Ticker Tape by TradingView
Přehled páru GBP/USD na 1. 6. 2022. Problém severoirského protokolu je stále palčivější.
Měnový pár GBP/USD začal v úterý korigovat oproti růstu za poslední 2-3 týdny. Jak jsme již řekli, hlavní důvod růstu britské měny je technického rázu. Libra, stejně jako euro, klesaly příliš dlouho a prostě se musely přizpůsobit. Po této korekci může následovat nový kolaps libry a eura. Stále odmítáme věřit takovému scénáři, protože například euro je již velmi blízko svým 20letým minimům. Přesto stojí za zmínku, že dolar stále vypadá pro obchodníky mnohem sebevědoměji a atraktivněji než libra nebo euro. Celý problém je v tom, že Evropa je na Rusku a Ukrajině mnohem více závislá než USA, které jsou na druhé straně oceánu. Evropa (a také Spojené království) si přirozeně vytvořila mnohem více vazeb s Ruskem než se Spojenými státy. V důsledku toho pro ně bude přerušení těchto vazeb mnohem bolestivější než pro Spojené státy a jejich ekonomiku. To je to, co právě teď vidíme.
Ačkoli se HDP USA v prvním čtvrtletí snížilo o 1,5 %, nikdo v Americe kvůli tomu nebije na poplach. Členové měnového výboru Fedu na dalších zasedáních nadále hovoří o dvou zvýšeních o 0,5 %, respektive recese se neobávají. Státy velmi snadno a jednoduše odmítly dovoz ropy a plynu z Ruské federace, protože objemy, které dostávaly, byly velmi malé a je velmi snadné je nahradit ropou z jiných zemí nebo jejich břidlic. Pro Británii bylo odmítnutí ruských uhlovodíků také téměř bezbolestné, protože Británie má po boku země, které těží ropu v Severním moři, a ty jsou připraveny zemi dodávat potřebné objemy. Boris Johnson navíc již prohlásil, že jeho země směřuje k jaderné energetice a postaví 10 jaderných elektráren, aby Británie nebyla závislá na zemích, které v této věci agresivně jednají na světové scéně. Problém s potravinami, problém inflace nebo problém zdražování všeho možného – však nelze vyřešit tak rychle a snadno. Vidíme, že inflace ve Spojeném království je již silnější než v USA a nikdo nerozumí tomu, jak to napravit. Bank of England nemá žádný vliv na vnější faktory a londýnskou zahraniční politiku. A kromě toho existuje také "Protokol Severního Irska".
Teoreticky může libra pokračovat v sestupném trendu.
Připomeňme, že hlavním problémem irského ostrova je odchod Severního Irska z EU společně s Velkou Británií a to, že Irsko zůstalo v alianci. Ukazuje se, že by se měla objevit hranice mezi dvěma mocnostmi na stejném ostrově. Ale právě absence této hranice udržuje v regionu klid od roku 1998, po podepsání Belfastské smlouvy. Velmi otevřeně řečeno, jedna komunita v Severním Irsku (nacionalisté) stojí za sblížením s Irskem a Evropskou unií a druhá (unionisté) za úzké vazby se Spojeným královstvím. Ukazuje se, že země je rozdělena na dvě části. Mělo by být zřejmé, že pokud dva národy žijí na stejném ostrově po staletí, mohou být považovány za "bratrské" a určitá část Severních Irů si přirozeně nepřeje, aby se mezi nimi objevila fyzická hranice s celními a kontrolními orgány. Londýn a Brusel se tento problém pokusily vyřešit posunutím skutečné hranice do moře. Nyní Londýn trvá na revizi "protokolu", protože se obává nepokojů v Severním Irsku, které již čas od času vznikají. Ale co může Londýn dělat? Přesunout hranici do Atlantského oceánu? Faktem je, že situace uvázla na mrtvém bodě a Londýn, jak se zdá, pro klid v regionu je dokonce připraven rozpoutat obchodní válku s EU a porušit dohodu o brexitu, která ji zcela zruší. Netřeba dodávat, že to slibuje nové problémy pro britskou ekonomiku a následně i pro libru.
Průměrná volatilita páru GBP/USD za posledních 5 obchodních dnů je 73 bodů. Pro pár libra/dolar je tato hodnota "průměrná". Ve středu 1. června tak očekáváme pohyb uvnitř kanálu, omezený úrovněmi 1,2538 a 1,2684. Otočení ukazatele Heiken Ashi nahoru signalizuje obnovení pohybu nahoru.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,2573
S2 – 1,2512
S3 – 1,2451
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,2634
R2 – 1,2695
R3 – 1,2756
Doporučení k obchodování:
Pár GBP/USD nadále tvoří nový vzestupný trend ve 4hodinovém časovém rámci. V tuto chvíli byste tedy měli zůstat v otevřených nákupních příkazech s cílovými hodnotami 1,2684 a 1,2695, dokud indikátor Heiken Ashi neklesne. Bude možné uvažovat o krátkých pozicích, pokud je cena zafixována pod linií klouzavého průměru s cíli 1,2512 a 1,2451.
Vysvětlení ilustrací:
Lineární regresní kanály – pomáhají určit aktuální trend. Pokud jsou oba směrovány stejným směrem, pak je trend nyní silný.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazená) – určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se nyní mělo obchodovat.
Murray úrovně - cílové úrovně pro pohyb a korekce
Úrovně volatility (červené linie) – pravděpodobný cenový kanál, ve kterém pár stráví následující den, na základě aktuálních indikátorů volatility.
Indikátor CCI - jeho vstup do přeprodané oblasti (pod -250) nebo do překoupené oblasti (nad +250) znamená, že se blíží obrat trendu v opačném směru.
Klíčová slova: Inflace | GBP/USD | USA | Británie | HDP | Recese | Bank of England | CCI | Euro | Indikátor | Korekce | Měnový pár | Měny | Rezistence | Trend | Volatilita | Doporučení | USD | GBP | Obchodování | Evropa | EU | Obchodovat | Komunita | Cena | Dolar | Eura | HDP USA | Indikátor CCI | Irsko | Libra | Ropy | Volatility | Spojené státy | Dovoz ropy | Přehled | Klid | Měnový pár GBP/USD | Cenový kanál | Heiken Ashi | Boris Johnson | Obrat trendu | Zdražování | Problémy | Ukazatele | Situace | Britské měny | Brusel | Dovoz | Kolaps | Přeprodané oblasti | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | 3М | IRU | Doporučení k obchodování | Murray | Vzestupný trend |
Čtěte více
-
Přehled páru GBP/USD na 11. prosince: šterlink se potácí mezi optimismem a odporem
Měnový pár GBP/USD zůstává nad linií klouzavého průměru, což naznačuje, že lokální uptrend je stále neporušený. Opakovaně jsme ale zdůrazňovali, že jakýkoli růst britské libry v této fázi by byl jen korekční, a na tomto postoji trváme. Libra má po dvou po sobě jdoucích měsících poklesu jen přestávku. Jak jsme uvedli už dříve, korekční pohyby mohou trvat týdny nebo i měsíce, protože jsou obvykle pomalejší a méně impulzivní než trendové pohyby. Jednoduše řečeno, ceny rychle klesají nebo stoupají, pak se konsolidují nebo se pohybují do strany v korekční nebo flat fázi. Hlavní hráči využívají těchto období často k akumulaci pozic před dalším výrazným pohybem. -
Přehled páru GBP/USD na 11. 1. 2022. Velká Británie nadále boří smutné koronavirové anti-rekordy.
Měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil nové kolo korekcí, přičemž se nadále nacházel nad hranicí klouzavého průměru. Vzestupný trend tedy přetrvává. Udržuje se tři týdny, během kterých britská libra přidala asi 400 bodů. Každá pohádka však dříve nebo později skončí. Libra reagovala na prosincové rozhodnutí Bank of England zvýšit sazbu o 0,15 %, ale nyní je potřeba se alespoň trochu korigovat. Signálem pro korekci bude překonání linie klouzavého průměru. -
Přehled páru GBP/USD na 12. listopadu: Libra odolává tlakům
Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, i když k tomu neměl zjevný důvod. Britská libra klesá už měsíc a půl od zářijového zasedání FOMC, kde se Fed rozhodl snížit klíčovou úrokovou sazbu o 0,5 %. Uvažujte – Fed zavedl uvolňující půlprocentní snížení sazby a dolar zareagoval 1,5měsíčním růstem. Není to paradox? -
Přehled páru GBP/USD na 12. září: údaje, které nikoho nezajímají
Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, i když s výrazným poklesem. Zpráva o inflaci posílila dolar, což nás velmi těší. Tento článek nicméně není o zmíněné zprávě, která je už déle než týden v centru pozornosti. Raději bychom upozornili na sérii makroekonomických zpráv z Velké Británie. -
Přehled páru GBP/USD na 13. března: Spojené království nechce pohřbít svou ekonomiku
Měnový pár GBP/USD ve středu dál vykazoval známky růstu. Je potřeba říct, že jeho pohyb je dán primárně poklesem amerického dolaru, nikoli růstem hodnoty libry šterlinků, což způsobují cla Donalda Trumpa, jejichž vliv je významný bez ohledu na to, na koho jsou uvalena a jaká odvetná opatření mohou následovat. Dolar ve výsledku vůči euru i libře postupně oslabuje. Například v úterý oslabil po zprávě o vyšších clech pro Kanadu. -
Přehled páru GBP/USD na 13. prosince: libra právem následuje euro
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval směrem dolů. Tento pokles lze přičíst několika důvodům; a zasedání Evropské centrální banky k nim nepatří. Začněme tím, že euro a libra se často obchodují v tandemu – když ne 100%, tak alespoň 80%. Když tedy euro klesá, je 80% pravděpodobnost, že ho bude následovat libra. To je téměř axiom. Navíc libra, stejně jako euro, nemá žádné fundamentální důvody pro střednědobý růst a v posledních týdnech koriguje. V časovém rámci 4H i 1W zůstává trend medvědí. Proto se po skončení korekce dala očekávat nová vlna downtrendu a přesně té jsme teď pravděpodobně svědky. -
Přehled páru GBP/USD na 14. dubna: britská libra zůstává rukojmím dolaru
Měnový pár GBP/USD se v pátek také obchodoval směrem nahoru. Stojí ale za zmínku, že britská měna – kdysi oceňovaná za pozoruhodnou odolnost vůči dolaru z posledních let – teď stoupá pomaleji než euro. I její volatilita je nižší než volatilita eura, což je vcelku nezvyklé. -
Přehled páru GBP/USD na 14. listopadu: Inflace v USA nepřekvapila, euro a libra mohou zaznamenat menší korekci
Měnový pár GBP/USD se ve středu vyhnul dalšímu poklesu, ale pauza může být krátkodobá. Dříve jsme varovali, že růst inflace v USA už mohl být započítán do ceny, protože je běžnou praxí, že tvůrci trhu předem zohledňují známé zprávy. Růst inflace byl patrný už minulý týden a vzbudil otázku, jak se skutečné údaje budou lišit od prognózy. Jak se ukázalo, žádná odchylka se neobjevila, takže obchodníci neměli ani jeden sodliní důvod k nákupu nebo prodeji. -
Přehled páru GBP/USD na 16. prosince: varování před bouří pro libru
Měnový pár GBP/USD v pátek už druhý den po sobě pokračoval v prudkém poklesu. Zatímco páteční pokles měl některé ospravedlnitelné důvody, čtvrteční výprodej vypadá záhadně. Při bližším pohledu ale odpovídá postřehům, které jsme několikrát opakovali: libra nemá žádný fundamentální základ pro střednědobý růst. Během posledních dvou let už překonala očekávaný růst, protože trh zohlednil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a zároveň ignoroval slabost britské ekonomiky, sílu americké ekonomiky a fakt, že Bank of England, stejně jako Federální rezervní systém, nakonec časem sníží sazby. -
Přehled páru GBP/USD na 16. 12. 2021. Rating Borise Johnsona se nadále propadá.
Měnový pár GBP/USD se ve středu pohyboval většinou klidně. Nebereme nyní v potaz pohyb páru libra/dolar ve večerních a nočních hodinách, protože po tak důležité a vážné události, jakou je zasedání Fedu, trhy vždy potřebují nějaký čas na zklidnění a zotavení. -
Přehled páru GBP/USD na 17. března: Trh usnul, ekonomika nikoho nezajímá
Měnový pár GBP/USD v pátek úplně stagnoval. Níže uvedený graf jasně ukazuje, že v prvních třech dnech předminulého týdne, kdy dolar prudce klesal, došlo ke značné volatilitě, ale pak se trh uklidnil. Růst britské měny se sice nezastavil, ale volatilita klesla na minimální úroveň. Takže bez ohledu na to, jakým směrem se trh bude v blízké budoucnosti ubírat, je obchodování náročné, a to i v časovém rámci 5M. -
Přehled páru GBP/USD na 17. prosince: Nic než zklamání
Měnový pár GBP/USD se většinu pondělka pohyboval spíš do strany než nějakým zřetelným směrem. Obchodníci možná očekávali zajímavější pohyby, jelikož sentiment a dění na trhu mohly ovlivnit nejméně čtyři zprávy. Nicméně, zprávy o PMI ve Velké Británii byly mírně pesimistické, ale ne natolik, aby libra prodloužila pokles z minulého týdne. Aktivita ve zpracovatelském průmyslu se propadla ještě víc do oblasti kontrakce, zatímco aktivita ve službách se mírně odrazila. Jedna zpráva byla tedy pozitivní a druhá negativní. Libra mírně posílila, ale další pohyb bude záviset na významnějších událostech. -
Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal. -
Přehled páru GBP/USD na 18. září: inflace ve Velké Británii zajímá jen býky
Pár GBP/USD v úterý většinou stoupal. Ano, slabě, ale libra šterlinků posilovala stabilně. Jen ke konci dne jsme byli svědky poklesu, který však zatím nemá významný vliv. Dnes začíná přehlídka zpráv pro dolar i libru, která ale podle všeho nikoho z účastníků trhu nezajímá. Zprávy, reporty a důležité události obvykle obchodníkům pomáhají rozhodnout se o směru obchodování, ale aktuálně je směr asi jasný. Trh dál využívá jakoukoli formální záminku k nákupu liber a prodeji dolarů. -
Přehled páru GBP/USD na 19. března: Růst ze setrvačnosti pokračuje
Ani v úterý se měnový pár GBP/USD nepokusil o korekci. V tomto dni neexistovalo žádné makroekonomické pozadí, ale těžko říct, co je pro americký dolar aktuálně lepší – zprávy, nebo jejich absence? Trh každopádně interpretuje všechny pozitivní zprávy a situace v neprospěch dolaru. Obchodníci v reakci na novou politiku USA dál prodávají dolar, takže zmíněný pohyb působí jako protest. V americké ekonomice se nic nezměnilo k horšímu a v britské ekonomice k lepšímu. Přesto dolar prudce klesá, jako by Federální rezervní systém na každém zasedání snižoval sazby, americká ekonomika už sklouzla do recese a ve Velké Británii vše vzkvétalo. -
Přehled páru GBP/USD na 19. srpna. Prázdný kalendář a vertikální růst libry.
V pátek se obchodoval směrem nahoru i pár GBP/USD, ale jeho pohyb byl téměř vertikální. Mohlo by se zdát, že ho vyvolaly důležité zprávy a události, ale ve skutečnosti byly v pátek zveřejněny jen tři zprávy. Spojené království zveřejnilo zprávu o maloobchodních tržbách, která odpovídala prognózám. Spojené státy vydaly zprávu o stavebních povoleních a spotřebitelském sentimentu. Každý podle nás chápe, že nejde o nejkritičtější ukazatele, a hodnoty ve dvou ze tří těchto případů nenaznačovaly výrazný pokles dolaru. -
Přehled páru GBP/USD na 1. 9. 2023
Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD vykázal pokles, ale nepodařilo se mu stabilizovat se pod klouzavým průměrem. Z technického hlediska by se růst britské měny mohl klidně obnovit již dnes. Je však třeba poznamenat, že tento týden má velmi silné makroekonomické pozadí a pátek není výjimkou. Dnes budou zveřejněny nejméně tři zásadní americké zprávy, díky kterým by pár mohl prudce vzrůst nebo se propadnout o stovky bodů. Diskuse o bezprostředních vyhlídkách by proto mohla být smysluplnější. Dnes musíme vydržet a pak vyvodit technické závěry až bude klidněji. -
Přehled páru GBP/USD na 20. září: libra dostala od Bank of England další podporu
I pár GBP/USD zaznamenal ve středu a ve čtvrtek výkyvy. Zasedání Federálního rezervního systému vyvolalo vysokou volatilitu a po něm následovalo zasedání Bank of England. Nelze ale říct, že by americký dolar po těchto dvou významných událostech výrazně stoupl nebo klesl. Cena kolísala střídavě nahoru a dolů. Už jsme upozorňovali, že trh může v takto emotivních podmínkách obchodovat oběma směry, takže konečné hodnocení obou zasedání by mělo být provedeno až ve čtvrtek večer. A i tehdy se dalo těžko říct, jestli se trh konečně uklidnil. -
Přehled páru GBP/USD na 21. června. Bank of England dospěla k nejvýrazněji jestřábímu rozhodnutí, k jakému dospět mohla.
Pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval většinou velmi pomalu. Jeho volatilita se výrazně nezměnila ani po zveřejnění výsledků zasedání Bank of England. Ano, emoce vřely a libra šterlinků se po zasedání vydala dokonce dolů. Jaký rozdíl ale udělá pohyb o 40–60 pipů? Až nás překvapilo, že libra oslabila – trh měl dobrý důvod britskou měnu opět nakupovat. -
Přehled páru GBP/USD na 21. srpna. Vertikální pohyb pokračuje.
Pár GBP/USD také v klidu pokračoval v pohybu nahoru. Poslední růst britské měny samozřejmě nepodporovala žádná data ani zprávy. Jak jsme v roce 2024 stále upozorňovali, tento pár často vykazuje nelogický, nepravidelný pohyb. Pokud někdo pochyboval, může se teď přesvědčit na vlastní oči. Pokud by někdo přijal vysvětlení typu "větší chuť na riziko", pak by pohyb mohl vypadat logicky. Problém spočívá v nejistotě, kdy se tato "větší chuť na riziko" změní v "averzi vůči riziku".
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Irácký dinár měl být dalším ropným superplatidlem. Měnu ale rozvrátily války v Zálivu
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Irácký dinár měl být dalším ropným superplatidlem. Měnu ale rozvrátily války v Zálivu
Denní kalendář událostí
Člen Fedu John Williams
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Členka Fedu Mary Daly
Prezident USA Donald Trump
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Člen Fedu John Williams
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Členka Fedu Mary Daly
Prezident USA Donald Trump
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Cena ropy po odvetném útoku Íránu na základnu USA v Kataru prudce klesá
Forex: Dolar kvůli náznakům snižování sazeb v USA smazal předchozí růst a klesá
Pražská burza v úvodu týdne klesla, nedařilo se většině emisí v čele s bankami
Forex: Koruna stagnovala k euru a mírně zpevnila k dolaru
Swingové obchodování zlata 23.6.2025
Forex sentiment 23.6.2025
Swingové obchodování USD/CAD 23.6.2025
Swingové obchodování AUD/USD 23.6.2025
Swingové obchodování EUR/USD 23.6.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Komodity: Cena ropy po odvetném útoku Íránu na základnu USA v Kataru prudce klesá
Forex: Dolar kvůli náznakům snižování sazeb v USA smazal předchozí růst a klesá
Pražská burza v úvodu týdne klesla, nedařilo se většině emisí v čele s bankami
Forex: Koruna stagnovala k euru a mírně zpevnila k dolaru
Swingové obchodování zlata 23.6.2025
Forex sentiment 23.6.2025
Swingové obchodování USD/CAD 23.6.2025
Swingové obchodování AUD/USD 23.6.2025
Swingové obchodování EUR/USD 23.6.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Sleva 30 % na PROP TRADING od RebelsFunding
Týdenní přehled finančních trhů (16.–20. června 2025) a predikce na příští týden
Index S&P 500: Ze souboje lehkých vah vyšli těsně vítězně medvědi
Jak číst cenu v grafech: Základy price action, časových rámců a určení směru obchodu
Vzácné kovy se třpytí, probouzí se platina!
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. 6. 2025)
Býk nebo medvěd? Možné scénáře pro akciové trhy do konce roku
Praktické okénko: Obchod založený na průrazu trendové čáry
Hledáme konzistentní obchodníky. Tak proč pořádáme soutěže?
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Sleva 30 % na PROP TRADING od RebelsFunding
Týdenní přehled finančních trhů (16.–20. června 2025) a predikce na příští týden
Index S&P 500: Ze souboje lehkých vah vyšli těsně vítězně medvědi
Jak číst cenu v grafech: Základy price action, časových rámců a určení směru obchodu
Vzácné kovy se třpytí, probouzí se platina!
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. 6. 2025)
Býk nebo medvěd? Možné scénáře pro akciové trhy do konce roku
Praktické okénko: Obchod založený na průrazu trendové čáry
Hledáme konzistentní obchodníky. Tak proč pořádáme soutěže?
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Írán nezavírá Hormuz, ale útočí na americké základny (23.06.2025)
ČEZ nepodá žalobu proti windfall tax
Frankfurtská burza dnes zavírá s poklesem
Rizika kryptoinvestic v prostředí online hazardu
Na podání žaloby proti windfall tax není podle ČEZ dostatek právních argumentů
Analytici: Americké údery v Íránu zintenzivní zdražování paliv v Česku
Studie: Průměrná mzda v ČR v eurech dosáhla 1849 eur, rostla nejpomaleji ve V4
Tatra Trucks loni zvýšila tržby na 9,67 miliardy korun a vrátila se k zisku
Průzkum: Nejatraktivnější formou investování zůstává vlastnictví domu či bytu
Ropa omezuje ztráty kvůli hrozbě útoku na americké základny
Denní shrnutí: Írán nezavírá Hormuz, ale útočí na americké základny (23.06.2025)
ČEZ nepodá žalobu proti windfall tax
Frankfurtská burza dnes zavírá s poklesem
Rizika kryptoinvestic v prostředí online hazardu
Na podání žaloby proti windfall tax není podle ČEZ dostatek právních argumentů
Analytici: Americké údery v Íránu zintenzivní zdražování paliv v Česku
Studie: Průměrná mzda v ČR v eurech dosáhla 1849 eur, rostla nejpomaleji ve V4
Tatra Trucks loni zvýšila tržby na 9,67 miliardy korun a vrátila se k zisku
Průzkum: Nejatraktivnější formou investování zůstává vlastnictví domu či bytu
Ropa omezuje ztráty kvůli hrozbě útoku na americké základny
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku náhradní kapacitu za ruský plyn
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
PX na pražské burze oslabil o procento, ztrácel Avast či banky
Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda
Komodity: Technická analýza ropa Brent, H4
Zlato v mírné ztrátě před čísly ADP
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.1.2018
GBP
US OPEN: Wall Street zlehčuje geopolitická rizika; Tesla vede mezi akciemi Mag7
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku náhradní kapacitu za ruský plyn
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
PX na pražské burze oslabil o procento, ztrácel Avast či banky
Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda
Komodity: Technická analýza ropa Brent, H4
Zlato v mírné ztrátě před čísly ADP
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.1.2018
GBP
US OPEN: Wall Street zlehčuje geopolitická rizika; Tesla vede mezi akciemi Mag7
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Blogy uživatelů
Eurodolar: Máte správně určený trend?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 18.8.2013
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Moje cesta prop tradingem: Před létem se zase daří
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, AUD/USD a GBP/USD
Příspěvky na vláknu News pro FX
7 mýtů o investování u XTB
Hledáme konzistentní obchodníky. Tak proč pořádáme soutěže?
Akciové trhy krvácajú, no za chvíľu ponúknu zaujímavú príležitosť
Týdenní přehled finančních trhů (16.–20. června 2025) a predikce na příští týden
Eurodolar: Máte správně určený trend?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 18.8.2013
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Moje cesta prop tradingem: Před létem se zase daří
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, AUD/USD a GBP/USD
Příspěvky na vláknu News pro FX
7 mýtů o investování u XTB
Hledáme konzistentní obchodníky. Tak proč pořádáme soutěže?
Akciové trhy krvácajú, no za chvíľu ponúknu zaujímavú príležitosť
Týdenní přehled finančních trhů (16.–20. června 2025) a predikce na příští týden
Vzdělávací články
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jak fungují prop firmy?
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
Nová éra Purple Trading a týden bez poplatků začíná!
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jak fungují prop firmy?
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
Nová éra Purple Trading a týden bez poplatků začíná!
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Tradingové analýzy a zprávy
Bitcoin padá, je čas ho prodat nebo levně nakoupit?
Komodity: Cena ropy po odvetném útoku Íránu na základnu USA v Kataru prudce klesá
Putin odmítl, že by válka na Ukrajině ničila ruskou ekonomiku
AUD/USD - Intradenní výhled 04.11.2024
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.6.2025)
ECB zřejmě ohlásí snížení objemu nákupů dluhopisů
FTSE 100 - Intradenní výhled 11.6.2025
Swingové obchodování zlata 23.6.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 30.5.2019
Live trading: Ziskový long obchod na GBP/USD
Bitcoin padá, je čas ho prodat nebo levně nakoupit?
Komodity: Cena ropy po odvetném útoku Íránu na základnu USA v Kataru prudce klesá
Putin odmítl, že by válka na Ukrajině ničila ruskou ekonomiku
AUD/USD - Intradenní výhled 04.11.2024
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.6.2025)
ECB zřejmě ohlásí snížení objemu nákupů dluhopisů
FTSE 100 - Intradenní výhled 11.6.2025
Swingové obchodování zlata 23.6.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 30.5.2019
Live trading: Ziskový long obchod na GBP/USD
Témata v diskusním fóru
Price Action Trading Jakuba Hodana
GBP/USD
Všeobecné analýzy a triky
EUR/GBP
Je výprodej technologických akcií varovný signál nebo příležitost?
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Proč bychom si měli stanovit maximální denní ztrátu
Divergence MACD 1 min indexy
Praktická ukázka: Pěkný Take-Profit
Jaká je ideální velikost pozice pro mé obchodování?
Price Action Trading Jakuba Hodana
GBP/USD
Všeobecné analýzy a triky
EUR/GBP
Je výprodej technologických akcií varovný signál nebo příležitost?
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Proč bychom si měli stanovit maximální denní ztrátu
Divergence MACD 1 min indexy
Praktická ukázka: Pěkný Take-Profit
Jaká je ideální velikost pozice pro mé obchodování?