Neděle 23. únor 2020 23:04
reklama
Purple Trading scaner
reklama
XTB live trading
reklama
BOSSA report

Společnost Slack bude veřejně obchodovaná! Přinášíme vše, co potřebujete vědět

20.06.2019 12:22  Autor: Admiral Markets  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk


Slack Technologies Inc, populární cloudová platforma pro spolupráci na pracovišti, bude nabídnuta k veřejnému obchodování na newyorské burze pod symbolem WORK. Na rozdíl od jiných veřejných nabídek za miliardy dolarů od Uber a Lyft v letošním roce, to Slack udělá jinak - přímým zápisem, z čehož jsou investoři velmi nadšení.

Pojďme se podívat na přímý zápis Slacku, stanovený na 20. června 2019, podrobněji. Co to znamená pro budoucnost společnosti a jak byste mohli využít veřejnou nabídku Slacku prostřednictvím Admiral Markets.

Kdo je Slack Technologies Inc.?

Slack je americká softwarová společnost založená v roce 2009, která nabízí cloudové nástroje pro spolupráci na pracovišti a online služby. Společnost se může pochlubit více než 10 miliony aktivních uživatelů denně na své platformě s více než miliardou zpráv a 50 miliony hodin komunikace za každý týden. Mnoho inovativních a moderních společností jako Trivago, BBC, IBM a ANO! - také Admiral Markets používá Slack!

Proč provádí Slack přímý zápis na burzu?

Tradičně si společnosti - například Uber a Lyft - najímají investiční banky, aby řídily proces nabídky veřejnosti prostřednictvím prvotní veřejné nabídky (IPO). V takovém případě by byly investičním bankéřům a upisovatelům vyplaceny miliony dolarů, aby odhadly poptávku po akciích k prodeji, správu nabídky a ocenění, jakož i celkový proces zápisu.

Slack však provádí přímý zápis, což znamená, že nebude používat investiční banku pro IPO ani vydávat nové akcie. Pokud se rozhodnete koupit akcie Slacku, budete nakupovat stávající akcie přímo od akcionářů společnosti a raných investorů. V podstatě čistá nabídka a poptávka bude určovat obchodní cenu Slacku, na kterou dohlíží tvůrce trhu Citadel Securities LLC s Morgan Stanley v roli poradce.

Přímý zápis není typický pro společnosti, které jsou chtějí nabídnout svoje akcie veřejně. Byl však proveden společností Spotify, která v roce 2018 zapsala své akcie přímo na newyorské burze cenných papírů. Zatímco uvedení akcií může být trochu rozdílné, tak rozhodnutí investora, jestli do Slacku investovat by se mělo zaměřit na dlouhodobý fundament společnosti.

Jak vypadá finanční situace Slack?

Mít co nejvíce dat a informací je vždy užitečné při rozhodování, zda budete investovat nebo ne. Níže uvádíme, co zatím víme o financích Slacku z jejich registračního formuláře S-1 u Komise pro cenné papíry a burzy (SEC):

 • Více než 95 000 organizací platí za používání Slack.
 • 575 největších zákazníků přispělo 40% celkových příjmů za poslední fiskální rok končící 31. lednem 2019.
 • Více než 500 000 organizací má bezplatný předplatitelský plán.
 • 400,6 milionu dolarů příjmů v posledním fiskálním roce.
 • Tržby vzrostly o 82% oproti předchozímu fiskálnímu roku.
 • Slack měl ve svém posledním fiskálním roce ztrátu 140,7 milionu USD oproti 181 milionům dolarů v předchozím roce.

Jak investovat do Slacku

Společnost očekává, že bude oceněna mezi 16 miliardami až 17 miliardami dolarů, když akcie společnosti budou nabídnuty veřejnosti, což stanoví potenciální cenu akcií společnosti mezi $ 25 a $ 28. Vzhledem k tomu, že se jedná o přímý výpis, cena akcií by mohla být při prvním otevření pro obchodování poměrně volatilní.

Mít dlouhodobý pohled, stejně jako ostatní institucionální investoři, je nezbytné při rozhodování, zda do Slacku investovat. Prostřednictvím Admiral.Invest budete brzy moci investovat do akcií Slack, poté co se uklidní počáteční volatilita. Můžete také využít dalších výhod, jako jsou:

 • Možnost investovat do tisíců akcií a ETF z 15 největších burz na světě.
 • Otevření účtu s minimálním vkladem pouze 1 € a investovat od pouhých 0,01 USD za akcii s minimálními transakčními poplatky ve výši pouze 1 USD na americké akcie.
 • Získat bezplatná tržní data v reálném čase, bez prodlení, bez dodatečných nákladů.
 • Vytvořit si pasivní příjmy inkasováním dividend.
 • Použití světově proslulé obchodní platformy MetaTrader 5 pro více tříd aktiv na obchodování.

Závěr

Přímý zápis Slacku shromažďuje obrovské množství pozornosti ze všech koutů světa, protože další multi miliardová společnost bude letos nabídnuta veřejnosti. Investování do jejích akcií bude v krátké době k dispozici.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Společnost General Electric vyrobila nadzvukový motor
  Společnost General Electric je známá především díky bankovní divizi. Nyní oznámila dokončení vývoje motoru určeného pro komerční nadzvukový letoun Aerion Supersonic AS2. Ten má začít pravidelně létat v roce 2025.
 • Společnost Google včera zklamala
  Komentářo Společnost Google včera zklamala ve výsledcích, když nedosáhla odhad EPS 6.91 USD a r...
 • Společnosti Apple klesají tržby. Hodnotu akcií nesráží jen Čína.
  Vyjádření podal šéf společnosti Apple Tim Cook. Podle něj většina poklesů tržeb souvisí s nižšími čínskými prodeji iPhonů, MacBooků i tabletů iPad. Klesající trend je ale celosvětový.
 • Společnosti Huawei se v Česku i přes skandály daří
  Čínská společnost Huawei v České republice v loňském roce zvýšila svůj prodej mobilních telefonů o 19 %. Prodala jich ...
 • Společnost Intel překvapila trh velmi solidní zprávou
  Komentářo Týdenní zpráva o důvěře v USA se vrátila zpět k "normálním" úrovním (-47) po -43 v minulém týdnu. Dnešní z...
 • Společnosti překonávají očekávání Wall Street. Odklad brexitu je téměř nevyhnutelný
  Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody. Pozměňovací návrh bývalého premiéra konzervativců Letwina byl v pondělí schválen většinou, tedy 322 ku 306 hlasů a Boris Johnson byl tak donucen poslat žádost o odložení Brexitu. Premiér Johnson doposud říkal, že odklad vyjednávat nebude. Nicméně po tomto hlasování mu nic jiného nezbývá.
 • Společnost Kofola vyplatí dividendy v hodnotě 301 milionů korun
  Společnost Kofola vyplatí v letošním roce svým akcionářům na dividendách celkem 301 milionů korun. Jde o stejnou částk...
 • Společnost Nike poslala riziko nahoru, ale data by to mohla změnit
  TémataChování cen kolem úrovně 1130 u indexu S&P500 ukazuje na silné vzestupné momentum. P...
 • Společnost O2 pokračuje ve výkupu vlastních akcií
  Operátor letos zvýšil svůj zisk na více než 4 miliardy. Během příštích 2 let může operátor O2 vykoupit maximálně 1,25 % akcií.
 • Společnost SAB Finance eviduje za třetí čtvrtletí meziroční růst 15 %
  Leader na trhu devizových obchodů v Česku, společnost SAB Finance, hlásí oproti třetímu čtvrtletí loňského roku 15% nárůst tržeb. Celkově již přesáhl devizový obrat za tři čtvrtletí letošního roku 214 miliard korun, s koncem roku se předpokládá obrat až 300 miliard korun. Společnost SAB Finance působí na trhu více než patnáct let a aktuálně poskytuje své služby pro více než 17 000 firemních klientů.
 • Společnost Tesla prosí dodavatele, aby jí vrátily peníze
  Finanční situace společnosti Tesla v poslední době vzbuzuje pochybnosti. Americký výrobce elektromobilů Tesla žádá některé své dodavatele, aby mu nyní vrátili část vyplacených peněz. Tím chce společnost Tesla dosáhnout zisku.
 • Společnost Toshiba chce uvést na burzu čipovou divizi
  Tímto krokem se společnost Toshiba snaží zacelit utržené rány způsobené krachem dceřiné společnosti Westinghouse. Podle nového kanadského majitele má tato společnost budoucnost jako dodavatel služeb pro jadernou energetiku v USA, ale i v cizině.
 • Společnost V Technology útočí na monopol Samsungu OLED
  Displeje OLED představují příští generaci obrazovek pro televize, tablety, chytré telefony a počítačové monitory. Trh nyní kontroluje společnost Samsung s odhadovaným podílem ve výši 98 %, ale velcí výrobci chytrých telefonů v Číně se tento podíl snaží aktivně snížit. To by znamenalo změnu na obrovském trhu ovládaném jednou firmou.
 • Spolehlivá křišťálová koule neexistuje. Budoucnost byla, je a bude nejistá
  V poslední době nás bombarduje velké množství zpráv, jež v nás vyvolávají dojem, že budoucnost je extrémně nejistá. Zdá se nám, že kdysi býval svět jednodušší a předvídatelnější, a to včetně investování. Ekonomické studie, které z dat odstraní naše emoce a psychologické triky, jimiž nás mozek klame, však ukazují, že budoucnost je dnes zhruba stejně nejistá, jako byla v minulosti.
 • Spoločná ekonomická politika
  Sarkozy zdôrazňuje, že jednotná mena si vyžaduje spoločn&uac...
 • Spomalenie ekonomiky eurozóny pokračuje. EURUSD atakuje úroveň 1,14.
  Spomalenie ekonomiky eurozóny pokračuje. Indexy dôvery vo výrobe aj v službách v októbri relatívne prudko klesli (čakal sa pritom len veľmi jemný pokles) a nachádzajú sa na dvojročných minimách. Aktuálne sú teda tam, kde pred menším hospodárskym boomom v eurozóne. Je však potrebné povedať aj to, že stále sú na úrovniach, ktoré naznačujú rast aktivity v podnikovej sfére. Síce nie ktovieako veľký, na druhej strane sú však ešte pomerne vzdialené od úrovne 50b., ktorá oddeľuje rast od poklesu.
 • Spomalenie inflácie v Nemecku poslalo euro nadol
  Inflácia v Nemecku v marci spomalila na 1,3%, pričom sa očakávalo zrýchlenie inflácie na úrovni 1,6%. Harmonizovaná inflácia (HICP) rástla 1,5%-ným tempom, očakával sa rast na úrovni 1,6%. Sklamanie inflačného rastu najvýkonnejšej ekonomiky eurozóny prinieslo na trhy ďalšie riziko, ktoré naznačuje spomaľovanie ekonomiky eurozóny. Kvôli spomaľovaniu dynamiky rastu inflácie, bude Európska centrálna banka nútená udržiavať nízku úroveň úrokových sadzieb dlhší čas, prípadne bude musieť pristúpiť k spusteniu nekonvenčných nástrojom monetárnej politiky, s cieľom podporiť inflačný rast. Európska spoločná mena sa dostala pod predajný tlak. Menový pár EURUSD od druhej polovice roka 2018, tretíkrát testuje úroveň 1,120 EURUSD. V prípade prerazenia smerom nadol, by sa otvoril priestor na pokles k úrovni 1,100 EURUSD.
 • Spomalenie rastu európskej dôvery vo výrobe po šiestich mesiacoch skončilo. Euro mierne rastie
  Dobré je to, že celková dôvera už plus mínus tri/štyri mesiace stagnuje. Pokles, ktorého sme boli svedkami na jar sa teda zastavil. A to na vysokých úrovniach. Hranica medzi rastom a poklesom aktivity v sektore je 50, aktuálne sú indexy dôvery okolo 55b. Historická korelácia naznačuje, že je to konzistentné so zhruba 0,5 percentným medzikvartálnym rastom HDP v eurozóne. Keď si odmyslíme minuloročný boom, tak je to z hľadiska posledných rokov stále nadpriemerná úroveň.
 • Spomalenie rastu globálnej ekonomiky si vybralo v júni prestávku
  Spomalenie rastu globálnej ekonomiky si vybralo v júni prestávku. Teda minimálne podľa indexov výrobnej dôvery. Pre získanie detailnejšieho pohľadu som sa pozrel na indexy v jednotlivých krajinách. Rozdelil som ich do troch skupín – 1. vyspelé krajiny, 2. vyspelé krajiny, ktoré niektorí zaraďujú medzi emerging ekonomiky (tam patria nové členské krajiny EÚ plus ázijské tigre), 3. emerging ekonomiky. Pozrel som sa na to, že na akých úrovniach sú ich indexy výrobnej dôvery, ako sa zmenili za posledný mesiac a za posledných šesť mesiacov. Nižšie je tabuľka (pripomínam, že rozdiel medzi rastom a poklesom aktivity vo výrobnom sektore je 50b.):
 • Spomalenie v Eurozóne aj v USA pokračuje, trhy práce však ostávajú silné
  Keďže spomalenie ekonomiky je jednou z hlavných aktuálnych tém (popri americko-čínskych obchodných vzťahoch a BrExite), tak sme updatovali naše indexy „sily“ ekonomiky pre USA a eurozónu. Tieto indikátory pozostávajú z viac ako 30 ukazovateľov v siedmych kategóriách:
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA report