Pondělí 22. duben 2024 20:22
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Ranní komentář: Pád amerických zdravotních pojišťoven, slabé prodeje Tesly a špatný den pro PVH Corp.

03.04.2024 08:16  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy včera mírně ztrácely. Na vině byly zřejmě rostoucí výnosy, které reagují na solidní makro a o něco opatnější výhled na tempo snižování úrokových sazeb v USA. Včera se pod tlak dostaly hlavně americké zdravotní pojišťovny, nebo například Tesla, která doplatila na slabé prodeje vozů za 1Q. Dnes pozor na výsledky amerického ADP reportu a index ISM pro tamní sektor služeb.

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní komentář: OPEC+ překvapil rozhodnutím o snížení produkce, ropa WTI zpět nad 80 dolary
  Začátek týdne se na trzích nesl v duchu nečekaného rozhodnutí OPEC+, který rozhodl o snížení ropné produkce o milion barelů. To přispělo k prudkému růstu cen ropy, která se v případě americké WTI dostala zpět nad $80 dolarů za barel. Dařilo se tak včera hlavně energetickým akciím. Za pozornost stálo ale také americké makro. ISM pro výrobní sektor se dostal na nejnižší úrovně od května 2020 a jeho pád částečně přispěl ke snížení dluhopisových výnosů v USA.
 • Ranní komentář: OPEC se na zastropování produkce nedohodl, ropa i akciové trhy pod tlakem
  Víkendový summit zemí OPEC a Ruska dopadl neúspěchem. Země se nedohodly na limitech pro růst produkce, a to především ...
 • Ranní komentář: OPEC+ zvažuje odložení růstu produkce o 3 až 6 měsíců, akcie své zvýšené ceny drží
  Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu. Po několika slabších seancích se tentokrát začaly dotahovat technologie a Nasdaq uzavřel seanci výše o 2.01 %, zatímco S&P500 přidával pouze 0.77 %. Nálada na finančních trzích zůstává i nadále pozitivní, a to navzdory dalšímu prudkému růstu v počtu nakažených osob v USA.
 • Ranní komentář: Optimismus na trzích zatím nepolevuje, šíření koronaviru možná zpomaluje
  Situace na akciových trzích zůstává stabilizovaná, k čemuž pomáhají dnes ráno i zprávy z Číny, kde možná podle posledních dat začíná lehce zvolňovat tempo šíření koronaviru. Přes noc jsme se dočkali zveřejnění výsledků demokratických primárek v americkém státě New Hamphsire, kde těsně zvítězil Bernie Sanders a za pozornost stálo i zasedání novozélandské centrální banky která ponechala sazby beze změny a signalizovala, že se na jejich snižování zatím nechystá. To pomohlo NZD, který je dnes nejsilnější z koše hlavních světových měn.
 • Ranní komentář: Optimismus na trzích zesiluje, bezpečné přístavy mezitím dál ztrácejí
  Máme za sebou další úspěšný týden, který uzavřel až neuvěřitelně dobrý report z amerického trhu práce. Americká ekonomika totiž podle něj vytvořila v minulém týdnu 2,5 mil. nových pracovních míst, což bylo vysoko nad většinovým konsenzem, který počítal s propadem zaměstnanosti o 11 až 2 mil. pracovních míst. Míra nezaměstnanosti díky tomu v květnu klesla na 13,3 %, rovněž hluboko pod konsenzem, který očekával její růst až k 20 %.
 • Ranní komentář: Optimismus ohledně obchodní dohody USA s Čínou pomáhá akciím, dnes zasedá BoC
  Dobrá nálada na trzích se zatím drží a pomáhají tomu mj. také zprávy o slibných výsledcích vyjednávání mezi USA a Čínou, které se snaží o dosažení obchodní dohody. Akcie za sebou tak mají další úspěšnou seanci a pokračují v korekci dřívějších ztrát. Ta je doprovázena také snižováním rizikových přirážek, i když ty se i nadále nacházejí na historicky spíše zvýšených úrovních. Zajímavá je situace také na ropě, která se v případě Brentu vyhoupla už nad 59 dolarů, čímž vydatně pomáhá některým měnám, v čele s kanadským dolarem. Právě na CAD dnes přitom může být „veselo“, a to hlavně díky odpolednímu zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
 • Ranní komentář: Otevírání americké ekonomiky bude podle Trumpa pokračovat i za cenu šíření nákazy
  Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu a zakončily seanci v zelených číslech. Náladě na trzích dál pomáhá optimismus z postupného otevírání evropské a americké ekonomiky, které bude, minimálně v USA, zdá se za každou cenu pokračovat. Uvedl to v projevu americký prezident Trump, který naznačil, že se ekonomika bude otevírat i za cenu dalšího šíření nákazy.
 • Ranní komentář: PacWest včera -22 %, SoftBank chce začít investovat do AI
  Nálada na trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná. VIX se drží kolem 17b. a výnosy na amerických bondech dál pozvolna klesají, což drží valuace na řadě rizikových aktiv poměrně vysoko. Včera se pod silný tlak dostaly akcie PacWest Bancorp, která ve svém 10-q reportu zveřejnila informaci o tom, že od pádu First Republic přišla o skoro 10 % depozit.
 • Ranní komentář: Pád Adobe, short report na LPP a jednání Applu s Googlem o licencování AI
  Akciové trhy si minulý týden udržely své ocenění, a to navzdory opětovnému růstu výnosů, které se u desetiletých dluhopisů v USA vrátily zpět na úroveň 4,3 %. Několik akcií se však stále nacházelo pod silným tlakem. Prodejní tlak pokračoval u Tesly, která je letos akcií s nejhorší výkonností v celém S&P500, a také se výrazně snížila hodnota akcií Boeingu a několika leteckých společností. V novém týdnu nás čeká několik zajímavých událostí, v čele se zasedáním Federálního rezervního systému a Bank of England.
 • Ranní komentář: Pád akcií consumer staples, Coca-Cola včera -4.8 %, léky na hubnutí vs Walmart
  Akciové indexy včera byly poměrně stabilní a výrazné změny jsme se nedočkali ani na dluhopisech. Přesto se některé části trhu dostaly pod značný tlak. Ten se týkal hlavně akcí v segmentu spotřebního zboží, kam patří společnosti jako Coca-Cola, Pepsi, nebo Mondelez, které ztratily mezi čtyřmi až šesti procenty. Dnes pozor na nové makro z USA, odkud přijdou výsledky z trhu práce.
 • Ranní komentář: Pád cen domů v USA, solidní čínské makro a další korporátní výsledky
  Akciové indexy včera mírně korigovaly, ačkoliv některým společnostem se dařilo nad rámec výkonnosti indexů. Například akcie Meta přidaly přes 3 %, a to navzdory dalším růstu výnosů z amerických státních dluhopisů. Obecně se čeká na nový impuls k posunu valuací na jednu nebo druhou stranu. Z pohledu makro zpráv dnes bude zajímavé sledovat várku dat z Německa, kde bude zveřejněna inflace CPI a data z trhu práce. Odpoledne budou v USA zveřejněna data ISM PMI, kde budeme čekat na potvrzení obnovené dynamiky americké ekonomiky, což podporuje vyšší sazby.
 • Ranní komentář: Pád DFS, výsledky Taiwan Semi, americké makro a rostoucí výnosy
  Akciové trhy včera rostly a nahoru je táhly tentokrát hlavně technologické společnosti. Dařilo se také firmám v polovodičovém sektoru, kterým pomohly výsledky TSMC. Ta počítá na příští rok s růstem o 20 %, který má být tažen hlavně high-end čipy, jež využívá umělá inteligence.
 • Ranní komentář: Pád Lamb Weston a Paramount, růst Levi Strauss, Volva a Renaultu. Dnes výsledky NFP
  Akciové trhy včera pár hodin před uzavřením amerických burz zamířily bez zjevného fundamentu do červených čísel. Hlavní americké indexy tak ztrácely přes procento a negativní sentiment panuje ráno také na trzích v Asii a v Evropě. Dnešní seance bude hlavně o americkém makru. Spojené státy zveřejní výsledky z trhu práce, které mohou leccos napovědět o síle ekonomiky a dalším směřování americké měnové politiky.
 • Ranní komentář: Pád na EM měnách začíná znovu doléhat na trhy, dnes zasedá Bank of Canada
  Včerejší seance přinesla na finanční trhy návrat nervozity, ke kterému přispěl hlavně opětovný výprodej na měnách emerging markets (EM) ekonomik. Ty začínají znovu slábnout, což může dostat pod tlak rizikovější aktiva, a tak by si obchodníci měli dát do dalších dnů pozor hlavně na opětovný růst dolaru, který by EM měny mohl začít opět výrazněji potápět. I přes růst rizikové averze ale zatím úroveň rizikových přirážek zůstává nízká a například americké indexy si většinu svých pozic udržují. Dnešek bude na FX velmi zajímavý hlavně pro CAD, který čeká zasedání Bank of Canada. Ta má sice sazby ponechat beze změny, trh ale doufá v jasný signál, že by sazby mohla zvýšit už na svém říjnovém zasedání.
 • Ranní komentář: Pád prodejů domů v USA dostává pod tlak stavaře, 10yr výnosy pod 2.8 %
  Včera se pod tlak dostaly opět hlavně růstové a technologické akcie, které reagovaly na profit warning od Snapchatu. Právě Snapchat přitom klesal nejvíce, když se propadl o více než 40 % a od svých ATH již klesl o více než 80 %. Náladě na trzích nijak nepomohly ani výsledky z USA, kde se díky vysokým cenám a úrokům z hypoték prudce propadají prodeje nových domů.
 • Ranní komentář: Pád rizikových přirážek zatím drží akcie nad vodou, VIX zpět pod 20b.
  Minulý týden na trhy přinesl výrazné snížení rizikových přirážek a s ním spojený růst cen akcií. Ty v USA vystoupaly o více než dvě procenta, když těžily hlavně ze změny výhledu pro americké sazby a ze slibných vyjednávání mezi USA a Čínou, které se snaží najít společnou řeč v rámci uzavření nové obchodní dohody. Na celou situaci mírně doplácí americký dolar, který se, hlavně díky nižším sazbám v USA, dostal na páru s eurem krátce nad 1,15 EURUSD. Ztráty však nejsou vysoké, jelikož by se výhled pro sazby mohl začít do budoucna zhoršovat také v ostatních zemích. V novém týdnu čekáme hlavně na úterní hlasování o brexitu v britském parlamentu, které bude klíčové i pro další vývoj na libře.
 • Ranní komentář: Pád Tesly a hrozící zákaz TikToku
  Akciové trhy pokračují v pozvolném růstu a navyšování historického maxima. O něco vyšší jsou proti minulému týdnu také výnosy a v růstu pokračují také kryptoměny. Pod tlakem je naopak znovu Tesla, která včera ztratila 4 %. Od začátku roku už ztrácí téměř třetinu, což z ní dělá nejhorší akcii z celého S&P 500
 • Ranní komentář: Pád výnosů i pilulka od Pfizeru drží akcie na maximech, roste také krypto
  Akciové trhy za sebou mají další velmi silný týden. Americký index S&P500 rostl v minulém týdnu o 2 %, když mu pomohla kombinace klesajících výnosů, lepší výsledkové sezóny a silného amerického makra. V pátek pak navíc ještě náladu na trzích zlepšila zpráva od společnosti Pfizer, která má novou anti covid pilulku, která by měla snížit riziko hospitalizace o 89 %. Příliv dobrých zpráv tak zatím nepolevuje a valuace akcií i dalších rizikových aktiv zůstávají i nadále zvýšené.
 • Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá akciím, dolar zůstává pod tlakem
  Akciové trhy za sebou mají silný týden, během kterého dokázaly smazat velkou část dřívějších ztrát. S&P500 přidal 5.8 % a Nasdaq dokonce 6.6 %, když jim k růstu pomohl hlavně pád dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností vrátily pod 5.6 %. Pod tlakem byl naopak americký dolar, který ztrácel na většině měnových párů. Sektorově se dařilo hlavně financials a real estate, kterým může pád výnosů citelně ulevit. Nejmenší růst zaznamenal naopak sektor energií, na který negativně doléhá pokračující pád cen ropy.
 • Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá mírnit nervozitu na trzích, dolaru ale moc nechutná
  Minulý týden se nesl na trzích v hodně nervózním duchu, když se na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv negativně podepsaly hlavně zhoršující se ekonomická data a obavy z dalšího vývoje světové ekonomiky. Slabá data přicházela hlavně z USA, což ve finále pomohlo k výraznému snížení výnosů a koncem týdne paradoxně i k zastavení výprodejů na akciových trzích. Obchodníci totiž výrazně zvýšili sázky na říjnové snížení amerických sazeb, které akciové indexy nakonec dokázalo podepřít.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost