Neděle 14. duben 2024 00:01
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ETF

Obchodní příležitosti pro 27. týden

Napsal:   Sekce: Zprávy z trhu

Minulý týden pokračoval v nastolených trendech. Americký dolar dále posiloval a to i přes překvapivou revizi HDP.


Finální americké HDP
 za první kvartál letošního roku šokovalo trhy. Z původně oznámených 2,5 procent zbylo jen 1,8 procenta. Spotřebitelské výdaje, které tvoří 2/3 amerického HDP byly revidovány z 3,4 procentního růstu na 2,6 procenta. Export, který se podle prvního zveřejnění HDP dočkal růstu, nakonec kontraktoval o 1,1 procenta.

Britský ministr financí George Osborne zveřejnil nové kolo strukturálních škrtů. Ve fiskálním roce 2015 - 2016 dojde k úsporám v rozpočtu za 11,5 miliardy liber, na druhé straně přibudou dlouhodobější investice. Úsporám se ubránily pouze sektory vzdělání, medicíny a mezinárodní pomoci. Do roku 2020 přislíbil Osborne investice v hodnotě 300 miliard liber, jež by měly podpořit hlavně trh s bydlením a boj s nezaměstnaností. Novou povinnost budou mít občané pobírající sociální dávky, kteří budou muset bez výjimky mluvit plynule anglicky. Británie tak přímá ochranná opatření, kvůli zvyšujícímu se počtu přistěhovalců.

Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) vydala výroční zprávu, ve které vyzývá centrální banky, aby ukončily extrémně uvolněnou monetární politiku. Banka pro mezinárodní vypořádání je v globálním světě považována za centrální banku centrálních bank. Hlavní kritiku za svoji monetární politiku sklidila tradičně eurozóna, USA, Velká Británie a Japonsko. Výroční zpráva také hovoří o tom, že pozitivní vliv uvolněné monetární politiky na trh práce a domácí ekonomiku je již vyčerpán.

AUD/JPY zůstává i nadále zajímavý pár z hlediska obchodní příležitosti. Trh po odrazu od týdenního „supportu“ 89,14 pokračuje v korekčním pohybu. Vzhledem k předchozímu výprodeji by bylo předčasné spekulovat na změnu střednědobého trendu a tak se jako nejbezpečnější varianta jeví sledování rezistence 92,95, kde by se mohl objevit signál pro krátkou pozici.


Zlato
pokračovalo v medvědím trendu a brzdu našlo až v pátek, při otestování silné podpory 1 180. V poslední době se začínají množit informace o konci medvědího trendu a nástupu kupců do trhu. Býci však mají nad sebou dvě silné rezistence na hladinách 1 274 a 1 338, které budou rozhodně dělat problémy. Do proražení těchto hladin nelze dělat unáhlené závěry o novém trendu.


GBP/USD
se už 2 týdny nachází v medvědím trendu. Sterling oslabuje pod vlivem silného amerického dolaru. Tyto dny by však mohly být u konce. Velká Británie pomalu sbírá dobrá ekonomická data a libra by tak mohla znovu ožít. Tento týden by se trh mohl dostat k velmi důležité podpůrné hladině. Support 1,5079 společně s trendovým kanálem by mohl zlomit nápor medvědů. GBP/USD by tak udržel formaci rostoucího kanálu a započal nový růst.


USD/JPY
a magická hranice 100,00, tak bude vypadat většina analytických komentářů v tomto týdnu. Trh se po odrazu od Fibonacciho hladiny 38,2 suverénně vrací k předchozí rezistenci, která rozhodne o dalším osudu. Dlouhodobý trend hovoří jasně pro průraz nahoru a další posilování na tomto páru. Naopak krátkodobý trend by raději viděl vytvoření nižšího „high“ a návrat k 96,62, což podporuje i skrytá medvědí divergence. Hladina 100,00 si tak zaslouží mimořádnou pozornost.


Ropa
je v posledních týdnech jako na horské dráze. Jednotlivé pohyby však mají jedno společné a to rezistenční pásmo mezi hladinou 97,0 – 98,0. Tento odpor již několikrát zachytil nápor býků a vrátil medvědy do hry. Spekulanti na krátké pozice by však měli být opatrní na rostoucí trendovou linii, která by mohla znovu potvrdit svoji důležitost.


Tým autorů BOSSA.cz

 

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Obchodní příležitosti na měnových párech NZD/CAD, CHF/JPY a GBP/AUD
  V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat obchodním příležitostem na měnových párech NZD/CAD, CHF/JPY a GBP/AUD. Čeká nás zobchodování trojúhelníku, throwback a test vrcholu.
 • Obchodní příležitosti na měnových párech USD/JPY a EUR/AUD
  Obchodní týden nabírá na obrátkách. Dnešní seance nabízí nové příležitosti pro zítřek. Zde je můj pohled na měnové páry USD/JPY a EUR/AUD.
 • Obchodní příležitosti na ropě WTI a měnovém páru AUD/USD
  Ropu WTI v dalších poklesech nezastavil breaklevel support na 55 USD ani následně chvíli již obratově velmi dobře vypadající kulatá padesátka (úroveň 50 USD +/-). Pokles pod tuto úroveň je již více zásluhou extrémně negativního sentimentu na amerických akciích (implikující obavy o další vývoj ekonomiky) než nějakých nových ropných fundamentů či jejich dalšímu zhoršení.
 • Obchodní příležitosti na týdenních grafech
  V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat křížovým měnovým párům AUD/NZD, EUR/AUD a EUR/CAD z pohledu týdenních grafů. Nachází se zde zajímavé situace v podobě reverzního patternu na trendové čáře, pattern hlava ramena nebo konsolidace. Nastavím podmínky pro obchod včetně náhradního plánu pro případ, že vývoj ceny nebude respektovat moje očekávání.
 • Obchodní příležitosti na základě Elliottových vln pro měnové páry AUD/NZD, GBP/CHF a AUD/CAD
  V dnešním blogu se podíváme na obchodní příležitosti z pohledu teorie Elliottových vln, která je velmi zajímavá. Elliottova vlnová teorie (Elliottovy vlny) říká, že pokud se vytvoří pěti vlnný pohyb směrem nahoru nebo dolů, kdy jsou tři vlny impulsní a dvě vlny korektivní, dochází v tomto místě ke korekci v opačném směru. Tato korekce s největší pravděpodobností dosahuje 38,2 % Fibonacciho retracementu. Je důležité říct, že Elliotova teorie se nedá používat samostatně a je nejlepší jí použít v konfluenci s dalšími nástroji technické analýzy.
 • Obchodní příležitosti na základě Elliottových vln pro zemní plyn, GBP/JPY a vyhodnocení příležitosti na zlatě
  V dnešním blogu se podíváme na obchodní příležitosti pro zemní plyn a měnový pár GBP/JPY a zhodnotíme si výsledek obchodní příležitosti na zlatě z 08.02.2022.
 • Obchodní příležitosti na zlatě a CAD/JPY
  Trhy máme v posledních dnech opět poněkud více volatilnější a mají k tomu spoustu důvodů. Těmi hlavními jsou především akce centrálních bank, rostoucí geopolitické napětí na Blízkém a Středním východě zavánějící brzkým válečným konfliktem či pokračování brexit ságy s náznaky možné dohody.
 • Obchodní příležitosti na zlatě, ropě WTI a indexu S&P 500
  V mém dnešním blogu se podíváme na zlato, ropu WTI a americký akciový index S&P 500.
 • Obchodní příležitosti pro Bitcoin, Ethereum a Litecoin
  Kryptoměny již dva dny odpočívají v úzkém pásmu a pravděpodobně se schyluje k dalšímu zajímavému pohybu. Budete připraveni se ho zúčastnit?
 • Obchodní příležitosti pro měnové páry USD/CAD, GBP/JPY a NZD/CHF
  V dnešním blogu se podíváme na dlouhodobé obchodní příležitosti z pohledu denního grafu pro měnové páry USD/CAD, GBP/JPY a NZD/CHF.
 • Obchodní příležitost na měnovém páru AUD/USD
  V dnešním blogu technické analýzy nastavím podmínky pro sell obchody na příští týden. Všichni vidí pokles ceny a cítí medvědí náladu. Proto si myslím, že je vhodné se zaměřit hlavně na informace cenové akce, které nás mohou varovat před přílišným optimismem.
 • Obchodní příprava je jako šachová partie
  Obchodník je v mnoha směrech jako šachista, když v rámci přípravy svých obchodních úrovní přemýšlí nad možnými budoucími pohyby obchodního instrumentu.
 • Obchodní příprava tradera: Long na AUD/USD a nákupy komodit
  Uplynulý obchodní týden svědčil americkému dolaru, který posiloval vůči většině důležitých měn. Výjimkou byl kanadský dolar, který dokáže v posledních měsících vždy, často s podporou rostoucí ropy, nabrat sílu a vracet se na CAD FX párech ke svým letošním minimům (USD/CAD, EUR/CAD, AUD/CAD) či maximům (CAD/JPY).
 • Obchodní realita aneb trading mimo PC
  Trader musí své obchody mnohdy řídit i mimo své domácí pohodlí. Takovéto obchody následně ovlivňují psychiku a mohou negativně zamávat s celkovou ziskovostí.
 • Obchodní ředitel XTB: Jak znovu (a lépe) začít s tradingem?
  Předpoklad tradingu je až směšně jednoduchý: „Levně nakoupím, draze prodám a tento proces budu opakovat, dokud nepřijdu k pohádkovému bohatství”. Nicméně každý, kdo trading reálně zkusil, ví, že realita má od tohoto pohádkového vykreslení daleko. Tomu odpovídá i procentuální úspěšnost CFD obchodníků uváděna brokery. Ve valné většině případů se počet ztrátových klientů pohybuje mezi 75 a 85 procenty. Je úspěšný trading opravdu jenom mýtus, nebo za vysokou neúspěšností stojí něco jiného?
 • Obchodní ředitel XTB: Letní okurková sezóna se na trzích nekonala. Na zbytek roku máme mnoho plánů
  Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB Česká republika a Slovensko, poskytl po několika měsících nový rozhovor. V tomto interview jsme se dozvěděli, jaké aktuální trendy sleduje u klientů XTB, co od trhů očekává on osobně, ale také třeba co nového můžeme od XTB čekat v následujících měsících.
 • Obchodní ředitel XTB: O zákazu ETF, krizi bankovního sektoru a mnohém dalším
  Ve finančním sektoru se toho v průběhu března odehrálo opravdu mnoho. Viděli jsme pád velkých bank, velkou volatilitu na finančních trzích i rozpaky lokálních investorů týkajících se nabídky ETF. Na všechny tyto témata odpovídal Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB.
 • Obchodní strategie „mobilizace nové síly“
  Obchodní svíce tvoří jeden ze základních stavebních kamenů moderního tradingu. Není proto divu, že právě na nich jsou dnes založeny jedny z nejlepších a zároveň i nejziskovějších obchodních strategií vůbec.
 • Obchodní strategie trendových linií – jak nakupovat dole a prodávat nahoře?
  Obchodovaní pomocí trendových linií je způsob tradingu, při kterém se vyčkává na příležitost, kdy se cena instrumentu dostane na určitou cenovou hladinu, na níž existuje velká pravděpodobnost, že se zde trh odrazí.
 • Obchodní systém SATS DJIA
  Dnes vám představím obchodní systém pro obchodování akcií z akciového indexu DJIA, jehož výkonnost je oproti indexu dvojnásobná. A tento systém se chystám obchodovat live!
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace