Ticker Tape by TradingView
Geopolitický faktor; přehled vývoje USD, EUR a GBP
Dominantními tématy na trzích zůstávají blížící se termín zasedání Fedu, které zahájí cyklus utahování měnové politiky, a také geopolitické napětí kolem Ukrajiny, které se stupňuje s ne zcela jasným cílem, který má však zcela jasné důsledky.
Americký prezident Joe Biden je přesvědčen, že Rusko v nejbližších dnech napadne Ukrajinu. Jelikož ruské vedení přípravu takové invaze popírá, lze předpokládat, že v nejbližších dnech dojde k rozsáhlé provokaci, která změní geopolitický obraz na evropském kontinentu.
Akciové trhy v USA a Evropě se v pátek uzavřely v záporném teritoriu, ale asijsko-pacifické země se oproti očekávání obchodují jiným směrem, to znamená, že rizika růstu napětí nepovažují hráči za vysoká.
Týdenní údaje CFTC odrážejí další oslabení býčího sentimentu na americkém dolaru, kumulativní dlouhá pozice klesla za sledovaný týden o 1,301 mld. na 7,164 mld. a je nejnižší od srpna 2021.
Prezident newyorského Fedu John Williams je připraven zahájit cyklus zvyšování sazeb, ale nevidí důvod, proč začínat okamžitě s +0,5 %. Guvernérka Lael Brainardová je připravena na 7 zvýšení sazeb v tomto roce, zatímco prezident chicagského Fedu Charles Evans potvrdil obecnou náladu, ale bez jakýchkoli konkrétních údajů. Za klíčové události je třeba považovat nadcházející vystoupení předsedy Fedu Jeromea Powella v Kongresu 2. a 3. března, kde představí pololetní zprávu o měnové politice. Pokud se ovšem informace o výsledcích těchto slyšení nedostanou do médií v plném rozsahu.
Předpokládáme, že dolar dnes zůstane pod mírným tlakem, ale aktivita bude snížena, protože banky v USA jsou zavřené z důvodu oslav Dne prezidentů.
EURUSD
Inflační tlak v eurozóně nadále roste. Ceny výrobců v Německu v lednu vzrostly o 2,2 % (prognóza 1,5 %), což představuje meziroční nárůst o +25 %, který je extrémně vysoký, a není pochyb o tom, že část tohoto růstu se přenese i do spotřebitelské inflace. Řešení krize v dodavatelském řetězci se očekává až v létě, dnes však bude pozornost směřovat ke zprávám PMI. Pokud zprávy ukáží dobré oživení podnikatelské aktivity, zvýší to šance, že ECB začne normalizovat měnovou politiku "spíše dříve než později", a zvýší poptávku po euru.
Čistá dlouhá pozice na euru se během sledovaného týdne zvýšila o 1,214 a dosáhla 6,756 mld. EUR, což je nejvíce od srpna. Eskalace geopolitického napětí v Evropě zatím nepřinesla výsledky, cena vypořádání nadále roste, což znamená všeobecnou býčí náladu pro euro, jejíž implementace je stále blokována.
Euro se snaží realizovat býčí náladu, support 1,1309 stále odolává, předpokládáme, že pokusy o růst výše budou pokračovat. Nejbližším cílem je hranice kanálu 1,1440/50, dále pak 1,1480/1500.
GBPUSD
Maloobchodní tržby v lednu vzrostly o 1,9 % a o 9,1 % meziročně – oba údaje jsou vyšší, než se očekávalo, a posilují růst inflačních očekávání. Analytici NIESR předpokládají, že inflace dosáhne svého vrcholu v dubnu 2022 v rozmezí 5,9–6,2 %, nevylučují však, že inflace může vzrůst na 7 % a zůstat poblíž této úrovně až do října.
V pozici Bank of England zatím nedošlo k žádným změnám. Ve středu vystoupí guvernér BoE Andrew Bailey v britském parlamentu a s největší pravděpodobností oznámí něco konkrétního, po čemž trhy mohou změnit své prognózy vývoje sazeb. Do té doby vycházíme z toho, že jestřábí scénář zůstává dominantní, a libra má tudíž oproti dolaru určitou výhodu.
Týdenní změna libry je +913 mil., opět se vytvořila býčí pozice +189 mil., převis je minimální, spíše můžeme hovořit o neutrálním umístění. Zároveň se cena vypořádání nadále pohybuje na sever, protože na britském akciovém trhu je zvýšená poptávka, která tvoří poptávku po libře. Cena vypořádání je nad současným spotem a nad dlouhodobým průměrem, což dává důvod očekávat další růst.
