Neděle 19. května 2024 03:42
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani

Co můžeme příští týden očekávat od libry?

13.05.2024 06:24  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics6640dfa34597c.jpg

Poptávka po britské libře se za poslední měsíc nezvýšila, stejně jako poptávka po euru. Dokonce bychom mohli říci, že se v posledních dvou týdnech snížila. Libra však stále nevykazuje známky poklesu vůči dolaru a nemůže vytvořit přesvědčivou vlnu 3 nebo C. Neúspěšný pokus o prolomení úrovně 1,2470 pokles libry oddaluje. Trh potěšily nedávné zprávy z Velké Británie, což libru podpořilo. Nedávné zprávy z USA vyvíjejí na dolar tlak.

Ve Velké Británii budou zveřejněny zajímavé zprávy. V první řadě upozorním na zprávu o nezaměstnanosti, která může nadále růst a v březnu dosáhnout 4,3 %. Zmíním také zprávu o změně počtu nezaměstnaných, který se může zvýšit o 14 000. Významný bude také průměrný výdělek, který ovlivňuje míru inflace. Čím rychleji mzdy porostou, tím pomaleji bude inflace zpomalovat nebo dkonce nemusí zpomalovat vůbec. Pokud inflace přestane klesat, Bank of England začne snižovat úrokové sazby později, než trh v současnosti očekává. Na základě tohoto faktoru může poptávka po libře opět vzrůst. Proto potřebujeme vysokou nezaměstnanost a nízkou míru růstu mezd.

analytics6640dfada09cc.jpg

Je třeba zdůraznit také další významné události. Obchodníci mohou věnovat pozornost projevu hlavního ekonoma Bank of England Huwa Pilla, který v pátek uvedl, že sazba začne klesat, až bude existovat dostatek důkazů pro zachování trajektorie směřující k 2 %. Zároveň vyzval trh, aby se nepouštěl do střednědobých prognóz ohledně načasování snížení sazeb, protože vše bude záviset na dynamice inflace. Nemyslím si, že by Pill k tomuto projevu příští týden něco významného přidal. Žádné další významné události se v Británii konat nebudou.

Kurz libry je však ovlivňován také americkou ekonomikou, a to mnohem výrazněji než tou britskou. V příštím přehledu se budeme zabývat americkými událostmi a zprávami, protože ty mají pro dolar, a tedy i pro euro a libru, zásadní význam.

Vlnová analýza EUR/USD:

Na základě provedené analýzy EUR/USD jsem dospěl k závěru, že se vytváří medvědí vlnová sestava. Vlny 2 nebo b a 2 ze 3 nebo c jsou dokončeny, takže v blízké budoucnosti očekávám vytvoření impulsní klesající vlny 3 ze 3 nebo c s výrazným poklesem instrumentu. Zvažuji krátké pozice s cíli poblíž hladiny 1,0462. Neproražení 1,0787, která se rovná Fibonacciho úrovni 76,4 %, bude znamenat, že je trh připraven na nové krátké pozice.

analytics6640dfb8472ad.jpg

Vlnová analýza GBP/USD:

Vlnová sestava instrumentu GBP/USD naznačuje pokles. Zvažuji prodej instrumentu s cíli pod úrovní 1,2039, protože se domnívám, že se tvoří vlna 3 nebo c. Úspěšný pokus o prolomení 1,2625, která odpovídá Fibonacciho úrovni 38,2 %, bude svědčit o dokončení vnitřní, korekční vlny 3 nebo c, ale úroveň 1,2470 stále brání prodávajícím v útoku, čímž brání libře ve vytvoření klesající vlny.

Klíčové zásady mé analýzy:

Vlnové sestavy by měly být jednoduché a srozumitelné. Se složitými sestavami se špatně pracuje a často přinášejí změny.

Pokud si nejste jisti pohybem trhu, raději do něj nevstupujte.

Nemůžeme zaručit směr pohybu. Nezapomínejte na příkazy stop loss.

Vlnovou analýzu je možné kombinovat s dalšími typy analýz a obchodních strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Co můžeme příští týden čekat od eura?
  Nadcházející týden se jeví jako poměrně nudný, zejména pro euro. V Evropské unii se odehraje relativně málo významných událostí, ale domnívám se, že v tuto chvíli ani nejsou potřeba. V uplynulých dvou týdnech trh překonal bariéru, která mu bránila ve zvýšení poptávky po dolaru. Nejprve vykázala vyšší hodnoty, než trh očekával, celá řada zpráv o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, a poté nad očekávání zrychlila také americká inflace. Kombinace těchto zpráv jasně ukázala, že je předčasné snít o snížení sazeb Federálního rezervního systému. Vzhledem k tomu, že trh se dříve při prodeji dolaru řídil vlastním očekáváním brzkého uvolnění politiky Fedu, je situace opačná. Poptávka může vzrůst, protože je nepravděpodobné, že by Fed v příštích měsících snížil sazby.
 • Co můžeme příští týden čekat od libry?
  Do konce tohoto týdne se britská libra vzpamatovala a obnovila svůj pohyb směrem dolů. Jen připomínám, že kolem 8. března se pravděpodobně začala formovat vlna 3 nebo c, což znamená výrazný pohyb instrumentu směrem dolů. GBP/USD má za sebou přibližně polovinu cesty dolů, nicméně vlna 3 nebo c by mohla nabýt mnohem delší podoby vzhledem k délce vlny 2 nebo b. Proto by libra měla dále klesat, aby nedošlo ke zmatkům ve značení vln.
 • Co můžeme příští týden očekávat od amerického dolaru?
  Z Ameriky člověk obvykle očekává řadu zajímavých zpráv a událostí. Začíná březen, což znamená, že všechny tři centrální banky budou mít své druhé zasedání roku 2024. Očekávání trhu ohledně úrokových sazeb jsou v současné době poměrně jednotná. Očekává se, že Spojené státy a eurozóna sazby sníží, ale podle projekcí by se tak nemělo stát dříve než v červnu. Proto neočekávám, že by centrální banky v březnu provedly nějaké změny v měnové politice. V každém případě se v nadcházejícím týdnu uskuteční zasedání FOMC.
 • Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?
  Americkou měnu čekají náročné časy. Během posledních několika týdnů došlo k výraznému poklesu poptávky po americkém dolaru, a to především kvůli údajům z USA. Všechny nejdůležitější zprávy se ukázaly být slabší, než trh očekával. Proto ani pevný jestřábí postoj Federálního rezervního systému nedokázal americkému dolaru pomoci. Otázkou tedy je, co bude dál? Bude americká měna pokračovat v poklesu a bude současný vlnový vývoj obou instrumentů narušen?
 • Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?
  Americký dolar se konečně vymanil z optimismu trhu ohledně uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Během posledních dvou týdnů se ukázalo, že snižování sazeb začne, až inflace klesne alespoň na 2,5 % meziročně. Vzhledem k tomu, že poslední zpráva o inflaci zrychlila na 3,5 %, snížení sazeb v Americe v nejbližší době neočekávám.
 • Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?
  Příští týden bude mít hlavní slovo při dodávání zpráv na měnový trh Amerika. Trh se plně soustředí na zprávy týkající se USA, takže tyto zprávy budou mít největší dopad na kurz dolaru, který je součástí měnových párů EUR/USD i GBP/USD.
 • Co můžeme příští týden očekávat od eura?
  Skončil další týden, přičemž pro dolar dopadl úplně jinak, než jsem očekával. Americké zprávy nenaplnily očekávání trhu. Klíčové zprávy byly bohužel slabé, což vyvinulo na dolar tlak. Připomínám, že aktuální vlnová analýza stále ukazuje na vytvoření souboru klesajících vln. Pro stávající vlnovou analýzu se tedy snad nic zneklidňujícího nestalo. Americký dolar však klesá již několik týdnů. Byli jsme svědky slabého amerického HDP, slabých Nonfarm Payrolls, zvýšené nezaměstnanosti a poklesu indexů podnikatelské aktivity ISM. Pokud se americké ekonomice nezačne dařit lépe, poptávka po dolaru může dále klesat, což nepotřebujeme...
 • Co můžeme příští týden očekávat od eura?
  V posledních dvou týdnech probíhala na trhu aktivní korekce eura v rámci sestupné vlny 3 neboli C. Podle mého názoru je konečně čas tuto vlnu ukončit. Proto je důležité, abyste pochopili, co přinese nadcházející informační pozadí. Bude pro jednotnou měnu pozitivní, nebo naopak?
 • Co můžeme příští týden očekávat od libry?
  Zdá se, že libra začala budovat předpokládanou vlnu 3 nebo C, která slibuje obrovský pokles. Připomínám, že minimální cíle této vlny se pohybují zhruba kolem 20. čísla. Možná je pro někoho těžké uvěřit, že by libra mohla v nadcházejících měsících klesnout o 600 bazických bodů, ale copak jsme na trhu ještě nebyli svědky pozoruhodných pohybů? Tak například pokles dolaru za posledních 5–6 měsíců. Celou tu dobu jsem často zmiňoval, že postoj Federálního rezervního systému se mění směrem k více jestřábímu postoji. Fed v březnu se snižováním sazeb nezačal a existují vážné pochybnosti, že se tak stane v červnu. To jen znamená, že americké sazby zůstanou na svém maximu déle, než trh očekával. Proto by měl dolar růst.
 • Co můžeme příští týden očekávat od libry?
  Britská měna má poslední dobou skvělou náladu. Navzdory nedostatku významných zpráv z Velké Británie během posledních dvou týdnů přišel libře na pomoc americký dolar. Celá řada důležitých amerických zpráv se ukázala být slabší, než trh očekával, což nástroj podpořilo. Britská měna vystoupala až k Fibonacciho úrovni 38,2 % a ve svém pokusu o proražení neuspěla. Tento pokus dává naději na ukončení vzestupného pohybu, který lze interpretovat jako vnitřní korekční vlnu v rámci vlny 3 nebo úseku klesajícího trendu. Uspořádání vln je tedy stále nedotčené. Pokud však budou zprávy z Velké Británie i nadále zklamáním, poptávka po britské měně může nadále růst, což by mohlo současnou vlnovou strukturu narušit.
 • Co můžeme tento týden na trhu očekávat?
  Očekává se, že zápis z listopadového zasedání Federálního rezervního systému pomůže utvářet nadcházející týden na Wall Street, který je kvůli svátku díkůvzdání zkrácen.
 • Co může nyní poslat trhy do kolen
  Připadá mi, že pokud něco zasadí trhům a ekonomice znatelnou ránu, nejde obvykle o předem dobře známé a obávané riziko...
 • Co může podpořit trhy k dalšímu růstu?
  V tomto článku bych se chtěl zaměřit na možnost, zda-li ještě trh disponuje silou, aby dále rostl. Jedná se však o subjektivní pohled, který je málo pravděpodobný, nicméně není nereálný. Pokud si myslíme, že akciový trh nemůže dále růst i při novém vrcholu, pokusím se nastínit pár důvodů, proč by i při nynějších číslech mohl růst. Na druhou stranu se na trhu vyskytují i další rizika, které mu nemusí dát šanci.
 • Co může pokazit odhadovaný globální růst?
  Na globální růst v roce 2018 máme v Saxo Bank opačný názor a domníváme se, že obecný odhad je až příliš optimistický. Očekáváme nižší růst HDP ve druhém a třetím čtvrtletí kvůli propadu úvěrového impulsu v Číně. Jak uvedl MMF, Čína stále představuje třetinu celosvětového růstového impulsu.
 • 🧐 Co nakoupil Warren Buffett za 2Q2023? Je to sázka na stavební sektor
  Velké americké fondy musí úřadům hlásit své nové investiční pozice a podrobnosti se obvykle zveřejňují 45. den po skončení čtvrtletí. Včera večer jsme se tedy také dozvěděli, jaké změny provedl Warren Buffett ve svém portfoliu v rámci Berkshire Hathaway. Chcete se dozvědět více? Podívejte se na naše video.
 • Co nakupovali nejlepší akcioví investoři ve 2. kvartále?
  „Jedni z nejlepších amerických investorů odkryli svá investiční portfolia, často vybírali zisky a bylo relativně málo objemných nákupů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
 • Co nás čeká v novém týdnu?
  Zpravodajské pozadí nadcházejícího týdne bude mnohem silnější, což znamená, že objemy obchodů se mohou zvýšit a můžeme zaznamenat náhlý pohyb. Vezměte na vědomí, že oba nástroje jsou v současné době ve stavu, kdy může kdykoliv začít vzestupná korekční vlna. A pokud zpravodajské pozadí přestane podporovat poptávku po americké měně, může tato korekční vlna začít již příští týden. Budeme moci sledovat spoustu důležitých událostí.
 • Co nás čeká v obchodním dnu 10.4.2018
  Dnes očekáváme další klidný den, pokud jde o globální vydání makroekonomických dat. Na severu Evropy vychází v Dánsku údaje o inflaci CPI pro Dánsko a v Norsko. A dále údaje o spotřebě domácností ze Švédska. Včera se rizikové sentimenty na světových finančních trzích poněkud zotavily s porovnáním za minulý týden. Minulý týden se intenzivněji zaměřil na obchodní konflikty mezi USA a Čínou. Včera prezident ECB Mario Draghi uvedl, že se očekává tempo hospodářského expanze, aby zůstala silná i v roce 2018, zatímco hlavní ekonom ECB Peter Praet nevidí důvod ke změně ekonomického výhledu ECB.
 • Co nás čeká v obchodním dnu 10.5.2018
  Evropské zasedání začíná v 10:00 se zprávou o italské průmyslové výrobě. Výkon továrny v třetím největším hospodářství eurozóny by měl za březen růst o 0,4% a za předchozí měsíc klesnout o 0,5%.
 • Co nás čeká v obchodním dnu 11.4.2018
  Jakmile se po obavách z obchodní války mezi USA a Čínou vrátila investorům chuť sypat peníze do rizikových aktiv, nyní očekávají zprávu o spotřebitelské inflaci a zveřejnění březnových schůzí Federálního rezervního fondu, které budou řídit očekávání budoucích opatření měnové politiky.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader