Ticker Tape by TradingView
Volatilita na trzích stále zůstává, rýsují se šance v technologickém sektoru?
Minulý týden, zkrácený o státní svátek v pátek, nám na místo konsolidace akciových trhů připravil pokračující období vysoké volatility a velkých pohybů. Co tento vývoj způsobilo?
Můžeme jmenovat dva hlavní faktory – pokračující geopolitické napětí, jež pramení z možnosti eskalace obchodních válek, tedy další zavádění cel, omezování volného obchodu apod., což by mohlo vést k roztočení spirály odvetných opatření mezi dvěmi světovými supervelmocemi (Čínou a Spojenými státy) a jejich spojenci.
O této situaci jsme se podrobněji zmiňovali v minulých makroekonomických článcích, proto se nyní více zaměříme na situaci v technologickém sektoru, který byl ze všech průmyslových odvětví nejturbulentnější.
Aktuální zhodnocení trhu
Na pomoc ve zhodnocení trhu si vezmeme NYSE FANG + Index, který je sestaven z akcií 10 nejlikvidnějších a nejinovativnějších společností na trhu. V tomto indexu jsou váženy rovnocenně FAANG akcie – Facebook (FB), Apple (AAPL), Amazon (AMZN), Netflix (NFLX) a Google neboli Alphabet (GOOGL) a ty jsou doplněny o společnosti Alibaba (BABA), Baidu (BIDU), Nvidia (NVDA), Tesla (TSLA) a Twitter (TWTR). Index je vynikajícím benchmarkem výkonu technologického sektoru.
Proč se tyto akcie dostaly minulý týden pod takový tlak? Kromě nezdravého parabolického růstu je to souhrn špatných zpráv, které postihly ty nejvýznačnější firmy v tomto sektoru. U Facebooku je to skandál Cambridge Analytica, kde podle všeho došlo k masivnímu zneužití osobních dat. Dále nehoda automaticky řízeného auta, která zasáhla tvrdě především akcie NVIDIA. Negativně zapůsobila také zmínka Donalda Trumpa o možných opatřeních proti Amazonu.
Facebook (FB)
Zuckerbergova společnost je podezřelá z toho, že dopustila, aby data 50 milionů jejich uživatelů využila společnost Cambridge Analytica, jež podle mnoha obvinění stojí za ovlivňováním veřejného mínění u příležitosti voleb v mnoha státech. Spojení zneužití soukromých informací, data miningu a politického marketingu podle mnohých představují špičku v dezinformační válce. Je samozřejmě otázkou jestli je tento proces za hranou práva nebo jen za hranou morální, nicméně akcie FB na tuto kauzu tvrdě doplácejí.
NVIDIA (NVDA)
Tato společnost, většině známá jako výrobce grafických karet, po medializované nehodě autonomního vozu společnosti Uber v Arizoně zastavila svůj program vývoje samořídících aut. Testování v reálném provozu prozatím nahrazuje simulátor, na což akcie v průběhu týdne reagovaly prudkým poklesem. Dle reakce akcionářů se jedná o krok zpátky, který prodlouží dobu potřebnou pro vývoj a tím oddálí i nárůst jejich dividend.
Amazon (AMZN)
Gigant e-commerce doplácí na další z velmi rigidních výroků amerického prezidenta, který není fanouškem Jeffa Bezose a proto se chystá nějakým způsobem společnost více regulovat. Tyto postoje sice už v minulosti zveřejňoval na svém oblíbeném Twitteru, ale v návaznosti na jím zmíněné možnosti změny daňového režimu a další způsoby regulování monopolního postavení této společnosti na trhu se akcie propadly o 7 %.
Kde hledat obchodní příležitost?
Nakupuj nízko, prodávej vysoko a nakupuj klepy, prodávej zprávy. To jsou dvě pořekadla, která se na Wall Street zrodila a která v minulosti opakovaně potvrdila svojí platnost.
Trh tedy máme níže (použijeme-li jako benchmark NYSE FANG +), klepů je všude spousta – podle čeho vybírat investiční příležitost? Podle mnohých je oceňování na cash flow daleko přesnější než ukazatele typu P/E ratio. Proč tomu tak je? Hotovost je pro firmu základem všeho – toto je triviální informace, kterou si odvodí každý, přesto je oceňování akcií na základě cash flow méně známou a ne tolik využívanou technikou. Přitom schopnost firmy generovat dostatek hotovosti jak pro prosté fungování, tak pro možné investice je rozhodující pro její přežití/úspěch na trhu.
Podíváme-li se na jednotlivé komponenty NYSE FANG + optikou např. ukazatelů Price to cash flow a Free cash flow, mnoho lidí zaujme výjimečnost společnosti Apple, která je díky svému řízení cash-flow na špičce. Vstup zde je zajímavý i z pohledu technické analýzy – na denním grafu jsme blízko 200 denního průměru, podle indikátorů typu RSI jsme v přeprodané oblasti a je možné, že vytvoříme divergenci.
IPO Spotify pro příští týden
Tento týden v úterý 3.4 vstupuje na burzu společnost Spotify, provozující nejoblíbenější aplikaci na streamování hudby. Soudě dle fundamentální analýzy hodnoty je tato společnost velice rozporuplná – rychle rostoucí tržby a počet uživatelů na jedné straně a kumulovaná ztráta $ 2,5 mld od založení společnosti spolu s klesajícími výnosy z uživatele zamotají hlavu nejednomu potenciálnímu investorovi.
Nebude se jednat o klasické IPO tak, jak je akcionářům známé – nedojde k využití obvyklého zprostředkovatele (tzv. underwritera), nenastává obvyklý závazek neprodávat (tzv. IPO lock-up period), není ani známé množství akcií. Více o unikátnosti IPO Spotify přečtěte zde. U akcií s tickerem SPOT se dá očekávat velmi dynamické úterní dopoledne.
Makroekonomický kalendář od 2.4.2018 do 6.4.2018
Pondělí
- Celý den bankovní prázdniny (Easter Monday)
- V 15:30 PMI – výrobní sektor Kanady za březen
- V 16:00 ISM – Výrobní sektor USA za březen
- V 16:00 výdaje ve stavebnictví USA za únor
Úterý
- V 06:30 rozhodnutí o úrokové sazbě Austrálie za duben
- V 08:00 maloobchodní tržby n.s.a. Německa za únor
- V 09:15 maloobchodní tržby s.a. Švýcarska za únor
- V 09:55 PMI – výrobní sektor – kon. Německa za březen
- V 10:00 PMI – výrobní sektor – kon. eurozóny za březen
- V 10:30 PMI – výrobní sektor Velké Británie za březen
- V 15:30 projev člena FOMC (Neel Kashkari)
Středa
- V 03:30 maloobchodní tržby Austrálie za únor
- V 03:30 stavební povolenky Austrálie za únor
- V 11:00 míra nezaměstnanosti eurozóny za únor
- V 11:00 předběžný (flash) odhad HICP eurozóny za březen
- V 14:15 ADP Národní report o zaměstnanosti USA za březen
- V 16:00 ISM – Sektor služeb USA za březen
- V 16:00 objednávky zboží dlouhodobé spotřeby – předb. v USA za únor
- V 16:00 jádrové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby – předb. v USA za únor
Čtvrtek
- V 03:30 obchodní bilance USA za únor
- V 09:15 index spotřebitelských cen (CPI) Švýcarska za březen
- V 10:00 PMI – služby – kon. eurozóny za březen
- V 10:30 PMI – služby Velké Británie za březen
- V 13:30 report ze zasedání ECB eurozóny
- V 14:30 obchodní bilance USA za únor
Pátek
- V 14:30 změna zaměstnanosti Kanady za březen
- V 14:30 míra nezaměstnanosti USA za březen
- V 14:30 změna zaměstnanosti v soukromém sektoru USA za březen
- V 14:30 průměrná hodinová mzda v USA za březen
- V 15:30 změna v zaměstnanosti Kanady za březen
- V 19:30 projev člena FED (Powell)
Earnings date na týden od 2.4.2018 do 6.4.2018

Ex-dividends date na týden od 2.4.2018 do 6.4.2018

The post Volatilita na trzích stále zůstává, rýsují se šance v technologickém sektoru? appeared first on LYNX Czech Republic.
