Čtvrtek 11. srpen 2022 08:36
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Slabá data přicházející z EU a Německa sesadila EUR z jeho pedestalu

24.09.2010 10:19  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
Komentáře k dění na trhu:
Pozornost se přes noc poněkud odpoutala od amerického dolaru, protože zveřejněná data ze zemí EU připomněla, že USA možná nebudou jedinou zemí, která se potýká se zpomalující ekonomikou. Nejnovější hodnoty indexu nákupních manažerů (PMI) za EU a Německo byly na všech frontách hluboko pod očekáváními, přičemž nejostřejší propad zaznamenal německý PMI ve zpracovatelském sektoru (až donedávna hnací motor evropské ekonomiky), který se propadl z 58,2 na 55,3 bodů (i když jsem si jistý, že optimisté budou poukazovat na skutečnost, že se index alespoň stále ještě pohybuje v expanzivním teritoriu!). Irské HDP za 2. čtvrtletí nesplnilo očekávání a namísto mírného nárůstu očekávaného v důsledku ústupu eura z jeho 5měsíčního maxima nad 1,34 zaznamenalo pokles o 1,2 %. CHF byl během obchodování oblíbeným útočištěm, přičemž u JPY už tomu tak bylo v menší míře, protože trhy se obávají další intervence BoJ. GBP si vzhledem ke zveřejněným údajům týkajícím se komerční poptávky vedla dobře, ovšem komoditní měny byly v defenzívě a AUD spadl zpět pod úroveň 0,95.
Z USA přicházely údaje smíšeného charakteru: týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se z nahoru revidovaných 453 tis. posunul zpět ke 465 tis., ovšem prodej existujících domů oproti tomu překonal očekávání a posílil meziměsíčně o 7,6 % namísto očekávaných 7,1 %, což je ostrá změna ve srovnání s červencovým poklesem o 27,0 %, k němuž došlo v okamžiku, kdy skončil program pro poskytování daňových úlev při první koupi domu. Také srpnové předstihové indikátory překonaly očekávání (meziměsíční nárůst o 0,3 % namísto očekávaných 0,1 %), ovšem na Wall Street to příliš velký dojem neudělalo a byli jsme svědky již třetího dne, kdy indexy zaznamenávaly pokles.
Čínský premiér Wen se v noci ze včerejška na dnešek setkal s americkým prezidentem Obamou a podle informací z americké administrativy byl ,,nejdůležitější projednávanou záležitostí" juan a USA zdůraznily potřebu ,,rychlého a výrazného zhodnocení juanu" v následujících měsících. Po setkání čínská delegace pouze poznamenala, že setkání proběhlo ,,v pozitivním tónu", a tak možná premiér Wen slevil ze svého včerejšího ostrého postoje, že pro ,,drastické posilování" není žádný důvod. Otevření čínské seance v pondělí může být zajímavé (bude první od zasedání FOMC, které proběhlo minulé úterý), protože bude předcházet hlasování celého kongresu o ,,zákonu o Číně", které je na programu příští týden.
V Asii bylo zveřejněno relativně málo makrodat, a přestože se po včerejším svátku znovu otevřely trhy k Hong Kongu, Japonsku a Jižní Koreje, obchodovalo se většinou v rámci pásma. Známky nervozity projevil USDJPY, který si přes poledne připsal 80 bodů. Japonské ministerstvo financí nevystoupilo s žádným oficiálním potvrzením intervence a omezilo se na přísné ,,bez komentáře". (Jsou komentáře ovlivněny diskuzemi o čínských měnových manipulacích?) V Asii se stále do určité míry diskutuje o tom, zda se jednalo o ,,oficiální" nákup nebo velkou korporativní objednávku. Co se týče jiných měn, EURUSD poklesl pod 1,33, ale zdravě se odrazil od 1,3288 v důsledku dopolední aktivity kolem stopů v EUR. Asijští obchodníci si všimli zprávy ve Financial Times, že Řecko podepsalo memorandum o spolupráci s Katarem s cílem zajistit více než 7 mld. USD investic do nemovitostí, energetiky a cestovního ruchu. Tentýž pohyb zaznamenaly i jiné měnové páry, proto dolní hranice ustála první pokus.
V Evropě začíná nový den a dnes budou zveřejněny údaje o dovozních cenách v Německu a průzkumech IFO, index cen výrobců ve Švédsku a později během severoamerické seance objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a údaje o prodejích nových domů. Se svými prohlášeními vystoupí E. Dukeová, M. Cummingová a S. Alvarez z Fedu, a později také J. Lacker, Ch. Plosser a guvernér Bernanke.
Užijte si víkend.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Slabá americká čísla na trzích nespustila žádnou paniku, akcie však zůstávají na sestupné dráze
  Vstup do dnešního dne negativně ovlivnily statistiky z Číny hovořící o nečekaně výrazném propadu zahraničního obchodu ve směru vývozu i dovozu. Znovu nepotěšily ani průmyslové objednávky z Německa a nakonec zklamala i data z amerického trhu práce. Ta však zatím nejsou brána až tak tragicky a vyvolala spíše jen mírnou reakci trhů.
 • Slabá čísla z Německa posílají euro dolů, koruna nejslabší od června
  Navzdory příznivé situaci na světových trzích se včera odpoledne středoevropským měnám nedařilo a oslab...
 • Slabá čísla z USA dostávají dolar znovu pod tlak
  Po včerejší slabší seanci dnes evropské indexy zahájily středeční obchodování pádem do červených čísel. V těch se sice...
 • Slabá data akciím nepřekáží, eurodolar pod 1,19
  Konsolidace na dluhopisovém trhu akciím dnes vyhovuje a sledujeme zde rotaci zpět do růstových jmen. V centru zájmu jsou technologie. V zámoří tak mezi hlavními indexy vede Nasdaq Composite, který přidává 0,7 procenta. Evropa je na tom ale také dobře, když podobné míry růstu sledujeme v Německu, Nizozemsku i Británii. Praha ovšem zaostala - do záporu ji stáhla Erste a po výsledcích i ČEZ.
 • Slabá data, bující nákaza i pomoc BoE. Odpoledne akciím svědčí
  Přísun nové podpory ze strany hospodářské politiky se nezastavil ani dnes. Po poslední akci ECB a Fedu se do hry opět vložila britská BoE, která snížila hlavní úrokovou sazbu na 0,1 procenta (o 15 bazických bodů) a ohlásila navýšení programu na nákup dluhopisů o 200 mld. GBP.
 • Slabá data doléhají na euro, akcie však opatrně rostou
  Z italské vlády dostáváme opatrné náznaky ochoty rozpočet přece jen mírně upravit, z čehož se radují nejen italské dluhopisy, ale také akcie. Ty dnes vedou západní Evropu směrem lehce vzhůru po včerejším poklesu.
 • Slabá data dolehla na euro, akcie odolávají
  Ze středy na čtvrtek dostal finanční trhy pod tlak nepříznivý výhled Fedu pro druhé letošní pololetí. Zatímco akcie následně své ztráty korigovaly, závěrem týdne přichází další zkouška odolnosti. Vypadá to totiž, že srpnová data dávají Fedu za pravdu v tom, že se ekonomická aktivita po odrazu vzhůru zadrhává.
 • Slabá data ohledně inflace nepodpořila pozice eura
  Podle konečných dat, roční inflace v eurozóně v únoru roku 2014 činila 0,7 %, což je minimum posledních 4 let. Dříve ekonomové předpovídali...
 • Slabá data ohledně inflace nepodpořili pozice eura.
  Podle konečných dat, roční inflace v Eurozóně v únoru roku 2014 činila 0,7%, což je minimum posledních 4 let. Dříve ...
 • SLABÁ DATA PODPORUJÍ POKRAČUJÍCÍ UVOLŃOVÁNÍ
  Globální trhy jsou stále zmatené a rozpačité co se týče dalšího směřování po prudkém středečním propadu. Asie ...
 • Slabá data snižují očekávání investorů ohledně růstu úrokových sazeb
  Data z americké ekonomiky byly víceméně negativní. Janet Yellen, předsedkyně FED, ale dle jejího vyjádření stále očeká...
 • Slabá data trhu práce USA potlačují dolar.
  Dnes agenda ADP zveřejnilo data o množství vytvořených pracovních míst v ekonomice USA. Podle zprávy ADP, v únoru amer...
 • Slabá data, varování z Kanady a horší výsledky. Dluhopisové výnosy míří dolů, akciím se nedaří
  Americké burzy jsou na tom po otevření lépe než evropské, ale celkově se nálada na trzích oproti včerejšku posunula k horšímu a převládá pokles. Opět hrají významnou roli firemní data, když tentokrát moc nepotěšily Boeing, AT&T či Caterpillar. Stále nás však čekají velká jména jako Microsoft nebo Facebook.
 • Slabá data z Číny komoditám příliš nesvědčí
  Komoditní trhy se v uplynulém týdnu musely vypořádat s několika tématy. Mezi ta nejdůležitější přitom patřila data k výrobnímu indexu nákupních manažerů (manufacturing PMI) z Číny, která byla slabší, než se předpokládalo. A dále to byl menší krach japonských akciových indexů spolu s výstupy šéfa Fedu Bena Bernankeho, který potvrdil další nákup dluhopisů. Cyklické komodity, ke kterým patří energetika a průmyslové kovy a které spoléhají na růst ekonomiky a poptávky, po oznámení výrobních dat z Číny oslabily. Opět se tak začalo mluvit o tom, že se blíží konec tzv. supercyklu komoditních trhů. Toto období trvá už posledních pár let a v první řadě za ním stála vyšší poptávka pramenící z ekonomického růstu rozvíjejích se ekonomik, zejména pak Číny. Navíc dolar vystoupal oproti koši měn na nejvyšší hodnoty od července 2010, což komoditám taky moc nepomohlo.
 • Slabá data z Evropy podlamují důvěru v další růst, dolar si své včerejší zisky bez problémů udržuje
  Po včerejším růstu se dnes akciové indexy v Evropě vrací mírně do červených čísel. Německý DAX se stále drží nad hrani...
 • Slabá data z Německa potlačuji pár EUR/USD.
  Dnes ráno byly zveřejněny slabá data op ekonomice Německa od výzkumné instituce Ifo. Podle dotazovaní 7000 německých s...
 • Slabá earnings sezóna se blíží konci
  Již více než 90 % S&P 500 titulů reportovalo earnings a přesto, že 71 % překonalo odhady analytiků, nejedná se o v...
 • Slabá exportní nabídka a silně rostoucí spotřeba v Asii favorizují kakao
  Nákup březen 17 kakao. Graf, data zdroj: Teletrader, GainCapital Group: vývoj průměrné historické sezónnosti březnového futures na kakao (ICE) v 10, 15, 20 a 30 letech. Graf březnového futures na kakao znázorňuje dlouhodobou korelaci sezónních pohybů cen. Na grafu je vidět, že v desetileté historii (zelená), patnáctileté historii (modrá), dvacetileté historii (žlutá) a třicetileté historii (fialová) docházelo v průběhu roku u březnového futures na nákup kakaa v období od konce října do prosince k sezónnímu růstu ceny.
 • Slabá inflace eurozóny, solidní Philadelphia?
  eziroční inflace respektive inflace bez cen potravin, energií a tabákových výrobků podle odhadu Eurostatu v září klesla na 0,3% z 0,4%...
 • Slabá koruna brání výraznějšímu zlevnění pohonných hmot v ČR
  Benzín v uplynulém týdnu zlevnil, nafta jakbysmet. Litr benzínu je o šest haléřů levnější než před sedmi dny, stojí 32,57 koruny, a je tak nejlevnější od letošního dubna. Nafta v průměru vyjde na 31,74 koruny, o sedm haléřů méně než před týdnem, a je rovněž nejlevnější od dubna.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets