Pátek 01. červenec 2022 03:33
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Ethereum je na dně, je tak čas začít nakupovat

22.06.2022 18:05  Autor: Coinfy  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Ethereum (ETH-USD) se nachází na rozcestí. Propadá se tak rychle a tak daleko, že pokud překoná důležitou psychologickou bariéru cenového bodu 1000 dolarů, mohl by ještě klesnout. 

K 17. červnu se za posledních 7 dní propadl o více než 33% a nachází se těsně nad hranicí 1000 USD. Za posledních 30 dní klesla o více než 78%. 

Cena 1000 dolarů bude pro hodnotové investory klíčová. Je pravděpodobné, že začnou vybírat peníze, které si budou účtovat, pokud kryptoměna překročí tuto hranici. Jednak je pravděpodobné, že s pádem klíčové kapitulační bariéry klesne ještě mnohem dále. 

Na druhou stranu, když už Ethereum překročilo hranici 1000 dolarů, investoři by si měli uvědomit, že tam dlouho nezůstane. Kryptoměna by se mohla poměrně rychle odrazit ode dna a cenový bod 1000 dolarů by se mohl stát inflexním bodem pro dlouhodobé investory.

Důvody, proč by mohlo dojít k dalšímu poklesu 

Jedním z důvodů, proč k tomu dochází, je skutečnost, že i dnes existuje další fond likvidity Defi, který začal výběry „pozastavovat“. 

Hongkongská úvěrová platforma s názvem Babel přistoupila k pozastavení odkupů a výběrů. To vyvolalo další paniku, takže mnohým investorům nezbylo než „zlikvidovat“ své další významné podíly v kryptoměnách. Vzhledem k tomu, že Ethereum má mnohem nižší cenu než Bitcoin (BTC-USD), mám podezření, že mnozí držitelé likvidity defi drželi více Etherea než Bitcoin. 

Ethereum je navíc likvidnější než jiné kryptoměny a poskytuje hluboký zdroj hotovosti od investorů, kteří nezískají přístup ke svým likvidním fondům.

A pak je tu efekt blízkosti. Mnoho dalších investorů upouští od svých fondů Defi a prodává své Ethereum v očekávání další likvidace. 

Například poslední výprodeje přišly poté, co se údaj o indexu spotřebitelských cen v USA 10. června nečekaně zvýšil na 8,6% za posledních 12 měsíců, což je o něco více než před týdnem. Trhy se začaly propadat poté, co si investoři uvědomili, že USA Federální rezervní systém bude muset zvýšit úrokové sazby víc, než se původně předpokládalo. 

To vyvolává otázku, zda se stejný scénář může odehrát i v příštích měsících, dokud inflační čísla nezmírní jejich růst. Právě to teď investory v Ethereu znepokojuje. Mají podezření, že celý cyklus vysychající likvidity na trzích s kryptoměnami by mohl pokračovat i v příštích měsících. 

Co to znamená pro investory do Etherea 

Dnes jeden investor porovnává výprodej kryptoměn s panikou z roku 1907. Tehdy neexistoval a neexistoval Federální rezervní systém. A „JP Morgan byla donucena zasáhnout

Prozíraví investoři se však začnou hromadit už teď. Nemusí například získávat celou pozici v Ethereu, protože je vysoká pravděpodobnost, že by mohla dále klesat. 

