Ticker Tape by TradingView
Ropa klesá díky likvidaci dlouhých pozic u komodit
Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank
- Zotavení dolaru ovlivňuje komoditní měny a ropu
- Americké zásoby ropy dosáhly nového rekordu vzhledem k rostoucímu importu OPEC
- Cena WTI ropy nižší než 47,18 USD za barel by mohla signalizovat návrat k listopadovému minimu
Ve středu se surová ropa připojila na rozšiřující se seznam komodit, které zaznamenávají pokles, a na trhu nadále přetrvává nervozita před zasedáním americké centrální banky Fedu, jež se odehraje příští týden. Obecně se očekává, že až se Federální výbor pro volný trh 15. března sejde, provede navýšení o dalších 25 bazických bodů. To v kombinaci se silnými americkými hodnotami podnítilo širší vzchopení dolaru a výnosy z amerických dluhopisů nadále výrazně stoupají – výnosy z amerických desetiletých vládních dluhopisů nyní směřují k maximu z 15. prosince ve výši 2,64 %.
Vývozci komodit jsou svědky toho, jak se jejich měny ocitají pod tlakem z nového oslabení, které trh s komoditami zasáhlo. Fondy několik týdnů aktivně nakupovaly komoditní dolary AUD, NZD a CAD, zájem o ně dosáhl v týdnu končícím 28. února svého čtyřletého maxima.

Jak jste mohli zjistit z mých týdenních aktualizací ohledně spekulativních pozic fondů, během uplynulého roku došlo k výraznému nárůstu vkladů do komodit, u nichž se očekává růst cen. Tento trend se ještě urychlil v listopadu po amerických volbách a po dohodě o snížení produkce OPEC.
Skutečnost, že Komoditní index Bloomberg se téměř rok obešel bez výraznějších výkyvů, tomuto nárůstu spekulativních investic nezabránila. Týká se to především ropy, zlata, stříbra, mědi, sójových bobů a cukru.

Pořizování ropy s vidinou růstu ceny tvořilo téměř 40 % celkové dlouhé pozice investičních fondů. Když během posledních měsíců stále nedocházelo ke znatelnějšímu zvýšení, u řady obchodníků, kteří drželi vyšší nakoupené objemy a nemohli se dočkat očekávaného zisku, postupně sílila frustrace.
Tato frustrace se začala ukazovat během několika uplynulých týdnů tím, že se objevují tendence zbavovat se dlouhých pozic. Během týdne končícího k 28. únoru fondy snížily evidované množství dlouhých pozic ropy WTI a Brent o 6 % na 890.360 lotů (890 milionů barelů).

Ropa se ve středu „konečně“ vymanila ze svého čím dál užšího rozpětí a nepříliš překvapivě šlo o posun dolů. Deváté týdenní zvýšení amerických akcií v řadě za sebou na novou rekordní hodnotu bylo ovlivněné zvyšujícím se dovozem organizace OPEC. Saúdská Arábie například do USA dodala největší množství ropy od srpna 2016.
A to není dobrý signál vzhledem k tomu, jak intenzivně se trh soustředí na týdenní zprávu EIA.

50 nebo 52 dolarů?
Ropa WTI našla oporu na psychologické hladině 50 dolarů za barel, přičemž 50,26 dolarů za barel představuje 38,2% návrat k zotavení probíhajícímu od listopadu do ledna. Vzestup odsud by signalizoval, že šlo „jen“ o slabé polepšení v rámci vzestupného trendu. Pokud však dojde k prolomení hlouběji, trh se bude soustředit na 50% návrat a 200denní pohyblivý průměr – což se oboje může nacházet přibližně na 48,75 dolarech za barel.
Další snížení pod 47,18 dolarů by mohlo naznačovat návrat k listopadovému minimu.
Při pohybu cen vzhůru budeme sledovat hodnotu 51,9 dolarů za barel, protože prolomení této hodnoty by částečně odstranilo krátkodobé nebezpečí další likvidace dlouhých pozic.

Zdroj: SaxoTraderGO
O autorovi:
Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.
Ole Hansen je autorem týdenních zpráv, které mapují vývoj na trzích s komoditami a současně klientům poskytují názory na obchodování v rámci značky SaxoStrats. Pravidelně přispívá do vysílání i tištěných médií jako jsou CNBC, Bloomberg, Reuters, Wall Street Journal, Financial Times a Telegraph.
Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů. Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě.
Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank.
O Saxo Bank
Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.
Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.
Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.
Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.
Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.
Klíčová slova: USA | OPEC | Ropa WTI | Komoditní měny | Bloomberg | Centrální banky | Investice | Měny | Pozice | Ropa | Trend | Wall Street | Banky | USD | NZD | CAD | AUD | Obchodování | Saxo Bank | Zkušenosti | Obchodovat | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Index | Banka | Brent | Cena | Dolary | Fondy | Komoditní | Komoditní index | Reuters | Ropy | Surová ropa | Trh | WTI | CNBC | EIA | ROCE | Vzdělání | Frustrace | Danske Bank | Ole Hansen | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | City | Nervozita | Saúdská Arábie | Výnosy | Americké zásoby ropy | SaxoTraderGO |
Čtěte více
-
Ropa je nejníže od ledna 2021
Ceny ropy jednoznačně tíží silný dolarový index, který je na 20letých maximech a obavy z globální recese způsobující pokles poptávky po ropě. V současnosti patří rok 2022 mezi 6 nejvolatilnějších let na ropném trhu za posledních 30 let. Cena ropy brent dnes klesla pod 84 dolarů za barel: -
Ropa je nejníže od letošního ledna
Cena OIL.WTI ve středu klesla pod 84 dolarů za barel, nejníže od ledna, protože obavy z nižší globální poptávky zastínily varování prezidenta Putina o potenciálním stažení všech forem ruské energie. Neuspokojivá data z Číny a obnovená omezení v několika městech vedou k dalším ekonomickým škodám a útlumu ve spotřebě paliv. Podle dnešních údajů se čínský dovoz ropy v srpnu oproti předchozímu roku propadl o 9,4 %. Mezitím zpřísnění finančních podmínek ve velkých ekonomikách a silnější dolar vyvolaly další tlak na ceny ropy. Z technického hlediska cena prorazila pod klíčový support na 85,50 USD, což je označeno spodní hranicí struktury 1:1 a předchozími cenovými reakcemi. Pokud převládne současný sentiment, může se pohyb směrem dolů prohloubit směrem k další velké podpoře na 76,50 USD, což se shoduje s 61,8% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené v prosinci 2021. -
Ropa je pod tlakom, v septembri motoristi ušetria
Ropa tento týždeň zlacnela o približne 2,5%, pretože americký prezident Donald Trump plánuje zaviesť 10%-né clá na zvyšné tovary, ktoré Čína dováža do USA a nepodliehajú clám. Keďže Čína je v súčasnosti najväčší dovozca ropy na svete, dá sa očakávať, že jej bude dovážať menej, pretože Čínska ekonomika bude oslabovať kvôli spomínaným clám. -
Ropa je po raste zásob pod tlakom, čísla z USA sú však pre ňu skôr pozitívne
Ropa je po včerajších zásobách, ktoré nečakane vzrástli o 3,3 mil. barelov (čakal sa pritom pokles o 3,1 mil.) pod tla... -
Ropa je právě dnes v korunách nejlevnější od února 2021. Trump otevřel českým čerpadlářům prostor ke zlevnění o několik korun na litr, jak rychle jej využijí?
Cena barelu ropy Brent dnes v přepočtu do korun spadla poprvé od 12. února 2021 pod úroveň 1300 Kč, vyplývá z údajů agentury Bloomberg (viz graf níže). Přitom 12. února 2021 stál litr benzínu v ČR průměrně 28,63 Kč a litr nafty 27,55 Kč, ukazují data CCS. Včera stál benzín 34,08 Kč/l a nafta 32,71 Kč/l. Tuzemským čerpadlářům – a nejen jim – se tedy otevřel prostor pro zlevnění v rozsahu několika korun na litr, v případě nafty průměrně celorepublikově potenciálně dokonce pod psychologickou hranici 30 Kč/l. Uvidíme, jak rychle si se zlevněním pospíší. Z bohaté dosavadní zkušenosti víme, že zpravidla moc nespěchají. -
Ropa je raste zásob pod tlakom, čísla z USA sú však pre ňu skôr pozitívne
Ropa je po včerajších zásobách, ktoré nečakane vzrástli o 3,3 mil. barelov (čakal sa pritom pokles o 3,1 mil.) pod tlakom. Aktuálne sa Brent obchoduje okolo úrovne 48 USD za barel, čo je druhá najnižšia úroveň v tomto roku. -
Ropa je stabilní díky oslabenému dolaru, obchodníci čekají na údaje o zásobách
Ve středu se ceny ropy skoro nezměnily v souvislosti s tlumenými pohyby dolaru a s tím, jak čekali investoři na další údaje o zásobách, které by mohly napovědět něco více o vývoji poptávky. -
Ropa již není černým zlatem. Trhy po celém světě mají depresivní náladu
„Po otevření burzy se italské akcie během první hodiny propadly v průměru o více než 10 procent. Ukazuje se, že krátkodobě má vyhlášení karantény ničivější dopady na trhy než šíření koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Ropa – kde je cenové dno? 15-25 USD?
Ropa a její cena je velmi diskutované téma posledních měsíců. Při pohledu na cenu ropy, která padá neustále níže a níž... -
Ropa klesá a obavy investorů pokračují
V pátek ráno zaznamenala Asie největší týdenní pokles ropy od listopadu loňského roku. Trh byl volatilní i kvůli obavám z dalších sankcí na ruskou ropu. -
Ropa – klesající trend pokračuje
Aktuální vývoj:  Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste 0,9 %... -
Ropa: Klesající trend trvá
Aktuální vývoj: Lednový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,3 % d/d na 36,1. Cena ropy je ale celkově stále techni... -
Ropa klesá kvôli politickým rizikám
Cena ropy minulý týždeň klesla. Za týmto poklesom stála hlavne eskalácia napätia medzi USA a Čínou, ako aj oznámenie zavedenia ciel USA na dovoz tovarov z Mexika. Tieto clá však zatiaľ nevstúpili do platnosti. -
Ropa klesá kvůli nadbytku zásob, ale napětí na trhu s palivy brání hlubším ztrátám
Ceny ropy dnes oslabily, protože vyšší zásoby surové ropy ve Spojených státech znovu oživily obavy z nadbytku nabídky. Pokles však byl omezen napjatou situací na trhu s rafinovanými palivy, zejména kvůli přetrvávajícím útokům na ruskou ropnou infrastrukturu. -
Ropa klesá kvůli rekordním zásobám, geopolitika drží trh v napětí 🛢️
Ceny ropy dnes oslabily přibližně o 1 %, když investoři reagovali na výrazný nárůst amerických zásob a současně vyhodnocují vývoj jednání mezi USA a Íránem. Severomořský Brent klesl na 70,03 USD za barel (-1,16 %) a americká WTI se obchodovala kolem 64,63 USD (-1,2 %). -
Ropa klesá na minimum od 2011
Prosincový futures kontrakt ropy WTI propadá 1,5 % d/d na nové tříleté minimum 77,0 po zprávách, že hlavní exportér ropy Saúdská Arábie snížila... -
Ropa klesá na sedem mesačné minimá, trend zostáva medvedí
Americká ropa WTI v utorok prepadla až na sedem mesačné minimá pod úroveň 43 USD za barel a naposledy sa na týchto cenách obchodovala v novembri 2016. Ropa strácala počas Americkej seansy takmer 3% a pripísala si na svoje konto ďalšiu výraznú stratu po pondelkovom výpredaji. -
Ropa klesá navzdory povzbudivým zprávám z OPECu
Cena ropy klesá o téměř dvě procenta, a to i navzdory povzbudivým číslům, které zveřejnil ropný kartel OPEC. Podle kartelu klesla v prosinci produkce Saúdské Arábie o 468 tis. bpd a celková produkce kartelu pak o 751 tis. bpd, což je nejvíce za poslední dva roky. OPEC zároveň očekává snížení ruské produkce o 130 tis. bpd během první poloviny 2019. Poptávka po ropě by měla podle kartelů růst během letošního roku o 1,29 mil. bpd, ale cenu ropy může dál držet pod tlakem strach z dalšího zpomalování světové ekonomiky. -
⛽ Ropa klesá o více jak 4 %
Silný pohyb směrem dolů nůžeme vidět od začátku týdne na trhu s ropou. WTI i Brent se obchodují o 4 % níže. Pokles je podporován zprávami o karanténě uvalené v hlavním čínském finančním a průmyslovém centru – Šanghaji. Šanghaj je také jedním z nejdůležitějších čínských obchodních center, ale obchodní činnost nemusí být tak ovlivněna, protože se očekává, že přístavy zůstanou otevřené. Toto je další důležité ekonomické centrum, které bylo uvedeno do lockdownu, což zdůrazňuje, že Covid se v Číně vymyká kontrole. To je riziko pro globální ekonomiku, protože zpomalení v Číně pravděpodobně omezí ekonomickou aktivitu i v jiných částech světa. Polovina Šanghaje byla uzavřena do začátku dubna, zatímco druhá polovina bude umístěna do 5denního lockdownu na začátku dubna. Kromě ropy dnes klesly také čínské indexy a měď (kolem 1 %). -
Ropa klesá o více než 1 % 🛢️📉
Ropa pokračuje v sestupném trendu, který je poháněn trvalým tlakem na ceny kvůli výrazným a dlouhodobým přebytkům této komodity na trhu. Někteří investoři očekávali, že měsíční zpráva OPEC přinese signály podpory poptávky, tyto naděje se však ukázaly jako nedostatečné.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
PD Arrays Alignment: Jak spojit HTF zóny a LTF vstupy? (45. díl)
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Thomas Barkin
Členka Fedu Lisa Cook
Člen FEDU Stephen Miran
Prezident USA Donald Trump
Člen Australské centrální banky Christopher Kent
Člen FEDU Stephen Miran
Člen Fedu Michael Barr
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen FEDU Stephen Miran
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Thomas Barkin
Členka Fedu Lisa Cook
Člen FEDU Stephen Miran
Prezident USA Donald Trump
Člen Australské centrální banky Christopher Kent
Člen FEDU Stephen Miran
Člen Fedu Michael Barr
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen FEDU Stephen Miran
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie opět výrazně klesly, uzavřely nejníže za půl roku
Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila, index PX klesl o 2,3 procenta
Forex: Americký dolar směřuje k výraznému měsíčnímu nárůstu
Pražská burza klesla na nejnižší letošní hodnotu, akcie CSG propadly o desetinu
Forex: Koruna dnes opět mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad 110 dolary za barel
Forex sentiment 27.3.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 27.3.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 27.3.2026
Swingové obchodování zlata 27.3.2026
Americké akcie opět výrazně klesly, uzavřely nejníže za půl roku
Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila, index PX klesl o 2,3 procenta
Forex: Americký dolar směřuje k výraznému měsíčnímu nárůstu
Pražská burza klesla na nejnižší letošní hodnotu, akcie CSG propadly o desetinu
Forex: Koruna dnes opět mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad 110 dolary za barel
Forex sentiment 27.3.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 27.3.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 27.3.2026
Swingové obchodování zlata 27.3.2026
Blogy uživatelů
Velcí hráči prodávají zlato!
Payout: Aj zlé obdobie má zmysel!
Ropný šok století! Čeká nás recese?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.3.2026)
Nejlepší prop trading firmy pro začátečníky v roce 2026
Praktické okénko: Dva obchody, které skončily tam, kde začaly
Geniální „Trump trade“, anebo finanční past?
ECB reaguje: Čo to znamená pre obchodníkov?
Proč je ticho v grafech nejdražší dovednost
EUR/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (D1–H1)
Velcí hráči prodávají zlato!
Payout: Aj zlé obdobie má zmysel!
Ropný šok století! Čeká nás recese?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.3.2026)
Nejlepší prop trading firmy pro začátečníky v roce 2026
Praktické okénko: Dva obchody, které skončily tam, kde začaly
Geniální „Trump trade“, anebo finanční past?
ECB reaguje: Čo to znamená pre obchodníkov?
Proč je ticho v grafech nejdražší dovednost
EUR/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (D1–H1)
Forexové online zpravodajství
Už tento víkend si Češi opět posunou hodiny o šedesát minut dopředu. Přitom zrušením změn času by každý Čech „vydělal“ 16 600 Kč; změna je drahý relikt minulosti s nulovým přínosem a škodami převyšujícími úspory více než 2000krát
Írán dnes skrze své spojence otevřel druhou frontu války v Perském zálivu. Může dojít k zablokování Brány nářků a dalšímu prudkému zdražení ropy a pohonných hmot i v Česku
Amerika uzavírá hluboko v záporu
Denní shrnutí: Pátý týden poklesů na Wall Street
Tři trhy, které sledovat příští týden (27.03.2026)
Německý index DAX zakončuje pátek v záporu
Americké indexy prohlubují poklesy
Únik informací z Anthropicu a výprodej kyberbezpečnostních akcií
Pražská burza v závěru týdne dále klesala, CSG -10 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v březnu podle konečných dat na 53,3 b.
Už tento víkend si Češi opět posunou hodiny o šedesát minut dopředu. Přitom zrušením změn času by každý Čech „vydělal“ 16 600 Kč; změna je drahý relikt minulosti s nulovým přínosem a škodami převyšujícími úspory více než 2000krát
Írán dnes skrze své spojence otevřel druhou frontu války v Perském zálivu. Může dojít k zablokování Brány nářků a dalšímu prudkému zdražení ropy a pohonných hmot i v Česku
Amerika uzavírá hluboko v záporu
Denní shrnutí: Pátý týden poklesů na Wall Street
Tři trhy, které sledovat příští týden (27.03.2026)
Německý index DAX zakončuje pátek v záporu
Americké indexy prohlubují poklesy
Únik informací z Anthropicu a výprodej kyberbezpečnostních akcií
Pražská burza v závěru týdne dále klesala, CSG -10 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v březnu podle konečných dat na 53,3 b.
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
(Slovak) Ropné giganty lákajú investorov zvyšovaním dividend a spätnými odkupmi
Forex: Inflace v eurozóně se vymaní ze záporného teritoria
Ropa hledá oporu po rekordním propadu
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky
Proč má dnešní celosvětový pád burz své epicentrum v Japonsku? A co to znamená pro investování v dalších dnech?
Reálné osobní výdaje klesly
Trhu pomohla Nvidia
Technická analýza: Nečekaný pokles zásob vynesl ropu do rezistentní oblasti, další růst může být složitý
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 20. června 2022
Rocket kupuje realitní společnost Redfin za 1,75 miliardy dolarů
(Slovak) Ropné giganty lákajú investorov zvyšovaním dividend a spätnými odkupmi
Forex: Inflace v eurozóně se vymaní ze záporného teritoria
Ropa hledá oporu po rekordním propadu
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky
Proč má dnešní celosvětový pád burz své epicentrum v Japonsku? A co to znamená pro investování v dalších dnech?
Reálné osobní výdaje klesly
Trhu pomohla Nvidia
Technická analýza: Nečekaný pokles zásob vynesl ropu do rezistentní oblasti, další růst může být složitý
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 20. června 2022
Rocket kupuje realitní společnost Redfin za 1,75 miliardy dolarů
Blogy uživatelů
Kdo obchoduje na forexu
Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)
Multitimeframe analýza: 28.12.2021 USD/CAD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 12.10.2012
Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a těžaři zlata
INVESTIČNÍ GLOSA: Ve Francii si zvolili druhý extrém. A trhy znovu obchází nejistota
Praktické okénko IV.
Americké akcie završily úspěšný květen stylovým proražením rezistence
100 000 USD! Teď už to bude pro bitcoin lehké? | Investiční Memento #97
Úspešný obchodník a štatistika...a nadchádzajúce voľby v USA
Kdo obchoduje na forexu
Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)
Multitimeframe analýza: 28.12.2021 USD/CAD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 12.10.2012
Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a těžaři zlata
INVESTIČNÍ GLOSA: Ve Francii si zvolili druhý extrém. A trhy znovu obchází nejistota
Praktické okénko IV.
Americké akcie završily úspěšný květen stylovým proražením rezistence
100 000 USD! Teď už to bude pro bitcoin lehké? | Investiční Memento #97
Úspešný obchodník a štatistika...a nadchádzajúce voľby v USA
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Wolfe Wave: Pomocí tohoto patternu budete obchodovat jako šelma při lovu
Velký rozhovor s Davidem Vargou, spoluzakladatelem Purple Trading a Fintokei
Co a kdo je za úspěchem FTMO
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Čtyři tipy, jak na trading po létě
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
Pro koho je a pro koho není vhodný Prop Trading?
Žebříček největších forex brokerů světa
Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Wolfe Wave: Pomocí tohoto patternu budete obchodovat jako šelma při lovu
Velký rozhovor s Davidem Vargou, spoluzakladatelem Purple Trading a Fintokei
Co a kdo je za úspěchem FTMO
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Čtyři tipy, jak na trading po létě
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
Pro koho je a pro koho není vhodný Prop Trading?
Žebříček největších forex brokerů světa
Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu
Tradingové analýzy a zprávy
Zavedení globální minimální firemní daně změní investiční toky, uvedla OECD
Forex sentiment 26.1.2026
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.2.2026
USA zamířily do platební neschopnosti
Bank of Japan nechala měnovou politiku beze změn
Swingové obchodování Nasdaqu 8.1.2026
Forex: Týdenní videokomentář FXstreet.cz
Analýza: Vliv intervencí na český export nebyl příliš velký
Analýza hlavních měnových párů 20.1.2021
USD/JPY - Intradenní výhled 19.7.2019
Zavedení globální minimální firemní daně změní investiční toky, uvedla OECD
Forex sentiment 26.1.2026
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.2.2026
USA zamířily do platební neschopnosti
Bank of Japan nechala měnovou politiku beze změn
Swingové obchodování Nasdaqu 8.1.2026
Forex: Týdenní videokomentář FXstreet.cz
Analýza: Vliv intervencí na český export nebyl příliš velký
Analýza hlavních měnových párů 20.1.2021
USD/JPY - Intradenní výhled 19.7.2019
Témata v diskusním fóru
Býci ani medvědi nevyužili šance k ovládnutí akciového trhu
Geopolitická rizika hýbou finančními trhy
Analýza akciového trhu
Tři faktory, které mohou ještě zkomplikovat rozhodování Fedu
PA DanWensen Trading
Analýza S&P 500, NASDAQ, EUR/USD - S&P 500 na novém rekordu, dotáhne se i NASDAQ?
Býci či medvědi? To tradeři nevědí.
Investování je pro většinu největším obchodem v životě, tak je zapotřebí k tomu podle toho přistupovat
Ponuka prace tradera
Index S&P 500: Stabilizace skončila pátečním výprodejem, po dvou týdnech je začátek roku stále nejhorší v historii
Býci ani medvědi nevyužili šance k ovládnutí akciového trhu
Geopolitická rizika hýbou finančními trhy
Analýza akciového trhu
Tři faktory, které mohou ještě zkomplikovat rozhodování Fedu
PA DanWensen Trading
Analýza S&P 500, NASDAQ, EUR/USD - S&P 500 na novém rekordu, dotáhne se i NASDAQ?
Býci či medvědi? To tradeři nevědí.
Investování je pro většinu největším obchodem v životě, tak je zapotřebí k tomu podle toho přistupovat
Ponuka prace tradera
Index S&P 500: Stabilizace skončila pátečním výprodejem, po dvou týdnech je začátek roku stále nejhorší v historii