Libra se pokouší obnovit růst, předpokládáme, že v nejbližší době bude dosaženo cíle 1,3750, poté 1,3830/40.
Klíčová slova: Inflace | Rusko | USA | Poptávka | Rizika | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Bank of England | CFTC | Dlouhá pozice | ECB | Euro | Pozice | Support | Analytici | Banky | EUR | USD | GBP | Americký prezident | Zasedání Fedu | Výsledky | EURUSD | GBPUSD | Cena | Dolar | Libra | Prognóza | Zprávy | ROCE | Převis | Tržby | Zvyšování sazeb | Přehled | Utahování měnové politiky | Guvernér | Krize | Akciové trhy v USA | Očekávání | Geopolitické napětí | Trhy v USA | NIESR | Zvýšení sazeb | Ceny výrobců | Prognózy | Měnové politiky | Andrew Bailey | Prezident | Trhy | Další růst | Růst | Údaje | Joe Biden | Podnikatelské aktivity | Šance | Ceny | Biden | Oživení podnikatelské aktivity | Lael Brainardová | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Oslabení | Cíle | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Pozornost | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | 3М | Spotřebitelské inflace | Cyklus utahování měnové politiky | Napětí kolem Ukrajiny |
Čtěte více
-
Geopolitická situace zvyšuje ceny drahých kovů
Trh se zlatem vykazuje novou dynamiku, protože růst ceny k 1 900 USD tlačí nahoru hodnotu všech drahých kovů. Platina a palladium přitom vykazují výrazné pohyby překonávající celý sektor kovů. -
Geopolitické iluze v minulosti. Prognóza pro euro se prudce zhoršila, očekává se nová vlna poklesu
Zdá se, že měnový pár EUR/USD má vážně v úmyslu nejen udržet se nad hranicí 1,1100, ale také dosáhnout úrovně 1,1300, kde se nacházel před krizí na Ukrajině. Není na to, aby euro začalo doufat v urovnání problémů mezi ruskou a ukrajinskou stranou, příliš brzy? -
Geopolitické napětí dusí americké indexy. Na klidnější pražské burze se orosily akcie Kofoly
Geopolitické napětí dál dusí americké indexy. Vzhledem k situaci a údajnému nárůstu ruských vojáků poblíž rusko-ukrajinských hranic na počet 190 tisíc se investoři v zámoří do velkých dobrodružství zřejmě pouštět nebudou. Index S&P (-0,3 %) se po včerejším výprodeji pohyboval lehce pod závěrem z předešlého dne. -
Geopolitické napětí může urychlit přijetí bitcoinu vládami
Světová politika prochází nezvratnými procesy přerozdělování oblastí ekonomického vlivu. To ovlivňuje fluktuace mnoha finančních nástrojů a nutí investory hledat nové způsoby ochrany kapitálu. Byli jsme svědky nesmělé impulzivní snahy trhu obrátit se ke kryptoměnám jako k ochraně před potenciálními inflačními ztrátami. Investoři se ale rozhodli pro tradičnější aktiva. -
Geopolitické napětí ovlivňuje ceny
Zvýšené napětí mezi USA a Čínou nadále dominuje celosvětovému oceňování aktiv. Rétorika naznačuje, že USA budou dále tlačit na Čínu, zatímco Čína se zavázala k odvetným opatřením. Celkový dopad byl nervózní, nerizikové obchodní chování zdůraznilo slabost EM a obnovené obavy z normalizace měnové politiky. -
Geopolitické napětí roste
Americké akcie včera zažily nejhorší výprodej v roce 2022 - Dow Jones ztratil 1,8 %, zatímco S&P500 2,1 %. Důvod je jasný, eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou a rostoucí pravděpodobnost ozbrojeného střetu. Jak už jsme tento týden psali, historicky geopolitické napětí americké akciové indexy spíše poškodilo krátkodobě a vytvářelo “příležitosti k nákupu” (propady trhů v průměrné délce tří týdnů s průměrným návratem zpět také okolo tří týdnů). -
Geopolitické napětí testuje trh
V posledním dnu týdne jsme svědky zvýšené volatility, a to v záporném teritoriu. Náladu na burze dnes určovalo geopolitické dění, a to konkrétně vojenské aktivity na blízkém východě. Izrael provedl rozsáhlý letecký úder na Írán. Cílem byly vojenské a jaderné objekty, tak aby Izrael potlačil riziko budoucího jaderného útoku na Izrael. Íránští představitelé útok opětovali, leč s minimálním efektem. Nicméně záležitost berou jako vyhlášení války. Slova jako „válka“ trh nerad slyší, neboť to může v různých aspektech ohrozit globální růst. -
Geopolitické napětí v západní Evropě může způsobit otřesy na akciovém trhu
Makroekonomický kalendář byl minulý týden prázdný. Jedinou důležitou zprávou byla americká inflace. Znamenalo to začátek řady událostí, které by mohly výrazně ovlivnit globální trhy. Za prvé, americký Fed dnes uspořádá mimořádné zasedání, v jehož průběhu by mohlo být oznámeno zvýšení sazeb. V pátek a o víkendu navíc v západní Evropě narůstalo napětí. Mnoho zemí začalo odvolávat své diplomaty na Ukrajině a doporučilo svým občanům, aby zemi opustili do 48 hodin. V neděli vyšlo najevo, že ukrajinský vzdušný prostor by mohl být uzavřen kvůli hrozbě války. Aerolinky začínají rušit lety na Ukrajinu. Americká a evropská média především vyvolávají napětí a říkají, že Rusko může na Ukrajinu kdykoliv zaútočit. Prezident Zelenskij požádal o důkaz údajné ruské invaze. Obecně to vypadá spíše jako masová hysterie živená západními médii. -
Geopolitické potíže a agresivní postoj Fedu k další podpoře USD. Očekává se pokles GBP/USD, zatímco USD/JPY bude růst.
Konec září byl pro globální trhy naprostou katastrofou. Obchodníci doufali, že americká centrální banka alespoň zmírní tempo zvyšování sazeb. Ale to se nestalo. Představitelé Fedu a jeho předseda naopak zopakovali, že další zvyšování sazeb považují za svou prioritu s cílem zpomalit cválající inflaci. -
Geopolitické riziko je späť. USDJPY útočí na support okolo 110
Hlavnou témou dnešného obchodovania je geopolitické riziko. Americký minister zahraničných vecí odletel do Moskvy diskutovať situáciu v Sýrii a časť trhov je nervózna, čo z toho vzhľadom na doterajšiu neohrabanosť Trumpovej administratívy vzíde. Tilerson zvolil pred médiami konfrontačný tón – povedal, že USA sa postavia každému, kto bude páchať zločiny proti ľudskosti. A nejedná sa len o Sýriu – Trump na twittri (ako inak) pohrozil Severnej Kórei a napísal aj to, že keď Čína nechce byť súčasťou riešenia, tak to USA vyriešia aj bez nej. -
Geopolitický vír událostí: Čeká nás konec večírku
V době, kdy se Federální rezerva (FED) odhodlala k velkému kroku nahrazení kvantitativního uvolňování kvantitativním utahováním a kdy se geopolitická rétorika mezi USA, Severní Koreou a Íránem zintenzivňuje, není místo pro falešný pocit, že je vše v pořádku. Naneštěstí se svět nechává uchlácholit falešným pocitem bezpečí a ignoruje hrozící rizika. FED dělá obrovskou chybu ve své „politice naděje“, že se inflace bude chovat dle akademicky vyvrácené Phillipsovy křivky. Naší hlavní obavou je skutečnost, že ekonomický ukazatel úvěrového impulsu se hroutí. -
Geopolitika a cla, dvě témata, která hýbou trhy
Ve včerejší epizodě Freshe jsme se věnovali dvěma stěžejním tématům, která aktuálně hýbou finančními trhy – geopolitika a obchodní tarify. V obou případech jsme svědky zásadních posunů a fakticky změny režimů, které fungovaly od druhé světové války. To vše v důsledku politik Donalda Trumpa, jež jsou však samy o sobě chaotické a mění se z hodiny na hodinu. Začněme erozí evropské bezpečnostní architektury, respektive hrozbou, že se Evropa bude muset obejít bez americké podpory. -
Geopolitika a Fed tento týden podporují růst dolaru. Euro se dostalo na nová minima
Trhy začaly brzy zohledňovat diplomatické řešení problémů na Ukrajině, v Ruské federaci a v rámci NATO. Naděje se vkládaly do summitu prezidentů Spojených států a Ruska, který oznámila hlava Francie – ty se však nenaplnily. Kreml ani Washington možnost setkání nepotvrdily, přitom Vladimir Putin v pondělí uznal LLR a DLR za nezávislé státy. Příslušné dokumenty byly podepsány bezprostředně po prezidentově televizním projevu v Kremlu. -
Geopolitika a inflace tlačí zlato nahoru
Poslední růst cen zlata ovlivňují ještě další dva faktory. Inflace dál roste. Zprávy ukazují, že se pohybuje ve spirále. Geopolitické napětí přetrvává. Spojené státy v průběhu americké seance oznámily, že Rusko dál rozmisťuje vojenské jednotky poblíž ukrajinských hranic. Mírný vítr do plachet poskytlo zlatu oslabení amerického dolaru. Dolarový index klesl o 0,19 % a obchoduje se na úrovni 96,85: -
Geopolitika a její vliv na trhy
Geopolitika se opět dostává do centra pozornosti, je proto logické, že i investoři budou řešit její dopady na již zralý globální ekonomický cyklus a na ještě více rozšířený tržní cyklus většiny akciových a dluhopisových indexů. „Na jedné straně geopolitika vysvětluje nedávné období tržní volatility, ale může být zavádějící. Podle mého názoru to dokazuje nepochopení toho, co hnalo nahoru výnosy v posledních letech,“ uvádí ve svém komentáři Paras Anand, hlavní ředitel pro oblast akcií v Evropě, Fidelity International. -
Geopolitika a možný růst zlata na maxima z roku 2020
Zlato se od 31. 1. 2022 metodicky pohybuje směrem k vysokým cenám a během dvou týdnů získalo více než 100 USD za unci. Pokud bude tento trend pokračovat, půjde o obrat o 180° oproti poklesu ceny, ke kterému došlo v roce 2021. V loňském roce se ceny zlata nezměnily, přestože inflační tlaky vzrostly. Rok 2021 zaznamenal nejprudší roční pokles zlata od roku 2015. -
Geopolitika a ropa
Podle agentury Bloomberg Intelligence může geopolitická situace na Ukrajině vyvolat globální recesi, která povede k poklesu cen ropy. -
Geopolitika EU zůstává rušivým faktorem
Mimo asijský trh a zejména Čínu čelily finanční trhy minulý týden těžkým časům. EU a USA uzavíraly v záporných číslech, protože rostoucí obavy související s globálním hospodářským růstem dál zatěžovaly rychle rostoucí technologické společnosti. Rizika související s brexitem a italským rozpočtem udržovala aktiva EU pod tlakem. Konflikty mezi EU a Itálií by však měly mít na jednotnou měnu tíživý dopad, protože ty už situací trpěly předtím. Na trhu s ropou se konečně projevují známky zlepšení, odrazila se poté, co od října čelila vážným ztrátám. Fáze oživení cen ropy pro příští rok je stále pravděpodobnější. -
Geopolitika je pro ropu důležitější než OPEC
Brent se před pár dny obchodoval mírně nad 80 dolary za barel. V kontextu inflace se to nemusí zdát málo, ale zdaleka to není vrcholy posledních dvou let, kdy to často stálo 90 nebo dokonce 100 dolarů za barel. V poslední době jsou investoři skeptičtí ohledně síly poptávky ve dvou hlavních motorech globální ekonomiky: v USA a Číně. Zároveň však kartel OPEC+ udržuje dobrovolné omezování produkce, což vede k uměle vyváženému trhu nebo dokonce mírnému deficitu, který udržuje relativně vysoké ceny ropy. Ukazuje se však, že rozhodnutí OPEC+ ohledně budoucnosti dohody o dobrovolných škrtech není tak důležité jako geopolitika. Právě poslední eskalace na Blízkém východě vedla k výraznému oživení cen ropy. Zvýší rozhodnutí OPEC+ ceny dále? -
Geopolitika opět udává cestu
Finanční trhy minulý týden pod tíhou turecké krize vesměs ztrácely. Nejvíce se to dotklo rozvíjejících se trhů, ať už akcií nebo měn. Situace v Turecku má svůj vrchol pravděpodobně za sebou. Nicméně jak USA, tak i Turecko připravují další odvetné sankce, které se tento nebo příští týden negativně projeví i na trhu. V Turecku mají však od úterý po zbytek týdne svátky, což by mohlo euru a koruně poskytnout chvilku klidu.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Cena termínového kontraktu na zlato v USA se dostala nad 3534 USD
Forex sentiment 8.8.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 8.8.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 8.8.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 8.8.2025
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Cena termínového kontraktu na zlato v USA se dostala nad 3534 USD
Forex sentiment 8.8.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 8.8.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 8.8.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 8.8.2025
Blogy uživatelů
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Forexové online zpravodajství
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
I přes vysoké sazby růst cen nemovitostí pokračuje
Pražská burza v závěru týdne mírně klesla
Forex: Česká koruna těžila z jestřábí komunikace ČNB
Týden na akciových trzích: Index PX nezadržitelně roste
Musalem z Fedu signalizuje rostoucí riziko zhoršení amerického trhu práce
BREAKING: Ropa klesá po mediálních zprávách USA – Rusko o Ukrajině
S&P 500 posiluje, reportovaly Monster, Gen Digital, Take Two, Trade Desk, Block a další
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
I přes vysoké sazby růst cen nemovitostí pokračuje
Pražská burza v závěru týdne mírně klesla
Forex: Česká koruna těžila z jestřábí komunikace ČNB
Týden na akciových trzích: Index PX nezadržitelně roste
Musalem z Fedu signalizuje rostoucí riziko zhoršení amerického trhu práce
BREAKING: Ropa klesá po mediálních zprávách USA – Rusko o Ukrajině
S&P 500 posiluje, reportovaly Monster, Gen Digital, Take Two, Trade Desk, Block a další
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Klidná středa na finančních trzích
EUR/USD se stále nachází v medvědím trendu
Medvědi na AUD/USD mají situaci pevně pod kontrolou
Trumpova 39% cla zasáhla švýcarské hodináře
Zlato se sice trochu zotavilo, ale ještě není z nejhoršího venku
Zlato prudce kleslo v souvislosti se snížením sazeb Fedu
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Trh EUR/JPY narazil na klesající trendovou čáru
Ranní shrnutí (30.05.2023)
📈Coinbase IPO na XTB❗
Forex: Klidná středa na finančních trzích
EUR/USD se stále nachází v medvědím trendu
Medvědi na AUD/USD mají situaci pevně pod kontrolou
Trumpova 39% cla zasáhla švýcarské hodináře
Zlato se sice trochu zotavilo, ale ještě není z nejhoršího venku
Zlato prudce kleslo v souvislosti se snížením sazeb Fedu
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Trh EUR/JPY narazil na klesající trendovou čáru
Ranní shrnutí (30.05.2023)
📈Coinbase IPO na XTB❗
Blogy uživatelů
EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 15.1.2011
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Perspektivy americké měnové politiky
Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Prezidentské volby v USA začínají
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
Praktická ukázka: Další ztráta
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Thinkpad F-X1 Carbon
EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 15.1.2011
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Perspektivy americké měnové politiky
Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Prezidentské volby v USA začínají
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
Praktická ukázka: Další ztráta
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Thinkpad F-X1 Carbon
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Jak se bránit proti nekalým praktikám brokerských společností?
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (2. díl)
MetaTrader Tester - výsledky a optimalizace testování
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Měsíční report finančních trhů (červen 2022)
Teorie chování v komfortních zónách
Ohlédnutí za rokem 2014
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Jak se bránit proti nekalým praktikám brokerských společností?
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (2. díl)
MetaTrader Tester - výsledky a optimalizace testování
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Měsíční report finančních trhů (červen 2022)
Teorie chování v komfortních zónách
Ohlédnutí za rokem 2014
Tradingové analýzy a zprávy
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Zlato - Intradenní výhled 8.8.2025
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
ČSÚ zveřejní konečnou hodnotu červencové inflace
Forex: Shrnutí obchodování 12.4.2016
Cena termínového kontraktu na zlato v USA se dostala nad 3534 USD
USA uvalily sankce na ruské oligarchy a politiky, včetně rodiny mluvčího Kremlu
Čína snížila novou referenční úvěrovou sazbu
Soukromý sektor eurozóny roste
Intradenní Price Action patterny na zlatě 8.8.2025
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Zlato - Intradenní výhled 8.8.2025
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
ČSÚ zveřejní konečnou hodnotu červencové inflace
Forex: Shrnutí obchodování 12.4.2016
Cena termínového kontraktu na zlato v USA se dostala nad 3534 USD
USA uvalily sankce na ruské oligarchy a politiky, včetně rodiny mluvčího Kremlu
Čína snížila novou referenční úvěrovou sazbu
Soukromý sektor eurozóny roste
Intradenní Price Action patterny na zlatě 8.8.2025
Témata v diskusním fóru
Eurodolar - Chat
Zemní plyn a automatický rollover
Akcioví býci zakončili nejlepší kvartál od roku 2009 stylově
Outside bar
Price Action Trading Jakuba Hodana
Akciové indexy
EUR/USD
Všeobecné analýzy a triky
SIDuv SOK & Donny SOK
Multitimeframe analýza: 23.1.2025 ropa BRENT
Eurodolar - Chat
Zemní plyn a automatický rollover
Akcioví býci zakončili nejlepší kvartál od roku 2009 stylově
Outside bar
Price Action Trading Jakuba Hodana
Akciové indexy
EUR/USD
Všeobecné analýzy a triky
SIDuv SOK & Donny SOK
Multitimeframe analýza: 23.1.2025 ropa BRENT