Ale v případě, že se tak nestane, je dobré začít brát malé tranše hned. Takto působí na akciových a dluhopisových trzích investoři, kteří si cení pacienta. Očekávejte, že se totéž stane i zde na trhu s kryptoměnami, zejména pro Ethereum, druhou největší kryptoměnu.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ethereum bylo odmítnuto na trendové linii rezistence
  Ethereum se po dosažení 3 044 USD opět obchoduje pod hranicí 2 800 USD. Býkům se nepodařilo udržet cenu nad 3 000 USD. Udržení ceny nad 3 000 USD bylo pro býky klíčové, ale nepodařilo se jim to. Odmítnutí na trendové linii rezistence bylo medvědím znamením.
 • Ethereum developeři odložili hard fork na konec února
  Nedělní seance na trhu s kryptoměnami skončila negativně a většina kryptoměn si připsala ztráty. Mírně pod tlakem pak zůstává většina kryptoměn i dnes. Podle CoinMarketCap dosahuje tržní kapitalizace celého sektoru 120 mld. dolarů, z čehož 55 mld. tvoří tržní kapitalizace altcoinů.
 • 🐱‍🏍Ethereum dobieha Bitcoin🔼
  Ethereum je najsilnejšia kryptomena počas dnešného obchodovania, keďže vzrástla o 4,5%. Ethereum dobieha včerajšie pohyby na bitcoinoch, ktorý vzrástol o 11%. Pre porovnanie, Ethereum včera vzrástlo asi o 6%. Ako je zrejmé z technickej situácie, formácia hlavy a ramien bude pravdepodobne negovaná. Cena momentálne testuje potenciálne pravé rameno formácie. Pohyb nad úrovňou 61,8% Fibo pravdepodobne zmení krátkodobý výhľad trhu.
 • 🚀 Ethereum dosáhlo na nová maxima
  Kryptoměny dnes rostou. Bitcoin a Ethereum se obchodují s více než 3% ziskem. Dobrý výkon digitálních aktiv můžeme částečně přičíst dění v Asii. Hlavní politická strana v Jižní Koreji se prý snaží o oddálení zavedení daň z kryptoměnových kapitálových výnosů. A Singapur se plánuje stát novým kryptoměnovým centrem. Kryptoměnám také pomáhá lepší výhled velkých amerických bank v čele s Goldman Sachs, který očekává cenu Etherea na $8 000 do konce roku.
 • Ethereum dosahuje nových maxim pro rok 2022.
  Před několika dny jsme v analýze cloudu Ichimoku pro ethereum uvedli, že průraz nad rezistenci cloudu na hladině 3 020 USD by byl býčím signálem. Zmínili jsme se také, že pro býky je klíčové udržet se nad hladinou 2 740 USD. O několik dní později ethereum rezistenci prorazilo a nyní se obchoduje kolem ceny 3 340 USD.
 • Ethereum ($ETH) tvůrce, Vitalik Buterin: „The Merge“ je „velmi blízko k happeningu“
  V pátek (20. května) spoluzakladatel Ethereum Foundation, Vitalik Buterin, který vydal původní Ethereum bílou knihu (nazvanou: „Bílá kniha Etherea: Chytrá smlouva příští generace a decentralizovaná aplikační platforma“) v prosinci 2013 – hovořila o nadcházejícím přechodu společnosti Ethereum na konsenzuální mechanismus proof-of-stake (PoS).
 • Ethereum Foundation podporuje centralizované ověření identity
  Ethereum Foundation v nedávném oznámení uvedla, že podporuje projekt od společnosti Spruce pro decentralizované ověření identity. Spruce věří, že jejich přihlašovací systém může nabídnout decentralizovanou alternativu k používání osobních údajů v online světě.
 • Ethereum Gold – 9.9. 2021
  Ethereum Gold (ETG) se obchodovalo o 38% výše vůči dolaru během čtyřiadvacetihodinového období končícího v 22:00 GMT 8. září. Ethereum Gold má celkovou tržní kapitalizaci 347 501,75 USD. Za poslední týden Ethereum Gold vůči dolaru vzrostlo až o 46,4%. Jednu zlatou minci Ethereum lze v současné době zakoupit na hlavních burzách za přibližně 0,0172 USD nebo 0,00000037 BTC.
 • Ethereum chce překopat business ohledně těžby
  Digitální mince Ethereum byla projektem ruského programátora, Vitalika Buterina. Tato kryptoměna je mladší než nejpopulárnější kryptoměna, Bitcoin. Jeho zrod se datuje v červenci 2015.
 • Ethereum: Jak mohou investoři doufat, že ušetří 126 miliard dolarů ETH
  Kouzlo Etherea v kryptoprostoru se možná zmenšuje. Nejen kvůli jeho podmanivé cenové akci, ale také proto, že si to lidé právě teď moc nepřejí.
 • Ethereum je na dobré cestě k verzi 2.0
  Vývojáři a nadace Ethereum Foundation oznámili optimistické výsledky testů řetězce Beacon, který funguje podle ohlášeného modelu proof of stake.
 • Ethereum je stále pod tlakem
  Cena etherea se pohybuje kolem 2 540 USD. Technicky zůstává trend medvědí a vytváří nižší minima a nižší maxima. Cena se od listopadu nadále pohybuje pod rezistencí klíčové trendové linie. Zatím se neobjevily žádné známky obratu. Trend je nadále pod kontrolou medvědů.
 • Ethereum klesá rychleji než bitcoin
  Prodejní tlak na kryptoměnovém trhu nepolevil, takže bitcoin zaznamenal další 4% pokles, zatímco ether ztratil dalších 7 %.
 • Ethereum kleslo na 845 dolarů
  Ethereum (ETH) opět kleslo kvůli nedostatku likvidity na decentralizované obchodní platformě Uniswap, protože anonymní obchodníci vyměnili téměř 1 300 ETH za 1,1 milionu dolarů.
 • Ethereum má důvody k růstu
  Cena Etherea vzrostla v reakci na spuštění Kintsugi Testnet na své cestě k ETH 2.0. Nový vývoj altcoinů vyvolal odraz ceny Etherea, která se vrátila na 4 000 USD.
 • Ethereum má tendenci klesat pod hladinu 1 000 USD.
  Cena etherea zůstává ve střednědobém medvědím kanálu. Dál respektuje jeho hranice a stále vytváří nižší minima a nižší maxima. Trend je zřetelně medvědí a jak naznačuje RSI, odraz nahoru bychom měli očekávat až v blízké době a jen jako krátkodobý úlevný odraz. Rezistence medvědího kanálu se nachází na hladině 1 250 USD. Dokud bude cena pod touto hladinou, bude mít ethereum tendenci dál klesat. Nejbližší cíl poklesu by mohl být zhruba na ceně 840 USD, zvlášť jestli support na ceně 1 040 USD nevydrží. Ve čtyřhodinovém grafu vidíme divergenci RSI, která odůvodňuje jednodenní nebo dvoudenní odraz nahoru. Celkově zůstáváme v medvědím trendu a očekáváme nižší úrovně.
 • Ethereum míří ke klíčové úrovni 1 728
  Pár ETH/USD padá jako kámen a jak se zdá, nedá se zastavit. V době psaní článku se obchodoval na úrovni 1 852. Tlak medvědů je silný, takže ethereum by kdykoli mohlo dosáhnout nových čerstvých minim. Jak už víte z mé analýzy, altcoiny by mohly klesat, pokud cena bitcoinu prodlouží výprodej.
 • Ethereum může čelit volatilnímu opakovanému testu ve výši 3 000 dolarů
  Ethereum se v posledních pár dnech snažilo udržet svou hodnotu, což bylo přičítáno tlaku dolů, který byl uvalen na bitcoiny.
 • Ethereum může představovat 50 % všech finančních transakcí
  Po bitcoinu kleslo ethereum na minimum 3 000 USD. Aktivita na chainu a open interest na hlavním altcoinu klesají kvůli strachu, který ochromil trh. Korekce na trhu s kryptoměnami by však měla být vnímána jako skvělá příležitost k otevření dlouhých pozic nebo nákupu kryptoměn za nízkou cenu. Joey Krug, šéf hedgeového fondu Pantera Capital, si je jistý a předpovídá ethereu velkou budoucnost.
 • Ethereum na býčí vlně🔝
  Ethereum v posledním měsíci výrazně korigovalo předchozí ztráty. Druhá nejpopulárnější kryptoměna téměř zdvojnásobila svoji cenu. V tomto ohledu se Ethereu vede o něco lépe než Bitcoinu, který vzrostl v tomto období o přibližně 75 % z lokálních minim. Obě tyto kryptoměny v současnosti testují úroveň 61,8 % Fibo retracementu posledního poklesu. Cena Bitcoinu dnes prorazila nad 50 tis. dolarů a Ethereum testuje úroveň 3 330 dolarů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy