Ticker Tape by TradingView
Denní shrnutí: Nervózní sentiment na konci týdne, akcie se snaží zmírnit ztráty 📌
- Indexy do konce seance snižují počáteční ztráty. V době zveřejnění je US500 níže o 0,18 %, US100 ztrácí 0,40 % a US2000 klesá o 0,15 %.
- Pozorujeme také výprodej na trhu dluhopisů, dolaru a kryptoměn. Investoři v podstatě udržují negativní sentiment zbytku týdne, ale jsou patrné i pokusy o odraz.
- Data z trhu práce (NFP) byla mírně pod očekáváním (151 tisíc nových pracovních míst oproti očekávaným 160 tisícům), avšak relativně malá odchylka od konsenzu (na rozdíl od prudkého poklesu ADP) zmírnila obavy ze stagflace. Míra nezaměstnanosti vzrostla ze 4 % na 4,1 %, zatímco výdaje domácností vzrostly o 0,4 % m/m (oček. 0,5 %) a 2,9 % r/r (oček. 3,4 %).
- Jerome Powell zdůraznil, že americká ekonomika je na správné cestě. Inflace se pohybuje směrem k cíli a trh práce je vyvážený. Celní politika představuje potenciální inflační riziko, ale Fed nebude přehnaně reagovat na jediné číslo. Měnová politika je podle Powella dobře nastavena k řízení různých rizik.
- Evropské akciové trhy zakončily týden převážně v červených číslech. Německý DAX klesl o 1,75 %, francouzský CAC40 o 0,95 %, italský FTSE MIB o 0,5 % a britský FTSE 100 o 0,03 %. Naopak španělský IBX35 (+0,17 %), švýcarský SMI (+0,36 %) a WIG20 (+0,14 %) si připsaly zisky.
- Bitcoin oslabuje o 1,71 % na 88 300 USD navzdory oznámení Donalda Trumpa o vytvoření strategické bitcoinové rezervy. V době zveřejnění zároveň probíhá první konference Bílého domu o kryptoměnách.
- Trh nereagoval optimisticky na zprávu o bitcoinové rezervě, protože Trump se zatím rozhodl alokovat pouze ty Bitcoiny, které již má americká vláda ve svém držení.
- Zároveň nebude tato rezerva navyšována nákupem nových BTC z trhu za peníze amerických daňových poplatníků. Tato informace výrazně zmírnila nadšení investorů, kteří očekávali, že USA investují miliardy do nových Bitcoinů.
- Na forexovém trhu dnes dominují evropské měny. Euro pokračuje v posilování vůči dolaru (EURUSD: +0,43 %), stejně jako libra (GBPUSD: +0,4 %) a švýcarský frank (CHFUSD: +0,35 %). Nejvíce posiluje švédská koruna (USDSEK: -0,7 %). Kanadský dolar oslabuje navzdory zmírněné celní rétorice Trumpa (USDCAD: +0,7 %), stejně jako antipodské měny (AUDUSD: -0,6 %, NZDUSD: -0,7 %).
- Ceny ropy Brent a WTI rostou poté, co Trump pohrozil Rusku možnými sankcemi (+1 % a +1,15 %). Futures na zemní plyn (NATGAS) klesají o 1,9 % kvůli vyšším očekávaným teplotám na východě USA.
- Zlato oslabuje o 0,10 % na 2 907 USD za unci a odevzdává zisky z dřívějšího obchodování. Výprodej na akciovém trhu a hledání likvidity vyvíjejí na zlato prodejní tlak.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Peníze | Kanadský dolar | Inflace | USA | Koruna | Měnová politika | Ceny ropy | Americká ekonomika | Politika | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Akcie | DAX | Ekonomika | Euro | Fed | Futures | Investování | MIFID | Měny | Riziko | Inflační riziko | Sentiment | Stagflace | Výkonnost | Zlato | Švýcarský frank | Doporučení | USD | Obchodování | FTSE | XTB | Indexy | Investoři | EU | BTC | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | Investiční strategie | Brent | CAC40 | Dolar | Evropské měny | Frank | Investiční | Investiční doporučení | Libra | Ropy | Švédská koruna | Trh | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Předpověď | Zisky | Komise | Podnikání | Německý DAX | Ztráty | FTSE 100 | Britský FTSE 100 | FTSE MIB | Americká vláda | Výprodej na akciovém trhu | Jerome Powell | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Bitcoiny | Evropské akciové trhy | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | NATGAS | US500 | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Trh práce | Vysoké riziko | Negativní sentiment | Miliardy | ADP | Finanční ztráty | Plyn | Míra | Investujte | WIG20 | US100 | Poradenství | Komunikace | Trump | Trhy | Situace | Výdaje | NFP | Domácnosti | Prodejní tlak | Práce | Data z trhu práce | Futures na zemní plyn | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | US2000 | MIB | Ceny ropy Brent | Riziko ztráty | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Britský FTSE | Obavy ze stagflace | Marketingová komunikace | Plyn (NATGAS) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nadšení | Rezervy | Oznámení | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové | Brent a WTI | Bitcoinové rezervy | Data z trhu |
Čtěte více
-
Denní shrnutí: Nasdaq-100 v rozmezí historických maxim
Dnešní seance na akciovém trhu začala poklesem, akciové indexy z asijsko-pacifické oblasti uzavřely níže a negativní náladu měli i investoři z Evropy, kde rovněž došlo k poklesu. -
Denní shrnutí: NATGAS posiluje o 10 %, drahé kovy pokračují v růstu 📈 Evropské indexy rostou, Wall Street stagnuje
Evropské indexy dnes uzavřely převážně v zelených číslech (DAX: +0,4 %, CAC 40: +0,75 %, FTSE 100: +0,94 %, IBEX 35: +1,6 %, FTSE MIB: +0,9 %). Největší zisky zaznamenaly akcie z odvětví utilit, komunikačních služeb a zdravotnictví. Index Euro Stoxx 600 přidal již čtvrtý den v řadě (+0,7 %). -
Denní shrnutí: NATGAS roste o 13 %, nálada na Wall Street zůstává slabá
Dolarový index dnes vzrostl o 0,3 %, zatímco EUR/USD zaznamenal pokles o 0,24 % a obchoduje se kolem 1,0925. Výnosy desetiletých státních dluhopisů zůstaly nad úrovní 4 %. -
Denní shrnutí: NATGAS roste o 4 % díky chladné předpovědi počasí v USA 🗽 Opatrný tón zápisu z jednání Fedu Wall Street nezastavil
Investoři na Wall Street obchodují s viditelnou zdrženlivostí a na zveřejnění zápisu z jednání FOMC nereagovali výrazně. S&P 500 a Nasdaq si připsaly mírné zisky (+0,3 % a +0,2 %), zatímco DJIA a Russell 2000 zůstaly v červených číslech (-0,32 % a -0,53 %). Akciový trh přijal zápis z jednání Fedu pozitivně. -
Denní shrnutí: Na trh se vrací lepší nálada, dolar klesá 📣
První obchodní seance nového týdne byla na evropských trzích pozitivní. Ačkoli většina místních benchmarků na začátku obchodování klesala, konec seance ukázal zpomalení dřívějších pohybů a mnoho indexů vykázalo mírné zisky. -
Denní shrnutí: Na Wall Street dominují býci, US2000 roste o 2 %
Hlavní evropské akciové indexy dnes rostly, DAX, FTSE a CAC40 si připsaly téměř 1,5 %, zatímco výsledky společnosti Hugo Boss podpořily náladu kolem luxusních firem, které dnes zaznamenaly výrazné oživení. -
Denní shrnutí: Na Wall Street panuje strach, VIX roste o 17 %
Evropské indexy v pátek pocítily pokles, DAX a CAC40 klesly přibližně o 1,5 % a FTSE zakončil týden o 0,6 % níže. Akcie Novo Nordisk posílily o 1 % poté, co společnost zvýšila celoroční prognózy díky prodejům Wegovy a Ozempicu. Celkově je nálada na akciových trzích slabá; -
Denní shrnutí: Na Wall Street začíná mírná korekce. US2000 klesá o 1,6 %, Tesla se propadá o 6,5 % 📉
Během evropské a asijské seance byla nálada slabší. Index DAX klesl o 2 % a britský FTSE ztratil více než 1,2 %. Hang Seng klesl o více než 2,8 % na vlně zklamání z výsledků stimulačního programu, který trh považoval za zjevně nedostatečný. Index klesl pod hranici 20 000 bodů. -
Denní shrnutí: Nedostatek klíčových událostí vyvolal mírný výprodej na akciových trzích 📉
Na začátku týdne indexům chybí nové impulzy k růstu, přičemž hlavní benchmarky se pohybují maximálně o +/-0,10 %. Americký dolar posiluje o 0,34 %. -
Denní shrnutí: nejisté zisky na Wall Street, výprodeje v Evropě a Bitcoin pod 100 tis. USD 📄
Sentiment na Wall Street zůstává slabý, indexy se nadále snaží zotavit z včerejších prudkých poklesů. Navzdory mírným ziskům při otevření cash seance byla většina zisků následně smazána. US500 a US100 vzrostly o 1,45 % díky nočním rolloverům kontraktů, avšak změny spotových kontraktů jsou mnohem menší, a to 0,35 % a 0,00 %. -
Denní shrnutí: Netflix a Tesla budou udávat směr na Nasdaqu
Silné oživení čínských akcií (indexy vzrostly až o 3-4 %) po zprávě, že státem kontrolované společnosti použijí až 300 miliard USD z prostředků na zahraničních účtech na podporu čínského akciového trhu. -
Denní shrnutí: Nevýrazná seance na Wall Street; Ropa posiluje o 2,65 % 🔔
Severoamerické indexy vykazují smíšené výkony, přičemž mexické a brazilské trhy vedou zisky, zatímco americké indexy ukazují rozdílné trendy. MEXComp stoupá o 0,64 % na 50 889 a BRAComp roste o 0,29 % na 126 204. -
Denní shrnutí: Nízká volatilita na zavřených velikonočních trzích (18. 04. 2025)
Většina světových akciových trhů byla dnes uzavřena kvůli Velkému pátku. Obchodování bylo pozastaveno také u řady komodit. Normálně však fungovaly asijské trhy, devizový trh a kryptoměny. -
Denní shrnutí: Nižší CPI dává investorům naději, zatímco cla vytvářejí nejistotu
Americké indexy se zotavily, když S&P 500 vzrostl o 0,71 %, Nasdaq 100 vyskočil o 1,33 % a Dow Jones Industrial Average zůstal beze změny poté, co slabší než očekávaná inflační data zmírnila obavy z recese. Únorová inflace dosáhla 2,8 % meziročně, což bylo pod očekáváním a znamenalo zpomalení oproti lednovým 3,0 %, což posílilo očekávání snížení sazeb Fedu v červnu. -
Denní shrnutí: nižší index cen výrobců podporuje pozitivní náladu na Wall Street
Dnes trhy končí s mírnými zisky. Wall Street se obchoduje výše, ale ne výrazně. Nálada po nedávném 9% růstu je však stále pozitivní. -
Denní shrnutí: nižší jádrová inflace je hnacím motorem optimismu na Wall Street 📈
Americké indexy dnes výrazně rostou v důsledku nižší prosincové jádrové inflace. US500 roste o více než 1,5 %, zatímco US100 si připisuje téměř 2,0 %. Dnešní zisky na Wall Street jsou nejvyšší od povolební seance v USA v listopadu 2024. -
Denní shrnutí: nový obchodní týden začíná mírným poklesem trhu
Jedním z témat dne bylo dosažení nových historických maxim na trhu se zlatem, a to hned po pátečním rekordním závěru. Zlato dnes vzrostlo téměř na 2150 USD za unci, ale aktuálně se obchoduje kolem 2020 USD za unci, čímž zaznamenalo více než 2% pokles ceny. -
Denní shrnutí: Nový vývoj v obchodní politice otřásá komoditními trhy (08.07.2025)
Wall Street zůstává nervózní kvůli pokračujícím událostem kolem americké obchodní politiky. Dow Jones klesá o téměř 0,4 %, zatímco Nasdaq a S&P 500 stagnují. Index malých firem Russell 2000 roste o 0,8 %. -
Denní shrnutí: Nvidia stoupá o 3,3 % a US100 se blíží k historickému maximu. Ropa na měsíčních maximech
V čele zisků na Wall Street dnes stojí polovodičové společnosti. Akcie společnosti Dell (DELL.US) posilují o 8 % a Nvidia se obchoduje o téměř 3,5 % výše poté, co Wells Fargo zvýšila cílovou cenu na 155 USD za akcii, což znamená dvouciferný potenciál růstu ze současných úrovní. Společnost přeskočila Apple a stala se dnes druhou největší americkou akciovou společností. -
Denní shrnutí: Nvidia stoupá o 6 % a dosahuje historických maxim, zatímco US30 klesá o téměř 1 %
Index spotřebitelské důvěry Conference Board za květen překonal odhady ekonomů a vzrostl na 102 (oproti dubnové hodnotě 97 a odhadům 96). Zlepšil se také index očekávání, který vzrostl na 74,6 bodu (oproti dubnové hodnotě 68 bodů) a který ukazuje postoj spotřebitelů k budoucnosti v krátkodobém horizontu. Navzdory zlepšení zůstala hodnota již čtvrtý měsíc po sobě pod 80, což je často interpretováno jako prorecesní signál.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Denní kalendář událostí
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 6.11.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 6.11.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 6.11.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 6.11.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 6.11.2025
Dolarový index - Intradenní výhled 6.11.2025
Ropa WTI - Intradenní výhled 6.11.2025
Zlato - Intradenní výhled 6.11.2025
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.11.2025
Rada ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 6.11.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 6.11.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 6.11.2025
USD/CHF - Intradenní výhled 6.11.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 6.11.2025
Dolarový index - Intradenní výhled 6.11.2025
Ropa WTI - Intradenní výhled 6.11.2025
Zlato - Intradenní výhled 6.11.2025
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.11.2025
Rada ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb
Blogy uživatelů
Akciové indexy na maximech, ale pod povrchem panuje strach. Jak davové chování ovládá trhy?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 3. – 9. listopadu
Je na trhu AI bublina?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na USD/JPY a jeho potenciál
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata - Jerome Powell: Když jste v mlze, je lepší zpomalit
Archetyp Dobrodruha: Intuice, riziko a flow
Pozdě na Nvidii? Kam teď nasměrovat kapitál v AI vlně
Praktická ukázka: O chlup to zase dopadlo dobře
Jak nadměrné sebevědomí deformuje investiční rozhodování | psycholog Marek Horňanský
Ztrátová tolerance: Skrytá dovednost úspěšných traderů
Akciové indexy na maximech, ale pod povrchem panuje strach. Jak davové chování ovládá trhy?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 3. – 9. listopadu
Je na trhu AI bublina?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na USD/JPY a jeho potenciál
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata - Jerome Powell: Když jste v mlze, je lepší zpomalit
Archetyp Dobrodruha: Intuice, riziko a flow
Pozdě na Nvidii? Kam teď nasměrovat kapitál v AI vlně
Praktická ukázka: O chlup to zase dopadlo dobře
Jak nadměrné sebevědomí deformuje investiční rozhodování | psycholog Marek Horňanský
Ztrátová tolerance: Skrytá dovednost úspěšných traderů
Forexové online zpravodajství
Ekonomický kalendář: Ekonomickému kalendáři dominuje rozhodnutí BoE o sazbách
BREAKING: Německá průmyslová výroba mnohem nižší, než se očekávalo
Ranní komentář: Robinhood, Duolingo, BMW, Novo Nordisk a další výsledky
Ranní shrnutí (06.11.2025)
Denní shrnutí trhu – Zlomový bod na Wall Street
Frankfurtská burza dnes končí v kladných hodnotách
⏫US100 roste o 1 %
Forex: Vyšší inflace neměla na korunu významný vliv
Průzkum Ayming: Daňové odpočty na výzkum a vývoj motivují firmy k investicím. Většina je plánuje využívat i nadále
Wall Street se v úvodu seance obchoduje v zeleném
Ekonomický kalendář: Ekonomickému kalendáři dominuje rozhodnutí BoE o sazbách
BREAKING: Německá průmyslová výroba mnohem nižší, než se očekávalo
Ranní komentář: Robinhood, Duolingo, BMW, Novo Nordisk a další výsledky
Ranní shrnutí (06.11.2025)
Denní shrnutí trhu – Zlomový bod na Wall Street
Frankfurtská burza dnes končí v kladných hodnotách
⏫US100 roste o 1 %
Forex: Vyšší inflace neměla na korunu významný vliv
Průzkum Ayming: Daňové odpočty na výzkum a vývoj motivují firmy k investicím. Většina je plánuje využívat i nadále
Wall Street se v úvodu seance obchoduje v zeleném
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Zlato: vyšší inflace v USA aktivuje hlubší pokles pod úroveň 1,642
Ranní komentář: Optimismus na trzích zatím nepolevuje, šíření koronaviru možná zpomaluje
Jaké akcie jsou pro investory nejodolnější vůči recesi?
Asijsko-pacifický region obchoduje smíšeně, výrazněji oslabují technologické akcie v Hongkongu
Ranní shrnutí (06.11.2025)
Jaká jsou rizika shutdownu americké vlády? Část 1
HDP ČR, detailní údaje, 2Q 2025
Akciové trhy v říjnu: PX rostl, S&P500 přes dosažení maxima nakonec mírně klesl
BREAKING: Předběžné HDP eurozóny za Q4 2024 mírně slabší, než se očekávalo
BREAKING: Německá průmyslová výroba mnohem nižší, než se očekávalo
Zlato: vyšší inflace v USA aktivuje hlubší pokles pod úroveň 1,642
Ranní komentář: Optimismus na trzích zatím nepolevuje, šíření koronaviru možná zpomaluje
Jaké akcie jsou pro investory nejodolnější vůči recesi?
Asijsko-pacifický region obchoduje smíšeně, výrazněji oslabují technologické akcie v Hongkongu
Ranní shrnutí (06.11.2025)
Jaká jsou rizika shutdownu americké vlády? Část 1
HDP ČR, detailní údaje, 2Q 2025
Akciové trhy v říjnu: PX rostl, S&P500 přes dosažení maxima nakonec mírně klesl
BREAKING: Předběžné HDP eurozóny za Q4 2024 mírně slabší, než se očekávalo
BREAKING: Německá průmyslová výroba mnohem nižší, než se očekávalo
Blogy uživatelů
ECB odstartovala výprodeje
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 3. – 9. listopadu
Bojí se ženy investovat?
Zlato klesá – korekce nebo obrat trendu?
Jak obchoduji přes Velikonoce
Velký trojúhelník na 4H GBPJPY. Proražení lze očekávat již brzy
Jak na Bollingerova pásma
Jak na obchodování s Keltnerovými kanály
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (18.7. 2025)
Moje obchody: Short na indexech a nákupy na forexu
ECB odstartovala výprodeje
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 3. – 9. listopadu
Bojí se ženy investovat?
Zlato klesá – korekce nebo obrat trendu?
Jak obchoduji přes Velikonoce
Velký trojúhelník na 4H GBPJPY. Proražení lze očekávat již brzy
Jak na Bollingerova pásma
Jak na obchodování s Keltnerovými kanály
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (18.7. 2025)
Moje obchody: Short na indexech a nákupy na forexu
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
MetaTrader Supreme Edice a nová verze MT5
🔴 Katastrofa pro investory 😱 | Zánik dolaru 💣 | Trumpův rok 💥 | Největší příležitosti a investice 🚀
Jak mohou správné velikosti pozic zachránit váš účet
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Seznamte se s CFA frankem. Nejkontroverznější měnou světa, kterou tíží koloniální minulost
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
MetaTrader Supreme Edice a nová verze MT5
🔴 Katastrofa pro investory 😱 | Zánik dolaru 💣 | Trumpův rok 💥 | Největší příležitosti a investice 🚀
Jak mohou správné velikosti pozic zachránit váš účet
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Seznamte se s CFA frankem. Nejkontroverznější měnou světa, kterou tíží koloniální minulost
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy po zprávě o zásobách a projevu šéfa Fedu rostou
Analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
Index spekulativního sentimentu 25.2.2013
Ropa WTI - Intradenní výhled 6.11.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 6.11.2025
Německá vláda asi zvýší výhled vývoje HDP
Ropa Brent - Intradenní výhled 5.11.2025
Británie představila nové rozpočtové škrty
Forex: Throwback a další růst na USD/JPY?
Intradenní Price Action patterny na zlatě 5.11.2025
Komodity: Ceny ropy po zprávě o zásobách a projevu šéfa Fedu rostou
Analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
Index spekulativního sentimentu 25.2.2013
Ropa WTI - Intradenní výhled 6.11.2025
USD/CAD - Intradenní výhled 6.11.2025
Německá vláda asi zvýší výhled vývoje HDP
Ropa Brent - Intradenní výhled 5.11.2025
Británie představila nové rozpočtové škrty
Forex: Throwback a další růst na USD/JPY?
Intradenní Price Action patterny na zlatě 5.11.2025
Témata v diskusním fóru
Obchodní signály.
AUD/USD
Praktická ukázka: Pád bank a moje strategie
CFD krypto trading
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obchodník měsíce: Téměř 100 % ziskových obchodů
EUR/GBP
FX trading - ptejte se pokročilých
EUR/USD
Směna USD na CZK v "domácích vodách"... kde nejlépe? DOPORUČTE
Obchodní signály.
AUD/USD
Praktická ukázka: Pád bank a moje strategie
CFD krypto trading
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obchodník měsíce: Téměř 100 % ziskových obchodů
EUR/GBP
FX trading - ptejte se pokročilých
EUR/USD
Směna USD na CZK v "domácích vodách"... kde nejlépe? DOPORUČTE



