Ticker Tape by TradingView
EMU: ECB, USA: Vystoupení Yellenové, Index ISM služeb
13.45 SEČ - Eurozóna - Klíčová úr. sazba ECB pro hlavní refinanční operace:
Očekávání: 0,05%
Předchozí: 0,05%
14.30 SEČ - Eurozóna - Prohlášení ECB a tisková konference prezidenta ECB Draghiho k rozhodnutí:
ECB na posledním říjnovém zasedání monetární politiky slovy svého prezidenta Draghiho naznačila další pokles krátkodobých inflačních očekávání a potvrdila naklonění rizika ve prospěch nižší inflace včetně jádrové inflace (CPI bez cen potravin a energií) a růstu HDP. V listopadu pak Draghi doplnil, že signály udržitelného růstu jádrové inflace poněkud oslabily (v září banka snížila projekce růstu HDP kvůli poklesu růstu HDP rozvíjejících se zemí a slabší externí poptávce a slabé inflace kvůli slabosti HDP, cen komodit a silnému euru, přesto by se oba ukazatele měly zvýšit do 2017 na 1,8%, resp. 1,7 % z předpokládaných 1,4%, resp. 0,1%). Hlavně však ECB naznačila možnost navýšení monetární expanze od prosince včetně možnosti snížení již záporné depozitní úr. sazby, pokud se zhorší předpoklady předpovědí kvůli ek. oslabení rozvíjejících se ekonomik a volatility finančních trhů.
ECB představila program kvantitativního uvolňování 60 mld. EUR/měsíčně od března. ECB dlouhodobě neplní svůj hlavní inflační cíl 2,0 %. Nemá situaci s deflací resp. příliš nízkou inflací pod kontrolou.
Dalším navyšováním i historicky velmi silné monetární expanze, tedy posilování peněžní nabídky a mířeným tlakem na pokles tržních úrokových sazeb a zlevňováním peněz řeší situaci ex-post, aby dosáhla svůj hlavní inflační cíl. Růst monetární expanze tomu napomáhá také podporou ekonomiky a oslabováním eura. Proto jde o sekundární cíle ECB. Aby slabé euro výrazněji pozvedlo inflaci, je potřeba jeho ještě mnohem citelnější oslabení. ECB nutně potřebuje jakoukoliv pomoc a nástroj v boji s nízkou inflací.
ECB také naznačila snahu přiblížení inflace, resp. inflačních očekávání cíli co nejrychleji. Domnívá se totiž, že příliš dlouhé období nízké inflace se usazuje v inflačních očekáváních a že pevná fixace inflačních očekávání je rozhodující za jakékoliv situace. Podle ek. vývoje tak ECB hodlá nastavovat velikost, rychlost a kompozice nákupů cenných papírů/dluhopisů.
Trend komentářů a expanzivní monetární politiky ECB je nepříznivý pro euro, ale podpůrný pro akcie a dluhopisy.
16.00 SEČ – Vystoupení šéfky Fedu Yellenové na téma Ekonomický výhled ve Spojeném ekonomickém výboru Senátu USA ve Washingtonu D.C. :
Centrální banka na zasedání 27.-28. října podle očekávání většiny trhu nezměnila cíl pro hlavní úr. sazbu. Fed v klíčovém komentáři k rozhodnutí překvapil hned třikrát. 1) Uvedl příznivější hodnocení ek. vývoje USA, konkrétně spotřeby domácností a investic, 2) vynechal v komentáři obavu uvedenou k předchozímu zasedání monetární politiky 16.-17. září. Tehdy Fed uvedl, že současný globální ekonomický a finanční vývoj může poněkud omezit ek. aktivitu a pravděpodobně krátkodobě dále zatlačí na pokles inflace, 3) Pro specifikaci podmínek nastavení monetární politiky místo obratu „Pro rozhodování jak dlouho udržovat současnou hlavní úr. sazbu...“ použitého 16.-17. září v říjnu uvedl: „Pro rozhodování zda bude vhodné zvýšit hlavní úr. sazbu na příštím zasedání...“ Očekávaná reflexe slabších dat trhu práce již tolik překvapivá není.
Zápis ze zasedání pak např. uvedl, že podle většiny výkonného výboru obavy a rizika globálního a ek. finančního vývoje klesly a že finanční systém zvládl bez systémového tlaku turbulence globálních finančních trhů. Ek. aktivita by měla expandovat tempem v souladu plné zaměstnanosti. Podle většiny FOMC by podmínky pro zvýšení hlavní úr. sazby již v prosinci by mohly být naplněny a její zvýšení by tak mohlo být vhodné.
Při vystoupení v Kongresu začátkem listopadu pak Yellenová optimismus z vývoje ekonomiky a pravděpodobné zvýšení hlavní úr. sazby v prosinci potvrdila, když i přes v tu dobu známá slabší data trhu práce posledních měsíců hodnotila dosavadní vývoj ekonomiky jako příznivý včetně „značně silné domácí ekonomiky“ (naopak přenosu slabosti ze světa přiřadila zjevně nižší váhu) a celkově konzistentní ve střednědobém horizontu s naplňováním svých cílů, tedy zlepšováním trhu práce a návratem inflace k 2,0 %. Podle Yellenové pokud data naplní toto očekávání, pak zvýšení hlavní úr. sazby v prosinci by bylo možné.
Následná zpráva zaměstnanosti hlavně silnou tvorbou pracovních míst potvrdila komentáře Yellenové, což více než se zdálo zkracuje odklad zvyšování hlavní úr. sazby a posiluje pravděpodobnost zvýšení hlavní úr. sazby již v příštím prosincovém termínu zasedání monetární politiky.
Ve včerejším vystoupení v Ekonomickém klubu Washingtonu pak Yellenová např. uvedla poměrně příznivý ek. vývoj, tedy solidní hodnocení růstu domácí poptávky představující 85 % celkové poptávky, jež převyšuje 3,0 %. Zejména jde o spotřebu domácností a rezidenční investice. Dle bankéřky se rizika slabosti světové ekonomiky se od léta zmenšila. Yellenová taky prezentovala příznivý ek. výhled: pokračování decentního tempa růstu HDP, který přinese další posilování trhu práce, když brzdy tlumící ek. růst (slabost světové ekonomiky, účinky nižších cen ropy) by se měly během příštích let počínaje příštím rokem zmenšovat (oslabení čínské ekonomiky by mělo být mírné a postupné, jiné vyspělé i rozvíjející se ekonomiky expanzivní monetární politikou dosahují vzestup ek. růstu). Yellenová také čeká návrat inflace k 2,0% se stabilizací cen ropy a posilující ekonomikou. Výhled monetární politiky: očekávání Yellenové naplňují podmínky zvýšení hlavní úr. sazby. Pokud podle ní ekonomika příjemně překvapí, hlavní úr. sazba může růst rychleji, pokud zklame, pak pomaleji.
Dnešní komentáře Yellenové v Kongresu by měly vyznít v podobném smyslu, tj. měl by být prezentován příznivý vývoj ekonomiky a tendence zvýšení hlavní úr. sazby již na prosincovém zasedání FOMC monetární politiky.
Hlavním důvodem rozhodnutí Fedu zvyšování hlavní úr. sazby v poslední době dosud odkládat je dopad slabosti ze zahraničí na americkou ekonomiku. Předpoklady sílícího růstu ekonomiky značně narušilo slábnutí růstu čínské a světové ekonomiky. Export, regionální data ek. aktivity a aktivita průmyslu trvaleji, celý rok 2015 signalizují slabost. Export stagnuje, regionální ek. aktivita na podzim dokonce propadla do recese a růst aktivity průmyslu se ztenčil na minimum. Promítá se taky vliv silného dolaru. Navíc vzrostla nejistota ek. subjektů. Tyto jevy se mohou do konce roku ještě zvýraznit. Vedle momentální ek. nejistoty je důvodem opatrnosti Fedu se zvyšováním hlavní úr. sazby taky např. trvale nízká inflace včetně svého jádra (bez cen potravin a energií). Nízká inflace zůstává pro Fed zdrojem nejistot a rozdílných pohledů na její další vývoj.
Dlouhodobě Fed pokračuje v cestě k vyšším úr. sazbám. Fed hodlá hlavní úr. sazbu zvyšovat zejména kvůli nebezpečím nepřirozeně nízkého tržního ocenění rizika (úr. sazeb) a stability finančních trhů. Umožňuje to i příznivý vývoj, resp. solidní růst domácí ekonomiky (tj. solidní růst trhu práce, služeb, maloobchodních tržeb a trhu domů a spotřebitelský sentiment) s tím že v posledních čtvrtletích posílil zatím stále mírný růst mezd. Volné rezervy ekonomiky se zkracují a tím taky prostor centrální banky vyčkávat se zvyšováním hlavní úr. sazby. Vývoj světové ekonomiky navíc může mít na hospodářství dopad jen omezený.
Vzhledem k trvalejšímu rozdílnému vývoji americké ekonomiky, tj. slabosti aktivity odvětví exponovaných na světovou ekonomiku (export, investice, průmysl) a současně solidní růstové dynamice domácí ekonomiky právě data trhu práce jsou zřejmě rozhodující v nastavení výhledu ek. vývoje a úr. sazeb. Jeho síla a preference před slabostí inflace znamená, že centrální banka se startem zvyšování hlavní úr. sazby nepočká na určení předpokládaného dopadu slabosti ze zahraničí na domácí ekonomiku v příštích měsících a na moment jakmile růst ekonomiky včetně trhu práce zesílí, což bude nejdříve od 2016. Fed tak pravděpodobně zvýší hlavní úr. sazbu již v prosinci.
16.00 SEČ - USA: Index ISM služeb (11 2015):
Očekávání: 58,0
Předchozí: 59,1
Trh čeká pokles indexu a tím i růstu aktivity dominantního odvětví ekonomiky služeb, ten by ale měl zůstat silný. V říjnu růst aktivity služeb stejně jako podukazatele zaměstnanosti vzrostly zpět na silné letní úrovně, v případě podindexů nových zakázek a produkce na velmi silnou úroveň. Růst nevyřízených zakázek (indikátor využití kapacit odvětví) zůstává solidní. Respondenti průzkumu nadále hodnotí většinou příznivě firemní podmínky a celkovou ekonomiku.
Slabost světové ekonomiky a silný dolar prakticky celý tento rok způsobují útlum: Od začátku roku export stagnuje a regionální data ek. a průmyslové aktivity a průmyslová aktivita potvrzují citelně slabší výkonnost než třeba loni, tedy pokles, resp pokles slabého růstu. Na druhou stranu solidní je stále růst služeb, maloobchodních tržeb, trhu domů, práce resp. spotřebitelský sentiment. Podobně smíšené hodnocení platí i pro firemní výhledy ek. aktivity pro příští rok: očekávání přes jejich redukci od začátku roku stále signalizují zlepšení (ve srovnání se současností) a solidní růst ek. aktivity. Celková ek. aktivita stále solidně roste. Signály zpomalení růstu čínské a světové ekonomiky ale zvyšují nejistotu a mohou oslabit ek. růst. Ek. oživení pravděpodobně nelze čekat dřív než od druhého čtvrtletí 2016.
Dopad na výhled monetární politiky: Tendence růstu hlavní úr. sazby je příznivá pro dolar, nepříznivá pro dluhopisy a zlato. Pro akcie jsou vyšší úr. sazby nepříznivé vzhledem k nejistotám vývoje ek. aktivity ale signál Fedu může být pro akcie příznivý. Silný růst aktivity služeb je dobrý pro dolar a akcie, nepříznivý pro zlato a dluhopisy.
Josef Kvarda
Analytik HighSky Brokers, a.s.
Klíčová slova: Inflace | USA | HDP | Analytik | Recese | Rizika | Export | Hospodářství | Sazby | Akcie | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Nástroj | Sentiment | Trend | Výkonnost | Zlato | Banky | EUR | Dluhopisy | EMU | HighSky Brokers | Pravděpodobnost | Optimismus | Index | Banka | Brokers | Dolar | Ekonomický výhled | Eura | HighSky | ISM | Ropy | Signály | Trh | Volatility | Zpráva | Využití kapacit | Světové ekonomiky | Finanční systém | Nejistota | Výhled | Slabé euro | Růst ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Očekávání |
Čtěte více
-
EMU: Draghi – signály monetární politiky na prosinec?
ECB na posledním říjnovém zasedání monetární politiky slovy svého prezidenta Draghiho naznačila další pokles krátkodobých inflačních... -
EMU: Draghi, USA: Prodeje existujících domů mají za únor posílit
ECB na lednovém zasedání monetární politiky představila program kvantitativního uvolňování 60 mld. EUR/měsíčně od března. Na březnovém zasedání pak vylepšila projekce růstu HDP eurozón... -
EMU: Draghi, USA: Prodeje nových domů
Celkově trh domů přes zakolísání v posledních kvartálech (které nebylo zcela vysvětleno) pokračuje v růstu. Data jako celek nezpochybňují... -
EMU: Draghi, USA: Produktivita, jednotkové prac. náklady
09.00 SEČ – Eurozóna: Prezident ECB Draghi vystoupí na konferenci ve Frankfurtu: Lze obecně předpokládat potvrzení stá... -
EMU: Draghi v Evropském parlamentu, USA: ISM průmyslu
ECB po říjnovém zasedání monetární politiky naznačila možnost navýšení monetární expanze od prosince včetně možnosti snížení... -
EMU: Draghi, ZEW, USA: Fed, Indexy NY, Philadelphie, CPI, povolení/zahájení staveb domů
Týden plný událostí v Eurozóně charakterizuje vystoupení prezidenta ECB Draghiho ve Výboru pro ekonomické a monetární ... -
EMU: ECB, CPI, USA: 2x Yellenová, zaměstnanost, ISM průmyslu, služeb
V eurozóny a vlastně i ve světě obecně hlavní událostí týdne bude zasedání ECB monetární politiky (čtvrtek). Dále bude... -
EMU: ECB – monetární expanze trvá, USA: existující domy solidní
ECB v září snížila projekce růstu HDP (kvůli poklesu růstu HDP rozvíjejících se zemí a slabší externí poptávce) a slabé inflace, přesto by... -
EMU: ECB monetární expanzí pokračuje v boji s deflací, USA: Index průmyslu Fedu New Yorku
ECB na lednovém zasedání monetární politiky představila program kvantitativního uvolňování 60 mld. EUR/měsíčně od března. Na březnovém... -
EMU: ECB, USA: Obchodní bilance, Index ISM služeb
ECB představila program kvantitativního uvolňování 60 mld. EUR/měsíčně od března. ECB dlouhodobě neplní svůj hlavní inflační cíl 2,0 %... -
EMU: HDP, CPI, USA: Maloobchodní tržby
Předstihové ukazatele neustále signalizují slábnutí růstu ek. aktivity nejen ve třetím čtvrtletí, za které se vztahují tato data HDP, ale i na počátku čtvrtého čtvrtletí... -
EMU: HDP, USA: Maloobchodní tržby
Hlavní makroekonomické údaje týdne jsou na programu v pátek. Eurozóna/Německo ohlásí HDP (Q4 2015). Data by měla potvr... -
EMU: HDP, USA: Maloobchodní tržby, PPI
Trh čeká za třetí čtvrtletí 2015 pokračování drobného sílení růstu ek. aktivity/HDP na na poměry eurozóny nadprůměrnou úroveň v souladu... -
EMU: HDP, USA: Maloobchodní tržby solidní?
Trh čeká za čtvrté čtvrtletí 2015 potvrzení drobného poklesu na poměry eurozóny dosud průměrného růstu ekonomické aktivity/HDP, když příznivý efekt propadu... -
EMU: Ifo, CPI, Draghi, USA: spotřebitelský sentiment, Yellenová, CPI
Tento týden trh budou zajímat v USA hlavně lednové Prodeje existujících domů (pondělí 16.00 SEČ), Prezentace pololetní zprávy monetární politiky šéfky Fedu Yellenové v senátu Kongresu ve Washingtonu (úterý), únorový Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (úterý), lednové Prodeje nových domů (středa), CPI (čtvrtek) a únorový Index PMI Chicaga (pátek). V eurozóně únorový Index Ifo opět vzrostl, byť mírně, trh čekal větší růst. Hodnocení současné situace nečekaně klesl, očekávání posílilo méně, než se čekalo. Po zprávě slábne hlavně index německé burzy DAX 30, mírně též euro k dolaru. Na programu je taky lednový Index CPI eurozóny (úterý), vystoupení prezidenta ECB Draghiho při oficiálním představení nové 20 eurové bankovky organizovaném ECB ve Frankfurtu (úterý) resp. v plenárním debatě k výroční zprávě ECB v Evropském parlamentu v Bruselu (středa). -
EMU: Ifo, Draghi, CPI, USA: HDP, ECI, Fed
Eurozóna: Poslední lednový týden odstartoval lednový Index Ifo Německa, který klesl citelně víc, než se čekalo. Důvodem byl hlavně silný pokles očekávání, zejména v průmyslu a ve stavebnictví. Prudce taky oslabil Index Ifo služeb (nejvíce od dubna 2013), když silně kleslo hodnocení současné situace a očekávání. Data naznačují varování přenosu slabosti čínské a světové ekonomiky. Přesto stále firemní sentiment v Německu zůstává solidní. Možná taky proto zklamání pro trhy, euro a německou burzu zatím není příliš vidět, euro k dolaru dosud slábne zatím drobně, Index německé burzy Dax slabě posiluje. -
EMU: Ifo, Draghi, USA: CPI, Yellenová
Trhy čekají oslabení indexu (i podindexů současné situace a očekávání) z maxima od léta 2014. Za poslední půlrok předstihové ukazatele ek. aktivity... -
EMU: Ifo nečekaně vzrostl, USA: Spotřebitelský sentiment
Rozbor: Trhy čekaly stagnaci indexu, když mírné posílení podindexu současné situace měl vyvažovat růst podindexu očekávání. Místo toho ale oba subindexy nemálo vzrostly. -
EMU: Indexy služeb/průmyslu nečekaně vzrostly, USA: Prodeje existujících domů
Index a tím i růst aktivity zpracovatelského průmyslu (Německo, Španělsko i Francie vykazují nízký růst, Itálie solidní růst) měl mírně oslabit... -
EMU: naplní se očekávané posílení růstu HDP?, USA: Maloobchodní tržby
Trh čeká za první čtvrtletí 2015 pokračování drobného sílení slabšího růstu ek. aktivity/HDP v souladu s tendencí předstihových...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA podnikové zásoby
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
V Německu index WPI
V USA prodeje existujících domů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA podnikové zásoby
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
V Německu index WPI
V USA prodeje existujících domů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar oslabuje poté, co statistika doložila slabší růst americké ekonomiky
Komodity: Ropa mírně zlevňuje, pozornost se soustřeďuje na Írán a válku na Ukrajině
Pražská burza oslabila, dolů ji tlačil finanční sektor i akcie ČEZ
Forex: Koruna mírně oslabila k euru i dolaru
Forex sentiment 10.2.2026
VDA: Automobilový průmysl v Německu je v krizi
Swingové obchodování bitcoinu 10.2.2026
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 10.2.2026
FCA varuje před brokerem Evohedge Traders
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 10.2.2026
Forex: Dolar oslabuje poté, co statistika doložila slabší růst americké ekonomiky
Komodity: Ropa mírně zlevňuje, pozornost se soustřeďuje na Írán a válku na Ukrajině
Pražská burza oslabila, dolů ji tlačil finanční sektor i akcie ČEZ
Forex: Koruna mírně oslabila k euru i dolaru
Forex sentiment 10.2.2026
VDA: Automobilový průmysl v Německu je v krizi
Swingové obchodování bitcoinu 10.2.2026
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 10.2.2026
FCA varuje před brokerem Evohedge Traders
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 10.2.2026
Blogy uživatelů
Prináša kozistentnosť pravidelné payouty?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trumpovy tarify odradily spotřebitele
Výsledková sezóna: Big Tech ukazuje rostoucí sázky na umělou inteligenci
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 3. část
Největší chyba není ztráta. Největší chyba je malý zisk
Praktická ukázka: Konečně jen jeden obchod
INVESTIČNÍ GLOSA: Super Bowl se stal kolbištěm AI gigantů. Reklama pobouřila OpenAI
„Nikdy neposlouchej ostatní. Najdi si vlastní cestu.“ Příběh Fintokei Star Bartosze z Polska
Crypto a kovy s pokračujúcími výpredajmi
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/CAD
Prináša kozistentnosť pravidelné payouty?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trumpovy tarify odradily spotřebitele
Výsledková sezóna: Big Tech ukazuje rostoucí sázky na umělou inteligenci
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 3. část
Největší chyba není ztráta. Největší chyba je malý zisk
Praktická ukázka: Konečně jen jeden obchod
INVESTIČNÍ GLOSA: Super Bowl se stal kolbištěm AI gigantů. Reklama pobouřila OpenAI
„Nikdy neposlouchej ostatní. Najdi si vlastní cestu.“ Příběh Fintokei Star Bartosze z Polska
Crypto a kovy s pokračujúcími výpredajmi
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/CAD
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Slabá data z USA táhnou trhy dolů, drahé kovy znovu pod tlakem!
Datadog ve skvělé formě: Rekordní Q4 a silný výhled na rok 2026
Frankfurtská burza zakončila obchodní seanci v mírném záporu
Amazon v éře investic do AI: Rekordní tržby versus dvousetmiliardová sázka na budoucnost
Paramount Skydance nevzdává souboj o akvizici Warner Bros. Discovery a vylepšuje svoji nabídku
Index Dow Jones táhne Wall Street do zelených čísel
Pražská burza klesala
Coca-Cola zklamala část investorů svým výhledem organických tržeb
USA: Podnikové zásoby v listopadu vzrostly o 0,1 % při očekávání růstu o 0,2 %
Spotify ve 4Q překonalo očekávání a přidalo rekordní počet měsíčně aktivních uživatelů
Denní shrnutí: Slabá data z USA táhnou trhy dolů, drahé kovy znovu pod tlakem!
Datadog ve skvělé formě: Rekordní Q4 a silný výhled na rok 2026
Frankfurtská burza zakončila obchodní seanci v mírném záporu
Amazon v éře investic do AI: Rekordní tržby versus dvousetmiliardová sázka na budoucnost
Paramount Skydance nevzdává souboj o akvizici Warner Bros. Discovery a vylepšuje svoji nabídku
Index Dow Jones táhne Wall Street do zelených čísel
Pražská burza klesala
Coca-Cola zklamala část investorů svým výhledem organických tržeb
USA: Podnikové zásoby v listopadu vzrostly o 0,1 % při očekávání růstu o 0,2 %
Spotify ve 4Q překonalo očekávání a přidalo rekordní počet měsíčně aktivních uživatelů
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ranní komentář: Kashkari a Bostic se ke snižování sazeb moc nemají, akcie stále přešlapují na místě
Vzestup umělé inteligence: Vegas Casino Online a inovativní přístup
ECB potřebuje více času a informací
Akcie jsou na nejlepší dvouleté vlně za čtvrt století
Uber klopýtá na výnosech, ale sází na autonomii a dlouhodobý růst
Wall Street Week: klíčové události a prognózy na nejbližší dny
Bank of America překonala očekávání díky silnému investičnímu bankovnictví a zvyšuje výhled úrokových příjmů
Průměrná cena povinného ručení v září nepatrně klesla
Vývoj na akciovém trhu dne 27. ledna: S&P 500 a NASDAQ obnovily růst
Makro: Inflace Velké Británie klesla na nejnižší hladinu od listopadu 2009
Ranní komentář: Kashkari a Bostic se ke snižování sazeb moc nemají, akcie stále přešlapují na místě
Vzestup umělé inteligence: Vegas Casino Online a inovativní přístup
ECB potřebuje více času a informací
Akcie jsou na nejlepší dvouleté vlně za čtvrt století
Uber klopýtá na výnosech, ale sází na autonomii a dlouhodobý růst
Wall Street Week: klíčové události a prognózy na nejbližší dny
Bank of America překonala očekávání díky silnému investičnímu bankovnictví a zvyšuje výhled úrokových příjmů
Průměrná cena povinného ručení v září nepatrně klesla
Vývoj na akciovém trhu dne 27. ledna: S&P 500 a NASDAQ obnovily růst
Makro: Inflace Velké Británie klesla na nejnižší hladinu od listopadu 2009
Blogy uživatelů
Ako prestať robiť tie isté chyby stále dookola
Co je Momentum v tradingu a Jak používat Momentum indikátory
Zvolení Donalda Trumpa změnilo dlouhodobý vývoj na zlatě
Čo je Zcash?
Praktická ukázka: Staré dobré koleje
4 běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit
EUR/USD: Je to tentokrát jinak?
Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry EUR/USD a AUD/CAD
Konzistentný zisk za 20 dní
Spokojená ECB
Ako prestať robiť tie isté chyby stále dookola
Co je Momentum v tradingu a Jak používat Momentum indikátory
Zvolení Donalda Trumpa změnilo dlouhodobý vývoj na zlatě
Čo je Zcash?
Praktická ukázka: Staré dobré koleje
4 běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit
EUR/USD: Je to tentokrát jinak?
Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry EUR/USD a AUD/CAD
Konzistentný zisk za 20 dní
Spokojená ECB
Vzdělávací články
Diskreční obchodování – pohled z druhého břehu
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za prosinec
VIP zóna: Červen 2024 nabídl mnoho ziskových obchodů, nově přidáno také zlato
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Jak na Money-Management
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Jednoduchý příklad obchodního systému
Brexit – od minulosti k současnosti
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Jste trader nebo gambler?
Diskreční obchodování – pohled z druhého břehu
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za prosinec
VIP zóna: Červen 2024 nabídl mnoho ziskových obchodů, nově přidáno také zlato
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Jak na Money-Management
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Jednoduchý příklad obchodního systému
Brexit – od minulosti k současnosti
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Jste trader nebo gambler?
Tradingové analýzy a zprávy
Řecko je prý v konečné fázi jednání s věřiteli
Nejsilnější a nejslabší měny 3.8.2023
Index spekulativního sentimentu 30.10.2023
Šéf ECB slíbil pokračovaní podpory ekonomiky
USD/CAD - Intradenní výhled 26.6.2018
Akcie Alibaby při debutu v Hongkongu rostou o sedm procent
Místopředseda ECB: Úrokové sazby ECB jsou teď na správné úrovni
GBP/USD - Intradenní výhled 25.10.2017
Ropa WTI - Intradenní výhled 30.4.2019
Forex: Koruna stagnovala k euru a k dolaru posilovala
Řecko je prý v konečné fázi jednání s věřiteli
Nejsilnější a nejslabší měny 3.8.2023
Index spekulativního sentimentu 30.10.2023
Šéf ECB slíbil pokračovaní podpory ekonomiky
USD/CAD - Intradenní výhled 26.6.2018
Akcie Alibaby při debutu v Hongkongu rostou o sedm procent
Místopředseda ECB: Úrokové sazby ECB jsou teď na správné úrovni
GBP/USD - Intradenní výhled 25.10.2017
Ropa WTI - Intradenní výhled 30.4.2019
Forex: Koruna stagnovala k euru a k dolaru posilovala
Témata v diskusním fóru
Je trading hazard?
Dojde o obratu na měnovém páru GBP/USD?
Kdy vstoupit do obchodu?
Je brexit započítaný v kurzu libry?
EUR/USD
Nasdaq 100 e-mini challenge duben 2017
BidAskBit
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/CHF, AUD/CAD a GBP/AUD
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Má krypto budoucnost? Kam bude směřovat cena? Dozvíte se v nadcházejících živých vysíláních
Je trading hazard?
Dojde o obratu na měnovém páru GBP/USD?
Kdy vstoupit do obchodu?
Je brexit započítaný v kurzu libry?
EUR/USD
Nasdaq 100 e-mini challenge duben 2017
BidAskBit
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/CHF, AUD/CAD a GBP/AUD
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Má krypto budoucnost? Kam bude směřovat cena? Dozvíte se v nadcházejících živých vysíláních




