Pondělí 09. prosinec 2019 08:00
reklama
Dukascopy
reklama
XTB vikend
reklama
BOSSA kviz

Supply Chain a kryptoměny – WABI 8. díl

03.03.2018 18:51  Autor: Globtrex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

WaBi: WaBi
 
Podobně jako ARY, WaBi je jedno z dětí v krypto světě. Jejich ICO bylo v prosinci uzavřeno, protože jejich mince byly nedávno etablovaný na směnném lístku (začaly se kotovat proti ostatním kryptoměnám a hlavním měnovým jednotkám). WaBi úspěšně dosáhl své emancipace a odpojil se od mateřské společnosti Walimai. Mateřská společnosti WaBi – Walimai – úspěšně působila v oblasti ověřování spotřebitelských produktů – uvedení WaBi na trh proběhlo v únoru 2018. WaBi je etablován v Singapuru kvůli čínským předpisům, zatímco mateřská společnost sídlí mimo Čínu. Čína je už dlouho citlivá na spotřebitelské produkty poté, co došlo ke spoustě skandálů týkajících se poškozeného a nesprávně označeného spotřebního zboží.
 
Čína zažila několik skandálů v oblastech, jako jsou dětské potraviny, alkohol, léčiva a kosmetika, přičemž některé případy vedly k úmrtí spotřebitelů. Problémem je, že padělky jsou obecně nerozlišitelné od originálů a někdy se prodávají v obchodech za cenu odpovídající originálnímu zboží a spotřebitele tedy nealarmuje ani příliš nízká cena luxusního statku. To činí téměř nemožné bez přesného sledování, aby se zajistily výrobní standardy produktu a jeho pravost. QR kódy lze snadno kopírovat a zákazníci nedokážou rozlišit rozdíl mezi skutečným a falešným hologramem. Walimai přináší řešení; WaBi.
 
Označení je aplikováno na místě výroby a je vybaven technologií RFID, která se používá k průběžné aktualizaci informací o výrobku během distribučního procesu. Ukládáním informací v blokové řadě je bezpečně uloženo pro pozdější zobrazení v případě potřeby. Zákazníci si mohou stáhnout aplikaci Walimai pro skenování označeného produktu, aby se ujistil, že je autentický. Způsob, jakým je aplikován hologram Walimai, vede k tomu, že pokud je víko odstraněno nebo je výrobek poškozen, nedokáže ho systém rozpoznat. Společnost Walimai spolupracuje s prodejci dětských potravin v Číně a upozorňuje na položky označené Walimai v obchodech.
 
WaBi byl prodán na pre-ICO za 0,03 dolaru a ICO za 0,25 dolaru. To je dramaticky méně než aktuální cena WaBi ve výši 1,50 USD a tržní kapitalizace je 75 milionů dolarů. I když cena ICO je tak nízká, všichni kupující mají období zámku, kdy nejsou povoleny prodeje po dobu tří až šesti měsíců. To zabraňuje jakémukoli významnému prodeji na trhu a zajistí, že investoři nebudou pouze chtít využívat výhody ICO, které poskytuje výhodu primárního nárůstu ceny, ale místo toho mají opravdu zájem o dlouhodobý úspěch ICO. To může v budoucnu způsobit problém – až za několik měsíců velcí držitelé ICO uvolní své mince koupené za $ 0.25. Pokud budou držitelé ve větší míře ochotní realizovat zisk, je velice pravděpodobné, že velké prodeje budou totálně destruovat cenu WaBi.
 
Účel WaBi je jedinečný. Poskytuje se uživatelům, kteří skenují produkt, jako bonus, že si potvrdí, že je pravý. WaBi zajišťuje transparentnost dodavatelského řetězce a validuje, v rámci Supply Chain historii produktu. WaBi poskytuje spotřebiteli motivaci k účasti v dodavatelském řetězci tím, že potvrzuje autentičnost před konzumací. Systém zpětné kontroly WaBi je i nadále vyvíjen, ale to, co je zřejmé, je, že Walimai je v Číně ziskový několik let a právě získal z jejich ICO značné finanční prostředky. Tím se WaBi nachází v silné pozici, která může napomoci minci k úspěchu, pokud budou motivovat veřejnost, aby skenovali výrobky před konzumací. V Číně, kde se lidé obávají, že jejich dítě může být otráveno z nakaženého mléka, je pravděpodobné, že tento cíl snáze dosáhnou.
 
Graf 1.: WABI/USD

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Super Mario Run, nová mobilní aplikace z dílny Nintendo Co. s nejistou budoucností
  Údaje analytické společnosti SensorTower ukazují, že „vlaková loď“ společnosti Nintendo se sice dostala na vrchol žebříčku stažených aplikací v 68 zemích, nicméně na nejvyšší příčku nejlépe vydělávající aplikace se dostala pouze v 14 z nich. Akcie společnosti Nintento Co. na burze v Tokiu zareagovaly poklesem o 4,2 %, což jí ubralo na tržní hodnotě přibližně 1,5 miliardy USD. Akcie partnerské společnost DeNA Co. podílející se na vývoji hry postihl pokles akcií o 6,8 %.
 • Supernova likvidity
  Akciové indexy v US včera zaznamenali mierny rast. Obchodná aktivita bola minimálna a to aj napriek tomu, že obchodníci mohli reagovať na viac...
 • Superrozpolcený Fed drží naděje na růst sazeb v tomto roce?
  Zdá se, že americký Fed už dlouho nebyl tak názorově rozpolcený. Podle zápisu z posledního zasedání v něm existují alespoň tři různé názorové skupiny. První si myslí, že s dalším růstem sazeb je lepší počkat na silnější výkon ekonomiky a inflační tlaky. Bojí se, že vyšší sazby v tuto chvíli ohrozí relativně slabou investiční aktivitu. Druhá je naopak přesvědčená o tom, že pravý okamžik na zvyšování sazeb již nastal - nezaměstnanost poklesla pod svoji přirozenou míru, inflace tedy může překvapit rychlejším nástupem a pro ekonomiku je proto lepší sazby začít zvyšovat hned a postupně. Zvlášť když se ukazuje, že americký výhled se po brexitu nijak zásadně nemění. A třetí skupina je někde mezi tím. Věří, že čas na růst sazeb může v nejbližší době dozrát, ale takticky chce raději počkat na další silnější čísla.
 • Super Streda: Fokus na FED a BoJ
  Rozhodnutia BoJ a FEDu (FOMC) môžu už túto stredu 21.9.2016 spustiť masívny pohyb kapitálu na finančnom trhu. Presun japonského QE na dlhodobé splatnosti japonského dlhopisového trhu a trvanie FOMC na potrebe navršovania sadzieb do konca roka, spustia cez výpredaj na dlhopisovom trhu lavínový efekt po celom finančnom trhu.
 • Supply Chain a kryptoměny – AMB 5. díl
  Ambrosus (AMB) je token dodavatelského řetězce, v němž využívá čipy a čipovou technologii RFID v procesech blockchain. Hlavním rozdílem je, že AMB sleduje atributy výrobku, jejich parametry a pohledávky dodavatele, á zaručuje jeho/jejich autentičnost (v praxi to znamená, že nahrazuje podstatnou část řízení rizik a kvalitativní i dokumentační procesy v rámci Supply Chain Managementu). Příkladem toho by bylo zajištění toho, aby štítek “Non GMO potravina” byl skutečně zaručen z farmy, kde výrobek vznikl až do chvíle dodání na stůl konečnému konzumentovi. AMB se nezaměřuje na maloobchodní nebo strojní transakce, ale místo toho se zaměřuje na potraviny a léčivé přípravky. To AMB umožňuje být ověřovatelem tvrzení, jako jsou certifikované organické látky nebo procentní podíly pro mléko s nízkým obsahem tuku.
 • Supply Chain a kryptoměny – ARY 7. díl
  ARY: Block Array   Tato mince je vhodná pro všechny, kdo akceptují vysoké riziko u mince s malou tržní kapitaliza...
 • Supply Chain a kryptoměny – IOTA 4. díl
  IOTA se specializovaná kryptoměna bez transakčních poplatků a bez tzv. „těžby“. Existence bez poplatků těžby je možná díky výpočetní síle potřebné k předložení transakce. Vzhledem k tomu, že pro každou transakci je potřebný výpočetní výkon, je IOTA ideální měnou pro stroje, které se používají prostřednictvím komunikačního protokolu pro internet věcí (IoT). Hlavním rozdílem mezi VEN a IOTA je IOTA zaměřená na transakce stroj-stroj. IOTA bude v budoucnu významnou kryptoměnou, resp. mohla by týt krokem, kdy můžete odstranit jednotlivé individuální objednávky a přenechat strojům umístění objednávky, když se materiály dostanou na nízkou úroveň, a chytré stroje, nebo domácí spotřebiče využijí kryptoměnu tak, aby pokryla náklady automaticky.
 • Supply Chain a kryptoměny – MOD 9. díl
