Ticker Tape by TradingView
Denní shrnutí: Americké indexy ustupují z rekordních maxim; EURUSD dál oslabuje (29. 07. 2025)
- Po výrazně optimistickém začátku úterní seance se Wall Street otočila do červených čísel. Indexy S&P 500 (US500) a Nasdaq (US100) sice dosáhly intradenních maxim, ale později zisky odevzdaly – S&P 500 klesl o 0,1 %, zatímco Nasdaq se drží mírně v plusu. Dow Jones (US30) odepsal 0,25 % a Russell 2000 (US2000) oslabil o 0,5 %.
- Naopak evropské trhy zažily silnou seanci. Německý DAX (DE40) přidal přes 1,1 %, stejně jako ITA40 (Itálie) a SPA35 (Španělsko). FRA40 (Francie) a UK100 (Velká Británie) vzrostly o přibližně 0,7 %. Také WIG20 (W20) v Polsku si připsal přes 1 %, navzdory pokračující slabosti zlotého.
- EURUSD klesl na nejnižší úroveň od 23. června kvůli přetrvávajícímu tlaku na euro, který vychází z obchodní dohody vnímané jako nevýhodná pro EU. Americký dolar naopak zůstává silný (USDIDX: +0,2 %) – těží z uklidnění obchodního napětí a solidních makrodat. Důvěra amerických spotřebitelů v červenci vzrostla na 97,2, zatímco volná pracovní místa (JOLTS) klesla na 7,44 milionu.
- Drahé kovy dnes posilovaly: zlato +0,3 %, platina +0,2 %, palladium +0,9 %, zatímco stříbro zůstalo beze změny.
- Model GDPNow atlantského Fedu dnes zvýšil odhad růstu HDP USA za 2. čtvrtletí na 2,9 % (z předchozích 2,4 %), zejména díky vyšším čistým exportům.
- Ropa pokračovala v růstu, WTI posílila téměř o 1 % na nejvyšší úroveň od poloviny července. Růst podporuje sezónní poptávka a obnovený tlak na Rusko kvůli jednání o míru s Ukrajinou – USA zvažují sekundární sankce.
- Novo Nordisk (Dánsko): Akcie se propadly o 22 % (intradenně až -30 %) po výrazném snížení výhledu růstu tržeb na rok 2025 (nově 8–14 %, předtím 13–21 %). Slabá poptávka po lécích na obezitu od Eli Lilly zhoršila celkový výhled.
- Boeing (BA.US): Tržby za Q2 vzrostly meziročně o 35 %, zejména díky vyšším dodávkám komerčních letadel a návratu k ziskovosti v obranné divizi. Navzdory nižší ztrátě na akcii (-1,24 USD) akcie klesly téměř o 4 %, což odráží širší negativní sentiment na trhu.
- UnitedHealth (UNH.US): EPS za Q2 činil 4,08 USD vs. očekávaných 4,48 USD, tržby dosáhly 111,6 mld. USD. Rostoucí náklady na zdravotní péči snižují marže. Společnost snížila výhled zisku pro celý rok na 16 USD na akcii, což je výrazně pod konsensem. Akcie odepsaly přes 5 %.
- Procter & Gamble (PG.US): Výsledky mírně překonaly očekávání – EPS za Q2 činil 1,48 USD (vs. 1,43 USD), tržby dosáhly 20,9 mld. USD. Společnost upozornila na rizika spojená s cly. Akcie si připsaly mírný zisk, ale od začátku roku jsou stále v mínusu cca 6 %.
- PayPal (PYPL.US): EPS za Q2 dosáhl 1,40 USD (vs. oček. 1,30 USD), tržby činily 8,29 mld. USD (+5 % meziročně). Objem plateb vzrostl na 443,5 mld. USD (+6 % YoY) a firma zvýšila výhled zisku pro celý rok. Přesto akcie klesly o více než 9 %, když investoři vybírali zisky.
- Zítřek bude klíčový – očekává se zveřejnění amerického HDP za Q2, report zaměstnanosti ADP, inflační data z Austrálie a večerní rozhodnutí Fedu o sazbách. Po uzavření trhu oznámí výsledky Meta a Microsoft, což bude důležitý moment pro technologický sektor.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Stříbro | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | HDP | Austrálie | Francie | Španělsko | Poptávka | Rizika | Akcie | Americký dolar | DAX | Euro | Investování | MIFID | Marže | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Výkonnost | Wall Street | Zlato | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Indexy | Investoři | EU | Drahé kovy | Zisk | Výsledky | EURUSD | EPS | Investiční strategie | Dolar | HDP USA | Investiční | Investiční doporučení | Volná pracovní místa | PayPal | Velká Británie | WTI | Předpověď | Zisky | Itálie | Tržby | Komise | Microsoft | Podnikání | Evropské trhy | S&P | Německý DAX | Ztráty | Americké indexy | Výhled | Dánsko | Očekávání | Palladium | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | GDPNow | US500 | Finanční situace | Investujte zodpovědně | US30 | Dow Jones (US30) | Objem | Obchodní dohody | Firma | UnitedHealth | Vysoké riziko | Negativní sentiment | Technologický sektor | ADP | USDIDX | Rostoucí náklady | Finanční ztráty | Investujte | WIG20 | US100 | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | SPA35 | Boeing | ITA40 | PYPL | Růst | Procter & Gamble | Uzavření trhů | Důvěra amerických spotřebitelů | CL | Eli Lilly | JDE | FRA40 | Slabá poptávka | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Novo Nordisk | Sentiment na trhu | Společnost XTB | HDP za Q2 | Odhad růstu HDP | Důvěra | Pracovní místa | Nařízení | US2000 | BA.US | Nasdaq (US100) | Russell 2000 (US2000) | UNH | Riziko ztráty | PG | UK100 | Gamble | Minulá výkonnost | Procter & Gamble (PG.US) | Boeing (BA.US) | Meta | PYPL.US | Společnost | 3М | Sankce | Tlak na Rusko | Inflační data | UNH.US | Indexy S&P | Marketingová komunikace | Model GDPNow | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JOLTS | PayPal (PYPL.US) | Vice | Novo | Výsledky Meta | DE40 | S&P 500 (US500) | DAX (DE40) | 256/2004 | Odpovědnost | Kovy | NASDAQ (US100) | Směrnice | UnitedHealth (UNH.US) | Investování je rizikové | Rok 2025 | Náklady | Nařízení Evropského parlamentu |
Čtěte více
-
Denní shrnutí: akciové trhy prohlubují výprodej 📌
Wall Street a evropské indexy pokračují v klesajícím trendu, který je tažen prudkým růstem výnosů amerických desetiletých státních dluhopisů, které dnes překonaly hranici 4,1 % (nejvyšší hodnota od první poloviny prosince 2023). US500 a US100 klesly o více než 1,00 %. -
Denní shrnutí: akciové trhy rostou díky slabšímu dolaru 💰
Americké akciové indexy prožívají klidnou seanci a volatilita je omezená. Investoři čekají na údaje z trhu práce, které budou zveřejněny zítra. US500 roste o 0,55 % na 5300 bodů, zatímco US100 si připisuje 0,7 % na 18530 bodů. -
Denní shrnutí: Americké akcie dosáhly rekordních hodnot, evropské akcie rostou a kryptoměnová rally pokračuje na pozadí ekonomických dat a následků voleb
Americké akcie se obchodují s mírným optimismem. Index S&P 500 dnes dosáhl dalšího ATH, přesto již mírně ustoupil a aktuálně si připisuje 0,6 %. Dow Jones zůstává beze změny, Nasdaq je dnes nejrůstovějším indexem, který posiluje o 1,3 % především díky technologickým akciím, zatímco small-cap Russell 2000 tráví seanci v červených číslech (-0,25 %). -
Denní shrnutí: Americké akcie klesají, očekávání snížení sazeb Fedu se mění 📉 Německá data zklamala💶
Údaje o německých továrních objednávkách za srpen byly zveřejněny dnes ráno v 9:00. Očekával se 2% meziměsíční pokles objednávek. Skutečná zpráva však ukázala 5,8% meziměsíční propad, což přidává k nedávné sérii negativních zpráv z německé ekonomiky. -
Denní shrnutí: Americké akcie prudce rostou díky masivnímu post-FED short squeeze 📈
Americké akcie zakončují týden silným růstem poté, co preferovaný ukazatel inflace Fedu, PCE, poukázal na nižší, než očekávané inflační tlaky v USA. -
Denní shrnutí: Americké akcie ztrácejí dynamiku kvůli vyšší inflaci; evropské trhy rostou díky vyváženému tónu ECB
Americké akcie vykazují známky únavy po býčím období posledních týdnů a přecházejí do červených čísel. S&P500 a Dow Jones obchodují o 0,3 % níže, Nasdaq klesá o 0,2 % a Russell 2000 klesá o 1 %. -
📄💰 Denní shrnutí: Americké akcie ztrácí dynamiku; zlato posiluje o 0,30 %
Americké akcie zakončily obchodní seanci bez jasného směru. Na začátku hotovostní seance se býci pokusili navázat na předchozí růst, nicméně v následujících hodinách nákupní síla částečně oslabila a nyní sledujeme smíšený sentiment. -
Denní shrnutí: Americké banky zahájily dobrou výsledkovou sezónu za Q2
Wall Street smazala většinu ranní rally, kterou podpořily lepší než očekávané výsledky hospodaření hlavních amerických bank. Index Russell 2000 ztrácí 0,93 %, Nasdaq přidává 0,1 % a S&P 500 roste o 0,15 %. Nejlépe se dařilo referenčnímu indexu Dow Jones, který v době zveřejnění získává 0,4 %. -
Denní shrnutí: Americké indexy po komentáři Dalyové z Fedu smazaly počáteční ztráty
Evropská seance byla smíšená, DAX ztratil 0,2 %, CAC40 se obchodoval beze změny. Britský FTSE se odrazil o 0,53 %. Britský index PMI ve stavebnictví dopadl hůře, než se očekávalo, na úrovni 45 oproti 49,9 oček. a 50,8 dříve. -
Denní shrnutí - Americké indexy se blíží historickému maximu, investoři čekají na výsledky společnosti Nvidia
Americké indexy se obchodují poblíž včerejšího závěru, protože investoři očekávají zítřejší zprávu o výsledcích společnosti Nvidia. Společnost Nvidia v průběhu dne klesla o více než 1 %, ale aktuálně je v plusu o 0,1 %. Nasdaq si připisuje 0,05 %, zatímco S&P 500 roste o 0,11 %. -
Denní shrnutí: Americké indexy ztrácejí momentum na konci seance 🔴, Evropa končí týden v zelených číslech 🟢
Lidová banka Číny dnes oznámila snížení povinných rezerv pro finanční instituce a snížila náklady na krátkodobé půjčky. Další signál pro růst udržel euforii kolem čínských aktiv — kontrakty CH50cash obchodují o 1,8 % výše. -
Denní shrnutí: Americké trhy klesají kvůli makrodatům a obavám z cel
Americké akciové indexy dnes zaznamenaly výrazné poklesy: US500 ztratil 1,9 %, US100 odepsal 2,5 % a US30 klesl o 1,6 %, když investoři reagovali na údaje o spotřebitelské důvěře a inflaci. S&P 500 směřuje k nejhoršímu čtvrtletnímu výkonu od roku 2022. -
Denní shrnutí: Americké trhy oslabují v reakci na oznámení Trumpových cel na automobily a ekonomická data
Americké akciové indexy dnes oslabují v reakci na oznámení Donalda Trumpa o zavedení 25% cel na dovoz automobilů a autodílů, a také kvůli důležitým makroekonomickým údajům. -
Denní shrnutí: Americké trhy se zotavují, ceny ropy rostou, Tesla vede technologické zisky
Americké akcie se po medvědím týdnu vrátily k růstu. S&P500 přidává 0,43 %, Nasdaq roste o 0,57 %, malokapitulový Russell 2000 obchoduje o 0,31 % výše, zatímco Dow Jones zůstává v červených číslech s poklesem o 0,15 %. -
Denní shrnutí: Americký dolar tlačí na zlato, ale nezastavuje Wall Street🗽Bitcoin dosahuje nových historických maxim
Inflace v USA za říjen vzrostla na 2,6 % meziročně, což odpovídá očekáváním, zatímco jádrová inflace zůstala na 3,3 % meziročně. Nedostatek překvapení v inflaci zvýšil očekávání ohledně snižování úrokových sazeb. -
Denní shrnutí: Apple oznamuje rozsáhlou investici v USA 💰 a Starbucks propouští ✂️
Americké indexy uzavřely smíšeně. S&P 500 vzrostl o 0,1 %, Nasdaq 100 klesl o 0,4 % a Dow Jones Industrial Average si připsal 0,4 %, zatímco investoři vyhlížejí výsledky Nvidia a klíčová inflační data v průběhu týdne. -
Denní shrnutí: AUD získává po údajích o inflaci, Amazon s tržní kapitalizací 2 biliony dolarů
Indexy na Wall Street se dnes obchodují na nižší úrovni, ačkoli se pohybují mimo denní minima. S&P 500 klesá o 0,1 %, Dow Jones získává 0,1 %, Nasdaq přidává 0,2 % a Russell 2000 s malou kapitalizací klesá o 0,6 %. -
Denní shrnutí: Big Tech opět v oblibě; Nvidia získává 6 % 📈
Akciové indexy v Evropě dnes uzavřely převážně výše; DAX posílil o téměř 0,8 %, FTSE o téměř 0,4 %, zatímco francouzský CAC40 mírně oslabil. Polský WIG20 dnes vedl zisky na Starém kontinentu, když posílil o 0,95 %. -
Denní shrnutí: Big Tech zatěžuje Wall Street, ceny ropy klesají po Trumpově projevu v Davosu, dolar oslabuje (23.01.2025)
Po smíšeném úvodu se většina indexů na Wall Street přesunula do kladných hodnot (S&P500: +0,2 %, DJIA: +0,75 %, Russell 2000: +0,25 %). Výjimkou byl Nasdaq 100 (-0,2 %), který byl tažen dolů především Big Tech tituly (Nvidia: -1,05 %, Tesla: -1,05 %, Intel: -2 %, Apple: -0,13 %, Amazon: -0,7 %). -
Denní shrnutí: Bitcoin a zlato na historických maximech 💡
Nálada v USA je dnes nadále slabá a investoři po silné rally vybírají zisky. Index US100 ztrácí téměř 1,74 %, US500 ztrácí více než 0,8 % a US2000 je níže o více než 0,3 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Silnější koruna: Co by měl trader vědět?
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Silnější koruna: Co by měl trader vědět?
Denní kalendář událostí
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V eurozóně index CPI
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V eurozóně index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 30.7.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 30.7.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 30.7.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 30.7.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 30.7.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 30.7.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 30.7.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 30.7.2025
AUD/USD - Intradenní výhled 30.7.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 30.7.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 30.7.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 30.7.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 30.7.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 30.7.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 30.7.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 30.7.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 30.7.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 30.7.2025
AUD/USD - Intradenní výhled 30.7.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 30.7.2025
Blogy uživatelů
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Nadvláda býků na S&P 500
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/JPY a EUR/AUD
Bitcoin vs. Ethereum: Kdo přinese větší zisky?! | Investiční Memento
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Nadvláda býků na S&P 500
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/JPY a EUR/AUD
Bitcoin vs. Ethereum: Kdo přinese větší zisky?! | Investiční Memento
Forexové online zpravodajství
Ranní komentář: Pád Novo Nordisk, další korporátní výslekdy a velká železniční akvizice
Americké akcie mírně oslabují
Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci růstem, Deutsche Post hrozí pokuta za „greenwashing“
Očištěná provozní marže přepravní společnosti UPS ve 2Q trh nepotěšila
EU zavádí uhlíkové clo. Ochrana klimatu, nebo překážka pro obchod?
eToro pokračuje na cestě k tokenizované budoucnosti spuštěním obchodování 24/5, futures a tokenizovaných akcií
Denní shrnutí: Americké indexy ustupují z rekordních maxim; EURUSD dál oslabuje (29. 07. 2025)
Jen vzdoruje rally amerického dolaru 📌
Akcie SoFi rostou na historickém maximu díky zvýšené prognóze pro rok 2025 a rekordnímu růstu členů
📉 EURUSD na nejnižší úrovni od 23. června
Ranní komentář: Pád Novo Nordisk, další korporátní výslekdy a velká železniční akvizice
Americké akcie mírně oslabují
Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci růstem, Deutsche Post hrozí pokuta za „greenwashing“
Očištěná provozní marže přepravní společnosti UPS ve 2Q trh nepotěšila
EU zavádí uhlíkové clo. Ochrana klimatu, nebo překážka pro obchod?
eToro pokračuje na cestě k tokenizované budoucnosti spuštěním obchodování 24/5, futures a tokenizovaných akcií
Denní shrnutí: Americké indexy ustupují z rekordních maxim; EURUSD dál oslabuje (29. 07. 2025)
Jen vzdoruje rally amerického dolaru 📌
Akcie SoFi rostou na historickém maximu díky zvýšené prognóze pro rok 2025 a rekordnímu růstu členů
📉 EURUSD na nejnižší úrovni od 23. června
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
VIDEO: Špatná data z Evropy brání býkům vrátit se na trhy
Výsledková sezóna s XTB: Elon Musk tvrdí, že Tesla bude největší společnost na světě. Má pravdu?
Sentiment indikátory potvrdí obavy o růst ekonomiky eurozóny
Německo: Index očekávání průzkumu ZEW v dubnu na -14 b. při očekávání 10 b.
USD/JPY: general review
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan podle předběžných dat v listopadu na 73 b.
Makro: Produktivita práce ve čtvrtém čtvrtletí v USA klesla o 1,9pct
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 13.–16. prosince 2024: nakupujte nad 2 659 USD (200 EMA – Murray 4/8)
Equa bank obnovila spořicí účet Extra s novým úročením 4 % p.a.
Akcie Verisign klesají poté, co Berkshire Hathaway prodala podíl za 1,23 miliardy USD
VIDEO: Špatná data z Evropy brání býkům vrátit se na trhy
Výsledková sezóna s XTB: Elon Musk tvrdí, že Tesla bude největší společnost na světě. Má pravdu?
Sentiment indikátory potvrdí obavy o růst ekonomiky eurozóny
Německo: Index očekávání průzkumu ZEW v dubnu na -14 b. při očekávání 10 b.
USD/JPY: general review
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan podle předběžných dat v listopadu na 73 b.
Makro: Produktivita práce ve čtvrtém čtvrtletí v USA klesla o 1,9pct
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 13.–16. prosince 2024: nakupujte nad 2 659 USD (200 EMA – Murray 4/8)
Equa bank obnovila spořicí účet Extra s novým úročením 4 % p.a.
Akcie Verisign klesají poté, co Berkshire Hathaway prodala podíl za 1,23 miliardy USD
Blogy uživatelů
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Dolarový index - opět pokus o korekci ?
Analýza Dow Jones, S&P 500, USD/JPY: Tarify jsou opět odloženy – indexy rostou
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Růst amerických výnosů opět straší investory
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
Dokážou evropské volby rozhýbat trhy?
Jak vytvořit a otestovat automatickou obchodní strategii (AOS) bez programování
Obchodní válka pokračuje! | Investiční Memento
Proč je zajímavý FEUBANKS a půjde Kakao níže?
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Dolarový index - opět pokus o korekci ?
Analýza Dow Jones, S&P 500, USD/JPY: Tarify jsou opět odloženy – indexy rostou
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Růst amerických výnosů opět straší investory
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
Dokážou evropské volby rozhýbat trhy?
Jak vytvořit a otestovat automatickou obchodní strategii (AOS) bez programování
Obchodní válka pokračuje! | Investiční Memento
Proč je zajímavý FEUBANKS a půjde Kakao níže?
Vzdělávací články
VIP zóna od FXstreet.cz
Smart Money: EPA a IPA - Efficiency a Inefficiency Price Action (15. díl)
MetaTrader Tester - výsledky a optimalizace testování
Technologické akcie Apple, Microsoft a Google na prahu nového růstu 🚀
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
Volby amerického prezidenta 2024: Co na to říkají trhy?
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
VIP zóna od FXstreet.cz
Smart Money: EPA a IPA - Efficiency a Inefficiency Price Action (15. díl)
MetaTrader Tester - výsledky a optimalizace testování
Technologické akcie Apple, Microsoft a Google na prahu nového růstu 🚀
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
Volby amerického prezidenta 2024: Co na to říkají trhy?
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Tradingové analýzy a zprávy
Nová FOREX kniha od Raghee Horner vychází v češtině!
EUR/USD po výstupech ze summitu prudce posílil
Čínský premiér odmítl obavy, že Peking nadměrně dotuje čínské firmy
Forex: EUR/USD se usadil nad 1,4300
EUR/USD - Intradenní výhled 30.7.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 19.6.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 30.7.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 17.6.2025
Pražská burza v úvodu týdne posílila díky růstu ČEZ, Erste i Monety
Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 4.2.2022
Nová FOREX kniha od Raghee Horner vychází v češtině!
EUR/USD po výstupech ze summitu prudce posílil
Čínský premiér odmítl obavy, že Peking nadměrně dotuje čínské firmy
Forex: EUR/USD se usadil nad 1,4300
EUR/USD - Intradenní výhled 30.7.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 19.6.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 30.7.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 17.6.2025
Pražská burza v úvodu týdne posílila díky růstu ČEZ, Erste i Monety
Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 4.2.2022
Témata v diskusním fóru
Riziko čakajúcich objednávok
AUD/NZD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Tesla a zemní plyn
Jak obchodovat s akciemi?
EUR/GBP
Rozhovor s Vladimírem Růžičkou, obchodníkem, který se rozhodl otestovat Ebook od Purple Trading
Praktická ukázka: 15 bodů k Take-Profitu (TP)
Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem
3 angle fx
Riziko čakajúcich objednávok
AUD/NZD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Tesla a zemní plyn
Jak obchodovat s akciemi?
EUR/GBP
Rozhovor s Vladimírem Růžičkou, obchodníkem, který se rozhodl otestovat Ebook od Purple Trading
Praktická ukázka: 15 bodů k Take-Profitu (TP)
Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem
3 angle fx
Odborná literatura
Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!
Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)