Úterý 16. července 2024 05:12
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

Asijsko-pacifický region se obchoduje převážně v zeleném

04.07.2024 09:25  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Asijské indexy následovaly trhy ve Spojených státech a v průběhu čtvrteční seance se obchodují převážně v zeleném, pouze čínský index Shanghai Composite se nachází v červených hodnotách, a to na pozadí obav z ekonomického zotavení Číny. Trhům pomohly včerejší slabší data z trhu práce a zápis ze zasedání Fedu, který indikuje dezinflační trend ve Spojených státech. Investoři nyní doufají v rychlejší snižování sazeb ve Spojených státech. Japonský index Topix se nachází na historických maximech, ostatní regiony zaznamenaly rovněž růst.

Dnes byla v Austrálii reportována obchodní bilance, která dosáhla přebytku 5,77 mld. AUD při očekávání 6,33 mld. AUD. V Hongkongu byl reportován index PMI za červen, který činí 48,2 b. 

Japonský Nikkei 225 +0,82 % na 40913,65 b.
Hongkongský Hang Seng +0,18 % na 18011,68 b.
Čínský Shanghai Composite -0,77 % na 2959,54 b.
Jihokorejský Kospi +1,11 % na 2824,94 b.
Australský S&P/ASX 200 +1,19 % na 7831,8 b.

Jakub Němec
Fio banka, a.s.

Zdroj: Bloomberg

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Asijsko-pacifický region dnes v poklesu
  Asijské akcie po předchozí růstové rally v uplynulé seanci poklesly. Největší ztráty zaznamenávaly čínské a japonské tituly, zejména pak akcie TSMC, Toyota a Alibaba. V případě Číny se jednalo o druhé oslabení v řadě, Japonsko kopírovalo vývoj v Evropě. Naopak se dařilo dividendovým titulům v Hong Kongu na pozadí očekávaného zmírnění daňového zatížení dividendových výplat.
 • Asijsko-pacifický region kopíroval dění ve světě, růst vedlo TSMC
  Asijské tituly ve čtvrteční seanci posilovaly a kopírovaly tak pozitivní vývoj na světových trzích, kde se dařilo zejména technologickému sektoru. V regionu posilovaly všechny trhy v čele s tchajwanským výrobcem polovodičů TSMC, který navíc oznámil vyšší prodeje, než se očekávalo. V Číně místní úřady zasahují proti krátkým prodejům a kvantitativnímu obchodování, aby zastavily nedávný propad akcií.
 • Asijsko-pacifický region odepisuje
  Asijsko-pacifický region zrcadlí středeční seanci ve Spojených státech, kdy index S&P500 včera odepsal 0,74 %. Korejský trh byl tažen směrem dolů především společností Samsung (-1,99 %), kdy akcie stále korigují po zprávách o první stávce zaměstnanců v historii společnosti. V Japonsku trh dle agentury Bloomberg reaguje na růst výnosů u státních dluhopisů. Japonský yen deprecioval na úroveň blízké předchozí intervence CB Japonska.
 • Asijsko-pacifický region odepisuje, prodejní tlak u čínských technologií pokračuje
  Asijsko-pacifický region v pátek odepisuje. Pod největším tlakem se nachází hongkongský trh, když index Hang Seng odepisuje více než 1,5 % ze své hodnoty. K poklesu především napomáhá vybírání zisků u čínských technologických titulů a růst napětí mezi Taiwanem a Čínou. Seanci ovlivnily taktéž silná makroekonomická data ze Spojených států, které dle agentury Bloomberg indikují možné ponechání vyšších úrokových sazeb v USA po delší období.
 • Asijsko-pacifický region oslaboval s výprodeji v technologickém sektoru, výjimkou byl Hong Kong
  Asijské akcie v páteční seanci odepisovaly, regionální technologické tituly kopírovaly výprodeje na americkém trhu. Nejvíce ztrácely akcie Samsung Electronics, TSMC a Tokyo Elektron. Výprodejům se vyhnula burza v Hong Kongu, kde nižší americké CPI zvýšilo naděje na potenciální snížení úrokových sazeb, a tedy nižší výpůjční náklady. V Číně akcie fluktuovaly před třetím plénem politbyra, které se bude konat příští týden od pondělí. V rámci tohoto setkání se očekává podpora nemovitostnímu sektoru, který v návaznosti na tato očekávání rostl.
 • Asijsko-pacifický region poklesl třetí den po sobě, oslabovaly zejména technologické tituly
  Asijské akcie v uplynulé seanci oslabily, taženy dolů byly především technologickým sektorem a rizikově averzním sentimentem před inflačními daty (PCE) tento týden ve Spojených státech. K největším poklesům došlo u akcií TSMC, Tencent a SK Hynix. Výjimkou z regionálního trendu bylo Japonsko, kde nedávný pokles jenu podpořil exportéry.
 • Asijsko-pacifický region posiluje, v čele stojí japonské polovodičové tituly
  V úterý se indexy z asijsko-pacifického regionu obchodují výše, především se daří japonským polovodičům titulům, kterým pomáhá vyšší pravděpodobnost nižších úrokových sazeb ve Spojených státech. Trhy nyní čekají na dnešní projev předsedy Fedu, Jeroma Powella v bankovním výboru Senátu Spojených států. Indexy v Číně se dnes dokázaly vyhoupnout z úvodních ztrát. Dle agentury roste s blížícím se zasedání třetího pléna Komunistické strany volatilita, jelikož se trhy snaží odhadnout směr fiskální politiky a možné vládní stimuly.
 • Asijsko-pacifický region posiluje v reakci na slova předsedy Fedu
  Pozitivní sentiment převládá ve středu v asijsko-pacifickém regionu, a to na pozadí slov Jeroma Powella, dle kterého inflace ustupuje a vrací se do dezinflačního trendu. Posilují především technologické tituly z Jižní Koreji a Tchajwanu. V Číně byl reportován index PMI ve službách za červen. Index dosáhl 51,2 b., predikovalo se 53,4 b. Ekonomická situace v Číně zůstává nejasná, dle makroekonomických dat se nedaří oživit danou ekonomiku. Trhy očekávájí další stimuly ze strany vlády.
 • Asijsko-pacifický region rostl, po zveřejnění inflačních dat nedařilo se akciím v Austrálii
  Po včerejším smíšeném obchodování asijské akcie rostly, když technologické tituly pozitivně reagovaly na předchozí růst akcií Nvidia. Investoři vyhlížejí klíčová inflační data, která budou zveřejněna koncem tohoto týdne.
 • Asijsko-pacifický region se obchoduje převážně v červeném
  Asijsko-pacifický region kromě čínského indexu Shanghai Composite odepisuje. Nedaří se především technologickým titulům, a to například společnosti Alibaba, TSMC a Samsung. U poslední zmíněné společnosti byla seance negativně ovlivněna rozhodnutím odborů společnosti Samsung uspořádat poprvé v historii stávku. V Austrálii vzrostla v dubnu inflace meziročně o 3,6 % při očekávání 3,4 %. Seanci taktéž negativně ovlivnily komentáře členů Fedu, které indikují nižší pravděpodobnost snižování úrokových sazeb.
 • Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
  V asijsko-pacifickém regionu obchoduje smíšeně. Dle agentury Bloomberg, část hodnotových titulů pomáhá vyvážit pokles v technologickém sektoru.
 • Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
  V asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchoduje smíšeně. Růst si připisuje hongkongský index Hang Seng a na kladné nule se rovněž obchoduje čínský index Shanghai Composite. Ostatní regiony odepisují. Dle agentury Bloomberg seanci negativně ovlivnily včerejší slabší průmyslová data ze Spojených států, které naznačují slabší výkonost největší ekonomiky světa.
 • Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
  Asijsko-pacfický region se v průběhu úterní seance obchoduje smíšeně. Pokles je především tažen čínskými a australskými společnostnostmi, například BHP Group (-1,84 %) a AIA Group (-1,54 %). Naopak růst záznamenávají indexy v Japonsku a Austrálii. Seanci v Číně negativně ovlivnila data cestovního ruchu během festivalu dračích lodí, které poukazují na stále slabou spotřebitelskou poptávku.
 • Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, čínský HDP trhy zklamal
  V úvodu týdne se trhy v asijsko-pacifickém regionu obchodují smíšeně. Růst si připisují indexy v Jižní Koreji a Austrálii. Opačným směrem se vydávají trhy v Hongkongu. V Číně byl reportován meziroční vývoj HDP, které ve 2Q vzrostlo o 4,7 % při očekávání růstu o 5,1 %. V ČLR byla rovněž zveřejněna průmyslová produkce a maloobchodní tržby. Prvně zmíněný ukazatel v červnu meziročně vzrostl o 5,3 %, predikoval se růst o 5,0 %. Maloobchodní tržby vzrostly o 2,0 %, trhy očekávaly růst o 3,4 %. Dnes v Číně začíná třetím plénum politbyra, které trhy sledují i kvůli potenciálním fiskálním stimulům ze strany vlády.
 • Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, japonský benchmark v červeném
  Středeční seance se v asijsko-pacifické regionu nese ve smíšených hodnotách. Japonský index Nikkei 225 oslabuje o 0,8 %, a to na pozadí růstu výnosu na desetiletém státním dluhopisu, který se obchoduje na nejvyšších hodnotách za posledních 11 let. Naopak v zeleném se obchoduje v Hongkongu a Taiwanu. Trhy v Singaporu, Malajsii a Thajsku jsou z důvodu svátku uzavřené.
 • Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, odepisují čínské technologie
  V asijsko-pacifickém regionu se dnes obchoduje smíšeně. Seanci ovlivnily výsledky společnosti Nvidia, jež překonaly očekávání analytiků. Tituly z polovodičového segmentu dnes reagují růstem, konkrétně TSMC posiluje o 1,27 %, SK Hynix roste o 0,86 %. Opačným směrem se dnes vydaly čínské technologické tituly, dle agentury Bloomberg jsou důvodem rostoucí obavy ze sílící cenové války na místním trhu s AI. Alibaba na Hongkongu odepisuje 4,88 %, Tencent o 0,94 %. Korejský index Kospi vymazal dnešní ztráty a obchoduje se v mírně zeleném, a to po ponechání základní úrokové sazby na 3,5 % a prohlášení guvernéra místní centrální banky, že růst úrokových sazeb je limitován.
 • Asijsko-pacifický region se smíšenými výsledky, v centru zájmu Powellův projev
  Asijské akcie se v uplynulé seanci obchodovaly smíšeně, hlavním bodem zájmu investorů bylo slyšení předsedy amerického Fedu Powella před bankovním výborem Senátu. Podle Powella je pracovní trh silný, není však přehřátý. V rámci boje s inflací by Powell chtěl vidět více pozitivních signálů, které by přinesly větší jistotu ohledně jejího klesajícího trendu. Konkrétní časovou osu možného snižování sazeb ovšem Powell nenabídl.
 • Asijsko-pacifický region ve smíšených číslech
  Dnes se v asijsko-pacifickém regionu dařilo japonským a australským akciím. Čínské realitní akcie jsou na cestě ke vstupu do technického medvědího trhu, protože přetrvávají pochybnosti o snahách Pekingu stimulovat tento sektor.
 • Asijsko-pacifický region ve smíšených číslech, dařilo se jihokorejským akciím
  Asijské akcie se obchodovaly smíšeně a mají nakročeno k nejlepšímu týdnu za poslední měsíc. Rally jihokorejských akcií zmírnila ztráty na většině ostatních trhů.
 • Asijsko-pacifický region vkročil do týdne se ztráty, Hongkongský Hang Seng -1,81 %
  Asijské akcie pondělní obchodování zakončují v červených hodnotách, přičemž tchajwanskému a jihokorejskému indexu nepřilepšil výprodej na čínském trhu. Čínské akcie klesaly v regionu nejvíce a CSI 300 Index je na cestě vymazání zisků nabraných od začátku roku. Ztráty částečně umírnil technologický sektor. Dařilo se například akciím polovodičového výrobce TSMC.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
RoboMarkets
AETOS
reklama
Swissquote Bank