  Modum (MOD) je aktuálně obchodován na úrovni 2,80 dolarů za minci s tržní kapitalizací ve výši 58 milionů dolarů, což Modum řadí mezi mince s kapitalizací nad nejmenšími v tomto seriálu, ale je samozřejmě značně pod úrovní gigantů s miliardovými objemy na trhu a výraznou penetrací trhu. MOD je systém dodavatelského řetězce, který integruje blokovou technologii, inteligentní smlouvy, senzorická zařízení do jediného řešení. Řešením MOD je integrace rozšířených dat napříč celým dodavatelským řetězcem. Specifické průmyslové odvětví má větší pravděpodobnost přijetí; farmaceutický průmysl a potravinářské výrobky jsou adepty na začlenění do bloku v krátkodobém horizontu. Je to proto, že manipulace s těmito produkty je nejvíce ohrožující život a existují různé standardy pro autentizaci po celém světě.
 • Supply Chain a kryptoměny – TRAC 6. díl
  TRAC se aktuálně obchoduje ve výši 0,20 USD za minci a tržní kapitál je 57 milionů dolarů a je malý ve srovnání s giganty s tržní kapitalizaci v multi-miliardách, nicméně i tyto mince na v jednu chvíli měly hodnotu na trhu „pouze“ 57 milionů dolarů. Hodnota TRAC dosáhla na konci ledna přibližně 0,50 USD a od té doby korigovala o více než 50 procent. Velmi pozitivním znamením byl poměr TRAC vůči ETH okolo 17 900 ETH hard cap. TRAC se prokazuje významným zájmem, když se jedná de facto o nováčka mezi kryptoměnami.
 • Supply Chain a kryptoměny – VEN 3. díl
  VeChain (VEN) má tržní kapitalizaci o čtyřista procent vyšší než WTC. VEN má cenu přibližně 4,2 dolarů za minci s tržní kapitalizací ve výši 2,1 miliardy dolarů. VEN je mnohem starší než WTC spuštěné v roce 2015. Společnost stojící za VEN je firma Blockchain-as-a-Service (BaaS) zaměřená na internet věcí (IoT). VEN se specializuje na ověřování dodavatelského řetězce společnosti. Koncept pomocí technologie bloků zaručuje autenticitu zboží. Systémy zajišťují kvalitu výrobků, ale v decentralizované celosvětové síti, která je schopna snížit náklady napříč různými odvětvími. Způsob, jakým je toto dosaženo, je pomocí inteligentních čipů sledujících produkty a jejich životní cyklus. Tato technologie má mnoho aplikací od zemědělských produktů po maloobchod.
 • Supply Chain a kryptoměny – WTC 2. díl
  WTC: Waltonchain   Waltonchain (WTC) je v současnosti oceněn na 23,69 dolarů za minci a má tržní kapitál ve výši ...
 • Supply Chain a kryptoměny – 1. díl
  Cryptocurrencies a jejich „poslání“ uvnitř blockchain, jak se zdá, infiltrovaly většinu každodenního života. Jsme v po...
 • Support pri úrovni 1,152 opäť raz podržal EURUSD
  EURUSD bol v posledných dňoch pod tlakom. Okrem pokračujúceho optimizmu FEDu, ktorý bol potvrdený na jeho minulotýždňovom zasadnutí, k tomu prispeli aj slabšie čísla z Nemecka, ktoré opäť vytiahli na povrch obavy ohľadom spomalenie rastu ekonomiky eurozóny. Včera sklamali priemyselné objednávky, ktoré sa medzimesačne prepadli o 4% (čakal sa pokles o -0,3%), čo ich medziročnú zmenu poslalo do mínusu po prvý krát za dva roky. Dnes sa k nim pripojila a priemyselná výroba, ktorá klesla medzimesačne o 0,9% (čakal sa pokles o 0,5%).
 • Supporty na AUDUSD a NZDUSD
  Keď niekto hľadá príležitosť pre technické obchodovanie na dlhších timeframoch, tak sa zaujímavé príležitosti vytváraj...
 • Supy sa už zbiehajú okolo Grécka
  Akciové trhy v US si včera opäť polepšili, nakoľko týždenné žiadosti o podporu v nezamestnanosti s...
 • Surová ropa: Mohlo by dojít k průlomu – prosím?
  Po jednom z největších odprodejů surové ropy za poslední dobu nyní ceny ropy WTI a Brent už dva měsíce zůstávají v mezích. Zatímco...
 • Súvahy centrálnych bánk sa rozchádzajú, Japonsko aj naďalej dominuje
  Dolárové vyjadrenie súvah troch najväčších centrálnych bánk (ECB, Fed, BoJ) sa tento rok stretlo a všetky tri súvahy mali rovnakú hodnotu. V najbližších mesiacoch by ale tieto súvahy mali nabrať odlišný smer.
 • Sú 2 % pre FED inflačným cieľom, alebo inflačným stropom?
  Americký ekonóm Brad DeLong (s ktorým sa priznám väčšinou nesúhlasím), upozornil na zaujímavú vec. A to, že pokiaľ FED...
 • Svatební agentura
  Připravujete svoji svatbu a snažíte se vše dělat tak, aby přípravy byly co nejvíce bezpracné a bezstarostné? Jak je to...
 • Sváteční obchodování nepřináší větší změny eurodolaru ani koruně
  Euro zakončilo minulý týden proti dolaru ziskově. Vzhledem ke korekci ale nárůst kurzu nakonec nebyl tak výrazný. Dne...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA kviz