Klíčová slova: USA | Británie | Austrálie | Apple | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Akcie | Zhodnocení | Benchmark | Cash flow | Konsolidace | ECB | FOMC | Fed | IPO | Index spotřebitelských cen | Investice | NYSE | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | RSI | Spot | Volatilita | Wall Street | Zasedání ECB | Investiční příležitost | Obchodní příležitost | Facebook | LYNX | Index | Akcie Facebook | Analýzy | Investiční | ISM | Makroekonomický kalendář | Trh | Twitter | Volatility | Zprávy | P/E Ratio | Tržby | Úspěch | Earnings | Firmy | Dostatek hotovosti | Alibaba | Baidu | Tesla | Výnosy | Alphabet | ex |
Čtěte více
-
Volatilita na koruně roste už před koncem čtvrtletí
Volatilita na české koruně po čtvrtečním zasedání ČNB výrazně vzrostla. Poslední dění na měnovém páru EUR/CZK komentuje Michal Buksa ze společnosti X-Trade Brokers (XTB). -
Volatilita na koruně začíná růst. Trhy ale s velkými pohyby zatím moc nepočítají
S příchodem dubna české koruně skončila doba hájení a počínaje tímto týdnem platí, že může ČNB ukončit svůj kurzový zá... -
Volatilita na libře pomalu klesá. Pohyby na GBPUSD jsou ale i stále vysoce nadprůměrné
A ještě jeden malý update k brexitu, resp. jeho dopadu na libru. Přestože se na většině trhů vracíme k normálu, na lib... -
Volatilita na pozadí posilujícího dolaru rozvířila ropné a akciové trhy
Volatilita rozvířila spotové ceny ropy a výkonnost světových akciových trhů, zatímco americký dolar zůstal během nočního obchodu silný. -
Volatilita na trzích dál klesá, těží z toho akcie a komoditní měny
Evropské akciové indexy dnes navázaly na včerejší americkou seanci. Té výrazně pomohl komentář Janet Yellenové, která ... -
Volatilita na trzích klesá a nízká pravděpodobně prozatím zůstane. Short-VIX strategii pomohly především centrální banky
Máme za sebou další týden a další pád voaltility. Námi preferovaná short-VIX strategie v tomto týdnu rozhodně nesla ov... -
Volatilita na trzích pokračuje, S&P pod 1900
Trhy v minulém týdnu žily skandálem okolo falšování emisí až u 11 milionů vozů Volkswagen. Akcie Volkswagen (VOW) reag... -
Volatilita na trzích pravděpodobně brzy vzroste
Americký prezident Joe Biden dnes přijede do Bruselu, aby se setkal s lídry NATO a EU na mimořádném summitu. Zdroje uvedly, že bude diskutovat o balíčku, který obsahuje nová opatření proti ruským poslancům. -
Volatilita na trzích prudce stoupá: index VIX překračuje práh paniky
Volatilita na světových trzích prudce vzrostla v důsledku nekontrolovaného nárůstu infikovaných Covid-19, zpoždění s očkovací kampani a nového varování předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella. V této souvislosti uzavřela Wall Street, která se obchoduje na rekordních maximech, svůj nejhorší obchodní den: Nasdaq skončil s poklesem o 2.61%, S&P 500 s poklesem o 2.57% a Dow Jones klesl o 2.05% . -
VOLATILITA NA TRZÍCH PŘETRVÁVÁ
Globální akciové trhy zažívají turbulentní období. Na konci února zažily nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008, když hlavní indexy spadly o více než 10 %. V minulém týdnu vykázaly známky stabilizace v reakci na avizovanou (ECB) či faktickou (Fed) podporu ze strany centrálních bank. Pondělí ovšem přineslo další výrazné cenové propady. -
Volatilita na trzích uvrhla Bitcoin do "koše rizikových měn"
Již třetí měsíc trvající krize provázená dramatickou volatilitou na finančních trzích potvrzuje, že hodnota Bitcoinu klesá, když výkyvy na akciových trzích rostou. Podle analýzy ProfitLevel se tak ukazuje zranitelnost kryptoměn, která je v tomto ohledu obdobná s chováním měn rozvíjejících se ekonomik. Také česká koruna patří do této skupiny, u které hodnota vůči měnám rozvinutých ekonomik padá, když se trhy rozkolísají. -
Volatilita na vzestupu. Na tahu je nyní Čína
Stačily dva tweety amerického prezidenta, který včera Číně pohrozil navýšením cel a výsledkem je více než pětiprocentní výplach na čínské burze, dvouprocentní výprodej v případě několika evropských indexů a návrat implikované volatility na nejvyšší úrovně od letošního ledna. -
Volatilita na zlatě výrazně klesá. Nic na to nemění ani zítřejší Fed
Nejen na akciových trzích, ale i na zlatě se začíná volatilia přibližovat svým efektivně nejnižším možným úrovním. Jednoměsíční volatilita u opcí na zlato se aktuálně pohybuje na pouhých 11,6 % a začíná se blížit minimům na kterých zatím alespoň chvíli ohřála pokaždé od roku 2012. -
Volatilita ropy a zemního plynu před sankcemi
Ceny plynu a ropy v Evropě v úterý vzrostly, protože polevily obavy z kmene omikron a stouplo riziko nových sankcí vůči hlavnímu dodavateli energií. -
🌩 Volatilita roste↗
Volatilita (VOLX) se v poslední době snižovala, ale včera jsme byli svědky prvního výrazného nárůstu od 2. října. Přestože se do konce seance situace uklidnila, tak dnes jsme svědky návratu růstu volatility. Důvod je zřejmý - rychlý růst počtu nákaz koronavirem v Evropě. -
Volatilita se po srpnové odmlce vrací
Léto nyní pro investory oficiálně skončilo. Volatilita narůstala přírodní katastrofou, geopolitickými rizikovými událostmi a dopadem ekonomických výsledků na pohyb cen. USD se většinu týdne bránil, protože investoři dál počítali s prosincovým zvýšením sazeb. Dokonce ani vyhlídky na daňovou reformu by nedokázaly zvrátit negativní sentiment kolem dolaru. Komodity posílily, protože ceny ropy stouply kvůli výkyvům způsobeným hurikánem Harvey a údajům naznačujícím zlepšení čínské ekonomiky. Tento týden je plný plánovaných událostí, včetně zasedání pěti centrálních bank, které stojí za sledování. ECB a Draghi budou ve složité situaci, mají naznačit zpřísnění, ale nepodráždit euro býky. Navzdory neuspokojivému výsledku amerických mezd se domníváme, že trh podhodnocuje touhu Fedu zvýšit sazby. Ohledně růstu USD zůstaneme opatrní. -
Volatilita se vrací k normálu, rizika jejího opětovného růstu však kompletně nevymizela
Po několika dlouhých týdnech se situace na akciových trzích zdá se začíná opět vracet do normálu. Nikde to není vidět ... -
Volatilita se zvyšuje, neboť trhy se obávají geopolitických nejistot
Letní horko narůstá. Volatilita trhů se drasticky zvýšila uprostřed napětí mezi USA a Severní Koreou. Poté, co minulý týden dosáhl absolutních minim, index VIX vzrostl na úroveň, jakou jsme neviděli od loňského listopadu. Odklon od rizika posunul investory zpět ke zlatu a bezpečným aktivům. V Mexiku nejistoty týkající se úrokových sazeb Fedu vedly mexické stratégy k zachování sazeb. Přes silné červencové údaje o americké zaměstnanosti členové Fedu James Bullard a Neel Kashkari prohlásili, že tato americká instituce nespěchá s normalizací měnové politiky. V důsledku toho Banxico pravděpodobně sníží sazby před koncem roku, aby zabránila příliš silnému zhodnocení pesa. -
Volatilita směrem k FEDu eskaluje
Stejně jako v posledních dnech, i včera jsme viděli velmi volatilní obchodování v USA. Hlavní indexy oscilovaly ve velmi širokém pásmu (0 až -3 %). Nakonec uzavřely den v průměru s více než procentní ztrátou. Nejlépe se včera dařilo jednoznačně energetickému sektoru (Exxon Mobil +2,9 %, Occidental +8,1 %, Chevron +4,3 %, Halliburton +7 %). Rovněž finanční sektor zaznamenal drobný růst (Bank of America +2 %, Citigroup +2,3 %, JP Morgan +1,1 %). -
Volatilita technologických akcií jako nový normál
V posledních letech jsme byli svědky značné volatility na akciových trzích. Události, jako je pandemie COVID-19, rostoucí inflace a změny úrokových sazeb, stejně jako technologický pokrok, měly na dění na trhu významný vliv. Mnoho ukazatelů signalizuje dlouhodobý nárůst volatility. Měli bychom se tedy připravit na období vyšší volatility? V tomto článku, který jsme pro vás připravili od společnosti Wonderinterest Trading LTD, vysvětlíme, jak vlastně volatilitu měříme, a podíváme se na to, jak lze celou situaci analyzovat.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Má smysl mít jinou strategii na challenge a na live účet u prop firmy?
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Má smysl mít jinou strategii na challenge a na live účet u prop firmy?
Denní kalendář událostí
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA bude mít slovo člen Fedu Beth Hammack
Člen Fedu Austan Goolsbee
V USA aukce 30letých státních dluhopisů
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní změna zásob ropy
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Na Novém Zélandu počet turistů
Ve Francii index CPI
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA bude mít slovo člen Fedu Beth Hammack
Člen Fedu Austan Goolsbee
V USA aukce 30letých státních dluhopisů
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní změna zásob ropy
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Na Novém Zélandu počet turistů
Ve Francii index CPI
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Tradingové analýzy a zprávy
Tisk: USA chtějí přesvědčit čtyři země, aby opustily EU
EU hodlá zavést clo tři eura na balíky v hodnotě do 150 eur
Analytici na posledním jednání ČNB roku nečekají změnu úrokových sazeb
Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí
Akcie konopných firem prudce zpevňují po zprávě, že Trump chce uvolnit zákaz
Forex: LSEG otevřela short na GBP/USD
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX stoupl o 1,7 procenta
Pražská burza zakončila týden na novém maximu, dnes jí pomohly akcie VIG
Forex: Dolar mírně posiluje, i tak ale směřuje ke třetímu týdennímu poklesu za sebou
Forex: Koruna v závěru pracovního týdne oslabila k euru i dolaru
Tisk: USA chtějí přesvědčit čtyři země, aby opustily EU
EU hodlá zavést clo tři eura na balíky v hodnotě do 150 eur
Analytici na posledním jednání ČNB roku nečekají změnu úrokových sazeb
Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí
Akcie konopných firem prudce zpevňují po zprávě, že Trump chce uvolnit zákaz
Forex: LSEG otevřela short na GBP/USD
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX stoupl o 1,7 procenta
Pražská burza zakončila týden na novém maximu, dnes jí pomohly akcie VIG
Forex: Dolar mírně posiluje, i tak ale směřuje ke třetímu týdennímu poklesu za sebou
Forex: Koruna v závěru pracovního týdne oslabila k euru i dolaru
Blogy uživatelů
Výprodej dluhopisů ohrožuje investory
Proč jednoduchá pravidla mnohdy fungují líp
Rozhodnuto! Jaký bude zbytek roku na trzích?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (12. 12. 2025)
Které ETF koupit, když jsou americké akcie drahé?
Praktické okénko: Svižný obchod na akciovém indexu NASDAQ
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD, NZD/USD: Fed zasedá letos naposledy
Moje cesta prop tradingem: Přípravy na zasedání Fedu vrcholí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 8.–14. prosince
Výprodej dluhopisů ohrožuje investory
Proč jednoduchá pravidla mnohdy fungují líp
Rozhodnuto! Jaký bude zbytek roku na trzích?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (12. 12. 2025)
Které ETF koupit, když jsou americké akcie drahé?
Praktické okénko: Svižný obchod na akciovém indexu NASDAQ
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD, NZD/USD: Fed zasedá letos naposledy
Moje cesta prop tradingem: Přípravy na zasedání Fedu vrcholí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 8.–14. prosince
Forexové online zpravodajství
Končí první česká vláda od přelomu milénia, za jejíhož působení se Česku nezlepšilo ratingové hodnocení zadluženosti. Nejvýrazněji se zlepšilo za vlád Špidlovy a Babišovy, plyne z dat světových ratingových agentur
Vztahy mezi USA a Běloruskem se přelomově oteplují. Washington s okamžitou platností ruší sankce na běloruský potaš, věří ve zrušení všech dalších sankcí vůči Minsku
Česko coby šestý světový tygr? Kdeže, jde o klamání veřejnosti, které pramení buď z politicky motivované manipulace, nebo z neznalosti
Amerika končí týden v červeném
Bloomberg: Strnad chce z Czechoslovak Group udělat evropského lídra
Křetínského EP Equity Investment koupila vlastníka AAA Auto a Mototechny
Technologie pod tlakem
Denní shrnutí: Konec týdne v červených číslech, technologická rally slábne
Tři trhy, které je třeba sledovat příští týden (12. 12. 2025)
Frankfurtská burza zakončila týden poklesem
Končí první česká vláda od přelomu milénia, za jejíhož působení se Česku nezlepšilo ratingové hodnocení zadluženosti. Nejvýrazněji se zlepšilo za vlád Špidlovy a Babišovy, plyne z dat světových ratingových agentur
Vztahy mezi USA a Běloruskem se přelomově oteplují. Washington s okamžitou platností ruší sankce na běloruský potaš, věří ve zrušení všech dalších sankcí vůči Minsku
Česko coby šestý světový tygr? Kdeže, jde o klamání veřejnosti, které pramení buď z politicky motivované manipulace, nebo z neznalosti
Amerika končí týden v červeném
Bloomberg: Strnad chce z Czechoslovak Group udělat evropského lídra
Křetínského EP Equity Investment koupila vlastníka AAA Auto a Mototechny
Technologie pod tlakem
Denní shrnutí: Konec týdne v červených číslech, technologická rally slábne
Tři trhy, které je třeba sledovat příští týden (12. 12. 2025)
Frankfurtská burza zakončila týden poklesem
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
MicroStrategy pokračuje v nákupech bitcoinu, přidává dalších 11 000 BTC
BREAKING: USDCAD roste po žádostech o podporu v nezaměstnanosti a údajích o maloobchodních tržbách
Trhy vstřebaly zápis ze zasedání Fedu bez větší reakce, brexit odložen do konce října
📉 USD před NFP reportem klesá 💲
Týden na akciových trzích: Pražská burza tento týden opět rostla, ostatní na tom tak dobře nebyly
🔴Komoditní výhled: Ceny kukuřice i pšenice se stabilizují. Mají to nejhorší za sebou?
Fed zvyšuje rizikové prémie u akcií, omezuje investice a podporuje finanční sektor?
Developeři se neshodnou na důsledku zvýšení úroků, mluví i o realitní bublině
Nový stimulační balíček pro Čínu
ECB oznámila své plány - Bude to fungovat? Emise a splátky dluhopisů největší výzvou pro Itálii (analýza+přehled)
MicroStrategy pokračuje v nákupech bitcoinu, přidává dalších 11 000 BTC
BREAKING: USDCAD roste po žádostech o podporu v nezaměstnanosti a údajích o maloobchodních tržbách
Trhy vstřebaly zápis ze zasedání Fedu bez větší reakce, brexit odložen do konce října
📉 USD před NFP reportem klesá 💲
Týden na akciových trzích: Pražská burza tento týden opět rostla, ostatní na tom tak dobře nebyly
🔴Komoditní výhled: Ceny kukuřice i pšenice se stabilizují. Mají to nejhorší za sebou?
Fed zvyšuje rizikové prémie u akcií, omezuje investice a podporuje finanční sektor?
Developeři se neshodnou na důsledku zvýšení úroků, mluví i o realitní bublině
Nový stimulační balíček pro Čínu
ECB oznámila své plány - Bude to fungovat? Emise a splátky dluhopisů největší výzvou pro Itálii (analýza+přehled)
Blogy uživatelů
Grayscale bude nakupovať aj ďalšie kryptomeny
FOREX analýza tradera pro následující dny? Žádná hitparáda…
Udalosť roka? Prezidentské voľby v USA
Vliv obchodování na vaši mysl
No a máme tady ta cla
Aerolinky – dobrá alebo zlá kúpa?
Top 3 nejobchodovanější komodity
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
Chystá sa Plyn explodovať?!
Proč investovat do kryptoměn s pomocí CFD kontraktů
Grayscale bude nakupovať aj ďalšie kryptomeny
FOREX analýza tradera pro následující dny? Žádná hitparáda…
Udalosť roka? Prezidentské voľby v USA
Vliv obchodování na vaši mysl
No a máme tady ta cla
Aerolinky – dobrá alebo zlá kúpa?
Top 3 nejobchodovanější komodity
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
Chystá sa Plyn explodovať?!
Proč investovat do kryptoměn s pomocí CFD kontraktů
Vzdělávací články
Smart money koncept a výběry likvidity
Vedle má rijál cenu zlata, tenhle patří mezi nejslabší měny světa. Tiskne se v Jemenu
Se Sidem o Forexu: Zákony FOREX tradingu (1. díl)
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Testování obchodních strategií: Jak na backtesting II
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za září
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Proč bychom si měli zapisovat své pocity z obchodování?
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Smart money koncept a výběry likvidity
Vedle má rijál cenu zlata, tenhle patří mezi nejslabší měny světa. Tiskne se v Jemenu
Se Sidem o Forexu: Zákony FOREX tradingu (1. díl)
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Testování obchodních strategií: Jak na backtesting II
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za září
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Proč bychom si měli zapisovat své pocity z obchodování?
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: EUR/USD zůstává v úzkém rozpětí
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 20.12.2024
Index spekulativního sentimentu 22.11.2013
Dow Jones - Intradenní výhled 4.10.2016
Pražská burza zahájila týden mírným růstem, dařilo se hlavně akciím VIG
BaFin chce ochranu před negativní bilancí
Forex: Technická analýza EUR/USD
S&P 500 - Intradenní výhled 14.3.2022
Forex: AUD/CHF se obchoduje v klesajícím trojúhelníku
Forex: Shrnutí obchodování 4.12.2020
Forex: EUR/USD zůstává v úzkém rozpětí
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 20.12.2024
Index spekulativního sentimentu 22.11.2013
Dow Jones - Intradenní výhled 4.10.2016
Pražská burza zahájila týden mírným růstem, dařilo se hlavně akciím VIG
BaFin chce ochranu před negativní bilancí
Forex: Technická analýza EUR/USD
S&P 500 - Intradenní výhled 14.3.2022
Forex: AUD/CHF se obchoduje v klesajícím trojúhelníku
Forex: Shrnutí obchodování 4.12.2020
Témata v diskusním fóru
Do Nového i nového roku
Obchodujte chytřeji. Získejte 25% slevu a vyzkoušejte naši platformu RF-Trader!
Výběr z nedělní přípravy: Zlato a vybrané měnové páry
Burzovní grafy: Páteční výprodej srazil americké akcie na rezistenci
To nejhorší, co můžete na začátku obchodního roku udělat
Fed znovu rozdá karty forexu
Trading vtípky
Mírný pokles indexu S&P 500 zatím paniku nevyvolává, maxima se ale vzdalují
Maďarsko příštím Řeckem?
Aktuálny výhľad na exotické trhy
Do Nového i nového roku
Obchodujte chytřeji. Získejte 25% slevu a vyzkoušejte naši platformu RF-Trader!
Výběr z nedělní přípravy: Zlato a vybrané měnové páry
Burzovní grafy: Páteční výprodej srazil americké akcie na rezistenci
To nejhorší, co můžete na začátku obchodního roku udělat
Fed znovu rozdá karty forexu
Trading vtípky
Mírný pokles indexu S&P 500 zatím paniku nevyvolává, maxima se ale vzdalují
Maďarsko příštím Řeckem?
Aktuálny výhľad na exotické trhy




