ve finanční krizi. Když bankrot Lehman Brothers ohrozil kredit finančních ústavů, soukromé úvěry nahradily úvěry státu, což odhalilo nepřiznaný kaz eura. Převedením práva tisknout peníze na Evropskou centrální banku (ECB) se členské země vystavily riziku platební neschopnosti, jako země Třetího světa silně zadlužené v cizí měně. Komerční banky napěchované státními dluhopisy slabších zemí se staly potenciálně insolventními.
 • Soros: Současná krize překračuje pád Lehman Brothers, dění na evropských bankách včetně SocGen varováním
  Vedle USA si i Evropané bezesporu pamatují na pád Lehman Brothers. Jejich panick...
 • Souboj: ekonomické oživení versus geopolitické riziko
  Peter Garnry, Equity StrategistV důsledku negativního sentimentu z páteční americké seance, ...
 • Souboj o technologická IPO přituhuje. NYSE letos vede nad Nasdaqem
  Když dvě největší americké burzy lákají zájemce o IPO, jdou si tvrdě po krku. Přímým svědkem narážek na chyby v systémech konkurence byl loni David Callisch, který jako šéf marketingu společnosti Ruckus Wireless dohlížel na výběr burzy pro primární emisi. „Nasdaq i NYSE byly ochotné přihodit cokoli, jen aby získali naši firmu. Obě měly po ruce příklady emisí na konkurenční burze, které potkaly problémy s obchodováním,“ tvrdí manažer kalifornské firmy vyrábějící zařízení pro bezdrátovou komunikaci.
 • Souboj velmocí ještě zdaleka není u konce
  Finanční trhy zažívají skvělé časy. Obchodníci a investoři s napětím očekávají setkání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Výsledek bude pravděpodobně udávat tón na finančním trhu během celého léta.
 • Soudruhu prezidente, už je čas
  Měnový pár USDRUB se dnes vyhoupnul nad 40,00. Stalo se tak poprvé od revalvace rublu v roce 1998. I vůči euru rubl od poloviny roku slábne, i když ještě nedosáhl svého moderního historického minima z počáteční fáze letošní ukrajinské krize, kdy se pár EURRUB obchodoval až na 51,15, protože euro bylo v posledních týdnech výjimečně slabé. Aktuálně se měnový pár EURRUB obchoduje kolem 50,00.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Oanda
Axiory Europe
FX Open
reklama
Dukascopy