Pondělí 25. květen 2020 22:38
reklama
Bossa live trading
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
XTB - volatilita

Akcie, které se vyplatí sledovat v roce 2020: Delta Air Lines, HP, Morgan Stanley

Napsal:   Sekce: Akcie

Dvanáctiletý cyklus růstu americké ekonomiky stále nedošel svému konci, a jedná se tak o prozatím vůbec nejdelší období bez krize. Došlo sice ke korekcím akciových indexů, nicméně investoři nakoupili klesající akcie zpět a rozhodli se navyšovat dlouhé pozice.


Rok 2020 začal pro investory dobře, jelikož ceny akcií neustále atakují historická maxima a obchodníci, kteří dříve výhodně nakoupili, teď sklízí ovoce.

Co ale dělat, pokud jste nestačili požadované akcie nakoupit včas a nebo jste se rozhodli, že bude lepší počkat? Vše napovídá tomu, že trh se momentálně nachází na vrcholu a nákup akcií za současné ceny zkrátka není atraktivní. Co když dojde k další korekci nebo co když Donald Trump zaútočí na další „teroristickou“ zemi?

Americká ekonomika samozřejmě skýtá potenciál růstu. Pokud nyní nakoupíte akcie Applu (NASDAQ: AAPL) nebo Amazonu (NASDAQ: AMZN), je poměrně pravděpodobné, že se na konci roku budete pohybovat v řádově dvouciferném zisku. Existují však i jiné způsoby, jak si vybírat akcie a jak se pojistit před korekcemi na trhu.

Vyplácení dividend

Obecně se doporučuje, abyste zaměřili pozornost na dividendové akcie, které nabízí dobrý ziskový a růstový potenciál do budoucna.

Hlavní výhoda spočívá v tom, že vysoký zisk z dividend je v zásadě zaručen. Navíc, pokud se představenstvo společnosti rozhodne zvýšit výplatu dividend, bezpochyby to přiláká další investory, kteří následně vytvoří poptávku po akciích, což se zase podepíše na růstu jejich ceny. Růst ceny akcií pak na oplátku zvýší ziskovost investovaných prostředků.

Pokud akciové indexy klesnou na hodnotě a stáhnou akcie dolů, část ztrát bude pokryta výplatou dividend, a jakmile se trh uklidní, dostanete opět možnost rozšířit své portfolio, dokonce za nižší cenu. Pak jen stačí vyčkat na opětovný růst trhu. Tento přístup samozřejmě předpokládá efekt finanční páky v poměru 1:1.

Chcete-li najít akcie s vysokými dividendami, postačí vám k tomu jakýkoliv skener akcií na trhu. Nás však zajímá potenciál růstu výplaty dividend, takže budeme muset analyzovat jeden z finančních indexů společnosti.

Dividendy jsou vždy vypláceny z volných prostředků. Ve finančním výkazu společnosti se tyto prostředky nazývají volné hotovostní prostředky (FCF) a odráží finanční efektivitu společnosti; jsou vypočítávány jako rozdíl mezi provozním peněžním tokem a kapitálovými náklady.

Jednoduše řečeno, volné hotovostní prostředky jsou finance, které společnosti zbydou poté, co uhradí všechny své náklady. Čím větší tato suma je, tím je pravděpodobnější, že představenstvo dané společnosti bude hlasovat pro zvýšení výplaty dividend.

Druhá možnost je následující: volné finanční prostředky mohou být přiděleny na nákup akcií z trhu, což sníží jejich počet na trhu a způsobí růst jejich ceny. Například Apple ve třetím čtvrtletí roku 2019 utratil 18 miliard USD na nákup svých vlastních akcií.

Volné hotovostní prostředky umožňují provedení určité analýzy, což může pomoci při hledání společností s vysokým potenciálem pro růst výplaty dividend.

Akcie Delta Air Lines

Jako první společnost jsme vybrali Delta Air Lines (NYSE: DAL), což je největší americká společnost zabývající se osobní leteckou přepravou cestujících.

Letecké společnosti v budoucnu očekávají zdvojnásobení počtu cestujících, což přirozeně zvýší jejich ziskovost. Společnost Delta Air Lines je tak podle základní prognózy vhodná pro nákup. Nás však zajímá také výplata dividend.

V současné době společnost nevyplácí příliš vysoké dividendy - pouze 2,77 % ročně. V peněžním ekvivalentu společnost ročně vyplácí 1,03 miliardy USD, přestože její volné hotovostní prostředky činí 9,2 miliardy USD, tedy 9krát více, než společnost vydává na dividendy.

