Středa 12. srpen 2020 14:05
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading letni strategie

Investování v mladém věku

10.05.2018 15:06  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

"Složený úrok je nejmocnější silou ve vesmíru" - Albert Einstein

Složený úrok je jednou z fundamentálních finančních koncepcí a má zvláštní význam zejména v oblasti investic. V tomto článku budeme demonstrovat, jak je možné maximalizovat složený úrok v rámci investic ve váš prospěch jednoduchým snížením nákladů na obchodní aktivity.

Pokud jde o investice, pak mladší generace je často poměrně opomíjena. Tento trend se naštěstí začíná měnit, neboť i mladí lidé začínají mít o investování stále větší zájem. Svět investic býval téměř zastrašující, ale on-line brokeři oživili trh uživatelsky přívětivými platformami. Navíc spousta informací o akciových trzích je v dnešní době snadno a zdarma dostupná online. Toto klima způsobuje nárůst počtu mladých investorů investujících na akciových trzích a to z dobrého důvodu, jelikož se jim daří nejvíce.

Brzký start

Vstupem do světa investic v brzkém věku se investiční časové období rozšiřuje a tím se také během této doby mění různé faktory. Ačkoliv indexy obecně vykazují v dlouhodobém výhledu pozitivní výnosy, trhy mohou být krátkodobě velmi volatilní. Obchodováním v delším časovém rozpětí zvyšujete šance na případné období pro obnovu portfolia minimalizující dopad poklesů trhu. Delší rozmezí navíc umožňuje přizpůsobení Vašich aktiv inflaci a také postupné budování portfolia s menšími dopady na vaše další účty.

Nejsilnějším faktorem, který dlouhodobě ovlivňuje portfolio, je však dopad výnosů. Výnosy získané z investic v první roce jsou přeneseny do druhého roku, kde je vygenerováno o něco více výnosů v porovnání s loňským výsledkem. Pokud se prodlužuje doba trvání investice, předchozí zisky vytvářejí více dodatečných výnosů a tento koncept se stává stále důležitějším. Tento pojem je také známý jako složené úročení.

Složené úročení

Tento fenomén lze ilustrovat na příkladu. Vezměme do úvahy například investici ve výši 1000 EUR započatou ve věku 25 let, která je ponechána růst až do věku 65 let. V prvním scénáři se 7% úrok počítá na počátečním vkladu a zůstává konstantní. Jedná se tedy o roční přírůst ve výši 70 USD. V druhém scénáři investor získá 7% úrok také z již dříve přijatých plateb. Níže je přiložena ilustrace:


Zde ve věku 65 let portfolio s roční úrokovou sazbou vypočítávanou z počátečního vkladu skončilo na hodnotě 3 800 EUR, zatímco portfolio se složeným úrokem dosáhlo hodnoty 14 974 EUR.

Za zmínku stojí, že v průběhu deseti let zůstává složený úrok poměrně nízký. Teprve po delším časovém úseku se projeví exponenciální výnosy. Stejný koncept platí také pro výnosy plynoucí z burz cenných papírů a je hlavním hnacím motorem úspěchu, pokud se člověk rozhodne investovat v mladém věku.

Optimalizujte své výnosy

Zatímco čas se ukázal být silným faktorem pracujícím ve prospěch složených úroků, stejný koncept platí i v případě poplatků. Pokud poplatky, které jsou vypláceny brokerovi, tvoří významnou položku, je tím podstatně ovlivněn také složený úrok.

Při opětovném využití předchozího příkladu přebíráme portfolio se složeným úrokem a s ročními poplatky ve výši 5 USD a ročních poplatků ve výši 25 USD. Zde je zřejmé, že dopad poplatků v čase roste také exponenciálně.


V tomto případě je hodnota portfolia u low-cost brokera ve výsledku 12 976 EUR v porovnání s hodnotou 8 984 EUR u dražšího brokera.

Úspěšné obchodování

Co se týče složených úroků, investoři by si měli zapamatovat 2 věci. Abyste mohli plně využít tento koncept je potřeba investovat po delší časové obchobí a minimalizovat zaplacené náklady. Vzhledem k tomu, že průměrný věk investorů klesá, více lidí má možnost investovat během delšího období. Minimalizace nákladů je také snazší. Brokeři s nízkými poplatky nyní nabízejí služby execution-only (pouze vypořádání pokynů), kde i samotní začínající investoři mohou sami investovat. DEGIRO je o 83% levnější v porovnání se 4 dalšími brokery působícími na českém trhu, srovnání poplatků můžete nalézt zde. Se snadno použitelnou platformou a s množstvím on-line informací již není zapotřebí platit vysoké poplatky za zbytečné služby. Lze tedy předpokládat, že zvyšující se trend mladších investorů bude nadále pokračovat a lidem bude nabízena nepřetržitě vylepšovaná propozice akciového obchodování.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • INVESTOŘI ZTRÁCEJÍ KVŮLI ŠPATNÉMU NAČASOVÁNÍ
  Akcie se minulý týden zhluboka nadechly po tom, co jsme mohli vidět ochlazení v Číně, což mnozí investoři vnímali jako...
 • Investoři zůstávají v očekávaní.
  Včera během dne zprávy a nálady v obchodní sféře značně se zlepšili, což dovolilo indexům vrátit se do zelené zóny. Am...
 • Investoři zůstávají v očekávaní.
  Včera během dne zprávy a nálady v obchodní sféře značně se zlepšili, což dovolilo indexům vrátit se do zelené zóny. Am...
 • Investování a správu financí čeká díky technologiím radikální proměna
  Díky novým technologiím může dnes více individuálních investorů a firem hledat alternativní řešení pro to, jak spravov...
 • Investování do ETF bez poplatků
  S neustále se měnícími podmínkami na trzích se pro investory stává stále důležitějším vytvoření dobře diverzifikovaného portfolia. Není samozřejmě nutné zmiňovat, jak důležité je hledání různých způsobů pro co největší minimalizaci investičního rizika.
 • Investovanie do dolára spomalilo, zelená bankovka zaznamenala najhorší kvartál za sedem rokov
  Americký dolár zaznamenal svoj najhorší kvartál za posledných sedem rokov po tom, čo séria jastrabích vyhlásení z Európy a Kanady poslala nahor tieto meny (euro, libra a kanadský dolár) a dolár strácal.
 • Investování je jako jízda na kole. Začátky jsou těžké, ale když už to umíte, pocit z jízdy je nepopsatelný
  Hovoří ředitel Saxo Bank pro Maďarsko, Českou a Slovenskou republiku Pavel Drahotský. Ve funkci nedávno vystřídal svého předchůdce Karola Piovarcsyho. Před příchodem do Saxo Bank působil dva roky ve vlastní family office, kterou založil, a předtím téměř osm let v Citibank, kterou opouštěl jako opouštěl jako viceprezident a ředitel divize investičních produktů.
 • Investování pro začátečníky
  V důsledku nízkých úrokových sazeb, zvolení nového prezidenta USA, voleb v Evropě a napětí v zahraničí, již několik týdnů přebírá zpravodajství kontrolu nad pohyby na trzích po celém světě. "Každá politická akce vyvolá reakci na trzích."
 • INVESTOVÁNÍ S NEJLEVNĚJŠÍM ČESKÝM BROKEREM
  Pokud investujete do akcií, je Vám jasné, že vyhnout se transakčním poplatkům brokera je nemožné. Poplatky za vypořádání obchodu, za správu účtu, roční sazby, nebo poplatek za úschovu, všechny zmíněné poplatky účtované brokerem mají značný vliv na Vaše investice. Neúměrně tyto poplatky ovlivňují menší investory a ty se strategií dlouhodobého držení pozic v portfoliu.
 • Investování v Česku – svět nevyužitých příležitostí
  Již několik desítek let žijeme v prostředí finanční svobody. Trh nabízí celou řadu nástrojů, jak zhodnotit peníze a různé způsoby investic poskytují nejen výdělek, ale také velmi vhodný prostředek, jak se zabezpečit na stáří. Využívají ale Češi dostatečně všech možností? A zajišťují se na nejisté časy a důchod dostatečně?
 • Investování v příštích 10 letech
  Pro investory, kteří hledají výnosy, neexistuje ve světě nekonečného kvantitativního uvolňování a dezinflace jiná alternativa než akcie.
 • Investovat může být i zábavné
  Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
 • Investujte do nemovitostí online s výnosem 6,5 - 21,4 % ročně (investice od 1000 Kč)
  Nakupujte podíly v nemovitostech on-line - rychle a jednoduše a vydělávejte na pronájmu a růstu hodnoty nemovitosti. O nájemníky a údržbu se nemusíte vůbec starat a hypotéku nepotřebujete.
 • Investujte do nemovitostí online s výnosem 6,5 - 21,4 % ročně (investice od 1000 Kč)
  Nakupujte podíly v nemovitostech on-line - rychle a jednoduše a vydělávejte na pronájmu a růstu hodnoty nemovitosti. O nájemníky a údržbu se nemusíte vůbec starat a hypotéku nepotřebujete.
 • IOT / USD – Bitfinex: 31. 10. 2019
  IOT / USD se aktuálně obchoduje na vyšší úrovni, když se odrazil z minima na 0,2726 a aktuálně se drží na hodnotě 0,2740 v 08:10 GMT.
 • IOT / USD – 6. 11. 2019
  IOT/USD zvyšuje zisky po třetí sobě jdoucí seanci, výhled je mírně býčí. Pár se obchodoval o 2,42% vyš na úrovni 0,28148 (0820 gmt) po uzavření o +0,67% v úterý. Technické ukazatele na denním grafu jsou mírně býčí. RSI je nyní nad 50 body a roste na výšší úrovně.
 • IPG Photonics Corporation
  Společnost IPG Photonics Corporation je vývojářem a výrobcem řady fiber lasers, zesilovačů vláken, diodových laserů, laserových systémů a optických doplňků, které se používají pro různé aplikace. Společnost nabízí řadu laserů a zesilovačů, které se používají při zpracování materiálů, komunikaci a v lékařských aplikacích. které prodává po celém světě výrobcům originálního vybavení (OEM), systémovým integrátorům a koncovým uživatelům. Výrobní závody společnosti se nacházejí ve Spojených státech, Německu a Rusku. Společnost nabízí laserové systémy pro určité trhy a aplikace. Její výrobky jsou navrženy tak, aby byly použity jako zdroje energie pro všeobecné účely nebo světelné zdroje. Její produktová řada zahrnuje vysokorychlostní Ytterbium CW (100 až 100 000 W), polovodičové Ytterbium CW (100 až 99 W), impulsní Ytterbium (0,1 až 200 W), impulsní a CW, Quasi-CW Ytterbium (100-400 Watt ), Erbium zesilovače a vysílače.
 • iPhone – o koľko bude drahší?
  Prečo rastú inflačné očakávania na dlhoročné maximá? Z jednoduchého dôvodu – Trump chce zastaviť globalizáciu. Poradí sa mu to? Aké to bude mať následky? Spoločnosť Apple začala vyčísľovať...
 • iPhone 5 väčším stimulom než QE
  Lepšie výsledky banky Citigroup, silnejšie ako očakávané maloobchodné tržby z US a obrat na...
 • Iphone 8 uvidíme už tento týždeň, vysoká cena však možno zníži dopyt
  Dlho očakávaná premiéra nového telefónu Iphone 8 by mala by už tento utorok a Apple dúfa, že o nový model bude rekordný záujem. Koniec koncov, cena akcie Apple sa vyšplhala na nové historické maximá práve vďaka očakávaniam revolučného modelu. Čínske predaje v posledných šiestich kvartáloch klesali a nový model by to mohol zmeniť. Ale..
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new