Středa 24. července 2024 20:57
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex

Investovat jako celebrita? I drobný investor může vsadit na oblasti, ke kterým má osobní vztah

10.07.2024 14:56  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Někdo má rád fotbal, jiný rychlá auta, někdo našel zalíbení třeba v hamburgerech. Mohlo by se zdát, že osobní preference ve spotřebě, koníčky nebo emoční vztah k různým věcem nemá vůbec vliv na to, kam lidé investují. Jenže v řadě případů tomu je jinak. Do oblastí, ke které mají lidé osobní vztah, investují také celebrity a ukazuje se, že občas mají i celkem slušný instinkt. Podívejme se, kterým známým osobnostem se v investování daří nejvíce.

„V našem světě je skvělé, že pokud jste člověk, který se dívá kolem sebe a přemýšlí, jak vylepšit svět, máte nejlepší předpoklady investovat do něčeho nového, co na trh přinese svěží vítr. Myslím si, že v tomto mají slušné schopnosti leckteré celebrity,“ řekl v rozhovoru pro magazín Forbes Quaid Walker, který část své profesní dráhy spojil s technologickou společností Google.

Walker založil společnost Bezel, která obchoduje s luxusními hodinkami jako například Rolex nebo Omega. A natočil několik videí, kde popisuje, jak se mu podařilo na rozjetí svého byznysu získat několik milionů dolarů jako vstupní investici od známých osobností ze světa sportu nebo showbyznysu.

Nejen Walkerovy zkušenosti naznačují, že být celebritou neznamená být finančně negramotný. Právě i mezi známými osobnostmi najdeme řadu příkladů, kdy se celebrity o své finance starají více než solidně.

Například portál Fast Company vydal nedávno žebříček osobností, které jsou nejúspěšnější v investicích do takzvaného venture kapitálu (rizikový kapitál – investice zpravidla do start-upů, tedy do firem stojících na počátku svého životního cyklu).

Žebříčku vévodí Joe Montana, který je mnohem známější ve Spojených státech než v Evropě. Montana je hvězdou amerického fotbalu z 80. let minulého století. V té době vyhrál jako quarterback klubu NFL San Francisco 49ers čtyřikrát Super Bowl. Montana se však stihl zapsat i mezi investorské celebrity, když od roku 2020 investoval do 569 začínajících firem, a dokonce svými investicemi podpořil i deset pozdějších unicornů (firem, jejichž tržní kapitalizace dosáhne alespoň jedné miliardy dolarů).

Hned za Montanou můžeme najít amerického herce Ashtona Kutchera. Filmoví kritici na něm obvykle nenechávají nit suchou, ve světě financí se mu však skvěle daří. Kutcer se může pochlubit úspěšnými investicemi do více než stovky společností, z nichž pět se rovněž vyvinulo v unicorny.

V první desítce úspěšných investorských celebrit ze světa stříbrného plátna nebo televizní obrazovky najdeme ještě Roberta Downeyho Juniora, Willa Smithe nebo Oprah Winfreyovou.

Portál Thinkadvisor.com zveřejnil mírně odlišný žebříček investorů z řad celebrit. A sice deset nejúspěšnějších osobností ve světě financí za rok 2023. Nejméně úspěšným z nich byl známý televizní kuchař Gordon Ramsay. Jeho jmění se odhaduje na 820 milionů dolarů a měsíční příjem pak na 12 milionů. Jeho investice směřují zejména do realit, luxusních vozidel a jachet, ale také akcií. Svůj majetek v roce 2023 zhodnotil o 17,6 procenta.

Devátou pozici obsadil kanadský rapper Drake, který investuje do takřka stejných aktiv jako Ramsay. A pravděpodobně ne náhodou dosáhl téměř totožného zhodnocení, a to 17,8 procenta.

Podobně investuje také americký rapper Kanye West (zhodnocení majetku o 20,7 procenta), trinidadská zpěvačka, rapperka a herečka Nicki Minaj (36,9 procenta) nebo americký youtuber a boxer Logan Paul (49 procent). Nejlépe se loni dařilo americkému zpěvákovi a skladateli Kennethu Edmondsovi), který svůj majetek zhodnotil o 134,4 procenta. Také základem jeho portfolia jsou reality a luxusní vozidla.

Právě nemovitosti najdeme u celebrit mezi investicemi nejčastěji. To ale neznamená, že do realit nemohou investovat i drobní investoři, kteří zrovna neoplývají volnými miliony dolarů v hotovosti. Na finančním trhu totiž dnes existuje řada podílových fondů, které se na investice do nemovitostí zaměřují. Fungují jako klasické ETF (Exchange traded funds), do kterých lze investovat pomocí nejrůznějších aplikací i velmi malé částky.

Své investiční portfolio si ale díky ETF fondům můžete nastavit prakticky libovolně. A můžete do něj přimíchat i společnosti nebo celá odvětví, se kterým vás pojí něco víc než jen touha co nejlépe zhodnotit své úspory.

David Matulay, analytik společnosti InvestingFox

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Investování do blockcchainu, to nejsou jen kryptoměny
  Lidé si obecně spojují "blockchain" s "crypto", a to z dobrého důvodu. Kryptoměny, které se objevily jako první varianta využití, upoutaly pozornost a zájem lidí. Toto aktivum a základní technologie blockchainu jsou v myslích mnoha lidí synonymem. Při pohledu na krypto jen jako na další třídu aktiv však hrozí, že vám unikne širší pohled - základní infrastruktura digitálního trhu umožňující novou inovativní automatizaci, která nahrazuje tradiční zprostředkovatelské funkce kódem.
 • Investování do ETF bez poplatků
  S neustále se měnícími podmínkami na trzích se pro investory stává stále důležitějším vytvoření dobře diverzifikovaného portfolia. Není samozřejmě nutné zmiňovat, jak důležité je hledání různých způsobů pro co největší minimalizaci investičního rizika.
 • Investovanie do dolára spomalilo, zelená bankovka zaznamenala najhorší kvartál za sedem rokov
  Americký dolár zaznamenal svoj najhorší kvartál za posledných sedem rokov po tom, čo séria jastrabích vyhlásení z Európy a Kanady poslala nahor tieto meny (euro, libra a kanadský dolár) a dolár strácal.
 • Investování je jako jízda na kole. Začátky jsou těžké, ale když už to umíte, pocit z jízdy je nepopsatelný
  Hovoří ředitel Saxo Bank pro Maďarsko, Českou a Slovenskou republiku Pavel Drahotský. Ve funkci nedávno vystřídal svého předchůdce Karola Piovarcsyho. Před příchodem do Saxo Bank působil dva roky ve vlastní family office, kterou založil, a předtím téměř osm let v Citibank, kterou opouštěl jako opouštěl jako viceprezident a ředitel divize investičních produktů.
 • Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!
  Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
 • Investování pro začátečníky
  V důsledku nízkých úrokových sazeb, zvolení nového prezidenta USA, voleb v Evropě a napětí v zahraničí, již několik týdnů přebírá zpravodajství kontrolu nad pohyby na trzích po celém světě. "Každá politická akce vyvolá reakci na trzích."
 • INVESTOVÁNÍ S NEJLEVNĚJŠÍM ČESKÝM BROKEREM
  Pokud investujete do akcií, je Vám jasné, že vyhnout se transakčním poplatkům brokera je nemožné. Poplatky za vypořádání obchodu, za správu účtu, roční sazby, nebo poplatek za úschovu, všechny zmíněné poplatky účtované brokerem mají značný vliv na Vaše investice. Neúměrně tyto poplatky ovlivňují menší investory a ty se strategií dlouhodobého držení pozic v portfoliu.
 • Investování v Česku – svět nevyužitých příležitostí
  Již několik desítek let žijeme v prostředí finanční svobody. Trh nabízí celou řadu nástrojů, jak zhodnotit peníze a různé způsoby investic poskytují nejen výdělek, ale také velmi vhodný prostředek, jak se zabezpečit na stáří. Využívají ale Češi dostatečně všech možností? A zajišťují se na nejisté časy a důchod dostatečně?
 • Investování v mladém věku
  Složený úrok je jednou z fundamentálních finančních koncepcí a má zvláštní význam zejména v oblasti investic. V tomto článku budeme demonstrovat, jak je možné maximalizovat složený úrok v rámci investic ve váš prospěch jednoduchým snížením nákladů na obchodní aktivity.
 • Investování v příštích 10 letech
  Pro investory, kteří hledají výnosy, neexistuje ve světě nekonečného kvantitativního uvolňování a dezinflace jiná alternativa než akcie.
 • Investovat může být i zábavné
  Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
 • Investown překonal milník 4 miliard korun a plánuje expanzi
  Český Investown hlásí výrazný růst a dominantní pozici na trhu. Za tři roky investoři přes platformu proinvestovali více než 4 miliardy korun. Na výnosech jim bylo vyplaceno přes čtvrt miliardy.
 • Investown zvyšuje úrokové sazby o 1 % a přichází s přísnějším přístupem k problémovým projektům
  Investown, přední platforma pro skupinové investování do nemovitostí, přichází s významnými změnami ve prospěch investorů. Společnost oznámila plošné navýšení sazby u nových projektů o 1 %, což přináší vyšší návratnost investic. Současně zavádí pravidlo maximálně 90 dnů pro partnery (majitele projektů) na splnění svých závazků, čímž zajišťuje vyšší kvalitu projektů a bezpečnost pro investory.
 • Investujte do nemovitostí online s výnosem 6,5 - 21,4 % ročně (investice od 1000 Kč)
  Nakupujte podíly v nemovitostech on-line - rychle a jednoduše a vydělávejte na pronájmu a růstu hodnoty nemovitosti. O nájemníky a údržbu se nemusíte vůbec starat a hypotéku nepotřebujete.
 • Investujte do nemovitostí online s výnosem 6,5 - 21,4 % ročně (investice od 1000 Kč)
  Nakupujte podíly v nemovitostech on-line - rychle a jednoduše a vydělávejte na pronájmu a růstu hodnoty nemovitosti. O nájemníky a údržbu se nemusíte vůbec starat a hypotéku nepotřebujete.
 • Inzerenti na Portu Gallery zadali už skoro 900 pokynů za 2,7 milionu korun. Jak se daří investicím do sběratelských předmětů?
  Investiční online galerie Portu Gallery spustila v dubnu letošního roku sekundární trh, na kterém mohou investoři nakupovat a prodávat certifikáty k již upsaným předmětům. Skoro 900 pokynů za více než 2,7 milionu korun svědčí o zájmu investorů o tuto službu. Z luxusních a sběratelských předmětů se v loňském roce podle indexu luxusních investic Knight Frank dařilo nejlépe kategoriím umění, šperků a hodinek, naopak se příliš nedařilo investiční whisky, která vloni propadla o 9 procent.
 • Inženýrské stavitelství přibrzdilo propad sektoru
  Stavební výroba v listopadu klesla o něco méně, než jsme očekávali, a to o 8,4 % meziročně. Hlubšímu propadu zabránilo inženýrské stavitelství, jehož produkce meziročně poklesla v uvozovkách jen o 1,3 %. To byl nejlepší výsledek od poloviny loňského roku. Pozemní stavitelství pak ve srovnání se stejným měsícem loňského roku propadlo o 11,6 %. Dobré zprávy přinesla statistika bytové výstavby, kde bylo oproti listopadu 2019 zahájeno o 7,0 % bytů více. Více bylo vydáno i stavebních povolení (3,7 %). Počet zaměstnanců ve stavebnictví i nadále klesal.
 • IOT / USD – Bitfinex: 31. 10. 2019
  IOT / USD se aktuálně obchoduje na vyšší úrovni, když se odrazil z minima na 0,2726 a aktuálně se drží na hodnotě 0,2740 v 08:10 GMT.
 • IOT / USD – 6. 11. 2019
  IOT/USD zvyšuje zisky po třetí sobě jdoucí seanci, výhled je mírně býčí. Pár se obchodoval o 2,42% vyš na úrovni 0,28148 (0820 gmt) po uzavření o +0,67% v úterý. Technické ukazatele na denním grafu jsou mírně býčí. RSI je nyní nad 50 body a roste na výšší úrovně.
 • IPG Photonics Corporation
  Společnost IPG Photonics Corporation je vývojářem a výrobcem řady fiber lasers, zesilovačů vláken, diodových laserů, laserových systémů a optických doplňků, které se používají pro různé aplikace. Společnost nabízí řadu laserů a zesilovačů, které se používají při zpracování materiálů, komunikaci a v lékařských aplikacích. které prodává po celém světě výrobcům originálního vybavení (OEM), systémovým integrátorům a koncovým uživatelům. Výrobní závody společnosti se nacházejí ve Spojených státech, Německu a Rusku. Společnost nabízí laserové systémy pro určité trhy a aplikace. Její výrobky jsou navrženy tak, aby byly použity jako zdroje energie pro všeobecné účely nebo světelné zdroje. Její produktová řada zahrnuje vysokorychlostní Ytterbium CW (100 až 100 000 W), polovodičové Ytterbium CW (100 až 99 W), impulsní Ytterbium (0,1 až 200 W), impulsní a CW, Quasi-CW Ytterbium (100-400 Watt ), Erbium zesilovače a vysílače.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
IQ Option
Fintokei
reklama
Purple trading AI