Společnost samozřejmě nemůže vydat na dividendy všechny volné prostředky, nicméně většina společností v tomto směru vyplácí více než 50 % svých volných finančních prostředků. Je tedy velmi pravděpodobné, že výplaty dividend společnosti Delta Air Lines se v budoucnu zvýší, jelikož i při dvojnásobném zvýšení výplat by společnosti stále zbýval dostatek volných peněz.

Pokud jde o technickou analýzu, akcie se v současné době obchodují nad 200denním klouzavým průměrem poblíž svých historických maxim, přičemž průlom 60 USD za akcii by s velkou pravděpodobností stimuloval další růst jejich ceny.Akcie HP Inc

Jako druhou jsme se rozhodli uvést společnost, dříve známou pod názvem Hewlett-Packard Company (NYSE: HPQ). V roce 2015 se ovšem společnost rozdělila na HP Inc a Hewlett Packard Enterprise.

HP Inc nadále pokračovala v oblasti výroby osobních počítačů a tiskáren, a akcie společnosti se na NYSE nadále obchodovaly pod tickerem HPQ.

Společnost Hewlett Packard Enterprise se od HP Inc veřejně distancovala. Momentálně se pohybuje v segmentu výroby serverů a poskytování služeb v oblasti IT firemním klientům. Společnost byla nucena obměnit představenstvo, vybudovala novou značku HPE a obchoduje se na NYSE pod tickerem HPE.

V našem článku se ale zaměříme na společnost HP Inc, protože má stabilnější volné hotovostní prostředky, jejichž hodnota násobně převyšuje volné prostředky Hewlett Packard Enterprise. Roční výplaty dividend činí 3,32 % na akcii. Volné hotovostní prostředky činí téměř 4 miliardy USD, což umožňuje roční navyšování dividend ve výši 12 %. Jinými slovy, společnost vyplácí 0,17 USD za akcii a volné finance jí umožňují tuto částku navýšit na 0,67 USD za akcii, což značí velmi vysoký potenciál pro růst výplaty dividend.

Technická analýza ukazuje, že akcie společnosti se rovněž obchodují nad 200denním klouzavým průměrem, což poukazuje na rostoucí trend. Cena akcií unikla sestupné tendenci a nyní se pohybuje v rostoucím trendu.Akcie Morgan Stanley

Třetí společností pro zařazení do příkladu portfolia pro rok 2020 se může stát společnost z finančního sektoru - banka Morgan Stanley (NYSE: MS). Banky jsou méně závislé na poplatcích a obchodní válce mezi USA a Čínou.

Výběrem společnosti z finančního sektoru diverzifikujeme portfolio. Delta Air Lines podniká v oblasti letecké dopravy, HP Inc vyrábí počítače a Morgan Stanley se zabývá financemi. Pokles poptávky po počítačích neovlivní leteckou dopravu a už vůbec neovlivní finanční situaci banky Morgan Stanley. Tyto 3 společnosti mezi sebou nikterak nekorelují, což snižuje riziko v tomto portfoliu.

Vrátíme-li se k naší původní myšlence založené na dividendách, banka Morgan Stanley skýtá nejvyšší potenciál růstu. V současné době vyplácí 0,35 USD za akcii, což činí 2,69 % ročně. Volné hotovostní prostředky jí ale umožňují tuto částku zvýšit až na 2,85 USD za akcii, což je 22 % ročně a osminásobný nárůst. Rovněž stojí za zmínku, že banka zvyšuje výplaty dividend již od roku 2014.

V roce 2014 činila čtvrtletní dividenda 0,05 USD za akcii, zatímco nyní je to 0,35. Z toho lze odvodit, že růst činil 700 %, zatímco za stejnou dobu cena akcií vzrostla pouze o 65 %. Jinými slovy, cena akcií společnosti Morgan Stanley nemusí zaznamenat takový růst, ale je přesto vysoce pravděpodobné, že v roce 2020 jeji akcionáři obdrží vyšší dividendy.

Technická analýza ukazuje, že akcie banky jsou na vzestupu a brzy mohou dosáhnout maxima z roku 2018.Shrnutí

V roce 2020 se v USA budou konat prezidentské volby. Situace na trzích bude do jisté míry nejednoznačná, a investoři se budou snažit zjistit, kdo bude příštím prezidentem a jaká opatření tento prezident zavede.

V současné době v Bílém domě sedí Donald Trump, který výsledky své práce často spojuje s růstem akciových indexů. Během své volební kampaně proto s velkou pravděpodobností udělá vše pro to, aby tento růst pokračoval.

V tomto směru je třeba si připomenout jeho roli v obchodní válce mezi Spojenými státy a Čínou. Předpokládáme, že se letos dočkáme informací o nových dohodách mezi zeměmi, na což budou investoři reagovat nákupem akcií. První fází jejich příměří byl v tomto týdnu podpis dohody, která zahrnuje nákup amerického zboží a zrušení části amerických cel.

Co bude následovat po volbách? To probereme v prosinci 2020.

Obchodujte americké akcie u RoboMarkets za těch nejvýhodnějších podmínek! Reálné akcie můžete obchodovat v platformě R Trader od 0.0045 USD na akcii, minimální poplatek za obchod činí 0.25 USD. Obchodování v platformě R Trader si můžete vyzkoušet i na demo účtu, registraci do Členské zóny provedete snadno na webu RoboMarkets.

Tým RoboMarkets!
info@robomarkets.cz
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Varování na rizika: Tento článek má pouze informativní charakter a nemá na něj být nahlíženo jako na investiční/obchodní doporučení. Společnost RoboMarkets nenese žádnou odpovědnost za výsledky obchodů založených na tomto článku. Pokud jsou vám rizika obchodování nejasná, vyhledejte externího specialistu, který vám poskytne nezávislou asistenci.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Aby ste sa stali skvelým obchodníkom, musíte sa vyvarovať týmto 12 obchodným chybám (časť 1.)
  Takže sa chcete stať úspešným obchodníkom? Budete sa musieť vyhnúť bežným častým chybám, ktorým sa obchodníci často stávajú obeťami. Začnete robiť chyby pri učení sa obchodovať, ale obchodníci, ktorí skutočne začínajú zarábať peniaze sú tí, ktorí prišli na to ako prestať tie chyby robiť znova a znova. V tejto lekcii si podiskutujeme o najčastejších chybách ktoré obchodníci robia a dám vám k nim niekoľko jednoduchých riešení. Potom je len na vás, aby ste sa od nich poučili a aby ste sa im vyhýbali, keď budete pokračovať v analyzovaní a obchodovaní na trhoch.
 • Aby ste sa stali skvelým obchodníkom, musíte sa vyvarovať týmto 12 obchodným chybám (časť 2.)
  Druhý díl pokračování článku, ve kterém se dnes podíváme na další časté obchodní chyby traderů.
 • Aby ste sa stali skvelým obchodníkom, musíte sa vyvarovať týmto 12 obchodným chybám (časť 3.)
  Třetí díl pokračování článku, ve kterém se dnes podíváme na další časté obchodní chyby traderů.
 • A co když je trading jen spiknutí?
  Při pročítání diskuzí, kterému věnuji přibližně patnáct minut denně, jsem mnohokrát narazil na postoje, které v obchodování na finančních trzích nevidí způsob, jak si prakticky každý člověk může vydělat nějaké ty peníze, ale způsob, jak několik korporací „odírá“ naivní lidi o všechny jejich poctivě vydělané prostředky. Pominu úvahy nad tím, proč takové hlasy zaznívají, co je jejich příčinou a zaměřím se jen na ten samotný pohled. Už na začátku musím říci, že s obsahem následujícího článku nesouhlasím, ale myslím si, že v rámci korektnosti by podobný hlas zaznít mohl. Současně se předem omlouvám těm, kterých bych se tímto textem mohl dotknout a upřesňuji, že se jedná o úvahu, nikoliv o konstatování.
 • A co takhle EURo?
 • Adrenalin – traderova zhouba
  Někdy si říkáme, že za všechna špatná rozhodnutí, za všechny chyby a za všechny ztráty v tradingu si můžeme sami, a současně, že jsme tomu mohli při aktivaci trochy zdravého rozumu zabránit. Osobně si myslím, že to tak je, ale také připouštím, že občas v nás některé situace zažehnou něco, co se našemu se zdravému úsudku vymyká a v důsledcích přináší všechny ty nepříjemné prožitky a výsledky.
 • After-lunch breakout na DAXu
  Můj názor na takzvaný London breakout (dále jen „LB“) asi již znáte (tímto termínem si já označuji všechny breakouty, které jsou fixované na pevný čas vystavení pokynu do trhu a průraz časového pásma určité délky do onoho okamžiku, nemusí to být nutně právě 9 hodin a časové pásmo od 8 do 9 hodin). Pokusím se sem dát strategii na DAX a současně ukázat na možná úskalí celého procesu obchodování a backtestingu.
 • A jsme tam, kde jsme byli před 10 lety
  Shoda u představitelů americké centrální banky (Fed) na rychlejším zvyšování úrokových sazeb trhy překvapila, protože poslední roky Fed hrál spíše holubičí kartu a odsouval utahování měnové politiky dál do budoucna. Poslední data z amerického trhu práce sice Fed zase trochu zbrzdila, jeho optimismus ukazující na rychlejší americkou ekonomiku, která si vyšší sazby zaslouží, však můžeme potvrdit.
 • Aká úroveň páky je bezpečná?
  Zhruba pred dvoma rokmi v rozhovore pre CNBC Warren Buffett parafrázoval svojho partnera Charlieho Mungera, že sú iba tri možnosti ako môže múdry človek dostať na mizinu a to kvôli alkoholu, ženám a páke (“My partner Charlie says there is only three ways a smart person can go broke: liquor, ladies and leverage.”). Ako si poradiť s alkoholom a ženami je téma na celú knihu, tak sa pozrime ako si postrážiť páku.
 • Akcie jsou nejdražší za 16 let
  Zdá se, že po roce 2016, kdy přiletěla volební překvapení hlasováním o Brexitu i americkými prezidentskými volbami, se letošní evropská politická smršť nekoná. Nizozemské a teď ani francouzské volby nenapovídají, že by mělo dojít k revoluci s příchodem vlády krajní pravice a nástupem protekcionismu, který by v mezinárodním obchodě změnil zavedené pořádky.
 • Akcie signalizujú vyčerpanosť
  Nový rok je tu a to znamená, že Santa Rally je definitívne na konci. Uvidíme začiatkom roka pokles akciových indexov?
 • Akcie sú na dôležitej križovatke
  Nasledujúce dni môžu zásadným spôsobom definovať vývoj akciových trhov pre najbližšie mesiace. Po tom ako sme tu mali masívny prepad začiatkom februára sa trhy upokojili a volatilita sa znížila. Otázkou však naďalej ostáva ktorým smerom sa bude uberať strednodobý trend?
 • Akcie Tesly na 800 USD?
  Ahojte tradeři, dnes se podíváme na situaci kolem Tesly a co nám ukazují grafy.
 • Akcie zatím hledají směr. Brent klesnul na 108 USD
  Klíčovým fundamentem dnes zasedání ECB.
 • Akciová korekce začala strmým propadem
  Americký akciový trh pokračoval v poklesu, index S&P 500 odepsal za týden 5,16 %. Ve čtvrtek akcie sestoupily více než 10 % pod historické maximum, korekce tedy oficiálně začala.
 • Akciové indexy a ropa WTI - kam dál?
  Pořádná korekce přes rok nadhodnocených amerických akciových indexů konečně přišla. Byla rychlá, prudká a několikadenní po sobě jdoucí propady byly rekordní. Něco podobného bylo vidění jen v roce 1987 a ve velké krizi v třicátých letech minulého století.
 • Akciové indexy by mohly zopakovat únorový scénář
  Podle všeho se na akciích rýsuje zajímavá příležitost pro nákup. Akciové trhy minulý zachvátila panika a většina investorů vybrala své zisky, když se většina akciových indexů dostala blízko svých letošních maxim. Strach investorů z výnosnosti akcií při utahování měnové politiky a dluhopisových výnosech nad 3% nakonec trhy neustály a dostaly se pod výraznější vlnu výprodejů.
 • Akciové indexy si nachvíľu oddýchnu
  V tomto blogu zameranom na akciové indexy poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
 • Akciové indexy zakončily růstový duben poklesem. Bude vzepětí medvědů v květnu pokračovat?
  Týdenní ztráta 1,26 % indexu S&P 500 nic nezměnila na tom, že duben skončil zelenou svíčkou. Čtvrtek a pátek ale ukázaly, že bezstarostné období končí a volatilita je zpět. Růst bez korekce od poloviny února se již několik týdnů vyznačuje nízkými objemy obchodů a vyprchávajícím entuziasmem.
 • Akciové trhy krvácajú, no za chvíľu ponúknu zaujímavú príležitosť
  Samotný index S&P 500 stratil za posledné 2 týždne od svojho vrcholu stratil približne 15% za taký krátky čas. Trh rešpektoval hornú trendovú líniu a už nešiel nad ňu. Pekný odraz od nej musí teraz trápiť veľa investorov, no pri poklese necelých 10% by trh mohol pre nich ponúknuť zaujímavú príležitosť.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx